MENÜ

Trabzon Orman Bölge Müdürlüğü

Trabzon Orman Bölge Müdürlüğü ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Trabzon Orman Bölge Müdürlüğü haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 176 Trabzon Orman Bölge Müdürlüğü haberi bulunmuştur.

Trabzon Orman Bölge Müdürlüğü Haberleri

İkizderede böceklere karşı kuş yuvası

İkizdere'de böceklere karşı kuş yuvası

Rize'nin İkizdere İlçesi'nde, ağaçlarda görülen zararlı böcekleri imha etmek ve ağaç kurumalarını önlemek için, köylere, Orman Bölge Müdürlüğü tarafından yaptırılan 500 kuş yuvası dağıtıldı.

8.10.2004Gündem
Ziganada ölen dağcılar için hatıra ormanı

Zigana'da ölen dağcılar için hatıra ormanı

Gümüşhane Valisi Enver Salihoğlu, Zigana Dağı'nda çığ düşmesi sonucu ölen dağcılar için 15 bin fidanla hatıra ormanı oluşturacaklarını söyledi.

24.06.2009Gündem
210 bin öğrenciye burs veren TEV, 47nci yaşını kutluyor

210 bin öğrenciye burs veren TEV, 47'nci yaşını kutluyor

Türk Eğitim Vakfı (TEV) Genel Müdür Yardımcısı Güsel Bilal, vakfın 47 yaşında olduğunu ve bugüne kadar 210 bin öğrenciye burs verdiğini söyledi.

10.05.2014Eğitim
Tedaviden kaçamadı

Tedaviden kaçamadı

TRABZON’da önceki gece saat 01.00 sıralarında Köprübaşı ilçesi Büyükdoğanlı Mahallesi´nde yol üstünde hafif yaralı olarak bulunan yavru ayı tedavisi için Trabzon Orman Bölge Müdürlüğü´ne götürüldü.

5.09.2017Gündem
O tapulara iptal kararı

O tapulara iptal kararı

TRABZON’un Of ilçesi sakinleri, arazilerinin orman statüsüne alınıp, hazineye kaydedilerek, tapularının iptal edilmesine tepki gösterdi. Ormanı yıllardır koruduklarını belirten Saniye Yazıcı (85), "Arazilerimizde fidanlar vardı, gözümüz gibi koruduk ve kesmedik. O ağaçlar büyüdü, arazimiz elimizden alındı" dedi. Trabzon Orman Bölge Müdürlüğü yetkilileri ise çalışmanın yasal olduğunu belirtip, orman vasfı taşıyan arazilerin tescil edildiğini söyledi.

30.03.2018Ekonomi
Trabzonun kâbusu olmuştu Çözüm bulundu

Trabzon'un kâbusu olmuştu! Çözüm bulundu

'Drakula' lakaplı fındık dallarını kurutan 'Turunçgil Uzun Antenli Böceği’nin görülmeye başlandığı Trabzon'un Maçka ilçesi Esiroğlu mahallesindeki Büyükşehir Belediye Fidanlığı'nda ve çevresindeki bahçelerde survey çalışması yapıldı. Zararlı böceğin sesten etkilenerek fındık bahçelerindeki otların arasına gizlendiğini belirleyen ekipler, aşırı ses çıkartan ot biçme makineleri ile bahçelerin ottan temizlenmesini ve temizlenen bahçelerin ilaçlanmasını sağlayacak.

22.06.2018Gündem
‘Drakula’ için yeniden harekete geçilecek

‘Drakula’ için yeniden harekete geçilecek

Fındık dallarını kurutan ve anavatanı Uzakdoğu olan ‘Drakula’ lakaplı ’Turunçgil Uzun Antenli Böceği' için fındık sezonunun sona ermesiyle birlikte yeniden harekete geçilmeye hazırlanılıyor. KTÜ Orman Fakültesi Öğretim üyesi Prof. Dr. Mahmut Eroğlu, “Bu böceğin kökünü kazıma yönünde bir çalışma yapılması gerekiyor; Hollanda ve Almanya bunu başardı. Şu an İtalya’nın iki temel bölgesinde sorun devam ediyor. İtalyanların çok yoğun çalışmaları var” dedi.

24.10.2018Gündem
Orman alanlarımız artıyor

Orman alanlarımız artıyor

Doğu Karadeniz Bölgesi'nde yer alan 4 ilde son 16 yılda orman alanları yüzde 3 arttı. Geçen yıl 3 bin 900 hektar alanda 2 milyon 531 bin 339 adet fidan toprakla buluşturulurken aynı yıl içerisinde 6 milyon 794 bin adet de fidan üretimi yapıldı.

1.04.2019Ekonomi
Sağanak yağış hayatı felç etti

Sağanak yağış hayatı felç etti

Yurdun büyük bölümünde etkisini sürdüren şiddetli yağışlar nedeniyle hayat felç oldu. Ev ve işyerlerini su bastı. İstanbul'da Cendere taştı, Çanakkale'de metrekareye 40 kilogram yağış düştü, Balıkesir'de Şahindere köprüsü yıkıldı.

25.12.2001Gündem
3 bine yakın köy yolu kapandı

3 bine yakın köy yolu kapandı

İstanbul Ankara karayolunun Bolu Dağı bölümü buzlanma nedeniyle kontrolden çıkan iki TIR'ın birbirine girmesiyle trafiğe kapandı.

20.12.2002Gündem
Tak sepeti koluna herkes piknik yoluna

Tak sepeti koluna herkes piknik yoluna

Türkiye'nin En İyileri'nde bu hafta piknik alanları var. Gezi sektöründen firma temsilcisi, turizmci, belediye ve Orman Bakanlığı yetkililerinden oluşan jürimize, Türkiye'nin piknik yapılabilecek en iyi mekanlarını sorduk.

22.05.2003Seyahat
Türkiye karda mahsur kaldı

Türkiye karda mahsur kaldı

Erzurum, Balıkesir ve Çanakkale'de 3 kişi donarak öldü, 2 kişi kayboldu. Binlerce araç ve yolcu yolda mahsur kaldı, donma tehlikesi geçirdi. İnsanlar işlerine gidemedi. Birçok işyeri açılamadı. Birçok kentte hala elektrik, su ve doğalgaz verilemiyor. İnsanlar evlerinde üşüyor. Yüzlerce yerleşim birimiyle karayolu bağlantısı kesildi, deniz ve hava ulaşımı aksadı.

23.01.2004Gündem
Binlerce köy yolu ulaşıma kapandı

Binlerce köy yolu ulaşıma kapandı

Türkiye'yi etkisi altına alan kar yağışı ve tipi hayatı felç ediyor. Ekiplerin aralıksız çalışmalarına rağmen kar yağışı ve buzlanma nedeniyle bazı karayolları ulaşıma kapalı bulunuyor. Kar yağışı ve tipi nedeniyle 3 bin 774 köy yolu ulaşıma kapandı.

26.01.2004Gündem
Tarihi konak ya da dağ oteli

Tarihi konak ya da dağ oteli

Osmanlı Sarayı Otel & Restaurant Kastamonu’da konaklamayı oldukça cazip hale getiren, bu 1910’lardan kalma tarihi Belediye Konağı, kentin turizmdeki kararlılığının ilk somut örneği.

28.03.2004Seyahat

Yazar Sonuçları

Hayal görüyor

ŞEHİR Planlamacıları İstanbul Şubesi Genel Sekreteri Ali Rıza Nurhan, Melih Gökçek'in İstanbul'a ikinci 'Boğaziçi' projesini 'ütopya' olarak nitelendirerek şunları söylüyor:

11.06.2002

‘Fırtına Vadisi’ni durduran Prof. Eruzun’u yediler

Kültür Bakanlığı Basın Müşaviri Şule Akhan dünkü ‘‘Kültür Bakanlığı böyle koru(mu)yor’’ yazısına bir açıklama gönderdi.

21.02.2003

Enflasyon cebimize ne zaman yansıyacak

İZMİR'de, 20 yıl içinde 20 bin konut yapan 'Ege-Koop'un hafta sonu düzenlediği ‘Seçim öncesi Türkiye’ konulu panellerde, ekonomi, yasal partiler ve kamu yönetim ve yerel yönetim tasarısı ve sorunları üzerinde ilginç tartışmalar oldu.

18.01.2004

İstanbul ağaç ve yeşille kurtulur

BÜYÜKŞEHİR Belediye Başkanı Kadir Topbaş’la havadan İstanbul’u gezimizdeki izlenimlere devam ediyoruz.

14.04.2005