MENÜ

Ttk

Ttk ile ilgili tüm haberleri, son dakika Ttk haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Ttk haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.121 Ttk haberi bulunmuştur.

Ttk Haberleri

30 madencinin öldüğü ocakta işbaşı hazırlığı

30 madencinin öldüğü ocakta işbaşı hazırlığı

ZONGULDAK’ta, grizu patlaması sonucu 30 madencinin yaşamını yitirdiği Karadon Maden Ocağı’nda, müfettişlerin raporuna göre yüzde 70 kusurlu bulunan taşeron firma, onarımı tamamlanan ocakta yeniden üretime geçecek. Kazadan önce 8 bin metrelik galeri açma işinin 5 bin 723 metresini tamamlayan firma, kalan bölümü de yaklaşık 100 işçi ile 1 yıl içinde tamamlamayı hedefliyor.

7.07.2011Gündem
Kömür üretimi azaldı

Kömür üretimi azaldı

Taşkömürü Kurumunda (TTK) yılın ocak-haziran döneminde 2010'un aynı dönemine göre kömür üretimi 112 bin 256 ton azaldı.

7.07.2011Gündem
Türkiye’yi yönetenler Türkçeyi sevmiyor

Türkiye’yi yönetenler Türkçeyi sevmiyor

Sevgi Özel, yazar ve dilci. Dahası, o bir Türkçe âşığı. Türkçe kavgasına 12 Eylül öncesinin Türk Dil Kurumu’nda başlamış. Hani o ‘öztürkçe’ ve ‘yaşayan Türkçe’ tartışmalarının ayyuka çıktığı yıllarda... Şimdiyse bir devlet kuruluşu olan TDK çizgisine karşı kurulan Dil Derneği’nin başkanı. Bir yandan da Türkçe ile satırlar arasında dans ederek, öyküler, romanlar yazıyor

9.07.2011Kelebek
Eski Bakan Türk Telekom Yönetim Kurulunda

Eski Bakan Türk Telekom Yönetim Kurulu'nda

Türk Telekom Yönetim Kurulu üyeliğine Ulaştırma eski Bakanı Mehmet Habib Soluk atandı.

22.07.2011Ekonomi
12 dakikalık ihmal 30 can aldı

"12 dakikalık ihmal 30 can aldı"

ZONGULDAK’ta, 17 Mayıs 2010’da meydana gelen 30 madencinin öldüğü grizu faciasıyla ilgili ikinci bilirkişi raporu tamamlandı.

23.08.2011Gündem
Çalsaydım ve çaldırsaydım böyle olmazdı

Çalsaydım ve çaldırsaydım böyle olmazdı

Prof. Dr. Ali Birinci 12 Eylül gününe kadar Türk Tarih Kurumu’nun (TTK) 12. başkanıydı. “Hizmetinizi bekliyoruz” denilerek özel ricayla geldiği görevinden, iki satırlık yazıyla alındı. TTK’da görev yaptığı üç yıl, dört ay, sekiz gün, dakikasına kadar günlük tutan Birinci ile 20 yıl mektupla kurum idare eden, Bolu Dağı’na kurum aracıyla sütlaç yemeye giden, Hindistan’a yolluk çıkarıp Kızılay’da gezen başkanları konuştuk

17.09.2011Kelebek
TOBB, ‘TTKMetre’yle ölçüm yaptı, şirketlerin yüzde 88’i risklere hazırlıksız çıktı

TOBB, ‘TTKMetre’yle ölçüm yaptı, şirketlerin yüzde 88’i risklere hazırlıksız çıktı

TOBB, Deolitte ile birlikte şirketlerin Türk Ticaret Kanunu’yla devreye girecek yeni kurallara ne kadar uyumlu olduğunu ‘TTKMetre’yle ölçtü. Anket, Türkiye’deki şirketlerin yüzde 88’inin risklere karşı hazırlıksız olduğu ortaya çıktı.

9.10.2011Ekonomi
Başbakan enkazı gezerken deprem oldu

Başbakan enkazı gezerken deprem oldu

Van ve Erciş’te büyük yıkıma neden olan 7.2 büyüklüğündeki depremi saat 22.00’ye kadar 103 artçı şok izledi. Saat 21.53’te Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Erciş’te bakanlarla depremin yıktığı binaların enkazını gezerken de artçı deprem yaşandı.

23.10.2011Gündem
2 milyon ton ‘koklaşan kömür’ üretecek 500 milyon dolarlık ithalatı kesecek

2 milyon ton ‘koklaşan kömür’ üretecek 500 milyon dolarlık ithalatı kesecek

Türkiye Taşkömürü Kurumu’nun (TTK) Zonguldak’taki Bağlık-İnağzı sahasının 36 yıl süreyle işletilmesi için açtığı ve Soma Grubu’nun kazandığı ihale için imzalar atıldı.

5.11.2011Ekonomi
Yeni Ticaret Kanunu’nun ‘taşıyıcı kolonları’nı kesmek isteyenler var

Yeni Ticaret Kanunu’nun ‘taşıyıcı kolonları’nı kesmek isteyenler var

1 Temmuz 2012’de yürürlüğe girecek yeni Türk Ticaret Kanunu’nun mimarlarının liderliğini yapan Ünal Tekinalp, “ortaklar cari hesabı” ve “gayrifaal şirketler” konusunda çıkan tartışmalara dikkat çekerek, “Bunlar, yeni kanunun taşıyıcı kolonlarıdır. Bu kolonları kesmek isteyenler var. Bu kolonları kestirmemek için çaba göstereceğiz” dedi.

17.12.2011Ekonomi
TUROB otelcilere yeni TTKyı anlattı

TUROB otelcilere yeni TTK'yı anlattı

Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Birliği (TUROB) Yönetim Kurulu Başkanı Timur Bayındır, birlik olarak, kanunlarda meydana gelen değişiklikleri takip edip, üyelerini bilgilendirdiklerini söyledi.

21.12.2011Ekonomi
TTKya taşeronlaşma suçlaması

TTK'ya taşeronlaşma suçlaması

ZONGULDAK’ta, 30 madencinin yaşamını yitirdiği 17 Mayıs 2010’daki grizu faciasıyla ilgili davada, tutuksuz 28 sanığın yargılanmasına devam edildi. Sanıklardan Türkiye Taşkömürü Kurumu’nda (TTK) çalışan maden mühendisi Ahmet Kaya Altunsoy, "TTK, kendisinin yapması gereken hazırlık işini alt işverene vermekle bana göre kusur işlemiştir" diyerek çalıştığı kurumu eleştirdi.

13.01.2012Gündem
Emniyet kemerini taktık sigara yasağına alıştık yeni TTK’ya da uyarız

Emniyet kemerini taktık sigara yasağına alıştık yeni TTK’ya da uyarız

Yeni Türk Ticaret Kanunu’nun 1 Temmuz 2012’de yürürlüğe girmesiyle şirketlerde değişim yaşanacak. Kanunun ertelenmesi yönündeki önerileri doğru bulmadığını belirten TKYD Yönetim Kurulu Üyesi Fikret Sebilcioğlu, “Türkiye yapamaz, yeni Ticaret Kanunu ertelenmeli, diyenler Türk şirketlerine haksızlık ediyor. Türkiye emniyet kemerini bağladı, sigarayı bıraktı, enflasyon muhasebesini uyguladı. TTK da hayata geçer” dedi.

14.01.2012Ekonomi
Ayaydın: Yeni TTK hayatı felç eder hemen değişmeli

Ayaydın: Yeni TTK hayatı felç eder hemen değişmeli

CHP İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Aydın Ayaydın, Genç İktisatçılar Kulübü’nde yaptığı konuşmada “1 Temmuz 2012 yılında yürürlüğe girecek olan Yeni Türk Ticaret Kanunu’nda değişiklikler olmaması halinde ticaret hayatının felç olacağını, hapse girmeyecek şirket ortağının kalmayacağını savundu.

15.01.2012Ekonomi
İş adamları Fransa konusunda sakin kalmalı

İş adamları Fransa konusunda sakin kalmalı

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi, Fransa Senatosu'nun kararının ikili ticari ilişkileri nasıl etkileyeceğine ilişkin, “Bize göre burada iş adamlarının daha sakin durması gerekir. Bu işin politikaya alet edildiğini düşünüyoruz. Konunun Anayasa Mahkemesi'ne götürülmesi var. 60 senatör bunu yapacak. Bütün köprüleri atmamak lazım” dedi.

25.01.2012Ekonomi
Şükrü Kızılot’tan yeni yasa uyarısı

Şükrü Kızılot’tan yeni yasa uyarısı

İzmir Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (İZSİAD) 20’nci kuruluş yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde Kaya Termal Otel’de düzenlenen bilgilendirme toplantısında Yeni Türk Ticaret Kanunu (TTK) masaya yatırıldı.

27.01.2012Ege
Gümrük ve Ticaret Bakanı Yazıcı işadamlarına TTKyı anlatacak

Gümrük ve Ticaret Bakanı Yazıcı işadamlarına TTK'yı anlatacak

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, “Tüm taraflardan, Yeni Türk Ticaret Kanunu'na (TTK) ve değişikliklere ön yargı ile değil 'benim için ne getiriyor ve sonucunda benim için nasıl bir fayda sağlayacak' şeklinde bakmalarını bekliyorum” dedi.

5.02.2012Ekonomi
İzmirli sanayicilere Gül morali

İzmirli sanayicilere Gül morali

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, İzmirli sanayicileri makamında kabul etti. Ege Bölgesi Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar ve Yönetim Kurulu üyeleriyle Çankaya Köşkü'nde görüşen Gül, “Ekonominin, kalkınmanın, zenginleşmenin motoru sizsiniz” dedi. Gül, İzmir'in EXPO 2020 adaylığı için de üst düzeyde çaba gösterdiğini de vurguladı.

8.02.2012Ege
Senaryo baştan yazılabilir

Senaryo baştan yazılabilir

Kanuni Sultan Süleyman'ın veziriazamı Makbûl ve Maktul İbrahim Paşa, nâm-ı diğer Pargalı İbrahim Paşa, bilindiğinin aksine padişahın damadı değilmiş.

8.02.2012Gündem
Dolar yıl sonunda 1.75 seviyesinde olur

'Dolar yıl sonunda 1.75 seviyesinde olur'

Küçük “Küresel ekonomide, sermaye akışını radikal biçimde etkileyecek gelişmeler yaşanmadığı takdirde, 2012'de büyümede öngörülen oran yakalanabileceği gibi, hatta daha yüksek oranlar bile söz konusu olabilir. Kısaca, 2012, ekonomide beklendiği kadar zor bir yıl olmayabilir” dedi.

9.02.2012Ekonomi
Sanayici 2012’den korkmuyor, yeni TTK’da düzeltme bekliyor

Sanayici 2012’den korkmuyor, yeni TTK’da düzeltme bekliyor

İstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulu Başkanı Tanıl Küçük, İSO Ekonomik Durum Tespit Anketi 2011 ikinci yarı sonuçları ve 2012 ilk yarı beklentilerini açıkladı.

9.02.2012Ekonomi
Şirketten borç alan ortağa ceza, yasadan çıkarılmayacak

Şirketten borç alan ortağa ceza, yasadan çıkarılmayacak

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, 1 Temmuz 2012’de yürürlüğe girecek Yeni Türk Ticaret Kanunu’nun ticaretin büyümesini sağlayacağını ileri sürdü.

10.02.2012Ekonomi
Bağımsız üyelere talep artıyor

Bağımsız üyelere talep artıyor

Yeni Türk Ticaret Kanunu’nun şirketleri daha profesyonel yönetim kurulları oluşturmaya teşvik etmesi ve SPK’nın son tebliğinden sonra şirketleri bağımsız üye telaşı sardı. Peki kimdir bu bağımsız üyeler, nasıl çalışırlar, ne fayda sağlarlar, beyin avcılarına sorduk.

Bir arpa boyu yol gidebildik

Bir arpa boyu yol gidebildik

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Boyner, "Bizler de sıradan vatandaşlar olarak, devlet içerisindeki erkler kavgasını biraz dehşetle ve güvensizlik duygumuz artarak izliyoruz" dedi.

14.02.2012Ekonomi
Prof. Dr. Kızılot, yeni TTK’yı anlattı

Prof. Dr. Kızılot, yeni TTK’yı anlattı

Ankara Gazi Üniversitesi Maliye Bölümü Başkanı ve Hürriyet Gazetesi ekonomi yazarı Prof. Dr. Şükrü Kızılot, Manisalı sanayicilere 1 Temmuz 2012 tarihinde uygulanmaya başlanacak olan Yeni Türk Ticaret Kanunu (TTK) hakkında bilgiler verdi.

22.02.2012Ege
İş Bankası Adanalı KOBİ’lere yeni TTKyı anlattı

İş Bankası Adanalı KOBİ’lere yeni TTK'yı anlattı

Türkiye İş Bankası’nın “İş’te Seminer” eğitim toplantılarının ilki 23 Şubat tarihinde Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nde gerçekleştirildi.

23.02.2012Ekonomi
Yeni TTK’yı silah zoruyla uygulamak olmaz, cezaevleri işadamlarıyla dolar

Yeni TTK’yı silah zoruyla uygulamak olmaz, cezaevleri işadamlarıyla dolar

AK Parti Grup Başkanvekili Nurettin Canikli, henüz yürürlüğe girmeden sıkıntı yaratan yeni Türk Ticaret Kanunu’ndaki (TTK) tartışmalı dört konuda değişiklik için Meclis’te grubu bulunan partilerle uzlaşma arayacaklarını söyledi.

23.02.2012Ekonomi
EBSO’da yeni TTK gerginliği

EBSO’da yeni TTK gerginliği

Ege Bölgesi Sanayi Odası Meclisi’nde, TTK’nu hazırlayan komisyonun başkanı Prof. Dr. Ünal Tekinalp ile EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar arasında yaşanan tartışma ortalığı gerdi.

28.02.2012Ege
Tan Ailesi: YKM’nin Boyner’e satılmasına bizim rızamız yok

Tan Ailesi: YKM’nin Boyner’e satılmasına bizim rızamız yok

Boyner Büyük Mağazacılık’ın Yeni Karamürsel Giyim ve İhtiyaç Maddeleri Ticaret ve Sanayi’nin (YKM) hisselerinin yüzde 63’ünü ve Yeni Karamürsel Giyim ve İhtiyaç Maddeleri Pazarlama’nın (YKM Pazarlama) yüzde 20.62’sini satın almasına, şirketin diğer büyük ortağı Tan Ailesi itiraz etti.

28.02.2012Ekonomi
Liderler Türk Ticaret Kanununa sahip çıksın

'Liderler Türk Ticaret Kanunu'na sahip çıksın'

İSMMMO Başkanı Yahya Arıkan, Yeni Türk Ticaret Kanunu’nun ertelenmesini isteyenleri eleştirerek siyasi parti liderlerine çağrıda bulundu: “Başta, Başbakan olmak üzere, tüm liderler tarihi uzlaşı sağladıkları bu yasada kararlı duruşlarını sürdürmeli.”

1.03.2012Ekonomi
Otomobili yanlış vitese takınca

Otomobili yanlış vitese takınca

Zonguldak'ta, park etmek isterken yanlış vitese taktığı otomobiliyle eski kömür yıkama havuzuna düşen kadın sürücüyü otopark görevlisi kurtardı.

3.03.2012Gündem
Eleştiriler bizi ikna etmedi yeni TTK’yı ertelemek ya da değiştirmek gündemimizde yok

Eleştiriler bizi ikna etmedi yeni TTK’yı ertelemek ya da değiştirmek gündemimizde yok

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, iş dünyasının yeni Türk Ticaret Kanunu’nun bazı maddelerinin değiştirilmesine ve yürürlük tarihinin ertelenmesine ilişkin taleplerinin kendilerinde ‘değişiklik ve erteleme’ yönünde bir kanaat oluşturmadığını açıkladı.

4.03.2012Ekonomi

Yazar Sonuçları

İşlevi sadece ‘vergiden kaçınmak’ olan 400 bin şirket var, bunlara uyup yeni TTK’ya geçişi ertelemeyin

1 TEMMUZ 2012’de devreye girecek yeni Türk Ticaret Kanunu’nu (TTK) hazırlayan komisyonun Başkanı, diğer deyimle önde gelen mimarı olan Prof. Ünal Tekinalp aradı:

10.11.2011

Amele, hamal çoban ve çaycı komedisine son

YILLAR önce, Petkim Holding’in yönetim kurulu üyesi iken, holdingin denetçisini merak etmiş ve Balıkesir’de “tüccar terzi”lik yapan birisi olduğunu öğrenmiştim.

20.12.2011

Temmuzdan itibaren işadamlarının rüyaları değişecek

BUGÜNE kadar görmedikleri rüyaları görecekler.

11.01.2012

Şirket müdürlerinin borcu unutulmuş

YENİ Türk Ticaret Kanunu’nun en tartışılan maddesi, ortakların şirkete borçlanma yasağı ile ilgili..

17.01.2012

2 ve 3’ün 1/4’ü kaç eder

BİLİN bakalım, 2 ve 3’ün 1/4’ü kaç eder?

21.01.2012

Yeni TTK’yla mahremiyet bitip ticaret zora girecek, acil değişiklik bekliyoruz

TÜRKİYE Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Fransa Senatosu’ndaki oturumu izledikten sonra Paris’ten Ankara’ya dönerken, güncel konularla ilgili sohbete 1 Temmuz 2012’de yürürlüğe girecek yeni Türk Ticaret Kanunu’ndan (TTK) girdi:

26.01.2012

Yeni TTK’nın iyi yanlarını görmezden gelmeyin gereken değişiklik için zaman var

CHP’nin Maliye kökenli Genel Başkan Yardımcısı Akif Hamzaçebi aradı:

27.01.2012

11 yıl hizmete 9 lira ikramiye olur mu

BAŞLIKTA hata yok.

Hatta hizmet 2 ay fazla...

1.02.2012

Anayasa yazdırmak yerine kendi fikrinizi ortaya koyun

TÜRKİYE Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) aralarında TESK, Türk-İş, Hak-İş, TİSK, TZOB’un da bulunduğu 13 sivil toplum kuruluşuyla birlikte oluşturduğu “Anayasa Platformu”nun yürüttüğü “Türkiye Konuşuyor” programı için Edirne’deyiz.

5.02.2012

Süre bitti, ne ses var ne de nefes...

DÜN yani 14 Şubat çok önemli bir gündü...

14.02.2012

Ankara’ya TTK fırsatı

MERAKLA beklenen Yeni Türk Ticaret Kanunu 1 Temmuz’da yürürlüğe girecek.

16.02.2012

Komiser kaybolmuş

BAŞLIKTAKİ komiser, “karakol komiseri” değil.

21.02.2012

Patron şirketin kasasından kâr payı avansı çekebilecek

GÜMRÜK ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, 1 Temmuz 2012’de yürürlüğe girecek yeni Türk Ticaret Kanunu’nu (TTK) değerlendirirken çok tartışılan hapis cezası konusuna değindi:

9.03.2012