MENÜ

Tmmob Ve Ttb

Tmmob Ve Ttb ile ilgili tüm haberleri, son dakika Tmmob Ve Ttb haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Tmmob Ve Ttb haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 8 Tmmob Ve Ttb haberi bulunmuştur.

Tmmob Ve Ttb Haberleri

DİSK: Kıdem tazminatının fona devri kıdem tazminatının yok edilmesidir

DİSK: 'Kıdem tazminatının fona devri kıdem tazminatının yok edilmesidir'

DİSK Başkanı Kani Beko, "Hükümetin açıklamalarından anlaşıldığı kadarıyla kıdem tazminatını bireysel fon sistemine dönüştürülmesi hedeflenmektedir. Hükümet bunu işçilerin yararına bir uygulama olarak sunmakta, çalışanları yanıltmaktadır. Oysa kıdem tazminatının fona devri, kıdem tazminatının yok edilmesidir" dedi. "Tüm çalışanların kıdem tazminatı alması için yapılması gerekenler bellidir" diyen Kani Beko, "Mevcut yasada tek kelimelik değişiklik yapılsın ve bir gün çalışana bile kıdem tazminatı ödenmesi sağlansın. İflas nedeniyle ödenmeyen kıdem tazminatını devlet ödesin ve işverenden haciz yoluyla tahsil etsin. İflas halinde bankaların, devletin değil işçilerin alacaklarının ödenmesi öncelikli ve imtiyazlı olsun. Kıdem tazminatı ödemeyen işverenlere ağır yaptırımlar getirilsin. Sendikalaşma önündeki engeller, barajlar kaldırılsın. Böylece örgütlenen işçiler haklarını savunabilsin" dedi.

31.05.2017Gündem
İzmirde laiklik için insan zinciri büyüdü

İzmir'de "laiklik için insan" zinciri büyüdü

İZMİR'de 5 Mayıs Perşembe günü İzmir Körfezi kıyısında, "Laiklik anayasada olmamalı" diyen TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın sözlerine tepki olarak düzenlenecek Laiklik için insan zincirinin halkaları büyüdü.

4.05.2016Ege
Gazladılar

Gazladılar

Ankara'da cumartesi günü ‘Emek, Barış ve Emek’ mitingini kana bulayan saldırıya tepkiler dün de devam ederken, başkentte protestoculara gazla müdahale edildi.

13.10.2015Gündem
TTBden 90 bin üyesine kritik çağrı

TTB'den 90 bin üyesine kritik çağrı

Türk Tabipleri Birliği (TTB), kendisine üye 90 bin hekimi "Bu koşullarda hekimlik yapılamaz, bütün hekimleri işlerini güçlerini bırakıp sokaklarda vahşice şiddete maruz kalan vatandaşların yardımına koşmaya" çağırdı. KESK yarın, 250 bin üyesiyle iş yerlerine siyah kıyafetle gidip, siyah kurdele bırakacak ardından da saat 12.00'de yarım günlük uyarı grevine çıkacak.

3.06.2013Ekonomi
TMMOBdan iş bırakma eylemine destek

TMMOB'dan iş bırakma eylemine destek

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soğancı, KESK’in ”İnsanca yaşam” talebinin karşılanması için yapacağı iş bırakma eylemine destek vereceklerini açıkladı. Soğancı, “Yarın meydanlarda siyasi iktidarı uyarıcaz” dedi.

13.12.2006Gündem