MENÜ

Tömer

Tömer ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Tömer haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 251 Tömer haberi bulunmuştur.

Tömer Haberleri

Facebook skandalında yeni perde: Özel bilgilerinizi kimlerle paylaşıyor

Facebook skandalında yeni perde: Özel bilgilerinizi kimlerle paylaşıyor?

Dünyada en çok kullanılan sosyal medya mecralarından biri olan Facebook'un kullanıcılarının kişisel verilerini, rızaları alınmadan Microsoft, Amazon, Spotify gibi dev şirketlerle paylaştığı ve bu veri miktarının Facebook'un açıkladığından daha büyük boyutlarda olduğu ortaya çıktı.

19.12.2018Teknoloji
Facebooktan büyük hata Milyonlarca fotoğraf...

Facebook'tan büyük hata! Milyonlarca fotoğraf...

Sosyal medya platformu Facebook, bir yazılım hatası nedeniyle, binden fazla üçüncü parti uygulamanın yaklaşık 7 milyon kullanıcısının erişim izni vermediği fotoğraflara ulaşmış olabileceğini açıkladı.

14.12.2018Dünya
İnsanı yapay zekadan ayıran tek kelime hangisi

İnsanı yapay zekadan ayıran tek kelime hangisi?

Yapay zeka giderek hayatın birçok alanına girip daha fazla önem kazanmaya başlarken, araştırmacılar insan ile yapay zekayı birbirinden ayırt etmeyi sağlayacak kelimeyi bulmaya çalışıyor.

26.11.2018Teknoloji
259 kişi selfie çekeyim derken hayatını kaybetti

259 kişi selfie çekeyim derken hayatını kaybetti!

Amerika Birleşik Devletleri Ulusal Tıp Kütüphanesi tarafından yapılan bir araştırma, 2011-2017 arasında dünya genelinde 259 kişinin tehlikeli selfie arayışındayken hayatını kaybettiğini gösterdi. Araştırmaya göre bu dönemde Türkiye'de de 5 kişi selfie çekerken yaşamını yitirdi.

5.10.2018Teknoloji
TUS sonuçları açıklandı İşte ÖSYM TUS sonuçları ekranı

TUS sonuçları açıklandı! İşte ÖSYM TUS sonuçları ekranı

ÖSYM'nin hazırlayıp uyguladığı Tıpta Uzmanlık Sınavı'nın (TUS) bugün ÖSYM tarafından açıklandı. Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavının (2018-TUS 2. Dönem) ve Tıp Doktorluğu Alanında Yurtdışı Yükseköğretim Diploma Denkliği İçin Seviye Tespit Sınavının (2018- STS Tıp Doktorluğu 2. Dönem) sonuçlarını açıklayan ÖSYM, TC Kimlik Numarası ile sorgulama ekranını erişime açtı. İşte, 2018/2 TUS sonuçları

10.09.2018Eğitim
‘Vurmaya devam edeceğiz’

‘Vurmaya devam edeceğiz’

İsrail’in önceki gün Suriye’deki İran ve rejim hedeflerini vurmasının ve bir jetinin Şam yönetimi tarafından düşürülmesinin ardından yapılan kabine toplantısından Tahran’a yönelik sert açıklamalar geldi.

11.02.2018Dünya
Yabancı dil sorununa akıllıca bir çözüm: TÖMER

Yabancı dil sorununa akıllıca bir çözüm: TÖMER

78. sayımızın Kariyer sayfasında dil sorununa el attık. Kariyer basamaklarını tırmanırken adımlarınızı sağlamlaştırmak için en önemli faktörlerden biri elbette yabancı dil. Gelin, yabancı dil konusunda ülkemizin en tecrübeli kurumlarından birisi, olan A.Ü. TÖMER’in Taksim Şubesi İdari Koordinatörü Dr. Aysun Gürgüz’le yaptığımız bu faydalı sohbete siz de katılın.

9.01.2018Kampüs
‘Adım adım ilişkiler ileriye taşınacak’

‘Adım adım ilişkiler ileriye taşınacak’

Mavi Marmara krizinin ardından Türkiye’ye atanan ilk İsrail Büyükelçisi olan Eitan Na’eh, CNN Türk’e verdiği röportajda, “Yeni bir dönem başlıyor. Enerji konusu stratejik öneme sahip ve şimdi kolları sıvamak lazım. Yavaş yavaş, adım adım başaracağız” dedi.

16.12.2016Dünya
Kültür elçileri AKÜde

Kültür elçileri AKÜ'de

29.07.2016Afyonkarahisar
Sekiz ayda Türkçeyi çözdüler

Sekiz ayda Türkçe'yi çözdüler

DÜNYANIN çeşitli ülkelerinden gelen yabancı öğrencilerle Türkçe hazırlık eğitimine başlayan İzmir Katip Çelebi Üniversitesi (İKÇÜ) Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (TÖMER) ikinci mezunlarını verdi. Aldıkları eğitim sayesinde Türkçeyi oldukça düzgün bir şekilde konuşan öğrencilerin, izleyicilere bir de sürprizi vardı.

26.06.2016Ege
Üniversitede hedef 5 bin yabancı öğrenci

Üniversitede hedef 5 bin yabancı öğrenci

Uludağ Üniversitesi (UÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay, "Şu anda üniversitemizde yaklaşık 2 bin 500 yabancı öğrencimiz var. Hedefimiz bu sayıyı 5 bine çıkarmak" dedi.

31.05.2016Eğitim
TÖMER’de Kore rüzgarı

TÖMER’de Kore rüzgarı

KRAL Sejong Enstitüsü, Ankara Üniversitesi TÖMER İzmir Şubesi’nde Kore kültür ve yemeklerini tanıtan bir etkinlik düzenledi.

9.01.2016Ege