MENÜ

Tropik Meyveler

Tropik Meyveler ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Tropik Meyveler haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 120 Tropik Meyveler haberi bulunmuştur.

Tropik Meyveler Haberleri

Tropikal meyveler kazanç kapısına dönüştü

Tropikal meyveler kazanç kapısına dönüştü

Sıcak bölgelerde yetişen tropikal meyveler çiftçilerin gelir kapısı oldu. 24 çeşit tropikal meyve Türkiye'de yetiştirilebiliyor.

10.10.2019Ekonomi
Binadaki 550 kişi 6 dakikada tahliye edildi... Sebebine çok şaşıracaksınız

Binadaki 550 kişi 6 dakikada tahliye edildi... Sebebine çok şaşıracaksınız

Görünüşleri ile oldukça albenili olan tropik meyveler insanda adeta tadına bakma isteği uyandırıyor. İşte değişik lezzetlerinin yanında sayısız faydası olan egzotik meyveler...

Liçi Meyvesini Tanıyor Musunuz Liçi Meyvesinin 6 Muhteşem Faydası

Liçi Meyvesini Tanıyor Musunuz? Liçi Meyvesinin 6 Muhteşem Faydası

Liçi meyvesi, son zamanlarda popüler olmaya başlayan tropik meyvelerden birisi. Tatlı üzüm olarak tarif edebileceğimiz liçi meyvesinin geçmiş yıllarda halktan vergi olarak toplandığı için aynı zamanda kral meyvesi olarak da bilindiğini söyleyen Beslenme ve Diyet Uzmanı Büşra Çengel, bu tatlı meyvenin saymakla bitmeyen faydalarını anlatıyor. İşte liçi meyvesinin 6 muhteşem faydası...

Dünyanın en kötü kokan meyvesi durian uçak boşalttırdı

Dünyanın en kötü kokan meyvesi durian uçak boşalttırdı

Endonezya'da bir uçak, yolcularının kabinde ağır bir durian meyvesi kokusu bulunduğuna dair şikayeti ardından rötar yaptı.

Kartpostal gibi bir ada: Zanzibar

Kartpostal gibi bir ada: Zanzibar

Tanzanya’nın yarı özerk adası Zanzibar, bembeyaz kumsalları, baharat bahçeleri, sıcak insanları, el değmemiş doğasıyla Afrika’da size tropik bir tatilden çok daha fazlasını sunuyor. İşte doğasına hayran kalacağınız Zanzibar gezi rehberi…

9.10.2018Seyahat
Egzotik Bali…

Egzotik Bali…

Bali’ye gelirken oldukça heyecanlıydım. Uzun bir yol, farklı bir iklim, kısa bir sürede birçok iş başarma hedefleri doğal bir baskı yaratıyor elbette. Bir de sıkışık bir zamanda mecburen gitmek durumunda kaldığımdan sıkı araştırma yapmak yerine kendimi doğal akışına bırakmış gibi oldum. İşte size Bali gezi rehberi…

2.08.2018Seyahat
Egzotik bir dünya: Bali

Egzotik bir dünya: Bali

Farklı enerjisiyle insanı etkileyen bir yer Bali. Uzun bir yol, farklı bir iklim, farklı insanlar ve farklı duygular... Sıkışık bir zamanda mecburen gitmek durumunda kaldığım Bali'de sıkı araştırma yapmak yerine kendimi doğal akışa bırakmış gibi oldum. Bali'ye gitmem de birçok arkadaşın olumlu görüşleri ve teşvikleri motivasyonuma iyi geldi ama bir şeyler vardı ki çok arzulu değildim...

24.01.2018Seyahat
Sokak Yemekleri Cenneti

Sokak Yemekleri Cenneti

Çin ve Hint mutfaklarından izler taşıyan Tay mutfağında yemeklerin lezzet çıtası çok yüksek. Deniz ürünleri, kişniş, zencefil, baharat, acı biber, mantar, noodle, tropik meyveler, yumurta ve kümes hayvanları mutfağın temel malzemeleri arasında. Acı ve zencefili yoğun kullanıyorlar ama zaten yabancıysanız hatırlatmalarını yapıyorlar.

Tanesi 20 TLden satılıyor, kapış kapış gidiyor

Tanesi 20 TL'den satılıyor, kapış kapış gidiyor

Mersin'in Erdemli ilçesinde alternatif ürün olarak yetiştirilen, tanesi 16 ila 20 liradan satılan ejder meyvesinin ekim alanları yaygınlaşıyor.

16.09.2017Ekonomi
Hint Okyanusundaki dev leylaklar adası: Mauritius

Hint Okyanusu'ndaki dev leylaklar adası: Mauritius

Hint Okyanusu'ndaki sayısız adadan birisi: Mauritius. Bu ismi hep balayı adası olarak duymuşuzdur bugüne kadar. Fakat Mauritius'ta yapabileceğiniz farklı farklı ve heyecanlı aktiviteler de var!

7.09.2016Seyahat
“Ben bir Gezgin Bukalemunum”

“Ben bir Gezgin Bukalemunum”

Ezgi Kopuz (24) özel bir ilaç firmasında pazarlama bölümünde çalışıyor. Bugüne kadar 24 ülke ve 60’dan fazla şehre gitti. Sahra Çölü’nde yerlilerin çadırında kaldı, deveyle sıcak kumlarda yol aldı, Kamboçya’da Kızıl Kmerler’in yaşattığı katliamların izlerini sürdü. En önemlisi ise sosyal medya sayesinde Dubai’de unutamayacağı bir deneyim yaşadı.

6.09.2016Seyahat
Guava nedir

Guava nedir?

Guava, özellikle Asya ülkelerinde olmak üzere bir çok ülkede tüketilen bir meyvedir. Çiğ olarak, reçel olarak veya şekerleme olarak bulunmaktadır.

9.12.2015Sağlık
Havana’nın arka sokaklarında

Havana’nın arka sokaklarında

Başkent Havana’yı Devrim Meydanı, rom ve puro fabrikaları, San Cristobal Katedrali, Real Fuerza Kalesi’nden ibaret sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Kentin nabzı arka sokaklarda atıyor. Otel yerine bir ev kiraladım. Restoran hizmeti veren evlerde yemek yedim. Gerçek Havana’yla tanıştım.

24.03.2013Kelebek
Burkina Faso bir müzik ülkesi her kahvehane konser salonu

Burkina Faso bir müzik ülkesi her kahvehane konser salonu

Tekirdağ’da akaryakıt istasyonu işleten işadamı Tahir Küçükkınay’ın (56) başlıca hobisi seyahat ve yemekler. Gezginler Derneği üyesi, bugüne kadar 66 ülke gezdi. Geçen yıl aralıkta Burkina Faso’da beş günlük keşif seyahatine çıktı. Sınırda “İnsan buraya neden gelir ki” diye düşünüyordu, ülkeden mutlu ayrıldı.

18.11.2012Seyahat
Tayland güzeli Krabi

Tayland güzeli Krabi

Andaman Denizi sahillerindeki Krabi, tropik ormanları, süt beyazı kumsallarıyla gizli bir cennet. Tayland’ın güney batı sahillerindeki en önemli turistik merkezlerinden biri. 25 bin nüfuslu şehir nehir ağzına kurulmuş. Çevresi doğal koruma alanı. Krabi’den Phuket, Phi Phi gibi adalara, Phang-nga koyuna turlar düzenleniyor.

8.07.2012Seyahat

Tropik meyvelerden gelen güzellik!

Daha sağlıklı bir görünüm için işte size tropik meyveler... Hem yeyin, hem de sürün!

28.06.2012Kişisel Bakım
Kulüplerinde salsa dinledim puro tüttürüp, doyasıya dans ettim

Kulüplerinde salsa dinledim puro tüttürüp, doyasıya dans ettim

İstanbul’da yaşayan Gürkan Özbay (35), emlak sektöründe değerleme uzmanı olarak çalışıyor. Fotoğraf çekmeyi, müzik dinlemeyi, kitap, dergi okumayı seviyor. Bunların yanında sık sık seyahat ediyor. Farklı iklimlere ilgi gösteriyor. Özbay, geçen yıl Küba’yı boydan boya gezdi. Adanın doğu ucundaki Santiago de Cuba’yı gerçek bir müzik ve keyif şehri olarak değerlendiriyor. Compay Segundo, İbrahim Ferrer gibi müzisyenlerin yetiştiği, Bueno Vista Social Club’ın doğduğu şehrin eğlence mekanlarını çok sevdiğini söylüyor.

9.01.2011Seyahat
Sebze fiyatları yükseliyor

Sebze fiyatları yükseliyor

Antalya'da geçen hafta içinde yaşanan şiddetli yağış, soğuk ve fırtınanın sebze meyve fiyatlarının artmasına yol açtığı bildirildi.

20.12.2010Ekonomi
Üretici yer kirazı talebine yetişemiyor

Üretici yer kirazı talebine yetişemiyor

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, İstanbul Tarabya'da bir kuruyemişçiden “Altın Çilek” adıyla tanınan yer kirazı meyvesinden satın almasının ardından, Salihli'de bu meyvenin üretimini yapan üniversite öğrencisi Çağatay Dökmeciler, taleplere karşılık veremez hale geldi.

30.07.2010Ekonomi
İkinci çadır vakası

İkinci çadır vakası

Refahyol döneminin Başbakanı Necmettin Erbakan'ın Libya'da, Devlet Başkanı Muammer Kaddafi tarafından ağırlandığı çadır, hem Refah Partisi, hem de Refahyol iktidarı için "sonun başlangıcı" olmuştu.

4.04.2008Gündem
En lezzetli waffle yapan 10 mekán

En lezzetli waffle yapan 10 mekán

Waffle (vafıl diye okunuyor; Almanca waffel, Hollandaca wafel ile aynı kökten geliyor), tost makinesine benzeyen iki demir arasına dökülen hamurun pişmesiyle elde edilen, içine en basit haliyle şekerli bir şurup dökülüp katlanarak yenen bir tatlı.

31.05.2007Kelebek
Tatlı mönüsü en zengin 10 restoran

Tatlı mönüsü en zengin 10 restoran

Tatlılar, bir restoranın mönüsünün en önemli parçalarından biri. Özenli ve zengin bir tatlı mönüsü, insanın restoran tercihini etkileyebiliyor.

16.11.2006Kelebek
Tatlı mönüsü en zengin 10 restoran

Tatlı mönüsü en zengin 10 restoran

Tatlılar, bir restoranın mönüsünün en önemli parçalarından biri. Özenli ve zengin bir tatlı mönüsü, insanın restoran tercihini etkileyebiliyor.

16.11.2006Seyahat
Bu sezon bahçe mobilyaları içeridekilerle yarışıyor

Bu sezon bahçe mobilyaları içeridekilerle yarışıyor

Yaz başından bu yana kanepeler, yataklar, havuz kenarlarına, kumsallara taşınıyor, en güzel davetler bahçelerde veriliyor. Bu sezon bahçe mobilyaları sınır tanımıyor, şıklıkta "içeridekiler"le yarışıyor. Mevsimin en çok tercih edilen rengi mavi-beyaz, güney stilini coğrafyanın tüm bahçelerine taşımış durumda.

28.07.2006Kelebek
Adrese teslim tropik meyveler

Adrese teslim tropik meyveler

Fotoğrafta gördüğünüz sepet, şimdiye dek adını ve de tadını bilmediğimiz liçi, karambola, rambutan, granadilla gibi tropik meyvelerle dolu. Bu egzotik meyveler, dünyanın dört bir yanından İdeal Tarım tarafından getiriliyor. Her birinin vücuda sayısız faydası var. Sağlık ve kozmetik sektöründe yoğun olarak kullanılıyorlar. Siz de tatlarına bakmak isterseniz, telefonla sipariş edebilirsiniz.

27.07.2006Kelebek
Asgari ücretin 3te 1ine bir sepet meyve

Asgari ücretin 3'te 1'ine bir sepet meyve

Manav ve pazarcıların tezgahlarını artık mandalina, portakal, elma ve armut gibi meyvelerin yanı sıra rambutan, güvey feneri, papaya, tamarillo gibi adının bile zor söylendiği tropik meyveler süslerken, bu meyveler fiyatlarının yüksekliğiyle de dikkati çekiyor.

4.03.2006Gündem
Karda da çölde de şampiyon

Karda da çölde de şampiyon

Dakar, bugün dünyanın en tehlikeli yasal spor organizasyonu. Bu yıl 27’ncisi düzenlenen bu büyük organizasyonu uzun ve yorucu bir yolculuğun ardından biz de Otoyaşam olarak yakından takip ederek, şampiyon olan Mitsubishi Takımı’nın pilotu Luc Alphand ile görüşme fırsatı bulduk. 1997 yılında dünya kayak şampiyonu olduğunu söyleyen Alphand, motorsporları kariyerine ise 7 yıl önce başlamış. Alphand, "Kayak kariyerimde zirveye ulaştığım için motorsporlarını geçtim. Ama seçim yapmam gerekirse yine kayak derim" diye konuşuyor.

24.01.2006Spor Arena
Bangkok’ta Bir Gece’yi yazanların  neler hissettiğini anladım

Bangkok’ta Bir Gece’yi yazanların neler hissettiğini anladım

1980’lerde kalplerimizde taht kuran bir şarkıydı, ‘One night in Bangkok’ (Bangkok’ta bir gece). Şehirde bir gece geçirdiğiniz zaman şarkıyı yapanların ne hissetmiş olduklarını daha iyi anlıyorsunuz. Bir diğer deyişle nasıl büyülendiklerini...

15.05.2005Seyahat

Yazar Sonuçları

‘Karayip Korsanları’nın şehri: Cartagena

Cartagena; rengârenk evleri, geniş meydanları, meyve taşıyan kadınları, sahil boyunca uzanan güneşin batışını keyifle izleyebileceğiniz surları ve zengin mutfağıyla kendisine hayran bıraktıran, Karayip korsanlarının en gözde şehri. Aradığınız birçok şeyi bir arada bulabileceğiniz Cartagena şehri ve hikâyesi için işte şehir rehberimiz…

15.11.2018

Egzotik Bali…

Bali’ye gelirken oldukça heyecanlıydım. Uzun bir yol, farklı bir iklim, kısa bir sürede birçok iş başarma hedefleri doğal bir baskı yaratıyor elbette. Bir de sıkışık bir zamanda mecburen gitmek durumunda kaldığımdan sıkı araştırma yapmak yerine kendimi doğal akışına bırakmış gibi oldum. İşte size Bali gezi rehberi…

31.07.2018

Melekler şehri Bangkok

Bazen çok uzaklara gitmek çok iyi geliyor insana. Seyahat etmeye karşı müthiş bir tutku yaşayan tipik bir yay burcu olunca tebdil-i mekanda ferahlık vardır diyerek yeniden düştüm yollara ama bu sefer gerçekten uzaklara...

25.05.2018

Bence neyi savunduğuna dikkat et!

Sana dayatılan bütün ‘şehirli’ trendlerin başka bir ‘şehirli’de panzehri var artık. Kendini birilerinin icat ettiği politikacılar, kahve çekirdekleri, tropik meyveler, spor ayakkabıları ve beyaz mobilyalar üzerinden gerçekleştiremeyeceğini unutma…

22.06.2017

Yaz stilinizi seçtiniz mi?

Çıplak ayaklarla kumsalda yürümenin hayalini kurmaya başladığımız günler geldi.

23.05.2014

Hayat kurtaran makyaj hileleri

Çizgiler ya da göz altındaki koyu halkaları küçük bir dokunuşla daha az belirgin hale getirebilirsiniz. Yeter ki işin püf noktasını bilin.

7.09.2012

Yaz bavulu stil

Dünyayı küçültüp bavulunuza sığdırın. Farklı tatil destinasyonlarından toplayacağınız egzotik, ateşli, vahşi veya romantik stil ilhamlarını şehre taşıyarak deko-yolculuğunuzu daha da keyiflendirin.

22.07.2011

Bir kap pilav için yaşayan adalılar

Geçtiğimiz hafta Doğu Timor’daydım. ıstanbul’dan aktarmayla beraber gitmesi 24 saatinizi alıyor. ıki buçuk günlüğüne kaç deli bu kadar yolu kat eder bilmem ama ben halimden memnunum.

24.02.2011

Ciltlere vitamin kokteyli

Yüksek konsantrasyonlu içerikleri, koruyucu ve gençleştirici özellikleri nedeniyle meyveler, kozmetik sektörünün yeni gözdesi oldu.

23.12.2010

I. Küresel Isınma Noeli’niz kutlu olsun

Küresel ısınma yüzünden alışverişçilerin de tadı kaçtı. Kimse havaya giremiyor. Dünyanın dört bir yanındaki alışveriş merkezlerinde, mağazalarda işler kesat. Havalar böyle günlük güneşlik (Türkiye’de son birkaç günü saymazsak) oldukça işler yeniden açılacak gibi değil.

28.12.2006

Güneyin güneşli evleri

Gitmelerin mevsiminde rotalar genellikle güneyi gösterir. Sıcak çeker, mavi çeker, tembellik çeker...

27.07.2006