MENÜ

Toplum Sağlığı

Toplum Sağlığı ile ilgili tüm haberleri, son dakika Toplum Sağlığı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Toplum Sağlığı haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 6.222 Toplum Sağlığı haberi bulunmuştur.

Toplum Sağlığı Haberleri

MSÜ 2. seçim aşaması ne zaman bitecek İkinci aşama nasıl yapılacak

MSÜ 2. seçim aşaması ne zaman bitecek? İkinci aşama nasıl yapılacak?

Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) 2. seçim aşamasının ne zaman sona ereceği yüz binlerce aday tarafından araştırılmaya başlandı. MSÜ İkinci seçim aşamaları, MSB Millî Savunma Üniversitesi 2018 Yılı Askeri Öğrenci Temini kapsamında tercih sonuçlarının ardından yapılmaya başlanmıştı. Peki, MSÜ 2. seçim aşaması ne zaman bitecek? İkinci aşama nasıl yapılacak?

7.08.2018Gündem
MSÜ ikinci seçim aşaması ne zaman hangi gün bitecek İkinci seçim aşaması nasıl yapılacak

MSÜ ikinci seçim aşaması ne zaman hangi gün bitecek? İkinci seçim aşaması nasıl yapılacak?

MSÜ 2018 ikinci seçim aşamaları devam ediyor. 2 Temmuz Pazartesi günü başlayan mülakatların hangi tarihte son bulacağını merak eden adaylar, konu hakkında internette araştırma yapıyor. Öte yandan, MSÜ mülakatı için gerekli belgelerin neler olduğu da araştırılan konular arasına yer alıyor. Peki, MSÜ ikinci seçim aşaması ne zaman bitiyor? MSÜ mülakatı için gerekli belgeler neler?

25.07.2018Gündem
İçme suyundan hastalık şüphesi... Bakanlıktan açıklama

İçme suyundan hastalık şüphesi... Bakanlıktan açıklama

Sağlık Bakanlığınca, Sivas'ın Suşehri ilçesinde acil servise mide bulantısı, baş dönmesi, ishal ve karın ağrısı şikayeti ve zehirlenme şüphesiyle yapılan başvurular üzerine inceleme başlatıldığı bildirildi.

19.07.2018Gündem
MSÜ sonuçları ne zaman açıklanacak

MSÜ sonuçları ne zaman açıklanacak?

MSÜ sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından ikinci aşamaya geçiş yapan adaylar, fiziki mülakatlarda ter döküyor. Kara, Hava ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nda görev almak için mücadele eden birçok vatandaş, MSÜ mülakatları için sonuçların açıklanmasını bekliyor. Peki, MSÜ sonuçları ne zaman açıklanacak? Mülakat evrakları arasında neler yer alacak? İşte, merak edilen o detaylar

16.07.2018Gündem
MSÜ ikinci seçim aşaması ne zaman bitecek İkinci seçim aşaması nasıl yapılacak

MSÜ ikinci seçim aşaması ne zaman bitecek? İkinci seçim aşaması nasıl yapılacak?

Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından heyecanla beklenen ikinci seçim aşamaları da başladı. Mülakatların başlamasıyla birlikte, bu aşamada gerekli olan belgeler sorgulanmaya başlandı. Öte yandan ikinci aşamanın nasıl yapılacağı da merak konusu oldu. Peki, MSÜ mülakatı için gerekli belgeler neler olacak? MSÜ ikinci seçim aşaması nasıl yapılacak?

4.07.2018Gündem
Yabancıya sağlıkta  KDV istisnası

Yabancıya sağlıkta KDV istisnası

YABANCILARIN Türkiye’de alacağı sağlık hizmetlerinde uygulanacak KDV istisnasının detayları belli oldu.

2.07.2018Ekonomi
MSÜ ikinci aşama mülakatı için gerekli belgeler nelerdir

MSÜ ikinci aşama mülakatı için gerekli belgeler nelerdir?

MSÜ sonuçları sonrasında ikinci aşamaya girmeye hak kazandığını öğrenen subay ve astsubay adayları, sınava giderken yanlarında götürmeleri gereken belgeleri araştırmaya başladı. MSÜ ikinci aşama için gerekli belgeleri internet üzerinden sorgulayan binlerce kişi, bu belgeleri nereden ve nasıl temin edebileceğini araştırıyor. Peki, MSÜ mülakatı için gerekli belgeler neler olacak? İşte, merak edilen belgeler ve detaylı bilgiler

29.06.2018Gündem
MSÜ ikinci seçim aşaması ne zaman MSÜ ikinci aşama işlemleri

MSÜ ikinci seçim aşaması ne zaman? MSÜ ikinci aşama işlemleri

Merakla beklenen MSÜ tercih sonuçlarının geçtiğimiz günlerde gecikmeli olarak açıklanmasının ardından, MSÜ 2018 İkinci seçim aşamaları kapsamında Fiziki Yeterlilik Testi-HHO için Psikomotor Testi-Bando Asb.MYO için Müzik Yeteneği ve Müzik Bilgisi Seviye Tespit Sınavı-Mülakat yapılacak. Peki, MSÜ ikinci seçim aşaması ne zaman yapılacak?

26.06.2018Gündem
Diyet ve Beslenme Uzmanı Prof. Dr. Murat Baş’tan meslek tüyoları

Diyet ve Beslenme Uzmanı Prof. Dr. Murat Baş’tan meslek tüyoları

Son yılların gözde meslekleri arasında olan ‘Diyet ve Beslenme Uzmanlığı’nı Prof. Dr. Murat Baş anlattı. Prof. Dr. Baş, mesleğin zorluklarını, eğitim bilgilerini, çalışma alanlarını ve gençlere tavsiyelerini sıraladı.

21.06.2018Eğitim
5 lisans programı başarı bursuna eklendi

5 lisans programı başarı bursuna eklendi

YÖK, 31 alanda verilen ‘Başarı Bursu’nun kapsamını genişletti. Böylece burs kapsamına veterinerlik, astronomi ve uzay bilimleri, uzay bilimleri ve teknolojileri, hidrojeoloji mühendisliği, tohum bilimi ve teknolojisi olmak üzere beş yeni alan daha eklendi. Öğrencilere, 12 ay boyunca aylık 700 TL burs verilecek.

16.06.2018Eğitim
YÖK’ten müjde… Beş lisans programı daha Başarı Bursu’ndan yararlanacak

YÖK’ten müjde… Beş lisans programı daha Başarı Bursu’ndan yararlanacak

YÖK, 31 alanda verilen Başarı Bursu’nun kapsamını genişletti. Böylece burs kapsamına veterinerlik, astronomi ve uzay bilimleri, uzay bilimleri ve teknolojileri, hidrojeoloji mühendisliği, tohum bilimi ve teknolojisi olmak üzere beş yeni alan daha eklendi. Öğrencilere, 12 ay boyunca 700 TL burs verilecek.

16.06.2018Eğitim
YÖK başarı burslarının kapsamı genişletildi

YÖK başarı burslarının kapsamı genişletildi

YÖK Başkanı Prof. Dr. Saraç, "YÖK Başarı Burslarının kapsamını genişlettik. Ülkemizin öncelikli alanlarını belirliyor ve bu programlara yerleşen başarılı öğrencilerimizi destekliyoruz" dedi.

16.06.2018Eğitim
Bakanlık 14 bin kişi arıyor... İşte başvuru tarihleri

Bakanlık 14 bin kişi arıyor... İşte başvuru tarihleri

Adalet Bakanlığı ceza infaz kurumlarında, adalet komisyonlarında, adlî ve idarî yargıda görev yapmak üzere 206 bin aday arasından 14 bin 504 sözleşmeli personel alacak. Bakanlık, avukattan şoföre, infaz koruma memurundan zabıt kâtibine kadar birçok alanda eleman arıyor.

27.05.2018Ekonomi
Kara Kuvvetleri Komutanlığı sözleşmeli er ön başvuru sonuçları açıklandı

Kara Kuvvetleri Komutanlığı sözleşmeli er ön başvuru sonuçları açıklandı

Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesine yapılacak olan sözleşmeli er ön başvuru sonuçları, Mill Savunma Bakanlığı tarafından açıklandı. 28 Mayıs-01 Haziran tarihleri arasında yapılacak olan teminler, Ankara Cebeci'deki MSB Personel Temin Dairesi Başkanlığı'nda gerçekleştirilecek. Peki, Kara Kuvvetleri Komutanlığı sözleşmeli er başvuru sonuçları nereden öğrenilebilecek? İşte, başvuru sonuçlarının ardından adayların takip etmesi gereken adımlar hakkında bazı bilgiler

22.05.2018Gündem
Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü 7467 Sözleşmeli Personel Alacak

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü 7467 Sözleşmeli Personel Alacak

Adalet Bakanlığı tarafından yapılacak olan personel ilanı alımı, Devlet Personel Başkanlığı'nın resmi internet sitesinde duyuruldu. İlana göre; 6.681 infaz ve koruma memuru, 49 büro personeli (ceza infaz kurumu kâtibi), 223 diğer sağlık personeli (sağlık memuru), 185 teknisyen, 266 destek personeli (şoför), 42 destek personeli (aşçı), 21 destek personeli (kaloriferci) olmak üzere toplam 7.467 personel alımı yapılacaktır.

19.05.2018Gündem
İyi Yaşamın Sırları Birbirinden Ünlü Konuklarla Migros Yaşam Festivalinde Açığa Çıkıyor

İyi Yaşamın Sırları Birbirinden Ünlü Konuklarla 'Migros Yaşam Festivali'nde Açığa Çıkıyor

Migros, Nisan ayında mağazaları ve Migros Mobil uygulaması üzerinden eş zamanlı başlattığı “Migros Sağlıklı Yaşam Yolculuğu” projesinin devamı olarak dev bir festivale imza atıyor. 12 – 13 Mayıs’ta KüçükÇiftlik Park’ta gerçekleşecek “Migros Yaşam Festivali”; sağlık, spor, beslenme, güzellik, kişisel gelişim, müzik ve eğlenceye dair ne varsa, hayatı iyi yaşamak isteyenlerle buluşturuyor.

11.05.2018Alışveriş
Pastadan ‘coğrafya’ çıktı

Pastadan ‘coğrafya’ çıktı

Tunceli’de bir ilkokulda veliler, derslerde işlenen konuları mesleklerine uygun olarak anlatıyor. Ev kadını olan bir veli sınıfta yaptığı pastanın dilimleriyle ‘dünyanın katmanları’ konusunu işliyor, arıcılıkla geçinen biri sınıfa getirdiği kovanla ‘geçim kaynakları’nı öğretiyor.

3.05.2018Eğitim
Feci kazada 9 aylık bebek öldü, 3’ü çocuk toplam 9 kişi yaralandı

Feci kazada 9 aylık bebek öldü, 3’ü çocuk toplam 9 kişi yaralandı

Sakarya’nın Taraklı ilçesinde sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu dereye devrilen cipte bulunan 9 aylık bebek hayatını kaybetti, 3’ü çocuk toplamda 9 kişi de yaralandı.

22.04.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Ne zaman obeziz!

'ŞİŞMAN BİRİ’ olmak ille de “OBEZ” ve “HASTA OLMAK” anlamına gelmiyor.

29.07.2018

Köpeklerde uyuz hastalığı

Uyuz hastalığı, ülkemizde özellikle yaz aylarında köpeklerde çok yaygın olarak gördüğümüz, tedavisi olan, ancak iyileşme süreci uzun olan, inatçı bir hastalıktır.

24.07.2018