MENÜ

Toyota Corolla

Toyota Corolla ile ilgili tüm haberleri, son dakika Toyota Corolla haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Toyota Corolla haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.113 Toyota Corolla haberi bulunmuştur.

Toyota Corolla Haberleri

Agora’dan hediye otomobil çekilişi

Agora’dan hediye otomobil çekilişi

Agora Alışveriş Merkezi ve Akdemir Grubu’nun birlikte düzenlediği "Yine Yumurtladık" çekiliş kampanyasının hediyesi olan iki Toyota otomobil ve 1 adet ATV sahiplerini buldu. Otomobillerin anahtarları düzenlenen törenle sahiplerine teslim edildi.

24.03.2007Ege
19.7 milyar dolarlık yatırım geldi, artık faizler düşmeli

19.7 milyar dolarlık yatırım geldi, artık faizler düşmeli

Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, Türkiye’ye son 1 yılda 19.7 milyar dolarlık doğrudan yabancı sermaye yatırımı geldiğini belirterek, "Bu son derece sevindirici bir durum. Bu kadar çok yatırım gelen bir ülkede reel faizler daha düşük olmalı" dedi.

20.02.2007Ekonomi
İkinci elde son fiyatlar

İkinci elde son fiyatlar

Yılbaşı ve Kurban Bayramı tatillerinde dahi kıpırdamayan “ikinci el” otomobil piyasasının, mevsim normallerinin üzerinde seyreden ve baharı aratmayan sıcaklıklar nedeniyle hareketlenmeye başladığı bildirildi.

14.02.2007Ekonomi
İtalya, Irakta ajan Calipariyi öldüren ABDli askeri yargılayacak

İtalya, Irak'ta ajan Calipari'yi öldüren ABD'li askeri yargılayacak

İtalya Askeri İstihbarat Servisi (SISMI) ajanı Nicola Calipari'nin Bağdat'ta öldürülmesine ilişkin davada, ABD askeri Luis Lozano'nun yargılanmasına karar verildi.

7.02.2007Gündem
Yeni Corolla 34 bin 800 YTL’ye Türkiye’de satışa sunuluyor

Yeni Corolla 34 bin 800 YTL’ye Türkiye’de satışa sunuluyor

Japon üretici Toyota’nın en çok bilinen ve sorunsuzluğu ile tüketicilerin en çok beğendiği otomobillerden biri olan Corolla, bundan böyle sadece ’Sedan’ kasa tipiyle yoluna devam edecek. Wagon versiyonunun üretimi durdurulan, ’hatcback’ versiyonu ise Auris ismini alan Corolla, Sedan’la yoluna artık tek başına devam edecek.

30.01.2007Gündem
Yeni Corolla şubatta Türkiyede

Yeni Corolla şubatta Türkiye'de

Toyota yeni nesil Corolla, Türkiye'de önümüzdeki ay satışa sunulacak. Yeni Corolla'nın uzunluğu 130 milimetre, genişliği ise 50 milimetre arttı.

30.01.2007Ekonomi
Toyota: Türkiye ucuz işçilikle değil kaliteli üretimiyle yatırımı çekiyor

Toyota: Türkiye ucuz işçilikle değil kaliteli üretimiyle yatırımı çekiyor

Toyota Motor Avrupa Başkanı Tadashi Arashima, "Biz öncelikli olarak üretim yapacağımız ülkenin konumuna ve stratejik avantajına bakarız. Daha sonra üretim kalitesi bizim için önemlidir. Ucuz iş gücü baktığımız son kriterdir. Bu yüzden Türkiye bugün kalitesi ve konumuyla Toyota için çok önemli bir merkez durumundadır" dedi.

28.01.2007Ekonomi
2006’nın en çok satan otomobilleri

2006’nın en çok satan otomobilleri

Döviz kurlarındaki dalgalanmanın yanı sıra faizlerdeki yükselişin damgasını vurduğu 2006, otomotiv sektörü açısından ne parlak ne de kötü bir yıl oldu. Toplam pazar yüzde 13.9’luk düşüşle 617 bin 852 adede gerilerken, satışlar binek otomobilde yüzde 14.9, hafif ticari araçta ise yüzde 12.2 oranında azaldı. Beklentilerin arttığı aralık ayı satışları da bir önceki yıla göre yüzde 26.6 gerileyince, toplam pazar 2005’in yaklaşık 100 bin adet altında gerçekleşti.

16.01.2007Kelebek
60 model geliyor

60 model geliyor

42 markanın 300’e yakın farklı modelinin yollarda yer alması, Türkiye’de otomotiv sektöründe çok büyük bir rekabeti de beraberinde getirdi. 2006 yılında yaşanan bu rekabet sonucunda firmalar arasında kıyasıya bir kampanya yarışına tanık olduk. Tabi bu kampanyalarda firmaların Mayıs ayında yaşanan dalgalanma nedeniyle daralan pazara ellerinde stokla yakalanması da etkili oldu.

26.12.2006Kelebek
Türkiye’nin 51 favori otomobilini test ettik

Türkiye’nin 51 favori otomobilini test ettik

Hürriyet Otoyaşam Gazetesi olarak bu yıl Petrol Ofisi, Damat/Tween/ADV ve Pirelli’nin sponsorluğunda üçüncüsünü düzenlediğimiz Türkiye’nin en beğenilen otomobilleri yarışması ’Otobil’de, finale kalan 51 otomobil Autodrom pistinde otomotiv sektörü tarafından yakından tanınan kişilerden oluşan jüri tarafından test edildi.

12.12.2006Kelebek
İkinci el otomobilde yaprak kımıldamıyor

İkinci el otomobilde yaprak kımıldamıyor

Kış ayları ve 2007 modellerinin piyasaya çıkması nedeniyle ikinci el otomobil piyasasında yaprak kıpırdamıyor.

12.11.2006Ekonomi
İkinci el otomobilde bayram canlılığı

İkinci el otomobilde bayram canlılığı

Tatil dönüşünde satanın çok alanın az olduğu ikinci el otomobil sektöründe, yaklaşan ramazan bayramı canlılığı artırdı.

8.10.2006Ekonomi
Zamansız giden güzel

Zamansız giden güzel

Ailesinin Tutush’u, beyaz gelinciği Tuluğ, ölümünün ardından açılan internet sitesini ziyaret edenlere göre "gözleri ışıl ışıl parlayan ve zamansız giden güzel bir kız". Emniyet kemeri takmayan Tuluğ kendi kullandığı otomobilde öldü. Sitesine mesaj yazanların çoğu, direksiyonda dikkatli olma çağrısı yapıyor.

9.09.2006Gündem
En popüler otomobil Toyota Camry

En popüler otomobil Toyota Camry

İnternet hizmeti sunan Microsoft'un MSN şirketinin anketine göre, en popüler 10 otomobil arasında Toyota Camry birinci sırada yer aldı.

16.08.2006Ekonomi
Kullandığı aracın altında ezildi

Kullandığı aracın altında ezildi

Sabancı Üniversitesi hazırlık sınıfını bu yıl bitiren 18 yaşındaki Tuluğ Gökçetin, Dolmabahçe’de, kontrolden çıkarak devrilen kendi kullandığı otomobilin altında kalarak yaşamını yitirdi.

17.07.2006Gündem
İkinci el otomobil fiyatları arttı

İkinci el otomobil fiyatları arttı

Yeni otomobillere gelen zamların ardından talebin yükseldiği ikinci el otomobilde de fiyatların yüzde 10'a varan oranlarda arttığı belirtildi.

25.06.2006Kelebek
İkinci el otomobilde zam yok

İkinci el otomobilde zam yok

Bahar ayıyla birlikte ikinci el otomobil piyasasında canlanma yaşanıyor. Döviz kuru ve kredi faizlerindeki artışa rağmen, satışlarından memnun olan ikinci el oto galericileri, stokları bitirinceye kadar zammı düşünmüyor.

5.06.2006Ekonomi
“İkinci el”de bahar havası

“İkinci el”de bahar havası

Kredi faizlerindeki düşüş ve sıfır otomobillerdeki kampanyalı cazip fiyatlar yüzünden uzun süre durgunluk yaşayan ikinci el otomobil piyasası, baharın gelmesiyle hareketlendi.

31.03.2006Ekonomi
Fiyatlar düşmez dediler bayram girince kampanyalara sarıldılar

Fiyatlar düşmez dediler bayram girince kampanyalara sarıldılar

2005 yılında Türk otomotiv sektörü satış, ihracat, üretim, aylık satış ve hafif ticari araç satışı olmak üzere 5 farklı rekor birden kırdı. Özellikle Aralık ayında düzenlenen birbirinden cazip kampanyalarla binek otomobil ve hafif ticari araç satışlarında 103 bin adetle tarihi bir rekor kırıldı. Bu satışın yıl toplamına büyük etkisi oldu ve sektör 2004 yılına göre yüzde 3 büyüdü.

24.01.2006Spor Arena
Yılın en büyük yarışında oylama bugün sona eriyor

Yılın en büyük yarışında oylama bugün sona eriyor

Hürriyet Otoyaşam Gazetesi’nin bu yıl Petrol Ofisi, KİP ve Pirelli’nin sponsorluğunda ikincisini düzenlediği Türkiye’nin en beğenilen otomobilleri yarışması ’Otobil’ bugün sona eriyor. 21 Eylül tarihinde başlayan Otobil yarışmasında, otomobilseverlerin oylarıyla belirlenen 36 finalist kendi segmentlerinde ’yılın en beğenilen otomobili’ olmak için saatleri sayıyor.

17.01.2006Kelebek
İdman yapan bisikletçileri ezdi

İdman yapan bisikletçileri ezdi

İngiltere’de otoyolda buzlanma nedeniyle kontrolünü kaybeden bir otomobil, virajı alamayınca bisikletçilerin içine daldı. 4 bisikletçi öldü, 8’i yaralandı.

8.01.2006Dünya
İkinci elde durgunluk dükkan kapattırıyor

'İkinci el'de durgunluk dükkan kapattırıyor

“İkinci el” otomobil piyasası, kredi faizlerindeki düşüş, sıfır otomobillerdeki kampanyalı cazip fiyatlar ve kullanılmış otomobillerin yatırım aracı olmaktan çıkması nedeniyle, yaklaşan yılbaşı ve uzun Kurban Bayramı tatiline rağmen, durma noktasına geldi.

29.12.2005Ekonomi
Yeni Yaris, ilk 1000 kişi için 22.4 bin YTL’den başlıyor

Yeni Yaris, ilk 1000 kişi için 22.4 bin YTL’den başlıyor

Yeni nesil Toyota Yaris, Avrupa ile aynı anda Türkiye pazarına sunuldu. Fransa’daki Toyota tesislerinde üretilen yeni Yaris, 22 bin 400 YTL’den başlayan kampanyalı fiyatlarla pazardaki yerini aldı. İlk 1000 müşteri için geçerli olacak kampanyalı fiyatlarla pazara sunulan yeni Yaris, ikisi benzinli biri dizel olmak üzere 3 farklı motor seçeneğine sahip.

20.12.2005Gündem
Yeni Toyota Yaris Türkiyede

Yeni Toyota Yaris Türkiye'de

Toyotasa Genel Müdürü İbrahim Orhon, Türkiye'de uzun vadedeki hedeflerinin 2010'lu yıllarda pazar liderliği olduğunu bildirdi.

16.12.2005Ekonomi
6 yılda 35 ödül aldı, yeni yüzüyle tam bir Avrupalı oldu

6 yılda 35 ödül aldı, yeni yüzüyle tam bir Avrupalı oldu

İlk kez yollara 1999 yılında çıkan ve şimdiye kadar 1.2 milyon adetlik satış rakamına ulaşan Toyota Yaris, ikinci nesliyle tam bir Avrupalı oldu. 6 yılda 35 ödül alan Yaris’in yeni yüzü, açılan yarışma sonucunda Japon rakiplerini geride bırakarak önemli bir başarıya imza atan Toyota’nın Avrupa’daki tasarım merkezi ED2 tarafından geliştirildi.

13.12.2005Gündem
36 otomobil, 9 jüri üyesi, 7 saat test ve en büyük yarış

36 otomobil, 9 jüri üyesi, 7 saat test ve en büyük yarış

Hürriyet Otoyaşam Gazetesi’nin bu yıl Petrol Ofisi, KİP ve Pirelli’nin sponsorluğunda ikincisini düzenlediği Türkiye’nin en beğenilen otomobilleri yarışması ‘Otobil’de 12 sınıfta finale kalan 36 otomobili Türkiye’nin tek yerleşik eğitim alanı olan Autodrom’da test ettik.

13.12.2005Kelebek
Hyundai, 1 milyar Euro’luk yatırım için ‘bedava arsa’ turuna çıkıyor

Hyundai, 1 milyar Euro’luk yatırım için ‘bedava arsa’ turuna çıkıyor

Güney Koreli otomotiv devi Hyundai, Çek Cumhuriyeti ile Türkiye arasında gidip gelen 1 milyar Euro’luk yatırım için ‘karar turu’na çıkıyor. Hyundai’nin yatırımlardan sorumlu İcra Komitesi Başkanı’yla birlikte 8 kişilik ekip, bugün ve yarın Tekirdağ, Edirne, Kırklareli, Silivri ve Düzce’de hükümetin ‘bedava’ önerdiği arazileri inceleyecek.

9.12.2005Ekonomi
Otobil’in 36 finalisti bugün piste çıkıyor

Otobil’in 36 finalisti bugün piste çıkıyor

Hürriyet Otoyaşam Gazetesi’nin bu yıl ikincisini düzenlediği Türkiye’nin en beğenilen otomobilleri yarışması ‘Otobil’de 36 finalist otomobil belli oldu. Otomobilseverlerin internet üzerinde kullandıkları oylarla belirlenen 36 aday otomobil kendi segmentlerinde yılın en beğenilen otomobili olmak için yarışmaya hak kazandılar. Yarışmada kazananları belirleyecek ikinci tur oylama başladı.

7.12.2005Ekonomi
Yılın en büyük yarışında 36 finalist belirlendi

Yılın en büyük yarışında 36 finalist belirlendi

Hürriyet Otoyaşam Gazetesi’nin bu yıl Petrol Ofisi, KİP ve Pirelli’nin sponsorluğunda ikincisini düzenlediği Türkiye’nin en beğenilen otomobilleri yarışması ‘Otobil’de finale kalan otomobiller belirlendi. Otomobilseverlerin oylarıyla belirlenen 36 aday otomobil kendi segmentlerinde yılın en beğenilen otomobili olmak için yarışmaya hak kazandılar.

6.12.2005Kelebek
ABDde en çok satan araç Ford F-serisi oldu

ABD'de en çok satan araç Ford F-serisi oldu

ABD'de 2005 yılının ilk dokuz ayında en fazla satan araçların pikaplar olduğu kaydedilirken, son 22 yıldır ABD'nin en çok satan aracı olan Ford F-serisi pikaplarının son dokuz ayda 694 bin 690 adet sattığı bildirildi.

10.11.2005Gündem
Tanıtımlar 18 Ocak’a kadar devam edecek

Tanıtımlar 18 Ocak’a kadar devam edecek

Okuyucularımızın ve otomobil firmalarının yakın ilgi ve desteği ile gerçekleştirdiğimiz ‘Otobil’ yarışması ile bu yıl 12 ayrı segmentte Türkiye’nin en beğenilen otomobilini seçiyoruz. Bu yıl rekor seviyede bir okuyucu katılımıyla dikkat çeken yarışmada, 18 Ocak tarihine kadar her hafta farklı segmentlerin tanıtımını Otoyaşam’da yapacağız. Tanıtımlar ayrıca, Doğan Online (DOL) bünyesindeki www.hurriyetim.com.tr, www.arabam.com ve www.e-kolay.com web sitelerinde de yapılıyor.

8.11.2005Gündem
Taşıt vergisinde ‘lüks farkı’ 824 milyona çıkıyor

Taşıt vergisinde ‘lüks farkı’ 824 milyona çıkıyor

2006 yılı için bazı harçlarda ve vergilerde artış oranı yüzde 8.16 olarak belirlendi. Çevre Temizlik Vergisi’nden ehliyet harcına kadar birçok vergi ve harç en az yüzde 8.16 oranında zamlanacak. Bakanlar Kurulu ise, oranı yüzde 12.24’e çıkarmaya yetkili. Buna göre, motor hacmi 1300 cc ve altı otomobillerde Motorlu Taşıtlar Vergisi 300 YTL’ye çıkarken, 4000 cc ve üzeri için bu rakam 824 YTL’lik (824 milyon lira) artışla 10.824 YTL olacak.

4.11.2005Ekonomi
İkinci el durma noktasına geldi

'İkinci el' durma noktasına geldi

“İkinci el” otomobil piyasası, kredi faizlerindeki düşüş, sıfır otomobillerdeki kampanyalı cazip fiyatlar ve kullanılmış otomobillerin yatırım aracı olmaktan çıkması nedeniyle, yaklaşan bayram tatiline rağmen durma noktasına geldi.

28.10.2005Ekonomi
TMSF 7 adet taşıt aracı satacak

TMSF 7 adet taşıt aracı satacak

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Gayrimenkuller Dairesi Başkanlığı, 7 adet taşıt aracını satmak üzere ihale açtı. Araçların satışı, 18 Kasım 2005 tarihinde saat 14.00'de TMSF'de ”açık artırma usulü” ile yapılacak.

27.10.2005Ekonomi
OTOBİL 5 haftada 100 bin oyla rekora koşuyor

OTOBİL 5 haftada 100 bin oyla rekora koşuyor

Hürriyet Otoyaşam olarak birincisini geçen yıl düzenlediğimiz, ikincisini ise 21 Eylül’de başlattığımız, ‘Türkiye’nin en beğenilen otomobilleri’ yarışması ‘Otobil’e ilk 5 haftada rekor katılım gerçekleşti.

25.10.2005Gündem