MENÜ

Transeksüel

Transeksüel ile ilgili tüm haberleri, son dakika Transeksüel haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Transeksüel haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 199 Transeksüel haberi bulunmuştur.

Transeksüel Haberleri

Meclise Bay Markus olarak girdi... Şimdi Bayan Tessa

Meclise 'Bay Markus' olarak girdi... Şimdi 'Bayan Tessa'

Bavyera Eyalet Meclisine Yeşiller listesinden seçilen milletvekili Markus Ganserer, kendini kimi zaman kadın, kimi zaman erkek olarak hissettiğini söyleyerek resmen kadın oldu. Meclise erkek milletvekili olarak seçilen Markus Ganserer, bundan sonra kadın milletvekili olarak siyasi çalışmalarını sürdürecek.

9.01.2019Avrupa
Türk asıllı trans oyuncu Hollywoodda

Türk asıllı trans oyuncu Hollywood'da

Yönetmenliğini ve senaristliğini Hollywood’un genç yönetmenlerinden Lyle Kash’in yaptığı “Death and Bowling” filminin çekimlerine başlandı.

24.10.2018Televizyon
Diyarbakırda transeksüel vatandaşa sokak ortasında dayak

Diyarbakır'da transeksüel vatandaşa sokak ortasında dayak

Diyarbakır'da polis, merkez Yenişehir ilçesinde sokak ortasında bir transeksüel vatandaşın boğazını sıkarak döven kişileri arıyor.

30.08.2017Gündem
Trumptan ortalığı karıştıracak Tweet

Trump'tan ortalığı karıştıracak Tweet

Her açıklaması ve adımı tartışma yaratan ABD başkanı Donald Trump'ın bugün attığı bir tweet ortalığı karıştırdı. Trump'ın açıklamasının ardından yüzlerce ABD'li sokağa çıktı.

27.07.2017Dünya
‘Transeksüeller orduda görev yapamaz’

‘Transeksüeller orduda görev yapamaz’

ABD Başkanı Donald Trump, transeksüellerin Amerikan ordusunda görev yapamayacağını açıkladı.

26.07.2017Dünya
Dünyanın en seksi takviminin kulisinde neler oldu

Dünyanın en seksi takviminin kulisinde neler oldu?

2018 Pirelli Takvimi’nin Londra’daki çekimlerinde, kulisteydik. Naomi Campbell, Whoopi Goldberg ve Lupita N’yongo gibi yıldızları buluşturan çekimlerde şu sorunun cevabını aradık: ‘Alice Harikalar Diyarı’nda tüm kahramanlar siyahi olsaydı ne olurdu?

22.07.2017Hürriyet Pazar
Erkek olarak işten ayrıldı kadın olarak baş komiser oldu

Erkek olarak işten ayrıldı kadın olarak baş komiser oldu!

Arjantin'de yaşayan 49 yaşındaki polis memuru Analia Pasantino kadın olmak isteyince görevinden uzaklaştırılmıştı. Açtığı davayı kazanan Pasantino baş komiser olarak görevine geri döndü.

13.05.2017Dünya
Survivor yarışmacısı, rakibinin cinsel kimliğini ifşa edince diskalifiye oldu

Survivor yarışmacısı, rakibinin cinsel kimliğini ifşa edince diskalifiye oldu

Survivor’ın yurt dışında yayınlanan bir versiyonunda, son haftalara yaklaşılırken ilginç bir olay yaşandı. Jeff Varner adındaki yarışmacı, transseksüel (transgender) olduğunu ifşa ettiği rakibi Zeke Smith’e yaptığından ötürü diskalifiye oldu

19.04.2017Dünya
Belediye başkanı transeksüel olduğunu açıkladı

Belediye başkanı transeksüel olduğunu açıkladı

Teksas'ın New Hope kasabasındaki Belediye Başkanı Jess Herbst transeksüel olduğunu açıkladı. Seçildikten 8 ay sonra cinsel kimliğini açıklayan Herbst, olumlu tepkiler aldığını söyledi.

3.02.2017Dünya
Nursel Köse: Transseksüeli  oynamak istiyorum

Nursel Köse: Transseksüeli oynamak istiyorum

Emre Saygı’nın Facebook’dan canlı yayınlanan ‘Hadi Be’nin konuğu, ünlü oyuncu Nursel Köse oldu.

25.11.2016Televizyon
Erkeklerde makyaj modası mı

Erkeklerde makyaj modası mı?

Geçtiğimiz yıl bir makyaj markası, ilk kez bir erkeği 'kapak kızı' seçince işler karıştı. 17 yaşındaki sosyal medya fenomeni müthiş bir popülerlik yakaladı, beraberinde pek çok erkek de kendi makyajlı fotoğraflarını paylaştı.

16.11.2016Hayat
LGBTİ aktivisti yıldız hayatını kaybetti

LGBTİ aktivisti yıldız hayatını kaybetti

ÜNLÜ Amerikalı transeksüel aktris Alexis Arquette, önceki gün ailesiyle Los Angeles’taki evlerindeyken hayatını kaybetti.

13.09.2016Dünya
Yürümek de açıklama da yasak

Yürümek de açıklama da yasak

LGBTİ (Lezbiyen-Gay-Biseksüel-Transeksüel-İnterseks) haklarına dikkat çekmek amacıyla düzenledikleri Onur Haftası sonunda bugün İstiklal Caddesi’nde yapmayı planladıkları Onur Yürüyüşü’nün yasaklanmasının ardından basın açıklaması yapma taleplerinin de İstanbul Valiliği’nce uygun görülmediği bildirildi.

25.06.2016Gündem
En renkli mafya babasına infaz

En renkli mafya babasına infaz

Dünyaya kadın olarak gelen ancak daha sonra ameliyatla erkek olan İtalyan mafya babası Giovanna Arrivoli, cuma günü üç kurşunla öldürülmüş olarak bulundu.

15.05.2016Dünya
Türkiyenin eşitliğe ilk adım

Türkiye'nin eşitliğe 'ilk' adım

Türkiye’de ilk kez bir transeksüel, Konak Kent Konseyi Eşitlik Meclisinde başkan oldu. Toplumun dezavantajlı guruplarından oluşan meclisin başkanı Demet Yanardağ, “Biz birbirimize dokundukça gördük ki; zor da olsa başaracağız. Kolayı herkes başarır. Önemli olan zoru başarmak” dedi.

13.05.2016Gündem
Ejderhaya benzemek için burun ve kulaklarını kesti

Ejderhaya benzemek için burun ve kulaklarını kesti

ABD'de yaşayan eski bir bankacı ejderha görünümüne sahip olmak için sayısız operasyon geçirdi.

7.04.2016Dünya
Transseksüellere kimlik müjdesi

Transseksüellere kimlik müjdesi

Adana'da1970’de doğan B.U. nüfusa kayıt ettirilmedi. 1963’te doğan ve aynı yıl ölen ağabeyinin nüfus cüzdanı ile yaşadı. Ameliyatla cinsiyet değiştirip nüfus kayıtlarındaki ismini ve cinsiyetini ‘kadın’ olarak düzelttiren B.U.’nun, yaş küçültmek için açtığı dava mahkeme tarafından reddedildi.

29.03.2016Gündem
Eddie Redmayne renk körü olduğunu itiraf etti

Eddie Redmayne renk körü olduğunu itiraf etti

34 yaşındaki Oscar ödüllü İngiliz aktör Eddie Redmayne, renk körü olduğunu itiraf etti.

14.03.2016Hayat
Jared Letonun evrim geçirdiği en iyi 10 film

Jared Leto'nun evrim geçirdiği en iyi 10 film

Şimdilerde en çok Joker karakterini nasıl oynayacağı konuşulan Jared Leto aslında birbirinden önemli ağır oyunculukların üstesinden geldi. Kimi zaman transeksüel birini, kimi zaman uyuşturucu bağımlısı bir genci, kimi zaman kana susamış bir caniyi canlandırdı. Yeni Joker Jared Leto'nun en iyi 10 performansı ve değişimi.

27.02.2016Keyif
1930lu yıllarda bir transeksüel hikayesi: The Danish Girl

1930'lu yıllarda bir transeksüel hikayesi: The Danish Girl

En İyi Erkek Oyuncu ve En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu adaylıkları başta olmak üzere 2016 Oscar'ında toplamda 4 dalda adaylık kazanan, gerçek bir hikayeden uyarlanan Danimarkalı Kız filmi Oscar töreninin önemli adayları arasında. Tom Hooper'ın yönetmenliğini üstlendiği filmde; Eddie Redmayne ve Alicia Vikander başrolü üstleniyor. The Danish Girl filminin incelemesini sizler için yaptık.

27.02.2016Keyif
Eşcinsellik en büyük tehditlerden biri

'Eşcinsellik en büyük tehditlerden biri'

TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu, dünkü toplantısında “tali” komisyon olarak, insan onurunu temel alarak insan haklarının korunması ve geliştirilmesi, kişilerin eşit muamele görme hakkının güvence altına alınması, hukuken tanınmış hak ve hürriyetlerden yararlanmada ayrımcılığın önlenmesi amacıyla Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu kurulmasını öngören tasarıyı ele aldı.

16.02.2016Gündem
LA Scala’nın sezon açılışına Efe BAL damgasını vurdu

LA Scala’nın sezon açılışına Efe BAL damgasını vurdu!

DÜNYANIN en önemli sahnelerinden biri kabul edilen Milano La Scala’nın sezon açılışına Türk transeksüel Efe Bal damgasını vurdu. Başbakan Matteo Renzi başta olmak üzere bir çok önemli davetliye ev sahipliği yapan açılışı en ön sırada izleyen ta Efe Bal, gösterinin sonunda ülkede seks işçiliğinin yasallaştırılması yönünde protestoda bulundu. Bal emniyet güçleri tarafından salondan çıkarıldı.

8.12.2015Gündem
LA Scalada Türk transeksüel protestosu

LA Scala'da Türk transeksüel protestosu

DÜNYANIN en önemli sahnelerinden biri kabul edilen Milano La Scala’nın sezon açılışına Türk transeksüel Efe Bal damgasını vurdu. Başbakan Matteo Renzi başta olmak üzere bir çok önemli davetliye ev sahipliği yapan açılışı en ön sırada izleyen ta Efe Bal, gösterinin sonunda ülkede seks işçiliğinin yasallaştırılması yönünde protestoda bulundu. Bal emniyet güçleri tarafından salondan çıkarıldı. İtalya’nın en ünlü transeksüeli olan Türk asıllı Efe Bal, açılış öncesinde gazetecilere yaptığı açıklamada, "La Scala ilk kez kadın kıyafeti giymiş bir erkeğe ev sahipliği yapıyor" derken 2 bin 200 euro (yaklaşık 7 bin TL) ödeyerek aldığı biletiyle gösteriyi en ön sıradan izleyeceğini belirten Bal, Başbakan Renzi’yle konuşmak  istediğini ve seks işçiliğinin İtalya’da yasal kılınması için orada olduğunu söyledi. "Geceye katılanlar arasında çok sayıda müşterim var" diyen Bal, kimseyi rahatsız etmeden protestosunu gerçekleştireceğini söyledi. 

8.12.2015Haber
Terry Richardson 20nci yılını kutluyor

Terry Richardson 20'nci yılını kutluyor

Çekimleriyle olay yaratan ünlü fotoğrafçı Terry Richardson, meslekte 20'nci yılı şerefine en provokatif fotoğraflarını bir kitapta topladı.

1.12.2015Hayat
Elton John: Eşcinsel hakları konusunda Putinle görüşmek isterim

Elton John: Eşcinsel hakları konusunda Putin'le görüşmek isterim

Dünyaca ünlü sanatçı Elton John, eşcinsel hakları konusunda "aptalca" olarak tanımladığı yaklaşımına ilişkin Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'le görüşüp tartışmak istediğini söyledi.

13.09.2015Dünya
Transseksüel gencin beyin MRı doktorları şaşırttı

Transseksüel gencin beyin MR'ı doktorları şaşırttı

18 yaşında cinsiyet değişimi ameliyatı olan genç kadın erkek oldu ancak sonrasında çıkan sonuç uzmanları şaşırttı.

2.09.2015Sağlık
BM Güvenlik Konseyinin ilk LGBT toplantısı

BM Güvenlik Konseyi'nin ilk LGBT toplantısı

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK), 70 yıllık tarihinde LGBT konusunda ilk kez IŞİD'in tehditleri gerekçesiyle toplandı.

25.08.2015Dünya
BMden Türkiyeye LGBTİ çağrısı

BM'den Türkiye'ye LGBTİ çağrısı

Birleşmiş Milletler, Türkiye'deki LGBTİ (lezbiyen, gey, biseksüel, transeksüel, interseks) bireylere yönelik ayrımcılık ve şiddet olaylarından dolayı duyduğu endişeyi dile getirdi.

15.07.2015Dünya
ABD ve Avrupa Onur Yürüyüşüne polis müdahalesini anlayamadı

ABD ve Avrupa Onur Yürüyüşü'ne polis müdahalesini anlayamadı

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü, İstanbul’daki LGBTİ Onur Yürüyüşü'ne yönelik polis müdahalesinden endişe duyduklarını belirtertek “Biz polisin neden böyle davrandığı anlamadık” dedi. Avrupa Konseyi İnsan Hakları Komiseri Nils Muiznieks ise İstanbul’daki yürüyüşe polisin gerçekleştirdiği sert müdahale nedeniyle şoke olduğunu belirterek, “Polis göstericilere saldırmak yerine onları korumalıydı” şeklinde konuştu.

29.06.2015Dünya
Almanyadan erotik e-kitaplara yasak

Almanya'dan erotik e-kitaplara yasak

Erotik veya cinsel içerikli ürünlere getirilen yasaklara, şimdi ilginç bir yenisi daha eklendi.

25.06.2015Teknoloji
Sakallı kadınlar ve ilginç hikâyeleri

Sakallı kadınlar ve ilginç hikâyeleri

Evet yanlış okumadınız... Onlar ya çeşitli nedenlerden ya da Polikistik over sendromu denilen bir hastalık nedeni ile sakalı çıkan kadınlar. Fakat bu kadınlar buna rağmen özgüvenlerini kaybetmemiş kendilerini bu şekilde kabul etmişler ve hayatlarına devam etmişler, ediyorlar. İşte onların ilginç hikâyeleri...

22.05.2015Kelebek
Türkiyede bizi sadece seks işçisi olarak görüyorlar

'Türkiye'de bizi sadece seks işçisi olarak görüyorlar'

Sarı Mikrofon'a derdini anlatmak isteyen bir trans birey, cinsiyet değiştirdikten sonra günlük hayatta yaşanan zorlukları anlattı.

15.04.2015Eğlence
Kendimi yetersiz hissediyorum demişti ama...

Kendimi yetersiz hissediyorum demişti ama...

Dünyaca ünlü şarkıcı Jennifer Lopez, kendisini aldattığı için ayrıldığını söylediği Casper Smart ile öpüşürken görüntülendi.

27.03.2015Avrupa
Papa, mafyanın inine gitti

Papa, mafyanın inine gitti

KATOLİK dininin ruhani lideri Papa Françesko, dün polisin bile zaman zaman girmeye çekindiği mafyanın etkin olduğu İtalya’nın Napoli kentinin Scampia semtinde kalabalığa hitap ederek annelerin gözyaşlarının dindirilmesini istedi.

21.03.2015Dünya
Gündoğdu Meydanı’nda Nevruz kutlaması

Gündoğdu Meydanı’nda Nevruz kutlaması

İZMİR’de nevruz kutlamaları öncesinde, düzenleme komitesi üyeleri, kahvaltılı toplantı düzenledi. Kutlamanın 22 Mart Pazar günü saat 11.00’de uzun yıllardır izin verilmeyen Gündoğdu Meydanı’nda, yapılacağı açıklandı. Valilikten ön izinlerini alındığını söyleyen HDP İl Başkanı Cavit Uğur, "İzmirlilerin kendi renklerini bizim renklerimize, katmalarını bekliyoruz" dedi.

12.03.2015Ege
Hindistanda tartışma yaratan açıklama: Eşcinselleri alkolikler gibi tedavi edeceğiz

Hindistan'da tartışma yaratan açıklama: Eşcinselleri alkolikler gibi tedavi edeceğiz

Hindistan, önümüzdeki günlerde çok tartışılacak bir uygulamaya hazırlanıyor. Goa eyaletinde eşcinselleri “tedavi ederek” onları “normal” hale getirecek bir merkez kurulacağı açıklandı.

13.01.2015Dünya
Yeniden çalıştığımızda ben bir kadın olacağım

"Yeniden çalıştığımızda ben bir kadın olacağım"

İngiltere’nin ilk transeksüel askeri pilotu Ayla Holdom, cinsiyet değiştirme ameliyatı geçirmeden önce Prens William ile bir araya geldiğini ve kendisi de ambulans pilotu olarak görev yapan prense “ “Bir daha birlikte çalıştığımızda ben bir kadın olacağım” dediğini açıkladı.

21.12.2014Avrupa
‘Erkek’ Deniz en sonunda ‘kadın’ oluyor

‘Erkek’ Deniz en sonunda ‘kadın’ oluyor

2008 yılında işlediği cinayet nedeniyle 20 yıl hapis cezasına çarptırılan ‘Deniz’ isimli transseksüel D.Ç. (33), cezaevindeyken geçtiğimiz yıl cinsiyet değiştirmek için başvuruda bulundu.

8.12.2014Gündem
Karısını öldürüp tencerede pişirdi

Karısını öldürüp tencerede pişirdi

Avustralya’nın Brisbane kentinde bir aşçı Endonezyalı transeksüel karısını parçalara ayırdı ve pişirdi.

7.10.2014Dünya
Transeksüel mankenle aldatılan eski Playboy yıldızının dramı

Transeksüel mankenle aldatılan eski Playboy yıldızının dramı

Eski Playboy yıldızı Kendra Wilkinson, eşinin kendisini bir transeksüelle aldatması dedikodularının üstesinden gelmeye çalışıyor.

27.09.2014Avrupa
İşte en çok kazanan kadın CEO

İşte en çok kazanan kadın CEO

Fortune 500'de yer alan şirketlerdeki kadın CEO'ların maaşları araştırıldı. Bu listeye göre en çok kazanan transeksüel CEO Martine Rothblatt oldu.

10.09.2014Ekonomi
Conchita şimdi de iççamaşırı modeli oldu

Conchita şimdi de iççamaşırı modeli oldu!

Eurovizyon yarışmasını kazanarak üne kavuşan Avusturyalı transeksüel şarkıcı Conchita Wurst, CR Fashion Book’un sonbahar sayısı için Alman moda devi Karl Legerfield ve hamile model Ashleigh Good ile birlikte kamera karşısına geçti.

21.08.2014Avrupa
Yargıtay hapis cezasını onadı, Transeksüel Öykü, Brezilyaya kaçtı

Yargıtay hapis cezasını onadı, Transeksüel Öykü, Brezilya'ya kaçtı

BURSA'daki Gökkuşağı Derneği Başkanı olan transseksüel Öykü Evren Özen, sosyal medyadaki hesabından, çarptırıldığı hapis cezası hnedeniyle hapse girmemek için yurt dışına kaçtığını açıkladı.

13.08.2014Avrupa

Yazar Sonuçları

29 Ekim benim doğum günüm: Ben bir Cumhuriyet çocuğuyum...

Cumhuriyetin tüm güzelliklerinden hepinize Merhaba...

28.10.2017

Özgürlüğe Koşun

Bayılıyorum yaratıcı ve cesur işlere! Malum artık reklamcılık anlayışı değişti. Bir markanın ilgimizi çekmesi için ya bir şey öğretmesi, ya kahkahalarla güldürmesi, ya şaşırtması ya da tüylerimizi diken diken etmesi gerekiyor. Genellikle büyük markalar, dünyaca ünlü reklam ajansları, bu işi güzel kıvırıyor ama bazen en etkileyici reklam, markanın haberi dahi olmadan internette izlenme rekoru kırabiliyor.

14.01.2017
Brezilyaya gitmek zorunda kalan transeksüel Öykü: 30 yıl geçse de mutlaka döneceğim

Brezilya'ya gitmek zorunda kalan transeksüel Öykü: 30 yıl geçse de mutlaka döneceğim

Bursa’daki Gökkuşağı LGBTT Derneği’nin Başkanı olan Öykü Evren Özen, neden Türkiye’yi terk edip Brezilya’ya yerleşmek zorunda kaldığını anlattı.

14.08.2014