MENÜ

Tövbe İstiğfar Nasıl Edilir

Tövbe İstiğfar Nasıl Edilir ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Tövbe İstiğfar Nasıl Edilir haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 14 Tövbe İstiğfar Nasıl Edilir haberi bulunmuştur.

Tövbe İstiğfar Nasıl Edilir Haberleri

Tövbe istiğfar nasıl edilir Hangi dualar edilmelidir

Tövbe istiğfar nasıl edilir? Hangi dualar edilmelidir?

Tövbe istiğfar, Berat Kandili içerisinde Yüce Yaradan'ın bağışlayıcılığına nail olmak isteyen birçok Müslüman'ın gündeminde yer alıyor. Peki, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın verdiği bilgilere göre tövbe istiğfar nasıl edilir? İşte, Berat Kandili çerçevesinde geçmiş günahlara af dilemek isteyenlerin araştırdığı tövbe istiğfar hakkında Diyanet bilgileri

19.04.2019Gündem
Tövbe ibadettir

Tövbe ibadettir

İNSANIN, Tanrıyla sağlıklı ilişkisini bozduğu için günah bütün dinlerde temel sorun olarak görülmüştür. Her din günahın etkisinden kurtarabilmek için insanlara çeşitli reçeteler sunmuştur. Bu reçetelerde pek çok uygulama şekilleri yer almaktadır.

7.07.2014Gündem
Regaip Kandili ne zaman Regaip Kandili ibadetleri

Regaip Kandili ne zaman? Regaip Kandili ibadetleri

Regaip Kandili'nin ne zaman olduğu ve Regaip Kandili'nde nasıl ibadet edileceği tüm İslam alemi tarafından merak ediliyor. Mübarek üç ayların başlangıcı olan bu özel günde, eller semaya açılacak ve ibadetler edilecek. Peki 2018 Regaip Kandili ne zaman? Regaip Kandili'nde nasıl ibadet edilir? Regaip ne demek? Regaip Kandilinin önemi ne?

16.03.2018Gündem
Kandil namazı nasıl kılınır Kandil namazı saat kaçta kılınacak İşte kandilde yapılması gerekenler

Kandil namazı nasıl kılınır? Kandil namazı saat kaçta kılınacak? İşte kandilde yapılması gerekenler

Müslümanlar için oldukça önem arz eden Regaip Kandili bu gece idrak edilecek. Bu mübarek gecede ihsanı bol olan Rabbimizden günahlarımızın mağfiretini, ömrümüzün bereketini isteyerek gündüzünün oruç, gecesinin namazla ve ibadetlerle geçirilmesi tavsiye edilir. Peki, Regaip Kandili namazı saat kaçta kılınır? Regaip Kandilinde hangi dualar edilmelidir? Regaip Kandili'nde nasıl ibadet etmek gerekir?

22.03.2018Gündem
Berat Kandilinin önemi nedir Berat Kandili ne zaman idrak edilir

Berat Kandili'nin önemi nedir? Berat Kandili ne zaman idrak edilir?

Berat Kandili, Müslüman alemi için büyük önem arz eden dini günler arasında yer alıyor. Ellerini yaradana açıp af dileyecek olan Müslüman aleminin ilgiyle beklediği Berat Kandili, Ramazan ayına günler kala idrak edilecek. Peki, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın takvimine göre Berat Kandili ne zaman idrak edilecek? İşte, tarih bilgisi ve Berat Gecesi'nin önemi hakkında bazı bilgiler

27.04.2018Gündem
Berat kandili ne zaman idrak edilecek Berat kandili faziletleri nelerdir

Berat kandili ne zaman idrak edilecek? Berat kandili faziletleri nelerdir?

Müslüman aleminin günahlardan arınma ve güzellikleri dilemesine vesile olacak olan Berat Kandili, bu yıl da huşu içerisinde geçirilecek. İbadetlerle geçirilecek olan Berat Kandili, faziletlerinden istifade etmek isteyen vatandaşlar tarafından camilerde idrak edilecek. Peki, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın verdiği dini günler bilgilerine göre Berat Kandili ne zaman ihya edilecek? İşte bu güne dair detaylı bilgiler

29.04.2018Gündem
Kadir Gecesinde nasıl ibadet edilir Kadir Gecesinde hangi ibadetler yapılmalı

Kadir Gecesi'nde nasıl ibadet edilir? Kadir Gecesinde hangi ibadetler yapılmalı?

Kadir Gecesi nasıl ibadet edileceği binlerce Müslüman vatandaş tarafından en çok merak edilen ve sorgulanan konular arasında yer alıyor. Kadir Gecesinde hangi ibadetlerin yapılacağını merak eden vatandaşlar için haberimizde detaylara yer verdik. Peki, Kadir Gecesinde hangi ibadetler yapılmalı?

10.06.2018Gündem
İstiğfar duası nedir İstiğfar nasıl yapılır

İstiğfar duası nedir? İstiğfar nasıl yapılır?

İşlenen günahlardan ve hatalardan dolayı Allah’tan af ve mağfiret niyaz etmek demek olan İstiğfar hakkındaki araştırmalar, Kadir Gecesi nedeniyle hız kazandı. Bu mübarek gecede yüce Allah'a sığınıp af dileyecek olan Müslümanlar, İstiğfar duası hakkında bilgi almak istiyor. Peki, İstiğfar duası nedir? İstiğfar nasıl yapılır?

10.06.2018Gündem
Regaip Kandili gecesinde nasıl ibadet edilir Kandil geceleri neler yapılır

Regaip Kandili gecesinde nasıl ibadet edilir? Kandil geceleri neler yapılır?

Mübarek üç ayların habercisi olan Regaip kandilinde nasıl ibadet edilmesi gerektiğini merak eden vatandaşlar, konuyla ilgili araştırmalarını internet üzerinden gerçekleştiriyor. Peki, kandil gecelerinde neler yapılır? İşte, o konu hakkında Diyanet İşleri Başkanlığı müftülüklerinden alınan bazı bilgiler

7.03.2019Gündem
Ramazanda tesbihat nasıl yapılmalıdır

Ramazanda tesbihat nasıl yapılmalıdır?

Mübarek Ramazan ayının başlamasına kısa bir süre kala, vatandaşların araştırmaları hız kazandı. Ramazanda tesbihatın nasıl yapılması gerektiğini merak eden vatandaşlar, bu kapsamda Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yayınladığı kaynaklardan bilgi almak istiyor. Peki, Ramazanda tesbihat nasıl yapılmalıdır?

30.04.2019Gündem
Kadir Gecesi ne yapmalıyız Kadir Gecesi ibadetleri neler

Kadir Gecesi ne yapmalıyız? Kadir Gecesi ibadetleri neler?

Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi'nin gelmesi ile, Kadir Gecesi ibadetleri vatandaşların gündeminde yer almaya başladı. Cami ve evlerinde Kadir Gecesi'ni ihya etmek isteyenler, bu mübarek gecede nasıl ibadet edeceklerini araştırıyorlar. Peki, Kadir Gecesi ne yapmalıyız? Kadir Gecesi ibadetleri neler? İşte, o konu ile ilgili detaylı bilgiler....

31.05.2019Gündem

Yazar Sonuçları

Üç aylara girdik, hayırlı olsunp

ÜÇ aylara yeni girdik. Hepimize mübarek olsun. Üç aylar denilen zaman dilimi recep, şaban ve ramazan aylarını kapsar. Recep ve şaban ayları ramazanın habercisi olduğu için ayrı bir değere sahiptir. Bir anlamda hazırlık ayları sayılır.

3.07.2008

Her çocuk için on fidan diksek

ÜÇ günden beridir yurtdışındayım. Avrupa kıtasının tümünde ağaçlandırılmamış boş bir alan bulamazsınız.

14.05.2009

‘Şairler hücresi’ kimi öldürecekti

Taksim’de canlı bomba terörü yaşandığı saatte, bir Osmanlı şairinin biyografisini okuyordum. Ne tesadüf ki, kitap edebi anılarla dolu değildi; şair eylem adamıydı. Suikast bile planlamıştı. Hatta fikrini -aralarında Tevfik Fikret’in de bulunduğu- bazı edebiyatçı arkadaşlarına söylemişti.

6.11.2010