MENÜ

Tuncay Opçin

Tuncay Opçin ile ilgili tüm haberleri, son dakika Tuncay Opçin haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Tuncay Opçin haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 71 Tuncay Opçin haberi bulunmuştur.

Tuncay Opçin Haberleri

FETÖ ihanete böyle hazırlandı: Darbe sinyalleri, sosyal medyayla verildi

FETÖ ihanete böyle hazırlandı: Darbe sinyalleri, sosyal medyayla verildi

FETÖ'nün darbe girişiminin örgütle ilgisi olmadığına yönelik algı çalışması yürütenlerin kalkışma öncesi açıklamaları ve sosyal medya paylaşımları, Türkiye tarihinin en kanlı terör saldırısından aylar önce haberdar olduklarını ortaya koyuyor.

24.04.2019Gündem
FETÖ ihanete böyle hazırlandı: Sivil imamlar

FETÖ ihanete böyle hazırlandı: Sivil imamlar

FETÖ'nün sivil kanadında bulunan örgüt mensupları, hain darbe girişiminin başarıya ulaşabilmesi için aylar öncesinden harekete geçip toplumu darbeye hazırlamaya yönelik algı çalışması yürüttü.

16.04.2019Gündem
Sözde sıkıyönetim komutanı albay da inkar etti

Sözde "sıkıyönetim komutanı" albay da inkar etti

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi soruşturması kapsamında yargılanan ve adı sözde "İl sıkıyönetim komutanları" başlıklı listede, "Karabük sıkıyönetim komutanı" olarak geçen dönemin Safranbolu 125. Jandarma Eğitim Alay Komutanı İstihkam Kurmay Albay Sedad Arıcan da birçok belge, delil ve ifadeye rağmen inkarı seçti.

27.03.2019Gündem
Zeyd kod adlı örgüt abisinin kimliği şaşkına çevirdi

Zeyd kod adlı 'örgüt abisi'nin kimliği şaşkına çevirdi!

FETÖ darbe girişimi sonrası görevinden ihraç edilen eski Askeri Yüksek İdare Mahkemesi (AYİM) üyesi Hamdi Demiralay, hakim karşısına çıktı. Demiralay, Deniz Harp Okulunda bir arkadaşı aracılığıyla 1992'de girdiği örgütteki ilk abisinin "Zeyd" kod adlı Tuncay Opçin olduğunu belirtti.

1.11.2018Gündem
Adnan Oktarda FETÖ irtibatı... ’Kediciklere 2 estetikçi...

Adnan Oktar'da FETÖ irtibatı... ’Kedicikler'e 2 estetikçi...

Adnan Oktar ve grubuna yönelik İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube polislerinin dün sabah saatlerinde başladığı operasyonun yeni detaylarına ulaşıldı. Oktar’ın 17-25 Aralık sonrasında defalarca FETÖ yöneticiliği suçundan firari sanık olan Tuncay Opçin ve Balyoz’da kumpas davasında tutuklu yargılanan Mehmet Baransu ile yüzyüze görüştükleri tespit edildi. Oktar’ın 'Kedicikler' diye bilinen kadınları anlaşmalı olduğu 2 estetikçiye yolladığı da iddia edildi.

12.07.2018Gündem
Altan kardeşler ve Ilıcaka ağırlaştırılmış müebbet

Altan kardeşler ve Ilıcak'a ağırlaştırılmış müebbet

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimini önceden bildikleri iddiasıyla yargılanan gazeteciler Mehmet Altan, Ahmet Altan, Nazlı Ilıcak Fevzi Yazıcı, Şükrü Tuğrul Özşengül, Yakup Şimşek hakkında “Cebir ve şiddet kullanarak, Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının öngördüğü düzeni ortadan kaldırmaya veya bu düzen yerine başka bir düzen getirmeye veya bu düzenin fiilen uygulanmasını önlemeye teşebbüs” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis verildi. Cezalarında indirim yapılmazken Tibet Murat Sanlıman beraat etti.

16.02.2018Gündem
Altan kardeşler ve Ilıcak davasında karar için sayılı dakikalar

Altan kardeşler ve Ilıcak davasında karar için sayılı dakikalar

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimini önceden bildikleri iddiasıyla Mehmet Altan, Ahmet Altan ve Nazlı Ilıcak’ın da aralarında bulunduğu 6’sı tutuklu 7 sanığın yargılandığı davada, üç gazeteci beraatlerine ilişkin talepte bulunmazken diğer şüpheliler beraatlerini istedi. Son sözlerin alınmasının ardından mahkeme kararını açıklamak üzere ara verdi.

16.02.2018Gündem
Avukatı ByLock kayıtlarını sordu

Avukatı ByLock kayıtlarını sordu

BALYOZ davası mağdurlarından emekli Orgeneral Çetin Doğan, emekli Hâkim Albay Ahmet Zeki Üçok ve emekli albay Nedim Ulusan’ın avukatı, mahkeme heyetine başvurarak sanıklardan Mehmet Baransu’nun ByLock kayıtlarının deşifresini, firari Tuncay Opçin ya da eşinin ByLock kullanıp kullanmadığının tespitini talep etti.

4.12.2017Gündem
FETÖde Şükür çatlağı

FETÖ'de 'Şükür' çatlağı!

ABD'de bulunan FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in son zamanlarda kendisine gelen, "ABD'deki üyeler lüks içinde yaşıyor" şikayetlerinden bunaldığı, örgüt üyelerinin yurtdışındaki lüks hayat yaşadıkları ortaya çıkınca Türkiye'de 'gaybubet' hayatı sürdüren tabanın büyük rahatsızlık yaşadığı iddia edildi.

4.12.2017Gündem
Kendini böyle savundu

Kendini böyle savundu

FETÖ’nün medya yapılanmasına ilişkin açılan dava kapsamında tutuklanan Nazlı Ilıcak ile Ahmet Altan ve Mehmet Altan kardeşler ikinci kez hakim karşısına çıktı. Savunma yapan Nazlı Ilıcak, “Tayyip Erdoğan'a suikast düzenlemeye çalışan, tanka binen kimse, ben 11 tweet ve bir kartopu fotoğrafı ile aynı duruma düştüm” dedi.

19.09.2017Gündem
FETÖnün firarileri

FETÖ'nün firarileri

FETÖ’nün 15 Temmuz 2016’daki hain darbe girişimi, öncesi ve sonrasında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı ile Anadolu yakasındaki faaliyetlere ilişkin Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yoğun ve titiz bir çalışma yürütüldü.

15.07.2017Gündem
Nazlı Ilıcak hakim karşısında...  Zekeriya Özle Kartopu fotoğrafı için konuştu...

Nazlı Ilıcak hakim karşısında... Zekeriya Öz'le 'Kartopu fotoğrafı' için konuştu...

FETÖ’nün medya ayağına yapılan operasyon kapsamında tutuklanan Mehmet Altan ve Nazlı Ilıcak ilk kez hakim karşısına çıktı. Tutuklu sanık Ahmet Altan ise kendi isteğiyle duruşmaya katılmadı. Duruşmada Nazlı Ilıcak savunma yaptı. Ilıcak, FETÖ'nün firari savcısı Zekeriya Öz'le kartopu fotoğraflarına ilişkin de savunma yaptı.

19.06.2017Gündem
Gizli tanıktan şok ifadeler… Subaylara akılalmaz fuhuş tuzağını böyle kurmuşlar

Gizli tanıktan şok ifadeler… Subaylara akılalmaz fuhuş tuzağını böyle kurmuşlar

İzmir'de 'askeri casusluk soruşturması'ndaki usulsüzlükler ile bazı bilgilerin sızdırılmasına ilişkin iddianamede, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY), TSK içindeki mensuplarının önünü açmak amacıyla örgüt üyesi olmayan askerleri fuhuş tuzağına düşürerek uygunsuz görüntülerini kaydettiği ve şantaj yaptığına ilişkin tanık beyanlarına yer verildi.

11.05.2017Gündem
FETÖden aranan Emre Uslu, ABDde böyle görüntülendi

FETÖ'den aranan Emre Uslu, ABD'de böyle görüntülendi

ABD'nin Virginia eyaletinde yaşayan hakkında yakalama kararı bulunan FETÖ firarisi Emre Uslu, Anadolu Ajansı (AA) tarafından evinin bulunduğu sokakta görüntülendi. Görüntü alınmasına tepki gösteren Uslu, AA ekibini "Polis çağırmakla" tehdit ettikten sonra hızla uzaklaştı.

6.05.2017Gündem
Altan kardeşler ve Nazlı Ilıcak için yeni gelişme

Altan kardeşler ve Nazlı Ilıcak için yeni gelişme

Aralarında Nazlı Ilıcak, Ahmet-Mehmet Altan kardeşler, Ekrem Dumanlı, Tuncay Opçin ve Emre Uslu’nun da bulunduğu 17 isim hakkında hazırlanan iddianame kabul edilerek ilk duruşmanın 19 Haziran tarihinde İstanbul Adliyesi'nde görülmesine karar verdi.

5.05.2017Gündem
FETÖ arşivinden Fuat Avni de çıktı

FETÖ arşivinden Fuat Avni de çıktı

FETÖ’nün ‘Türkiye imamlığına’ vekalet eden kişiden ele geçirilen mikro kartın içindeki 2 terabaytlık arşivin şu ana kadar incelenen yüzde 7’lik kısmından çarpıcı bilgiler çıkmaya devam ediyor.

30.04.2017Gündem
Ahmet Altan, Mehmet Altan ve Nazlı Ilıcaka istenen cezalar belli oldu

Ahmet Altan, Mehmet Altan ve Nazlı Ilıcak'a istenen cezalar belli oldu

FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanan gazeteciler Nazlı Ilıcak, Ahmet Alan ve Mehmet Altan hakkında 3 kez ağırlaştırılmış müebbet ve 15 yıla kadar hapis istemi ile iddianame hazırlandı.

14.04.2017Gündem
Dönmezlerse vatandaşlıktan atılacaklar

Dönmezlerse vatandaşlıktan atılacaklar

680 sayılı OHAL KHK’sı ile getirilen yeni düzenleme ile vatandaşlıktan çıkarılmanın kapsamı da belirlendi.

7.01.2017Gündem
Emre Uslu ABDde görüntülendi

Emre Uslu ABD'de görüntülendi

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü 15 Temmuz darbe girişimi soruşturması kapsamında hakkında yakalama kararı bulunan Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) firarisi Emre Uslu, ABD'nin başkenti Washington'da görüntülendi.

16.11.2016Gündem
Dumanlı New Jerseyde

Dumanlı New Jersey'de

Anadolu Ajansı'nın haberine göre FETÖ davaları kapsamında aranan eski Zaman gazetesi Genel Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı, ABD'nin New Jersey eyaletinde bir alışveriş merkezinde görüldü.

30.10.2016Gündem
FETÖ firarisi Osman Özsoy Kanadada ortaya çıktı

FETÖ firarisi Osman Özsoy Kanada'da ortaya çıktı

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturması kapsamında hakkında yakalama kararı bulunan firari Profesör Osman Özsoy, Kanada’nın Toronto kentinde görüldü.

25.10.2016Gündem
OHAL’in nedeni siyasi ayaklar

OHAL’in nedeni siyasi ayaklar

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, OHAL’in 3 ay daha uzatılmasını, “Amaç darbe girişiminin siyasi ayağını tartıştırmamak” sözleriyle değerlendirdi.

5.10.2016Gündem
Üç isme yakalama kararı

Üç isme yakalama kararı

Yurt dışına kaçan Emre Uslu, Tuncay Opçin ve Osman Özsoy için yakalama kararı çıktı.

5.10.2016Gündem
Tuncay Opçin ABDde görüntülendi

Tuncay Opçin ABD'de görüntülendi

Türkiye tarafından 'Silahlı örgüte üye olmak' suçlamasıyla aranan ve 'yatakta basacaklar, şafakta asacaklar' tweetiyle gündeme gelen Tuncay Opçin, ABD'de görüntülendi.

27.09.2016Gündem
Tuncay Opçin ABDde görüntülendi

Tuncay Opçin ABD'de görüntülendi

Türkiye tarafından 'Silahlı örgüte üye olmak' suçlamasıyla aranan ve 'yatakta basacaklar, şafakta asacaklar' tweetiyle gündeme gelen Tuncay Opçin, ABD'de görüntülendi.

27.09.2016Gündem

Yazar Sonuçları

Adnan Hoca’nın masonluğu ve kediciklerin örtünmesi

Adnan Hocacılar gündemden düştü ama ilgi alanımdan çıkmadılar.

19.09.2018

Adnan Oktar, Mehdi meselesinde ne dedi?

ADNAN Oktar’a sorgusunda 353 soru yöneltiliyor, verdiği yanıtlar 164 sayfa tutuyor.

24.07.2018

Kılıçdaroğlu’nun MİT raporu gerçek mi?

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, dikkatli takip ettiğim bir siyasetçi.

6.12.2017

Darbe geliyorum demiş

15 Temmuz’da, istihbarat servislerinin dahi tespit edemediği bir darbe girişimi yaşadık.

13.09.2016