MENÜ

Trabzon Orman Bölge Müdürlüğü

Trabzon Orman Bölge Müdürlüğü ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Trabzon Orman Bölge Müdürlüğü haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 178 Trabzon Orman Bölge Müdürlüğü haberi bulunmuştur.

Trabzon Orman Bölge Müdürlüğü Haberleri

Meteoroloji uyardı: Perşembe ve cuma gününe dikkat

Meteoroloji uyardı: Perşembe ve cuma gününe dikkat!

Meteoroloji 2. Bölge Müdürü M. Latif Gültekin, sıcak hava dalgasının etkisi ile perşembe ve cuma günü İzmir'in iç kesimlerinde 42 dereceye yükselebileceğini söyledi. İstanbul'da ise perşembe günü sıcaklığın 33, cuma günü ise 32 derece olarak ölçülmesi bekleniyor.

10.07.2017Gündem
Danıştayın Cerattepe kararı sonrası tepki için kendilerini zincirlediler...

Danıştay'ın Cerattepe kararı sonrası tepki için kendilerini zincirlediler...

Artvin’in Kafkasör Yaylası Cerattepe Mevkii’nde madencilik faaliyetleri için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın, ’Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) Olumlu’ raporunun yürütmesinin durdurulması ve iptali istemiyle açılan Türkiye'nin en büyük çevre davasında, Rize İdare Mahkemesi’nin, ’Madencilik yapılabilir’ yönündeki kararı Danıştay tarafından onaylandı. Kararla Cerattepe Mevkii’ndeki madencilik faaliyetlerinin önü açılmış oldu. CHP’nin ’Adalet Yürüyüşü’ne katılan Yeşil Artvin Derneği Başkanı Nur Neşe Karahan ile avukat Bedrettin Kalın da karara büyük tepki gösterdi.

6.07.2017Gündem
Türkiyenin en büyük çevre davasında son karar

Türkiye'nin en büyük çevre davasında son karar

Adtvin’in Kafkasör Yaylası Cerattepe Mevkii’nde madencilik faaliyetleri için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın, ’Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) Olumlu’ raporunun yürütmesinin durdurulması ve iptali istemiyle açılan Türkiyenin en büyük çevre davasında, Rize İdare Mahkemesi’nin, ’Madencilik yapılabilir’ yönündeki kararı Danıştay tarafından onaylandı. Kararla Cerattepe Mevkii’ndeki madencilik faaliyetlerinin önü açılmış oldu.

6.07.2017Gündem
Son dakika: Foto kapanlar Maçkadaki teröristlerin görüntüsünü böyle yakaladı

Son dakika: Foto kapanlar Maçka'daki teröristlerin görüntüsünü böyle yakaladı

Trabzon'un Maçka İlçesi’nin kırsal kesiminde önceki gün Jandarma Uzman Çavuş Osman Gazi Çetingöz'ün şehit olduğu çatışmanın ardından kaçan ve bölgedeki foto kapanlarla kimlikleri tespit edilen 4 PKK’lı teröristi yakalamak için başlatılan operasyonlar, aralıksız sürüyor.

18.05.2017Gündem
Maçkadaki PKKlı teröristlerle ilgili son dakika bilgileri

Maçka'daki PKK'lı teröristlerle ilgili son dakika bilgileri

Trabzon'un Maçka ilçesinde uzman çavuşu Osman Gazi Çetingöz'ü şehit eden teröristler, fotokapan tarafından görüntülendi. Bölgede 4 terörist olduğu belirtiliyor.

18.05.2017Gündem
Ormana dini tesis

Ormana dini tesis

Orman ve Su İşleri Bakanlığı, kamu yararı ve zaruri hallerde orman alanlarında kişi ve şirketlere izin verilmesine ilişkin yönetmeliğin kapsamını genişletti. Buna göre, orman alanlarında yeraltı depolama ile dini eğitim verecek kuruma bağlı uygulama maksatlı ibadethane gibi eğitim tesislerine izin verilebilecek.

1.02.2017Gündem
Sürmenedeki orman yangını söndürüldü, üzücü manzara ortaya çıktı

Sürmene'deki orman yangını söndürüldü, üzücü manzara ortaya çıktı

Trabzon'un Sürmene ilçesinde çıkan orman yangını söndürüldü. Sarıçam ormanlarının bulunduğu doğa harikası bölgede ortaya çıkan manzara gören herkesi üzdü. Yangın ile ilgili Twitter'dan açıklama yapan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Sürmene" etiketine de yer vererek, "Yanan orman sahalarını 1 yıl içerisinde ağaçlandırıyoruz. Yanan alanlar kati surette başka maksatla tahsis edilemez" dedi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da Twitter adresinden, "Sürmenemize, güzel Çamburnumuza geçmiş olsun. Orman yangınını söndürmek için gece boyu çalışan kardeşlerimize teşekkür ederim" mesajını paylaştı.

8.01.2017Gündem
Cerattepede keşif heyetine 1.5 kilometrelik insan zinciri ile karşılama

Cerattepede keşif heyetine 1.5 kilometrelik insan zinciri ile karşılama

ARTVİN’deki Kafkasör Yaylası Cerattepe Mevkii’ndeki madencilik faaliyetleri için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın verdiği ’Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) Olumlu’ raporunun yürütmesinin durdurulması ve iptali istemiyle 751 kişi ve 61 avukatın açtığı Türkiye’nin en büyük çevre davasında bilirkişi keşfi başladı.

14.03.2016Ekonomi
Işık göremediler istifa etmediler

Işık göremediler istifa etmediler

BÜROKRASİDE milletvekili adaylığı için beklenen istifalar gerçekleşmedi. İzmir’de 7 Haziran’da AK Parti’den milletvekili adayı olan bürokratlardan Bedia Türkyılmaz ve Talip Uzun adaylık başvurusunda bulunmazken geçen seçimde sıra krizi yaşayan Durmuş Boztuğ ve Mehmet Bayındır istifa etti.

1.09.2015Ege
Yeşil Yol’un duvarları yaylaları ortadan bölmeye başladı

Yeşil Yol’un duvarları yaylaları ortadan bölmeye başladı

KARADENİZ Bölgesi’nde 8 ilin yaylalarını birbirine bağlayacak olan 2 bin 600 kilometrelik Yeşil Yol projesinde, bölge halkı ve çevrecilerin tepkileri nedeniyle bağlantısı yapılamayan Rize’nin Çamlıhemşin İlçesi Yukarı Kavron ve Samistal Yayla yolu güzergahında, yol genişletme çalışmaları sürüyor. Çalışmalar kapsamında yükselen ve yaylaları hançer sokulmuş gibi ikiye bölen taş duvarlar, doğal güzelliğe de darbe vuruyor.

7.08.2015Ekonomi
DSİ Genel Müdürlüğüne Ali Rıza Diniz atandı

DSİ Genel Müdürlüğüne Ali Rıza Diniz atandı

Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğüne Ali Rıza Diniz atandı.

25.07.2015Gündem
Gümüşhanede 150 dönümlük çayırlık yandı

Gümüşhane'de 150 dönümlük çayırlık yandı

Şiran ilçesinde çıkan yangında 150 dönümlük çayırlık kül oldu.

24.07.2015Gündem
İlk zafer horonu

İlk zafer horonu

Karadeniz’de 8 ilin yaylalarını birbirine bağlayacak 2 bin 600 kilometrelik Yeşil Yol Projesi’ne karşı Rize’de protestolar devam ederken, mahkemeden de çevrecilere müjdeli bir haber geldi. Rize İdare Mahkemesi, yol çalışmalarının yürütmesini, ‘telafisi güç zararlar verebileceği’ gerekçesiyle durdurdu. Yargı kararı tulum ve horon eşliğinde kutlanırken “Yeşil Yol’a hayır” sloganları atıldı.

13.07.2015Gündem
Yeşil Yolda mahkeme ağaç kesimini durdurdu

Yeşil Yol'da mahkeme ağaç kesimini durdurdu

Karadeniz Bölgesi’nde 8 ilin yaylalarını birbirine bağlayacak olan 2 bin 600 kilometre uzunluğundaki Yeşil Yol projesi, Rize’nin Çamlıhemşin ilçesinde protesto edildi. Kaymakamlık önünde toplanan yüzlerce kişi, ‘Adı yeşil özü kara’ benzetmesi yapılan Yeşil Yol projesinin durdurulmasını istedi. Etkinliğe katılan CHP'nin Karadeniz illeri milletvekilleri de, projeye tepkilerini dile getirdi. Öte yandan Fırtına İnsiyatifi grubunun Rize İdare Mahkemesi’nde açtığı davada mahkeme, idarenin savunmasını almaya gerek görmeden, ‘yürütmeyi durdurma’ kararı verdi.

13.07.2015Gündem
Çaykur için gece yarısı kuyruğu

Çaykur için gece yarısı kuyruğu

Çaykur’a alınacak 3 bin 500 işçi için bölge illerinde bu sabah mesai saatinden itibaren başvurular alınmaya başlandı. Dün akşam duyurulan alım başvurusu için mevsimlik işe girmek isteyenler Rize’de Türkiye İş Kurumu Müdürlüğü önünde gece yarısından itibaren uzun kuyruklar oluşturdu.

15.04.2015Ekonomi
Meteorolojiden yeni açıklama Hava durumu nasıl olacak

Meteoroloji'den yeni açıklama! Hava durumu nasıl olacak?

Sibirya soğuklarının etkisine giren Türkiye beyaza büründü. Peribacalarından KKTC'ye Gaziantep'ten Bursa'ya kartpostallık görüntüler ortaya çıktı. Bu duruma en çok okulları tatil olan öğrenciler sevindi. Meteoroloji, önümüzdeki haftadan itibaren Akdeniz üzerinden yağışlı havanın geleceğini açıkladı ancak kar yağışı hala etkisini devam ettiriyor. Gündem, hava durumunun nasıl olacağı, soğukların ne kadar süreceği. Meteoroloji'nin tahminlerine göre; yağışlar yurdun büyük bölümünde karla karışık yağmur ve kar şeklinde devam edecek. Batı'da sıcaklıklar 2 ila 4 derece artacak Doğu'da ise 3 ila 6 derece azalacak. Akdeniz'de ise don ve fırtına görülecek. İşte Türkiye’den kar manzaraları ve hava durumu:

20.02.2015Gündem