MENÜ

Tövbe İstiğfar

Tövbe İstiğfar ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Tövbe İstiğfar haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 103 Tövbe İstiğfar haberi bulunmuştur.

Tövbe İstiğfar Haberleri

‘Yeni sistem bizi endişelendirdi’

‘Yeni sistem bizi endişelendirdi’

SAADET Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “AK Partili bazı yetkililer şu tarz açıklamalarda bulundular; ‘Eksikleri hataları görüyoruz, önce 23 Haziran’ı geçelim sonra gerekirse siyasi bakımdan tövbe istiğfar ederek yanlışlarımızdan kurtulacağız...’ AK Parti yöneticilerinin çok geç olmadan hataları için şimdiden tövbe etmelerini bekleriz” dedi.

30.05.2019Gündem
Ramazanda tesbihat nasıl yapılmalıdır

Ramazanda tesbihat nasıl yapılmalıdır?

Mübarek Ramazan ayının başlamasına kısa bir süre kala, vatandaşların araştırmaları hız kazandı. Ramazanda tesbihatın nasıl yapılması gerektiğini merak eden vatandaşlar, bu kapsamda Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yayınladığı kaynaklardan bilgi almak istiyor. Peki, Ramazanda tesbihat nasıl yapılmalıdır?

30.04.2019Gündem
Tövbe istiğfar nasıl edilir Hangi dualar edilmelidir

Tövbe istiğfar nasıl edilir? Hangi dualar edilmelidir?

Tövbe istiğfar, Berat Kandili içerisinde Yüce Yaradan'ın bağışlayıcılığına nail olmak isteyen birçok Müslüman'ın gündeminde yer alıyor. Peki, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın verdiği bilgilere göre tövbe istiğfar nasıl edilir? İşte, Berat Kandili çerçevesinde geçmiş günahlara af dilemek isteyenlerin araştırdığı tövbe istiğfar hakkında Diyanet bilgileri

19.04.2019Gündem
Ramazanda çekilecek tesbihler nelerdir

Ramazanda çekilecek tesbihler nelerdir?

Ramazan ayında çekilecek tesbihler, Müslüman aleminin bu yıl da gündemindeki konular arasında yer alacak. Ramazan ayında çekilecek tesbihler ile ibadetlerini tam manasıyla yerine getirmek isteyen vatandaşlar, internet üzerinden detayları sorgulamaya devam ediyor. Peki, Ramazan ayında çekilecek olan tesbihler neler olacak? İşte, Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan alınan bilgiler

17.04.2019Gündem
Ramazan tesbihleri nelerdir Ramazan ayı zikirleri

Ramazan tesbihleri nelerdir? Ramazan ayı zikirleri

Ramazan ayında çekilecek tesbih ve zikirler, mübarek ayın başlamasıyla birlikte araştırılan konular arasında yer aldı. İbadetlerini eksiksiz bir şekilde yerine getirerek bu mübarek ayın feyzinden yararlanmak isteyen Müslümanlar, Ramazan'da çekilecek tesbihler ve zikirler hakkında fikir sahibi olmak istedi. Peki, Ramazan ayında çekilecek tesbihler nelerdir? İşte, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yayımladığı bilgilere göre detaylı bilgiler

15.05.2018Gündem
Diyanet açıkladı: Sigara kul hakkına girer

Diyanet açıkladı: Sigara kul hakkına girer

Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi Dr. Mehmet Canbulat, 'İçtiğiniz sigaranın dumanı sigara içmeyen birini etkiliyorsa o kişiden helallik almanız gerekiyor' dedi.

25.04.2016Gündem
Başbakan Davutoğlu: Bir daha böyle bir tavır görmek istemiyorum

Başbakan Davutoğlu: Bir daha böyle bir tavır görmek istemiyorum

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Çankaya Köşkü'nde Habertürk'te canlı yayınlanan programda gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Davutoğlu, Arınç-Gökçek polemiği hakkında "Bana aktarılmadan, Twitter üzerinden konuşulmamalıydı. Her ikisiyle de görüştüm. 'Bir daha böyle bir tavır görmek istemiyorum' dedim" dedi. Cumhurbaşkanı ile bu hafta 3 kez görüştüklerini belirten Davutoğlu, ''Bazen farklı olan görüşümü cumhurbaşkanımıza söylerim. O da aynı açıklıkla söyler. Acaba Ahmet bey kırılır mı demez'' ifadelerini kullandı.

28.03.2015Gündem
MEB liselerde bu yıldan itibaren seçmeli olarak okutulacak

MEB liselerde bu yıldan itibaren seçmeli olarak okutulacak

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), bu eğitim öğretim yılında uygulanacak 4 4 4 yeni eğitim sistemi kapsamında liselerde seçmeli olarak okutulacak Hz. Muhammed'in Hayatı ile Kur'an-ı Kerim derslerinin müfredatını hazırladı.

4.09.2012Gündem
İçinizi Rabbinize açın

İçinizi Rabbinize açın

Seher vaktini kollayın. Bir gece uykunuzu bölün, herkes uykuda iken siz uyanın. Önce şöyle göğü izleyin. Parlayan yıldızlara, semanın berraklığına bakın. Eğer ormanların, ağaçların bol olduğu bir yerdeyseniz, derinden öten böceklerin sesi kulağınızı şenlendirecektir. Onlar aslında her an konuşurlar da, insanlar bağrışırken ne yazık ki seslerini duyuramazlar.

27.09.2007Gündem
Tövbe zamanı gelmedi mi

Tövbe zamanı gelmedi mi?

GÜNAH işledikten sonra karanlığa düşer gibi olduğunuzu hiç hissetmediniz mi?

14.09.2007Gündem
Safer ayı ne zaman bitecek

Safer ayı ne zaman bitecek?

Hicri aylardan biri olan safer ayının biteceği tarih için araştırmalarını hızlandıran vatandaşlar, bu ayın ne zaman biteceğini araştırırken bir yandan da bu aya özel ibadet şekli olup olmadığını öğrenmek istiyor. Peki, Safer ayı ne zaman bitecek?

20.10.2019Gündem
Safer ayının son çarşambası ne zaman Safer ayı ne zaman bitiyor

Safer ayının son çarşambası ne zaman? Safer ayı ne zaman bitiyor?

Muharrem ayının bitmesiyle birlikte başlayan safer ayı idrak edilmeye devam ederken, yapılması gereken ibadetlerin neler olduğu merak konusu oldu. Özellikle bu ayın ilk ve son çarşambası okunacak duanın çok makbul olduğunun söylenmesi dolayısıyla, vatandaşların safer ayının son çarşambasına yönelik araştırmaları da yoğunlaştı. Peki, safer ayının son çarşambası ne zaman? Safer ayı ne zaman bitiyor?

19.10.2019Gündem
Safer ayı ne zaman bitecek Safer ayının son çarşamba günü ne zaman

Safer ayı ne zaman bitecek? Safer ayının son çarşamba günü ne zaman?

'Safer ayı ne zaman bitecek?' sorusu çok sayıda Müslüman vatandaş tarafından sorgulanıyor. Hicri aylardan biri olan safer ayı için araştırmalarını hızlandıran vatandaşlar, bu ayın ne zaman biteceğini araştırırken bir yandan da bu ayın son çarşamba gününün tarihini öğrenmek istiyor. Peki, Safer ayı ne zaman bitecek? Safer ayının son çarşamba günü ne zaman?

7.10.2019Gündem
Safer ayının ilk ve son çarşamba günü ne zaman

Safer ayının ilk ve son çarşamba günü ne zaman?

Hicri aylardan biri olan safer ayında, özellikle bu ayın ilk çarşambası ve son çarşambası okunacak duanın çok makbul olduğu söyleniyor. Vatandaşlar da geçtiğimiz günlerde başlayan safer ayında ilk ve son son çarşamba gününün tarihlerini sorguluyor. Peki, safer ayının ilk ve son çarşamba günü ne zaman?

2.10.2019Gündem
Safer ayı ne zaman bitecek Safer ayında hangi ibadetler yapılır

Safer ayı ne zaman bitecek? Safer ayında hangi ibadetler yapılır?

Mübarek Muharrem ayının idrak edilmesinin ardından safer ayı tarihi internette en fazla merak edilen konulardan oldu. Sefer ayında yapılması gereken ibadetler ve sefer ayının fazileti gibi konular çok sayıda kişi tarafından araştırılıyor. Peki, sefer ayında neler yapılmalı? İşte, safer ayı hakkında merak edilen ayrıntılar...

1.10.2019Gündem
Safer nedir ve Safer ayının fazileti nedir

Safer nedir ve Safer ayının fazileti nedir?

Safer ayı, Muharrem ayının sona ermesinin ardından pek çok vatandaşın gündemindeki konu olmaya başladı. Safer ayının faziletleri hakkında bilgi edinmek isteyen pek çok kişi, bu ay hakkında bilgi almak için araştırmalarına başladı. Peki, safer ayının faziletleri nedir? İşte, safer ayı hakkında merak edilen bilgiler

30.09.2019Gündem
Safer ayı ne zaman başlayacak Safer ayında neler yapılmalı

Safer ayı ne zaman başlayacak? Safer ayında neler yapılmalı?

Hicri takvimin muharrem ayından sonra gelen ikinci ayı olan safer ayı, son günlerde vatandaşlar tarafından yoğun şekilde araştırılıyor. Muharrem ayının son günlerinin yaklaşılması nedeniyle, safer ayının ne zaman başlayacağını merak eden vatandaşlar, konuya dair bilgi almak adına Diyanet İşleri Başkanlığı'nın kaynaklarını araştırıyor. Peki, Safer ayı ne zaman başlayacak?

29.09.2019Gündem
Kadir Gecesi ne yapmalıyız Kadir Gecesi ibadetleri neler

Kadir Gecesi ne yapmalıyız? Kadir Gecesi ibadetleri neler?

Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi'nin gelmesi ile, Kadir Gecesi ibadetleri vatandaşların gündeminde yer almaya başladı. Cami ve evlerinde Kadir Gecesi'ni ihya etmek isteyenler, bu mübarek gecede nasıl ibadet edeceklerini araştırıyorlar. Peki, Kadir Gecesi ne yapmalıyız? Kadir Gecesi ibadetleri neler? İşte, o konu ile ilgili detaylı bilgiler....

31.05.2019Gündem
Berat Kandilinde hangi dualar okunur İşte Berat Kandili gecesi okunacak dualar

Berat Kandili'nde hangi dualar okunur? İşte Berat Kandili gecesi okunacak dualar

Berat Kandili bu sene 19 Nisan tarihinde, tüm yurtta dua ve ibadetlerle idrak edilecek. Şaban ayının 15'inci gecesine denk gelen Berat Kandili, mübarek ve rahmet gecesi olarak tanımlanıyor. Berat Kandili dolayısıyla milyonlarca vatandaş, Berat Kandili'nde okunacak duaları merak etmeye ve internette sorgulamaya başladı. Peki, Berat Kandili'nde hangi dualar okunur? İşte, manevi güzellikle dolu olan Berat Kandili gecesi okunacak dualar.

19.04.2019Gündem
Berat Kandilinde yapılacak ibadetler neler Berat Kandilinde nasıl ibadet edilir

Berat Kandili'nde yapılacak ibadetler neler? Berat Kandili'nde nasıl ibadet edilir?

Berat Kandili İslam dünyasında, Şaban ayının on beşinci gecesi olarak kabul edilip, bağışlanma ve rahmet gecesi olarak kabul görür. Berat, Allah’ın affı ve bağışlaması olarak anlamına gelir. Manevi güzellikle dolu olan mübarek Berat Kandili ile beraber, milyonlarca vatandaş Berat Gecesi idrak edilecek ibadetleri araştırmaya başladı. Peki, Berat Kandili'nde yapılacak ibadetler neler? Berat Kandili'nde nasıl ibadet edilir? İşte, dua ve Kur'anların okunacağı Berat Kandili ibadetleri ile ilgili bazı bilgiler...

19.04.2019Gündem
Kadir Gecesi ne zaman Kadir Gecesinin önemi

Kadir Gecesi ne zaman? Kadir Gecesi'nin önemi

İslam dünyası için önemli olan mübarek üç ayların gelmesi ile beraber, oruç ibadetinin idrak edileceği Ramazan ayına da kıs bir zaman kaldı. Kadir Gecesi, yüce dinimiz İslam’ın en şerefli, en faziletli ve en ihtişamlı gecelerinden en başta gelenidir. Mübarek günleri yaşadığımız şu günlerce milyonlarca Müslüman da Ramazan ayı içerisinde idrak edilecek Kadir Gecesi'nin ne zaman olduğunu sorgulamaya başladı. Peki, Kadir Gecesi ne zaman? İşte Kadir Gecesi'nin tarihi ve önemi ile ilgili bazı bilgiler...

6.04.2019Gündem
Üç aylar başladı

Üç aylar başladı

İslam aleminde recep, şaban ve ramazanı kapsayan rahmet ve bereket mevsimi üç aylar, 8 Mart Cuma günü başladı. Müslümanlara oruç tutma, Kur'an-ı Kerim okuma ve sadaka verme gibi nafile ibadetlere daha çok yönelmeleri tavsiye edilen bu aylarda, Miraç ve Berat Kandilleri ile Kadir Gecesi gibi özel geceler yer alıyor. İşte, üç aylar hakkında merak edilen detaylar...

9.03.2019Gündem
Regaip Kandili gecesinde nasıl ibadet edilir Kandil geceleri neler yapılır

Regaip Kandili gecesinde nasıl ibadet edilir? Kandil geceleri neler yapılır?

Mübarek üç ayların habercisi olan Regaip kandilinde nasıl ibadet edilmesi gerektiğini merak eden vatandaşlar, konuyla ilgili araştırmalarını internet üzerinden gerçekleştiriyor. Peki, kandil gecelerinde neler yapılır? İşte, o konu hakkında Diyanet İşleri Başkanlığı müftülüklerinden alınan bazı bilgiler

7.03.2019Gündem
Kandil gecesi okunacak dualar neler Regaip Kandili gecesi duaları

Kandil gecesi okunacak dualar neler? Regaip Kandili gecesi duaları

Bu mübarek günde ibadetlerine kandil duaları ile anlam kazandıracak olan vatandaşlar, internet üzerinden araştırmalarına devam ediyor. Peki, kandil duası nedir ve kandil gecesi okunacak olan dualar nelerdir? Peki, kandil gecesi okunacak olan dualar nelerdir? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

7.03.2019Gündem
Regaip Kandilinde nasıl ibadet edilir Kandil geceleri neler yapılmalı

Regaip Kandili'nde nasıl ibadet edilir? Kandil geceleri neler yapılmalı?

Bu yıl 7 Mart'a denk gelen Regaip Kandili, İslam dünyası için büyük öneme sahip üç aylardan, recep ayının ilk perşembe gününü cumaya bağlayan gece idrak ediliyor. Bu mübarek gecede Rabbimizden günahlarımızın mağfiretini, ömrümüzün bereketini isteyerek gündüzünün oruç, gecesinin namazla ve ibadetlerle geçirilmesi tavsiye edilir. Peki, Regaip Kandili'nde nasıl ibadet edilir?

6.03.2019Gündem

Yazar Sonuçları

Gözle görülmeyen fazlalık bereket

Eskilerin deyimiyle, bereketi kaçtı her şeyin. Bereket nedir peki? Bereket, en özet tanımıyla gözle görülmeyen fazlalıktır. Bereket bazen yüzde, bazen sözde, bazen aşta, bazen mekânda, bazen de zamanda tezahür eder. Allah Rasulü’nün yüzünde öyle bir bereket vardı ki onu gören, sohbetinde bulunan sahabe unvanıyla şereflendi.

15.05.2019

Hiç senin yanılgınla diğerlerininki bir olur mu Hüseyin Gülerce?

HÜSEYİN Gülerce dünkü yazısında “Yanıldım, yanıltıldım” demiş.

28.07.2017

Berat Gecesi…

Yarın gece pazartesi, Şaban ayını yarılıyoruz; bu gece(Şaban'ın 15'i) ülkemizde Ramazan ayını müjdeleyen 'Berat Kandili' olarak kutlanmaktadır.

30.05.2015

‘Hoca’nın kutsallığı ve Cemaat’in iflası’

FETHULLAH Gülen, 17 Aralık savcı ve polisleri için “Binde birini bile tanımam” demişti.

28.04.2015

Karlar düşer…

Yağan kar nasıl etrafı nurdan bir yorgan gibi örtüyorsa, günahlarımızı, kusurlarımızı örten bir yorgan inse, örtse üzerimizi usulca..

22.02.2015

‘Darbeci gazeteciler’ listesi veren ‘özgür basın’

‘EL Kaide bağlantılı Tahşiye örgütü’ diye bir kumpas kurulabileceğini ilk haber veren Fethullah Gülen. Daha dosyası açılmadan uyarıda bulunuyor...

17.12.2014

Bir Murat Menteş vardı

KEMALİSTLER, laikler, ulusalcılar falan...

7.10.2013

Bir bunu yazmadığın kalmıştı!

Bir yazı yazdım, hayatım değişti! Binlerce mail okumak zorunda kaldım. Sakın zannetmeyin ki şikâyet ediyorum. Hayır, aksine bayılıyorum. Sadece hepsini bu sayfaya alamıyorum, yer yok çünkü.

21.09.2011

Haysiyet sorunu...

WASHINGTON’dan gelen haberler Başbakan Tayyip Erdoğan’ı ne kadar telaşlandırsa yeridir.

8.04.2006

Gordion düğümü

BAŞBAKAN Tayyip Erdoğan’ın Washington’a yaptığı ‘Biz ettik, sen etme!’ içerikli gezisi başladı.

Washington resmi çevrelerinin görüşlerine çok iyi tercüman olduğu bilinen Milliyet Temsilcisi Yasemin Çongar, Washington’ı yumuşatmak için son aylarda gösterilen çabaların pek de sonuç vermediğini dün yazıyordu.

7.06.2005

İki günah bir isyan bir tevbe

Şeytan da Âdem de günah işlemesine rağmen işlediği günahlar karşısında takındığı tavırlar farklı olduğu için, akıbetleri de farklı olmuştur. İblis büyüklendi, kovulanlardan oldu, Âdem hatasını kabul etti, peygamberlikle şereflendi. İnsan beşerdir, şaşar, günaha girer. Gaflet ve cehaletinden ötürü günah işlediğini kabul ederse, affedileceği umulur.

24.05.2019