MENÜ

Toplum Sağlığı

Toplum Sağlığı ile ilgili tüm haberleri, son dakika Toplum Sağlığı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Toplum Sağlığı haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 6.217 Toplum Sağlığı haberi bulunmuştur.

Toplum Sağlığı Haberleri

Kamu personeli olmayan Aile Sağlığı Elemanı alımı İstanbul başvurusu nasıl yapılır

Kamu personeli olmayan Aile Sağlığı Elemanı alımı İstanbul başvurusu nasıl yapılır?

Kamu personeli olmayan Aile Sağlığı Elemanı alımı için süreç başladı. İstanbul özelinde yayımlanan duyuruda 306 kişilik boş kadroların 22'sine Kamu personeli olmayan eleman alımı gerçekleştirilecek. Gerçekleştirilecek değerlendirmelerin ardından ise 22 kişiyle sözleşme imzalanacak. Peki, Kamu personelil olmayan aile sağlığı elemanı alımı başvurusu nasıl yapılacak? İşte, detaylı bilgiler

10.04.2018Gündem

Enerjide en önemli sorun "pahalılık"

Türkiye'deki tüketiciler enerji sektöründe en önemli sorunun "pahalılık" olduğunu düşünüyor.

20.03.2018Ekonomi
Atanamayan doktorlar yargı yolunda

Atanamayan doktorlar yargı yolunda

Tıp fakültesinden yeni mezun olan M.T. ve K.E. ‘güvenlik soruşturması’ gerekçesiyle atanmadıklarını belirterek yargıya başvurdu. M.T. ve K.E. güvenlik soruşturmasına neden takıldıkları konusunda açıklama yapılmadığını söyledi.

1.03.2018Gündem
Şeker-İş Sendikası 14 fabrika için dava açtı

Şeker-İş Sendikası 14 fabrika için dava açtı

Şeker-İş Sendikası tarafından, Türkiye Şeker Fabrikaları AŞ'ye ait 14 fabrikanın satış yöntemiyle ayrı ayrı özelleştirilmesi kararına karşı Danıştayda dava açıldı.

21.02.2018Ekonomi
Alarma geçirdi: 2 hastanede bulunanlar aşıya çağrıldı

Alarma geçirdi: 2 hastanede bulunanlar aşıya çağrıldı

AYDIN’da, Yabancı Geri Gönderme Merkezi’nde kalan 2 yaşındaki Iraklı göçmen çocuğa şüpheli kızamık tanısı konuldu. Aydın İl Sağlık Müdürü Fevzi Yavuzyılmaz, "Çocuğun tedavi gördüğü hastanelerde o anda bulunan vatandaşlarımızı ve temasta bulunan sağlık personelini aşı kontrolü için çağırıyoruz. Şu anda olumsuz sıkıntılı bir durum yok" dedi.

16.02.2018Gündem
Şeker fabrikalarına şeker işçileri talip

Şeker fabrikalarına şeker işçileri talip

Şeker-İş Sendikası Genel Başkanı İsa Gök, "Toplum sağlığı ve milli sanayi açısından ülkemizin en stratejik kurumlarının başında gelen şeker fabrikaları, işçi, üretici ve devletin içinde olduğu bir model tarafından yönetilmelidir. İşçiler olarak bu modelde her türlü sorumluluğa ve özveriye hazırız" dedi.

9.02.2018Ekonomi
İstanbul’da 9 bin çocuk otizm taramasından geçti

İstanbul’da 9 bin çocuk otizm taramasından geçti  

Tohum Otizm Vakfı öncülüğünde 2017’de İstanbul’da 9 bin 18-36 ay yaş grubunda olan çocuk otizm taramasından geçti. 1.233 çocuğun riskli bulunduğu proje kapsamında muayenesi yapılan 234 çocuktan 73’üne otizm tanısı konuldu. Verileri paylaşılan ‘Otizmde Tarama, Tanımlama ve Eğitim Modeli’nin Geliştirilmesi Projesi’yle aile hekimlerine, okul öncesi öğretmenlerine ve sağlık personeline otizmde erken tanı eğitimi de verildi

16.01.2018Eğitim
İstihbarat geldi polis harekete geçti: Cinsel uyarıcı...

İstihbarat geldi polis harekete geçti: Cinsel uyarıcı...

Çorum’da polis ekipleri tarafından bir otomobile düzenlenen operasyonda cinsel uyarıcı hap, sıvı ve çikolatalar ele geçirildi.

12.01.2018Gündem
Canan Karatayın iddiasına Bakandan yanıt: Aşıyı reddetmek sakıncalı

Canan Karatay'ın iddiasına Bakan'dan yanıt: Aşıyı reddetmek sakıncalı

Grip aşısının tehlikeli olduğunu söyleyen Prof. Dr. Canan Karatay, "Aşıların içinde alüminyum var. Alüminyum Alzheimer nedenidir. Aşı vurulmaya gerek yok. Bunun yerine D vitamini kullanımı çok önemlidir" demişti. Karatay'ın başlattığı grip aşısı tartışmasıyla ilgili konuşan Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, “Aşının etkisini artırmak için bir miktar alüminyum kullanılır ama bu alüminyum Dünya Sağlık Örgütü’nün (DSÖ) kabul ettiği düzeyde, sürekli izlenen, etkileri takip edilen bir miktardır. Alüminyum gerekçe gösterilerek aşıyı reddetmek fevkalade sakıncalıdır” dedi.

11.01.2018Gündem
Canan Karataya bir kötü haber daha

Canan Karatay'a bir kötü haber daha

Enfeksiyon Hastalıkları Derneği yönetimince, "basına yansıyan açıklamalarının halkı aşı yaptırmamaya yönlendirdiği" gerekçesiyle Prof. Dr. Canan Karatay ile ilgili İstanbul Tabip Odasına başvuruda bulunulduğu bildirildi.

28.12.2017Gündem

Yazar Sonuçları