MENÜ

Tuncay Opçin

Tuncay Opçin ile ilgili tüm haberleri, son dakika Tuncay Opçin haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Tuncay Opçin haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 71 Tuncay Opçin haberi bulunmuştur.

Tuncay Opçin Haberleri

Balyoz kumpası davasında ilk kez hakim önüne çıktılar

Balyoz kumpası davasında ilk kez hakim önüne çıktılar

Balyoz davasında kumpas iddialarıyla ilgili haklarında dava açılan gazeteciler Mehmet Baransu ile Yasemin Çongar, Ahmet Altan ve Yıldıray Oğur’un yargılanmasına başlandı. Çongar savunmasında "Bavul, Mehmet Baransu tarafından gazeteye getirildiği gün ben orada değildim, dolayısıyla belgelerin asıllarının içinde yer aldığı söylenen bavulu hiç görmedim, o bavulla aynı mekânda hiç bulunmadım. Bu davanın konusu olan Egemen Harekât Planı o bavuldaki belgeler arasında mıydı değil miydi bilmiyorum" dedi.

2.09.2016Gündem
Himmetle babaya lüks villa...

Himmetle babaya lüks villa...

FETÖ hava kuvvetleri imamı olduğu belirtilen ve günlerdir aranan Adil Öksüz'le ilgili yakınından dikkat çeken iddia...

14.08.2016Gündem
Darbenin 1 numarası Gülenin dizlerinin dibinde

Darbenin '1 numarası' Gülen'in dizlerinin dibinde

FETÖ ile ilgili soruşturma sürerken hergün yeni ve herkesi şaşırtan bir görüntü ortaya çıkıyor. Son olarak 15 Temmuz darbe girişiminde Akıncı Üssü'nde gözaltına alınıp bırakıldıktan sonra firar eden Adil Öksüz’ün Fethullah Gülen'le bir arada görüntülendikleri bir video ortaya çıktı.

13.08.2016Gündem
FETÖcülere yurtdışına gidin mesajı

FETÖ'cülere 'yurtdışına gidin' mesajı

'Balyoz' kumpasının ardından hakkında yakalama kararı çıkartılan ve firari durumda olan Tuncay Opçin, Twitter'da FETÖ üyelerine 'yurtdışına gidin' mesajı verdi, tavsiyelerde bulundu.

8.08.2016Gündem
Darbe yapmak için o ülkeden geldi TRT saldırısını yönettiği ortaya çıktı

Darbe yapmak için o ülkeden geldi! TRT saldırısını yönettiği ortaya çıktı

Cumhurbaşkanlığı eski Muhafız Alayı Komutanı Kurmay Albay Tanju Poshor’un, Kosova’daki NATO birliğinden 14-17 Temmuz’da izin kullandığı, darbe girişimine katılıp TRT baskınını yapan grubu yönettiği ortaya çıktı

4.08.2016Gündem
Kosovadan darbe için geldiği iddia edilen albay gözaltında

Kosova'dan darbe için geldiği iddia edilen albay gözaltında

BALYOZ davası sanıklarının sürekli dikkat çektiği, kumpasın en önemli mimarlarından biri olarak işaret ettikleri Cumhurbaşkanlığı eski Muhafız Alayı Komutanı Kurmay Albay Tanju Poshor, 15 Temmuz'daki kanlı darbe darbe girişiminin içinde yer aldığı gerekçesiyle gözaltına alındı.

19.07.2016Gündem
Balyozda yeni dönem

Balyoz'da yeni dönem

‘Balyoz sanıklarına kumpas kurulduğu iddialarıyla yürütülen soruşturma kapsamında, o dönem Taraf gazetesi muhabiri olan Mehmet Baransu, Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Altan, yardımcısı Yasemin Çongar, yazıişleri müdürü ve köşe yazarı Yıldıray Oğur ile yurtdışına kaçtığı belirlenen gazeteci Tuncay Opçin hakkında iddianame hazırlandı.

9.06.2016Gündem
İlk iddianame: Ahmet Altan, Yıldıray Oğur ve Yasemin Çongar da sanık

İlk iddianame: Ahmet Altan, Yıldıray Oğur ve Yasemin Çongar da sanık

'Balyoz'da kumpas' iddialarına yönelik Taraf Gazetesi ile ilgili sürdürülen soruşturmada iddianame hazırlandı.

9.06.2016Gündem
Aziz Yıldırımdan çok sert açıklama: Ar damarı çatlamış bu kaçağa...

Aziz Yıldırım'dan çok sert açıklama: Ar damarı çatlamış bu kaçağa!...

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım son zamanlarda hakkında çıkan iddialarla ilgili sarı lacivertli kulübün resmi sitesinden çok sert bir açıklama yayımladı. Yıldırım, "25.03.2016 tarihi itibariyle Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin başkenti Ankara'dayım. Bu topraklarda doğdum, bu topraklarda öleceğim" dedi.

25.03.2016Spor
TSK’da kimse kimseye bloknotunu vermez

TSK’da kimse kimseye bloknotunu vermez

BALYOZ davasında tanık, ‘kumpas’ soruşturmasında şüpheli olan Kurmay Albay Muhammet Tanju Poshor, 5 - 7 Mart 2003 tarihlerinde 1. Ordu Komutanlığı’nda düzenlenen seminerin hazırlıklarında görev almıştı. 365 kişi, bu seminer nedeniyle yargılanırken, Poshor seminere katılan ancak suçlama yöneltilmeyen 112 subaydan biri oldu.

5.12.2015Gündem
Balyozda tanıktı Kumpasta şüpheli

Balyozda tanıktı Kumpas'ta şüpheli

Üst düzey komutanların uzun süre cezaevinde kaldığı Balyoz davasında tanık olarak dinlenen eski Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alay Komutanı emekli Kurmay Albay M.T.P., askerlere kumpas kurulduğu iddiasıyla yürütülen soruşturmada ‘şüpheli’ler arasına girdi. M.T.P.’nin o dönemki telefon trafiği mercek altına alındı.

20.11.2015Gündem
Balyozdan yakalama

Balyoz'dan yakalama

‘BALYOZ Darbe Planı’ davasında ‘sahte delillerle’ ilgili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca ‘kumpas soruşturması’ başlatılmış, soruşturmanın başına da aynı zamanda Hrant Dink cinayetinde kamu görevlilerinin rolüne ilişkin soruşturmayı da yürüten savcı Gökalp Kökçü getirilmişti.

11.11.2015Gündem
Gazeteci Tuncay Opçine yakalama kararı

Gazeteci Tuncay Opçin'e yakalama kararı

Balyoz Davasındaki kumpas iddiaları ile ilgili soruşturmayı yürüten Savcı Gökalp Kökçü, gazeteci Tuncay Opçin hakkında balyoz soruşturması kapsamında usulsüzlüklerle ilgili yakalama kararı çıkardı.

11.11.2015Gündem
Özkök’e suikast uyarısı tartışması

Özkök’e suikast uyarısı tartışması

Eski Ankara Garnizon Komutanı emekli Tuğgeneral Fehmi Büyükbayram, Genelkurmay Başkanlığı döneminde Orgeneral Özkök’e suikast yapılacağı bilgisinin gelmediğini söylemesi yeni bir tartışma başlattı.

11.07.2008Gündem

Yazar Sonuçları

Hatırla ey demokrasi havarisi

BUGÜN yanından bile geçmek istemediğin o coşkulu günleri anıyor musun hiç?

18.06.2016