MENÜ

Tristan Da Cunha

Tristan Da Cunha ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Tristan Da Cunha haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 6 Tristan Da Cunha haberi bulunmuştur.

Tristan Da Cunha Haberleri

İnsan gibi dişleri var

İnsan gibi dişleri var

Photoshop gibi görünebilir ama bu gerçek... Denizin 2 bin metre derinliklerinde yaşıyor. Sadece bir tanesi yakalanıp incelenebildi.

18.02.2009Dünya
Dünyanın en ıssız adası öğretmen arıyor

Dünyanın en ıssız adası öğretmen arıyor!

Atlantik Okyanusu’nun güneyinde bulunan ve ancak Güney Afrika’nın Cape Town kentinden yapılacak tam 7 günlük zorlu bir deniz yolculuğu ile ulaşılabilen Birleşik Krallık’a bağlı Tristan da Cunha adasından yetkililer, adada yaşayan 23 çocuğa eğitim verecek “maceracı” öğretmenler aradıklarını açıkladı.

13.09.2015Avrupa
Cennete tamirci aranıyor

Cennete tamirci aranıyor

İNGİLTERE’nin deniz aşırı topraklarından Tristan da Cunha’da oto tamircisi aranıyor.

21.05.2016Dünya
Dünyanın en az nüfusa sahip 25 ülkesi

Dünyanın en az nüfusa sahip 25 ülkesi

Uluslararası ortamda, Birleşmiş Milletler'e üye olan 192 ülke ve Vatikan olmak üzere 193 ülke tanınıyor. Birleşmiş Milletler'e üye olmayan veya uluslararası ortamda tanınmayanlarla birlikte bu ülkelerin sayısı 206'yı buluyor. Bu ülkelerden bazıları ise tahmin edemeyeceğiniz kadar küçük. İşte dünyanın nüfusu en az ve en küçük ülkeleri...

29.04.2017Seyahat
Dünyanın en zor ulaşılan yeri: Tristan da Cunha

Dünyanın en zor ulaşılan yeri: Tristan da Cunha

Dünyada öyle bir yer var ki, ne savaşlar ne de ekonomik krizler orayı hiçbir zaman etkilemedi. Burası İngiliz Milletler Topluluğu'na bağlı olan Tristan da Cunha… Tristan da Cunha’da sadece 300 kişi yaşıyor ve burası dünya üzerinde ulaşılması en zor yer.

30.09.2017Seyahat
Dünyanın ulaşılması en zor yeri İlk yerleşen bir Amerikalı ve sadece iki yıl dayanabildi…

Dünyanın ulaşılması en zor yeri! İlk yerleşen bir Amerikalı ve sadece iki yıl dayanabildi…

Dünyada öyle bir yer var ki, ne savaşlar ne de ekonomik krizler orayı hiçbir zaman etkilemedi. Burası İngiliz Milletler Topluluğu'na bağlı Tristan da Cunha… 300 kişinin yaşadığı yeri özel kılan ise dünyanın ulaşılması en zor yeri olması… İşte Tristan da Cunha ile ilgili ilginç bilgiler…

17.06.2019Seyahat