MENÜ

Trabzon Orman Bölge Müdürlüğü

Trabzon Orman Bölge Müdürlüğü ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Trabzon Orman Bölge Müdürlüğü haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 176 Trabzon Orman Bölge Müdürlüğü haberi bulunmuştur.

Trabzon Orman Bölge Müdürlüğü Haberleri

Başbakanlık Müşavirliğine atama

Başbakanlık Müşavirliği'ne atama

Başbakanlık, bazı bakanlıklar ve kurumlara ilişkin atama kararları Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.

21.02.2014Gündem
Leylek seferberliği başlıyor

Leylek seferberliği başlıyor

TÜRKİYE'de gün geçtikçe sayıları azalan leylekleri korumak için Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü ile Ege Üniversitesi Tabiat Tarihi Uygulama ve Araştırma Merkezi arasında imzalanan protokolün yerine getirilmesi için start verildi.

14.11.2013Ege
Adan Zye İzmir Fuarı

A'dan Z'ye İzmir Fuarı

TÜRKİYE'nin uluslararası nitelikteki ilk fuar organizasyonu İzmir Enternasyonal Fuarı (İEF) 82'nci kez kapılarını açacak.

23.08.2013Ege
Hatayda sel felaketi

Hatay'da sel felaketi

Hatay Dörtyol'da yaşanan sel sonucu 5 kişi hayatını kaybetti, 10 kişi yaralandı. Antalya'da ise çıkan orman yangını kontrol altına alınamıyor. Oymapınar Baraj Gölü mevkisinde çıkan yangına sarp arazi koşulları nedeniyle karadan müdahale edilmekte zorluk yaşanıyor. AK Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu, "25 yıldır böyle yağış görmedim" dedi. Yalova'da ise bir plastik fabrikasında yangın çıktı.

19.07.2013Gündem
Meteorolojiden tam fırtına uyarısı

Meteoroloji'den 'tam fırtına' uyarısı

Meteoroloji, özellikle Karadeniz kıyıları için 'tam' ve 'kuvvetli' fırtına uyarısında bulundu. Dün akşam saatlerinde Zonguldak'ı vuran fırtına yaşamı olumsuz etkiledi. Fırtınanın bugün ve yarın da etkisini sürdüreceği belirtiliyor.

2.07.2013Gündem
Kışladaki askere tek tek inceleme

Kışladaki askere tek tek inceleme

Afyonkarahisar, Şehit Uzman Çavuş Mete Saraç Kışlası’nda, 25 askerin şehit olduğu patlamayı Afyonkarahisar Cumhuriyet Başsavcılığı ve askeri savcılık adli yönden, Genelkurmay ve Milli Savunma Bakanlığı idari yönden soruşturuyor.

7.09.2012Gündem
Bakan Yazıcıdan sınır kapısı açıklaması

Bakan Yazıcı'dan sınır kapısı açıklaması

GÜMRÜK ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Suriye ile olan 3 sınır kapısında geçişleri geçici olarak durdurduklarını, ancak Suriye, Türk ve 3’üncü ülke vatandaşlarının Türkiye’ye giriş yapabileceğini söyledi.

27.07.2012Gündem
Çığ korkulu rüya olmaktan çıkacak

Çığ korkulu rüya olmaktan çıkacak

Çölleşme ve Erozyonla Mücadele Genel Müdürlüğü'nce uygulamaya konulacak projeye göre geliştirilecek yöntemlerle Türkiye'de özellikle dağcıların korkulu rüyası olan çığlar, kontrol altına alınacak.

5.06.2012Gündem
Türkiyede, altın yumurtlayan balık yeniden avlanabilecek

Türkiye'de, 'altın yumurtlayan balık' yeniden avlanabilecek

Dünyanın en pahalı yiyeceklerinden siyah havyarın kaynağı olması nedeniyle “altın yumurtlayan balık” olarak bilinen mersin balığının Türkiye'de yeniden avlanabilir düzeye gelmesi için başlatılan projeden olumlu sonuçlar alınmaya başlandı.

14.03.2012Ekonomi
Sızıntı 15 gün önceden başladı

Sızıntı 15 gün önceden başladı

Adana’da Gökdere Köprü Barajı inşaatında meydana gelen korkunç kazada 2 işçinin cesedi bulundu, 8 işçi aranıyor. Arkadaşlarını kaybeden işçiler sızıntının 15 gün önce başladığını, çatlakları kum torbalarıyla kapattıklarını öne sürdü. İddialar araştırılıyor.

25.02.2012Gündem
Çevrecileri sevindiren iki karar

Çevrecileri sevindiren iki karar

Danıştay 14’üncü Dava Dairesi, doğal SİT alanı ilan edildiği duyurulan ancak kapsamı ve derecelerini içeren karar yazısı geçen 1.5 yıllık sürede çıkmadığı için belirsizliğini koruyan İkizdere Vadisi’nde yapımı planlanan Dereköy Regülatörü ve Demirkapı Hidroelektrik Santral projesi için dönemin Çevre ve Orman Bakanlığı’nın verdiği, 'ÇED olumlu' raporunu iptal eden yerel mahkeme kararını, itirazı reddederek onadı. Danıştay, yerel mahkemenin Selin-2 HES projesi için verdiği, 'ÇED gerekli değildir' raporunun iptali yönündeki karar için yapılan, 'yürütmeyi durdurma' talebini de reddetti.

10.02.2012Gündem
Marmara buz kesti

Marmara buz kesti

Bursa, Çanakkale, Balıkesir ve Yalova’da önceki gece termometreler uzun yılların en düşük ısısını ölçtü. Marmara’nın güneyinde bugünden itibaren sıcaklıklar yükselecek.

19.01.2012Gündem
Yolları yine ayrılmadı

Yolları yine ayrılmadı

Önemli kamu kurumlarına yapılan yeni atamalar Resmi Gazete'de yayımlandı. Daha önce farklı kurumlarda birlikte çalışan Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer ile SGK Başkanı Emin Zararsız'ın yolları yapılan atamalar ile yeniden kesişti.

6.08.2011Ekonomi
Artvin Camili Vadisindeki HES projesine durdurma

Artvin Camili Vadisi'ndeki HES projesine durdurma

Rize İdare Mahkemesi, UNESCO'nun “Biyosfer Rezerv Alanı” ilan ettiği Artvin'in Borçka ilçesindeki Camili Vadisi'nde yapımı planlanan Sarnıç 1-2 Regülatörleri ve HES'lere ilişkin Çevre ve Orman Bakanlığının “Çevre Etki Değerlendirme (ÇED) Raporu gerekli değildir” kararının yürütmesinin durdurulmasına karar verdi.

9.03.2011Gündem
İkizdere Vadisinde SİT belirsizliği

İkizdere Vadisi'nde SİT belirsizliği

GEÇEN yıl Ekim ayında ’Doğal SİT’ alanı ilan edildiği açıklanan İkizdere Vadisi’nde yapımı planlanan HES projeleri için Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) süreci toplantılarını geçici süre askıya alan Rize Çevre ve Orman Müdürlüğü, Trabzon Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu’na başvurarak, vadi için alınıp onaylanmış "Doğal SİT" kararı olup olmadığını sordu.

9.02.2011Gündem
Beş bölgeden on kış yürüyüşü rotası

Beş bölgeden on kış yürüyüşü rotası

Kışın vadiler, ormanlar beyaz pelerinine büründüğünde, patikalar karla kaplandığında doğa yürüyüşleri masal dünyasına yolculuğa benzer. Doğa susmuş, ağaçlar buzdan heykellere dönüşmüştür. Sadece rüzgarı ve nefes sesinizi duyarsınız. Kar insanoğluna özlemini çektiği yumaşacık, tertemiz bir dünya sunar. Fotoğrafçı Yıldırım Güngör, şubatta karla kucaklaşmak isteyenlere beş bölgeden on kış yürüyüşü rotası öneriyor. Daha fazlasını, Güngör’ün Atlas Dergisi’nin şubat sayısıyla ücretsiz edineceğiniz “Kış Rotaları Atlası”nda bulacaksınız.

30.01.2011Seyahat
İşçilerin yerini Terminatör böcekler aldı

İşçilerin yerini Terminatör böcekler aldı

Artvin Orman Bölge Müdürlüğü bünyesindeki laboratuvarda, ormana zarar veren böceklerle mücadele amacıyla üretilen 3 milyondan fazla “terminatör böcek”, ladin ağaçlarına zarar veren dev kabuk böceklerini yok ediyor.

16.01.2011Ekonomi
Yaban mersini her derde deva

Yaban mersini her derde deva

Kalp, ağız sağlığı ve damar tıkanıklıklarına karşı ciddi yararlar sağladığı bilinen yaban mersininin, görme bozuklukları, kan şekeri, kolesterol ve idrar yolu enfeksiyonu gibi bir çok hastalığın tedavisinde de olumlu etkisi var.

3.01.2011Gündem
Senoz Vadisinin sit alanı ilan edilmemesi kararına iptal

Senoz Vadisi'nin sit alanı ilan edilmemesi kararına iptal

Rize İdare Mahkemesi, Trabzon Kültür ve Tabiat Varlıkları Koruma Bölge Kurulu'nun Senoz Vadisi'nin korunması gereken kültür ve tabiat varlığı olarak tespiti ve sit alanı ilan edilmesi için yapılan başvurunun reddi yönündeki kararının iptaline hükmetti.

26.10.2010Gündem
Rusya’ya yardım için giden helikopterler döndü

Rusya’ya yardım için giden helikopterler döndü

TÜRKİYE’den, Rusya’daki orman yangınlarına müdahale için gönderilen 2 yangın söndürme helikopteri yurda döndü.

19.08.2010Gündem
HES mücadelesinde zafer çevrecilerin

HES mücadelesinde zafer çevrecilerin

Türkiye genelinde 45'i inşa, 1576'sı proje aşamasında olan, planlananlar ile 2 bini aşması beklenen HES'lere karşı açılan 65 davadan 34'ü sonuçlandı. Davalardan 33'ünde yürütmeyi durdurma veya iptal kararı çıktı.

6.07.2010Gündem
Karadenizde ormanlara asit yağıyor

Karadeniz'de ormanlara asit yağıyor

Avrupa ve Rusya üzerinden taşınan kirleticiler Karadeniz'de asit yağmuru oluşturuyor. Önlem alınmazsa ormanlar yok olabilir.

24.06.2010Gündem
Doğu Karadeniz’de 3 bal ormanı kurulacak

Doğu Karadeniz’de 3 bal ormanı kurulacak

DOĞU Karadeniz’de bal üretiminin hayata geçirilmesi için Bayburt ve Gümüşhane’de 3 “bal ormanı” kurulacak.

22.03.2010Ekonomi
Saadet öğretmene son veda

Saadet öğretmene son veda

Ardahan'ın Göle İlçesi'nde kendisini sürekli rahatsız eden Yalçın Algan'ın satırlı ve bıçaklı saldırısı sonucu öldürülen anaokulu öğretmeni 24 yaşındaki Saadet Ulus, memleketi Denizli'de gözyaşları arasında toprağa verildi.

14.03.2010Gündem
Türkiyenin ilk bal ormanı kuruluyor

Türkiye'nin ilk bal ormanı kuruluyor

Türkiye'nin bal üretimini artırmak için özel ormanlar kurulacak.

11.03.2010Gündem
Doğal SİT talebine ret

Doğal SİT talebine ret

Rize Çayeli’ndeki muhtarların, Senoz (Büyükdere) Vadisinde uygulamaya konulan Hidroelektrik Santrali (HES) projesinin çevreye büyük zarar verdiğini belirterek bölgenin doğal SİT alanı ilan edilmesi talebine Trabzon Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu, Uzungöl’de toplanarak “Taş ocakları ve HES projeleri vadiyi olumsuz etkilediğinden, sözkonusu alan SİT özelliğini yitirdiğinden doğal SİT isteminin reddi” şeklinde karar verdi.

28.12.2009Gündem
KİM, NEREDE PARASINI UNUTTU

KİM, NEREDE PARASINI UNUTTU?

Banka duyurularına göre, çeşitli bankalarda hesabını unutan bazı kişi ve kuruluşlar şöyle:

16.02.2009Ekonomi
Bugün bunlar olacak

Bugün bunlar olacak

Türkiye yine yoğun bir gündemle güne başlıyor. İşte gün boyu beklenen gelişmeler...

9.07.2008Gündem
Bugün neler olacak

Bugün neler olacak

İşte Türkiye'de günün gündemi:

4.07.2008Gündem
Haydi kayağa

Haydi kayağa

Sömestr tatili bu hafta sonunda başlıyor, 11 Şubat’a kadar sürecek. Öğrenciler 17 günlük tatilin başlamasını, turizmciler de öğrencilerin aileleriyle seyahate çıkmasını bekliyor. Dağlar bembeyaz. Kayak merkezlerinde kar kalınlıkları istenilen düzeyde. Bazı merkezlerde ise kar yüksekliği 160 santimi aştı. Kayak merkezlerindeki oteller şimdi cıvıl, cıvıl. Okul veya kent stresinden sıyrılıp bembeyaz karlarla kaplı dağlarda kayak, snowboard yapmanın tam zamanı.

20.01.2008Seyahat
Bayram tatilinde son dakika alternatifleri Atla, git

Bayram tatilinde son dakika alternatifleri Atla, git

Şeker Bayramı için geri sayım başladı. Tatile 2,5 gün kaldı. İşinden izin almayı başaranlar geçen hafta sonu yola çıktı bile. Tatil programı yapmadıysanız, rezervasyonunuz yoksa son dakika alternatiflerine bakmanızda yarar var. Bayram tatilinin 3 gün olması bu yıl yurtdışı turlara ilgiyi azalttı. Uzun tatillerde 50 bini bulan yurtdışı turlarının müşterileri bu yıl 6 bin civarında kaldı. Yurtiçi tatile yönelenlerin sayısı arttı.

7.10.2007Seyahat
İşte MHP adaylarının tam listesi

İşte MHP adaylarının tam listesi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Osmaniye'den aday olurken, Milliyetçi Hareket'in lideri Alparslan Türkeş'in oğlu Tuğrul Türkeş ise Ankara'dan aday gösterildi.

5.06.2007Gündem
Yunanlıdan farkımız yürek

Yunanlıdan farkımız yürek

Bakan Osman Pepe orman yangınlarına havadan yeterince müdahale edilememesine dönük eleştirileri ilginç şekilde yanıtladı. Pepe, "Yunanıstan’ın bizden çok uçağı var ama daha çok ormanları yandı. Bizim ormancımız yürekli" dedi.

24.08.2006Gündem
Emniyette atamalar Resmi Gazetede

Emniyet'te atamalar Resmi Gazete'de

Emniyet'te atamalara ilişkin kararname, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.

3.05.2006Gündem
10 bini aşkın köy yolu kapandı

10 bini aşkın köy yolu kapandı

Ağır kış koşulları nedeniyle ülke genelinde 10 bini aşkın köy yolu ulaşıma kapandı.

26.01.2006Gündem

Yazar Sonuçları

‘Kuzey Ormanları’na ilk balta!

KUZEY Ormanları’ denilen 40 km’lik bir sahayı (Kilyos-Karabun) etkileyecek 3. havalimanı inşaatının temeli bugün atılacak.

6.06.2014

Çukurova’ya bir ihanet daha...

ÇAPKINLAR üzgün, yatacak yer bulamıyor... Kuşcenneti kan ağlıyor... Balıklar telef olmakta... Binlerce yıldır Çukurova’yı besleyen Ceyhan Nehri’ni kuruttular.

7.02.2013

Çoruh eskiden çöpü Batum’a götürürdü, şimdi atılan buzdolabı baraja takılıyor

RİZE-Artvin turumuza öncülük eden Tekfen Holding ve ANG Vakfı’nın Yönetim Kurulu Başkanı, TEMA Vakfı’nın Onursal Başkanı Nihat Gökyiğit, Artvin yakınlarına vardığımızda düdüğünü öttürdü:

22.08.2010

HES’lerin katliamı

TRABZON’dan Rize’ye giderken, 63. km’de sağa, İspir-Erzurum yoluna saparsınız Kaçkar Dağları’nın eteklerinde Ovit Geçidi’ne ulaşırsınız.

3.07.2010

Orman idaresine darbe Büyükşehir’e kıyak

MADEN Yasası, Büyükşehir, imar, çevre deyince önümüze ‘Toprak döküm rantının fendi, Orman Kanununu bile yendi’ başlıklı bir not geldi.

24.03.2010

TATSO’nun Alman başkanı sözünü tuttu, Türkiye için partisini bıraktı

MELKAN Tabanlıoğlu, “Görmelisin” diye ısrar edince, kurdelesini Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış’ın kestiği Alman Metro Grubu’na ait İstanbul Merter Meydan Alışveriş Merkezi’nin açılışına katıldım.

6.08.2009

Toprak döküm işinde ‘Bizans oyunları’...

Kemerburgaz kömür sahası rehabilite edilseydi Orman Bakanlığı'nın kasasına 1 milyar dolar girecekti

29.07.2009

İstanbul'da su alarmı

İSKİ Genel Müdürü Dursun Ali Çodur ile 'su'yu konuşuyoruz:

- Su sıkıntınız var mı?

5.09.2006

'Bağımsızlık benim karakterimdir'

İSTANBUL Üniversitesi öğretim üyesi ve Jeopolitik Dergisi Editörü Doç. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu, Türkiye'nin yeniden bir kıskaç içine alınmaya çalışıldığını belirterek soruyor:

4.09.2006

Devletin itibarı iade edilmelidir

BERLİN'deki olay öyle kapatılacak ve unutulacak bir şey değildir.

30.05.2006

İstanbul ağaç ve yeşille kurtulur

BÜYÜKŞEHİR Belediye Başkanı Kadir Topbaş’la havadan İstanbul’u gezimizdeki izlenimlere devam ediyoruz.

14.04.2005