MENÜ

Tobb Etü

Tobb Etü ile ilgili tüm haberleri, son dakika Tobb Etü haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Tobb Etü haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 96 Tobb Etü haberi bulunmuştur.

Tobb Etü Haberleri

Mıhçıoğlu Basketbol Turnuvası 26 Eylülde

Mıhçıoğlu Basketbol Turnuvası 26 Eylül'de

Tansev Mıhçıoğlu Basketbol Turnuvasının bu yıl üçüncüsü düzenlenecek.TOBB-ETÜ TED Ankara Kolejliler Spor Salonu'nda yapılacak.

24.09.2013Spor Arena
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: İstihdamda artıya geçtik

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: İstihdamda artıya geçtik

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu "İstihdamdaki negatif gidişi durdurduk, artıya geçtik. Odalarımız ve borsalarımız yıl sonu için verdikleri hedefleri yakalamak için gayretle çalışıyor" dedi.

2.05.2019Ekonomi
Meslek liseleri odalara emanet

Meslek liseleri odalara emanet

TOBB ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokolle 81 ilde 81 meslek lisesi TOBB’a devredildi. TOBB üniversitelerden aldığı destekle bu okullarda atölyeler kuracak, başarılı öğrencilere burs verilecek, müfredata özel sektörün talepleri doğrultusunda şekil verilecek.

27.02.2019Ekonomi
MEB ve TOBB ETÜ arasında Mesleki İş Birliği Protokolü imzalandı

MEB ve TOBB ETÜ arasında 'Mesleki İş Birliği Protokolü' imzalandı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Ekonomide orta gelir tuzağından söz ediliyorsa bu aslında orta eğitim tuzağıdır. Yani 'eğitiminiz iyileşirse ekonominiz iyileşecektir' mesajı bize verilir. Bu bağlamda böyle bir adım atıyor olmanın mutluluğu içindeyiz" dedi.

26.02.2019Eğitim
Kanserde erken teşhise Türkiye’den de katkı

Kanserde erken teşhise Türkiye’den de katkı

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nin (TOBB ETÜ) yer aldığı uluslararası bilimsel araştırmada, kanserin çok erken safhada teşhis edilebilmesi için önemli bir buluşa imza atıldı. Geliştirilen ışınla, hücrelerin dizilimlerindeki tek bir temel değişim bile hızla yakalanabilecek. Bu buluş sayesinde, kanseri çok erken safhada tespit etmek mümkün olabilecek.

13.11.2018Gündem
TOBB ETÜ’de ‘İş Dünyası Burs Programı’ başvuruları başladı

TOBB ETÜ’de ‘İş Dünyası Burs Programı’ başvuruları başladı

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (TOBB ETÜ) İş Dünyası Burs Programı ile maddi desteğe ihtiyacı olan başarılı gençlerin TOBB ETÜ’lü olması sağlanacak. TOBB ETÜ Mütevelli Heyeti Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, 81 ildeki YKS’ye girmiş gençleri 5 Ağustos’a kadar TOBB ETÜ İş Dünyası Burs Programına başvuru yapmaya; eğitime gönül vermiş tüm kurum ve şirketleri de burs programına destek vermeye davet etti.

25.07.2018Ekonomi
TOBB ETÜ, en iyi genç üniversiteler arasında

TOBB ETÜ, en iyi genç üniversiteler arasında

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (ETÜ), dünyanın en saygın üniversite derecelendirme kuruluşlarından Times Higher Education’ın (THE) “Dünyanın En İyi Genç Üniversiteleri” sıralamasına giren tek Türk üniversitesi oldu. 2000 yılından sonra kurulan üniversitelerin bu sıralamasına “Millennial Üniversiteler” adını veren THE’nın söz konusu listesine, tüm dünyadan 36 üniversite girebildi. TOBB ETÜ ise Millennial Üniversiteler listesine 32’nci sıradan giren tek Türk üniversitesi oldu.

8.06.2018Ekonomi
Yerli türbin üretildi

Yerli türbin üretildi

TÜRKİYE’DE tasarım ve testleri TOBB ETÜ’de yapılan yüzde 100 yerli ve milli türbin üretildi. Daha önce sadece yurt dışından getirilerek hidroelektrik santrallara takılabilen türbinler TÜBİTAK destekli MİLHES projesiyle üretildi.

3.06.2018Ekonomi
Mobil mekan tasarımında üniversite-sanayi işbirliği

Mobil mekan tasarımında üniversite-sanayi işbirliği

Geçtiğimiz günlerde yeni bir üniversite-sanayi işbirliğine imza atıldı; TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (ETÜ) ile ‘Nurus Tanıtım Konteynırı’ Projesi’ni hayata geçirildi. Proje kapsamında öğrenciler 2 tır eğitim ve konferans mobilyalarının sergilendiği bir deneyim merkezine dönüştürüldü.

10.08.2017Kampüs
Geleceğin uçağına TOBB damgası

Geleceğin uçağına TOBB damgası

TOBB ETÜ Makine Mühendisliği öğrencileri, 22 saatlik uçuşta 21 ton yakıt tasarrufu sağlayabilen, “Geleceğin Uçakları İçin Motor Tasarımı Yarışması”nda ABD’den birincilikle döndü.

17.08.2015Ekonomi
TOBB ETÜ işsizlik tahminini açıkladı

TOBB ETÜ işsizlik tahminini açıkladı

TOBB ETÜ’nün yaptığı işsizlik oranıyla ilgili tahmin, işsizler ordusundaki sayının yükseleceğini ortaya koydu. TOBB ETÜ Sosyal Politikalar Uygulama ve Araştırma Merkezi (SPM), TÜİK’in 16 Mart’ta açıklayacağı 2014 aralık ayı işsizlik oranının 10.8’e yükseleceğini tahmin etti.

9.03.2015Ekonomi
TOBB ETÜ: İşsizler ordusu artacak

TOBB ETÜ: 'İşsizler ordusu artacak'

TOBB ETÜ’nün yaptığı işsizlik oranıyla ilgili tahmin, işsizler ordusundaki sayının yükseleceğini ortaya koydu. TOBB ETÜ Sosyal Politikalar Uygulama ve Araştırma Merkezi (SPM), TÜİK’in 16 Mart’ta açıklayacağı 2014 aralık ayı işsizlik oranının 10.8’e yükseleceğini tahmin etti.

8.03.2015Ekonomi
Fakülte için YÖKten onay bekleniyor

Fakülte için YÖK'ten onay bekleniyor

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi'nin (ETÜ) Diyarbakır'daki tarihi bir mekanda açacağı fakülteye Yüksek Öğretim Kurulu'nun (YÖK) onay vermesi durumunda önümüzdeki yıl hizmete girmesinin planlandığı bildirildi.

17.12.2014Eğitim
Asla korkuya, komplekse kapılmayın

"Asla korkuya, komplekse kapılmayın"

TOBB ETÜ 2013-2014 eğitim öğretim yılı mezuniyeti ile 2014-2015 eğitim öğretim yılı açılış töreni, üniversitenin spor salonunda gerçekleştirildi. Törende ayrıca, Uluslararası Girişimcilik Programı çerçevesinde Moskova Devlet Üniversitesinde bir akademik yıl geçirerek Rus dili, kültürü ve ekonomisi alanlarında eğitim gören TOBB ETÜ öğrencileri de başarı sertifikalarını aldı.

24.11.2014Ekonomi
TOBB ile odaların üniversite işbirliği

TOBB ile odaların üniversite işbirliği

TÜRKİYE Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile oda ve borsalar tarafından kurulan üniversiteler işbirliği yapacak.

6.07.2014Ekonomi
TOBBdan cari açığa çare sağlayacak yatırım

TOBB'dan cari açığa çare sağlayacak yatırım

TOBB ve TOBB ETÜ Mütevelli Heyeti Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu açılışta yaptığı konuşmada, TOBB ETÜ'nun akademik camia ile iş dünyası arasında bir köprü olduğunu belirtirken, "Teknoloji Merkezi ortak bir vizyonun eseri. Bu yatırım ile cari açık sorununa 6 milyar dolarlık bir katkımız olacak" dedi.

12.07.2012Ekonomi
TOBB ETÜ, su türbini test ve tasarım merkezi kuruyor

TOBB ETÜ, su türbini test ve tasarım merkezi kuruyor

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (TOBB-ETÜ) bünyesinde 20 milyon Türk Liralık yatırımla Teknoloji Merkezi kuruluyor.

8.07.2012Ekonomi
TOBB Diyarbakırda fakülte açacak

TOBB Diyarbakır'da fakülte açacak

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesinin bir fakültesini Diyarbakır'da açacaklarını söyledi.

19.02.2012Gündem
Öğrencilere ‘icat’ çağrısı yaptı, hocalardan başbakan ve cumhurbaşkanı istedi

Öğrencilere ‘icat’ çağrısı yaptı, hocalardan başbakan ve cumhurbaşkanı istedi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı ve TOBB ETÜ Mütevelli Heyet Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Lisans Yerleştirme Sınavı’nda (LYS) ilk 100’e giren ve TOBB ETÜ’yü tercih eden 14 öğrenciyle biraraya geldi.

6.09.2011Ekonomi
Öğrencinin ‘nakil sistemi formülü’ Arçelik’e 1 milyon lira kazandırdı

Öğrencinin ‘nakil sistemi formülü’ Arçelik’e 1 milyon lira kazandırdı

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nin mezuniyet törenine endüstri mühendisliği bölümü öğrencisi Gülin Begüm Ünal damga vurdu. TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, “Begüm Ünal, Arçelik fabrikasındaki ortak eğitimde nakil sistemlerine getirdiği yenilikle, fabrikaya yılda 1 milyon TL kazandırdı” dedi.

23.07.2011Ekonomi
Timur 3 rekora kulaç attı

Timur 3 rekora kulaç attı

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi'nde (TOBB ETÜ) burslu okuyan Balkan ve Türkiye rekortmeni milli yüzücü Timur Dellaloğlu, 8. Türkiye Koç Fest Üniversite Spor Oyunları'nda 3 dalda rekor kırarak şampiyon oldu.

19.05.2011Spor
Rekortmen yüzücüye burs

Rekortmen yüzücüye burs

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi, Balkan ve Türkiye rekortmeni milli yüzücü Timur Dellaloğlu'na eğitim bursu verdi.

25.10.2010Spor

Yazar Sonuçları

En ufak şikayette doktora başvurun

Gebelikte rastlanabilecek göz hastalıkları ve tedavi yöntemleri hakkında bilgi veren Prof. Dr. Bekir Sıtkı Aslan, “Görme ile ilgili en küçük bir yakınmada bir göz hekiminin bilgisine başvurmak, sağlıklı hamileliği güvenceye alabilecek doğru bir yaklaşımdır” dedi.

18.04.2014

Memur kenti Ankara yeni girişimciler liginde lider

TÜRKİYE Odalar ve Borsalar Birliğ (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Ekonomi Gazetecileri Derneği’nin (EGD) geleneksel Kartepe Zirvesi’ndeki sunumunda son dönemlerde hazırlamaya başladıkları "Yeni Girişimcilik Endeksi" tablosuna dikkat çekti:

26.03.2013

AMELİYATHANENİN GİZLİ KAHRAMANLARI ‘ANESTEZİSTLER’

Sevgili okurlar, bu hafta 14 Mart’ta Tıp Bayramı’nı kutladık. Bu anlamlı haftada konumuz, biz cerrahların ameliyatlardaki en önemli ortakları ve hatta ameliyatların gizli kahramanları anestezistler... Yani, “ameliyat sırasında anestezi ve sonrasında ağrı tedavisi, iyileşme dönemi.”

15.03.2013

‘Ortak akıl’ arasaydık belki Fazilet Partisi kapatılmazdı

TÜRKİYE Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) bünyesindeki Medya ve İletişim Meclisi’nin (MİM) Bolu Gazelle Otel’de düzenlediği, Oğuz Babüroğlu’nun yönettiği arama konferansındayız.

19.12.2012

Omurga protezlerinin gücünü ölçtü, dünyada ilk 40 arasına girdi

TÜRKİYE Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Milletlerarası Ticaret Odası (ICC) yönetimine seçildiği Paris’ten Yardımcıları Tanıl Küçük ve Murat Yalçıntaş’la birlikte İstanbul’a dönerken, TOBB ETÜ öğretim üyesi yardımcı doçent Teyfik Demir’in çok önemli bir başarısını paylaştı:

3.07.2012

TOBB Genel Kurulu’ndaki alkışta Kılıçdaroğlu Başbakan’ı geride bıraktı

TÜRKİYE Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun İstanbul’daki Basın Danışmanı Murat Oray, Ankara’da konakladığımız Bilkent Otel’de biz gazetecileri alarma geçirdi:

16.05.2011