MENÜ

Tmd

Tmd ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Tmd haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 109 Tmd haberi bulunmuştur.

Tmd Haberleri

Başkentte drift yapan sürücüye ceza yağdı

Başkentte drift yapan sürücüye ceza yağdı

Ankara'nın Çankaya İlçesi Turan Güneş Bulvarı üzerinde ilerleyen M.T.D. trafiği durdurarak 06 TMD 01 plakalı lüks aracı ile drift yaptı. Diğer sürücülerin korna basarak tepki gösterdiği M.T.D. daha sonra bölgeden ayrıldı. Görüntülerin sosyal medyada paylaşılması üzerine Ankara Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri harekete geçti. Ekipler MOBESE kameraları ile aracı takibe aldı. Yaklaşık 2 saat süren takip sonrası M.T.D. idaresindeki otomobil Konya yolu üzerinde durduruldu. M.T.D'ye, aracıyla drift atarak trafiği tehlikeye düşürdüğü gerekçesiyle 5 bin 10 lira para cezası kesildi. Ehliyetine 2 ay süreyle el konulan M.T.D. psikoteknik muayeneye sevk edildi. Lüks araç ise çekiciye yüklenerek otoparka götürülürken, 2 ay trafikten men edildiği öğrenildi.

15.12.2018Haber
10 bin 500 maden ocağı mercek altında

10 bin 500 maden ocağı mercek altında

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Mithat Cansız, maden tesislerinde denetimlerin artırıldığını belirterek, "2018'de 7 bin 525 maden ruhsatını yani 10 bin 500 maden ocağını denetledik. Güvenliği tehdit eden bin 776 işletmenin faaliyetlerini durdurduk." dedi.

3.12.2018Ekonomi
Fatura artık böyle çıkacak

Fatura artık böyle çıkacak!

Resmi Gazete'de bugün perakende enerji satış fiyatları düzenlemesi hakkındaki tebliğdeki değişiklik yayınlandı.

15.12.2017Ekonomi
Telefonlar artık bir saniyede şarj olacak

Telefonlar artık bir saniyede şarj olacak!

Central Florida Üniversitesi’nden (UCF) araştırmacılar, saniyeler içinde şarj olabilen esnek süper kondansatör geliştirdiler. Bu sayede 30,000 keze kadar performans etkilenmeden şarj olabilen bir sistem üretildi.

30.11.2016Teknoloji
Geleceğin tasarımları bu sokakta buluştu

Geleceğin tasarımları bu sokakta buluştu

Bu hafta sonu, İstanbul’da katılabileceğiniz en güzel etkinliklerden biri, Beyoğlu Tomtom Kaptan Sokak’ta. Geleceğin tasarım mahallesi 20-23 Ekim tarihleri arasında festival havasındaki ‘Tasarım Tomtom Sokakta’ etkinliğine ev sahipliği yapıyor. 50 stant ve 30’a yakın mağazada 100’ün üzerinde tasarımcı ile buluşmak için son 2 gün! Etkinlikler sürerken projenin yaratıcıları Hakan Kodal, Bahar Korçan, Ayşegül Temel ve Serra Arıkök ile buluştuk.

21.10.2016Keyif
Lükste fren yok

Lükste fren yok

Çatısı altında 150’den fazla yabancı markayı ve Türkiye’nin önde gelen markalarını barındıran Tescilli Markalar Derneği (TMD) terör olaylarına rağmen 2016 hedeflerini değiştirmedi. TMD Başkanı Füsun Kuran, yaşanan olumsuzluklar ve özellikle terör olaylarının tüketicileri daha temkinli davranmaya ittiğini belirterek, “Ancak tüm olumsuzluklara rağmen 2016‘da büyümenin devam edeceğini düşünüyorum” dedi.

2.04.2016Ekonomi
Şüpheli siteler gözaltında

Şüpheli siteler gözaltında

YURTDIŞINDAKİ faaliyet gösteren birçok e-ticaret sitesinin fatura oyunu yaptığını anlatan Tescilli Markalar Derneği (TMD) Denetim Kurulu Üyesi Tahsin Özlenir, “Yabancı sitelerden verilen siparişlerde belli bir limit var. Bunun üstü vergiye tabi tutuluyor. Ancak bunu bilen siteler faturaları düşük gösteriyor ve limitin üstünde alışveriş yapanlar vergi ödemiyor. Bu şüpheli siteleri belirledik. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’na bu siteleri bildirdik” diye konuştu.

31.03.2015Ekonomi
Taklit ürünü söyle 0.5 centi kap

Taklit ürünü söyle 0.5 cent'i kap

Türkiye’de taklit pazarının büyüklüğü 20 milyar dolara ulaştı. Piyasada ciddi bir istihbarat ağı var ve sahte ürün yakalatanlar parça başına 1 dolar alıyor. Türkiye, taklit ürünlerde dünyanın sayılı ülkelerinden biri haline geldi. Dünyada 350 milyar dolar, Türkiye’de ise 20 milyar dolarlık taklit ürün pazarı var. Yurt dışı gümrüklerde yakalanan 70 milyar dolarlık taklit ürünün yüzde 5’i yani 3.5 milyar dolarlık ürünün çıkış noktası Türkiye... Hal böyle olunca markaların taklitle mücadelesinin bedeli de büyük oluyor. Tescilli Markalar Derneği (TMD) Başkanı Tahsin Özlenir, avukatlık bürolarının özel istihbarat birimleri kurduğunu ve yakalanan mallarda parça başına 1 dolar alındığını söyledi.

18.02.2015Ekonomi
Eyüp Alabaş: Ölümleri durdurmak yerine göz boyayıcı düzenlemeler yapılıyor

Eyüp Alabaş: Ölümleri durdurmak yerine göz boyayıcı düzenlemeler yapılıyor

4 Aralık Dünya Madenciler Günü'nde, Haliç Kongre Merkezi'nde 'Uluslararası Madenlerde İş Sağlığı ve Güvenliği Konferansı' düzenlendi. Genel Maden İşçileri Sendikası Başkanı Eyüp Alabaş, yaptığı konuşmada şunları söyledi: Hala hep aynı insanlar göz önündeler. Sanki görevleri cenaze toplamakmış gibi davranıyorlar. Yasa çıkartıyorlar, herkes kendine göre yorum getiriyor. Ve daha işin başında mahkemelik oluyoruz. İşçi sağlığı ve iş güvenliği önlemlerini almak, ölümleri durdurmak yerine göz boyayıcı bazı düzenlemeler yapıyor, 'Biz size biraz daha fazla para verelim ama siz ölmeye devam edin' deniliyor.

4.12.2014Gündem
Muz aldı hıyar çıktı

Muz aldı hıyar çıktı

Tescilli Markalar Derneği (TMd), bastırdığı afişlerle taklide yeni bir savaş başlattı. İngilizce hazırlanan afişlerde turistlerin taklit ürün almamasını söylerken, içinden hıyar çıkan muz fotoğrafı dikkat çekti.

12.07.2014Ekonomi
TMd olarak çatı altına gireriz

TMd olarak çatı altına gireriz

PERAKENDE kulislerinde TMd’nin Tüm Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Federasyonu (TAMPF) çatısı altına gireceği konuşuluyor.

11.07.2014Ekonomi
18’inde neden matematik

18’inde neden matematik?

Yok olmaya yüz tutan canlılar arasında gözükmüyoruz. Bizi bizden başka yok etme gücü olan bir canlı da yok gibi ortalıkta. İstediğimiz kadar ürüyoruz. Daha uzun yaşıyoruz. Bir biyolojik başarı hikayesi olduğumuz su götürmez. Ama bazen, acaba uzatılan bir tek yaşlılık mı diye düşünüyorum...

30.06.2014Eğitim
Markalar tedirgin

Markalar tedirgin

KREDİ kartlarında yapılacak düzenleme ile taksit sayısına getirilecek sınırlama ve yeni perakende yasası markaların kâbusu oldu.

20.11.2013Ekonomi
Hedef: 10 yılda 3 kat büyümek

Hedef: 10 yılda 3 kat büyümek

60 bin mağazayı ve 100 milyar dolar ciroyu temsil eden Türk perakende sektörünün çatı örgütü, Tüm Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Federasyonu kuruldu. Hedef, 2023’e kadar ciroyu 275 milyar dolara çıkarmak.

15.07.2013Ekonomi
25 milyar dolarlık ‘Gezi Parkı’ riski

25 milyar dolarlık ‘Gezi Parkı’ riski

Normalleşmesi beklenirken yeniden tırmanan ‘Gezi Parkı’ olayları turizmdeki 25 milyar dolarlık beklentiyi riske sokarken, 552 yıllık Kapalıçarşı boş kaldı, esnafın zararı yüzde 80’e yaklaştı.

16.06.2013Ekonomi
Alışverişe ve sinemaya ‘Gezi Parkı’ molası

Alışverişe ve sinemaya ‘Gezi Parkı’ molası

Tüm Türkiye’ye yayılan Gezi Parkı eylemleri nedeniyle perakende cirolarında, restoran ve sinema müşterisinde yüzde 30-90 arası düşüşler yaşandığı belirtiliyor. Kayıp, turist satışlarına da yansıdı. Pek çok markanın en yüksek satışı yaptığı Beyoğlu mağazasını günlerdir açamaması iş dünyasını etkiledi.

5.06.2013Ekonomi
Taklit mala 4000 dava

Taklit mala 4000 dava

TESCİLLİ Markalar Derneği (TMd) Başkanı Tahsin Özlenir, ‘fırsat sitesi’ adı altında internetten satış yapan firmaların paralel ithalat yaptığını ve denetlenen ürünlerin yüzde 50’sinin taklit olduğunu söyledi. TMd Başkan Yardımcısı Mehmet Eren ise “Avrupa’nın çöplerini Türkiye’de satıyorlar” dedi.

9.04.2013Ekonomi
90 milyar dolarlık federasyon

90 milyar dolarlık federasyon

YAKLAŞIK 90 milyar dolarlık organize perakende sektörü, ‘Tüm Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Federasyonu (TAMPF) çatısı altında birleşiyor. TAMPF’ye başkan olarak sektör yetkilileri LC Waikiki Yönetim Kurulu Başkanı Vahap Küçük’ü istedi.

19.12.2012Ekonomi
Ve perakende federasyonu kuruluyor

Ve perakende federasyonu kuruluyor

Yıllardır konuşulan perakende sektörünü tek bir çatı altında toplayacak federasyon nihayet kuruluyor.

17.12.2012Ekonomi
40 bin kişiyi doyuracak festival

40 bin kişiyi doyuracak festival

Pişirilecek, yenilecek ve konuşulacak. Gastro İstanbul 7-12 Mayıs arasında 280 restoran ve gece kulübünün katılımıyla İstanbul’u yemekle buluşturacak

14.12.2012Seyahat
Perakendeci 2013’e umutlu bakmak istiyor

Perakendeci 2013’e umutlu bakmak istiyor

2012’nin performansından yakınan perakendecilerin yüzde 65’i, 2013’ün daha iyi geçeceğine inanıyor. BMD Başkanı Yılmaz Yılmaz “Daha kötü bir risk belirmezse bölgede 2013 daha yumuşak geçer” derken, Roman’ın sahibi Turgut Toplusoy “Ertelenen tüketici talebi sektörü top gibi sıçratacak” dedi.

28.11.2012Ekonomi
Perakendede bütün başkanlar değişiyor

Perakendede bütün başkanlar değişiyor

Perakende sektöründeki bütün derneklerin başkanları değişiyor. İleri tarihlerde yapılması gereken genel kurul toplantıları, federasyonun kuruluşunu hızlandırmak için aralık ayına çekildi ve dernekler federasyona yeni başkanlarıyla katılmış olacak.

27.11.2012Ekonomi
Hem fail hem mağduruz

Hem fail hem mağduruz

Boyner Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cem Boyner, perakende sektöründe yükselen sonbahar isyanıyla ilgili olarak, “Hem son 40 yılın en sıcak sonbaharı yaşanıyor hem de hükümetin ekonomiyi soğutma çağrısı tüketiciyi ürküttü. Perakendecilerde aşırı kampanya merakı var. Bunun hem faili hem de mağduruyuz” dedi.

27.11.2012Ekonomi
Partiyi duyan alışveriş seline kapıldı

Partiyi duyan alışveriş seline kapıldı

Önceki akşam gerçekleşen Vogue Fashion’s Night Out (VFNO), durgun piyasaya ilaç gibi geldi. Sabaha kadar süren alışverişte, satışını yüzde 600 artıran markalar bile oldu. Tescilli Markalar Derneği (TMd) Başkanı Füsun Çevikel Kuran “insanlar hem eğlendi hem alışveriş yaptı” dedi.

14.09.2012Ekonomi
Yasa yapıcı yasayı ihlal eder mi

Yasa yapıcı yasayı ihlal eder mi

Bağımsız milletvekili Aysel Tuğluk, eleştirilen pahalı Louis Vuitton çantasının taklit olduğunu açıklayınca “Yasa yapıcı yasayı ihlal eder mi” tartışması çıktı. Louis Vuitton’un merkezi ise konuyla ilgili “Taklit konusuna hep karşı durduk” diyerek taklitle mücadeleye devam mesajı verdi.

12.09.2012Ekonomi
100 milyon dolarlık ‘alışveriş’ partisi

100 milyon dolarlık ‘alışveriş’ partisi

Son üç senedir New York, Paris, Londra ve Milano’nun da aralarında bulunduğu büyük metropollerde, mağazaların bir gece için saat 24.00’e kadar açık kaldığı ve moda partilerinin sokağa taştığı Vogue Fashion’s Night Out (VFNO), bu akşam İstanbul’da gerçekleşecek.

12.09.2012Ekonomi
TMD: Federasyona gireriz ama taklitçiyle aynı masada olmayız

TMD: Federasyona gireriz ama taklitçiyle aynı masada olmayız

TESCİLLİ Markalar Derneği (TMD) Başkanı Füsun Çevikel Kuran, TMD olmadan kurulan ‘Perakende Federasyonu’nun sektörü temsil edemeyeceğini savundu.

26.06.2012Ekonomi
21 günde 1.5 milyon turist 7 milyar TL’lik alışverişe çıkacak, festival yayılacak

21 günde 1.5 milyon turist 7 milyar TL’lik alışverişe çıkacak, festival yayılacak

9-29 Haziran arasında düzenlenecek İstanbul Shopping Fest 1.5 milyon turist ve 7 milyar lira ciro hedefliyor. Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, İstanbul’u örnek alan diğer şehirlerin de benzer festivaller düzenlemek istediğini söyledi.

16.03.2012Ekonomi
Alışveriş yılbaşıyla canlandı ‘yavaşlama’ korkusu mola aldı

Alışveriş yılbaşıyla canlandı ‘yavaşlama’ korkusu mola aldı

Avrupa ve Amerika’da Noel satışları hayal kırıklığı yaratırken, Türkiye’de yılbaşı alışverişi yerli ve yabancı markaların yüzünü güldürdü. Tescilli Markalar Derneği (TMd) Başkanı Füsun Çevikel Kuran, “Ortalama yüzde 25 artış yaşandı. Pek çok ülke bize imrendi. Bugün satışlarda rekor bekliyoruz” dedi. BMD Başkanı Yılmaz Yılmaz da, “Büyümede yavaşlama beklentilerine karşın vatandaş tüketmeye devam ediyor” diye konuştu.

30.12.2011Ekonomi
Fashion Night Out, 780 bin kişiyi çekecek, 6 saatte 60 milyon doları bulacak

Fashion Night Out, 780 bin kişiyi çekecek, 6 saatte 60 milyon doları bulacak

Moda dergisi Vouge’un, dünyada 17 metropolde düzenlediği alışveriş etkinliği Fashion Night Out (FNO) 15 Eylül’de ikinci kez İstanbul’da. FNO, geçen yıl 6 saatte 50 milyon dolar ciro yaparken bu yıl 60 milyon dolar hedefliyor. Nişantaşı, Bağdat Caddesi ve İstinyePark’ta bine yakın mağaza, 570 marka gece yarısına kadar açık olacak.

13.09.2011Ekonomi
Lüks iftarı iptal eden yardıma koştu 57 milyon lira Afrika’ya yöneldi

Lüks iftarı iptal eden yardıma koştu 57 milyon lira Afrika’ya yöneldi

Başta Somali olmak üzere Afrika ülkelerine dönük yardım kampanya-larının parasal boyutu kısa sürede 57 milyon liraya yükseldi. Birçok şirket ve kurum, lüks sayılabilecek iftar davetlerini iptal edip, Afrika kampanyasına katıldı. Özel sektörde TOBB’un liderliğini yaptığı kampanyada rakam her dakika büyüyor.

11.08.2011Ekonomi
Anketten ortak karar çıkmadı bazı alışveriş merkezleri ‘ramazan mesaisi’ne geçti

Anketten ortak karar çıkmadı bazı alışveriş merkezleri ‘ramazan mesaisi’ne geçti

Yazın kavurucu sıcaklarına denk gelen ramazan ayında alışveriş merkezlerinin bazıları (AVM) gece 23.00’e kadar açık kalmayı seçti. Perakende sektöründen üç derneğin öncülük ettiği anketten ortak karar çıkmadı ama 50 kadar alışveriş merkezinin başlattığı uygulama hem markaları hem tüketiciyi sevindirdi. Böylece iftardan sonra 2.5 saat alışveriş imkanı doğdu.

1.08.2011Ekonomi
Bakırköyde trafik kazası: 7 yaralı

Bakırköy'de trafik kazası: 7 yaralı

Bakırköy'de meydana gelen trafik kazasında 7 kişi yaralandı.

21.06.2011Gündem
‘Çok başlılık’ isyanı

‘Çok başlılık’ isyanı

Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Derneği (AMPD), Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) ve Tescilli Markalar Derneği‘ne (TMd) bir federasyon çatısı altında birleşme çağrısı yapan Mudo Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Taviloğlu, “Bu kadar çok başlılık neden? Altı aya kadar birleşmezlerse derneklerdeki üyeliğimden istifa edeceğim” dedi.

30.05.2011Ekonomi
Alışveriş için tek yürek oldular, festivalle 3 milyar dolar çekecekler

Alışveriş için tek yürek oldular, festivalle 3 milyar dolar çekecekler

Uzun yıllar hayali kurulan İstanbul Alışveriş Festivali için bugüne kadar aralarında perakendecilerin, turizmcilerin ve eğlence sektörü temsilcilerinin olduğu ekip yüzlerce toplantı yaptı. Perakendenin duayeni Abdullah Kiğılı, “Eskiden kavga ederdik şimdi tek yürek olduk” dedi. Bu yılki festivalde 3 milyar dolarlık alışverişin gerçekleşmesi bekleniyor.

8.02.2011Ekonomi
‘Çocuk, kariyer, doktora yapılır, dernek yönetilir’ diye haykırmak istiyorum

‘Çocuk, kariyer, doktora yapılır, dernek yönetilir’ diye haykırmak istiyorum

İtalyan hazır giyim markası Stefanel’in Türkiye Genel Müdürü Füsun Çevikel Kuran, kariyerini ikiz annesi olarak sürdürüyor. Tescilli Markalar Derneği Başkanlığını bugün devralan Kuran, “Doktora yaparken bir yandan da İstanbul Alışveriş Festivali’nin icra kurulundayım. ‘Çocuk, kariyer yapılır; doktora tezi yazılır, dernek yönetilir’ diye haykırmak istiyorum” dedi.

16.01.2011Ekonomi
Esentepe-Zincirlikuyu hattında ‘Astoria’ pazarlığı

Esentepe-Zincirlikuyu hattında ‘Astoria’ pazarlığı

İstanbul Zincirlikuyu’daki karayolları arazisi üzerine inşa edilen Zorlu Center projesinin 5 yıldızlı otelini işlettirmek için dünyanın en lüks otel markalarından Waldorf Astoria ile görüşen Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Zorlu’nun karşısına “Astoria” engeli çıktı.

19.07.2010Ekonomi
Temel bilimlere artık TÜBİTAK’ta yer yok

Temel bilimlere artık TÜBİTAK’ta yer yok

Aziz Nesin’in oğlu Prof. Dr. Ali Nesin’in öncülüğünde üç yıl önce İzmir Şirince’de kurulan Matematik Köyü’ndeki lise ve üniversite öğrencilerine yönelik 7 yaz okulu projesinin 7’si de TÜBİTAK tarafından reddedildi. Prof. Nesin, projenin “sudan sebeplerle reddedildiğini” belirterek “Olağanüstü bir proje sunduk ama bu reddedildi. TÜBİTAK’ta artık ne yazık ki temel bilimlere yer yok” dedi.

10.06.2010Gündem

Yazar Sonuçları

Rahmi Koç'un RMK'sı Beşiktaş’ın giyim sponsoru oldu

KOÇ Holding Şeref Başkanı Rahmi Koç’un “Edwards” adıyla 1994’te girdiği kişisel işi hazır giyim perakendesi şirketi RMK Classic Giyim Tekstil Ticaret A.Ş. CEO’su Füsun Kuran, Sarar’ın Beşiktaş Kulübü’yle giyim sponsorluğu anlaşmasının bu yıl biteceğini öğrenince harekete geçti.

18.06.2016

Kızlar sahaya destek AÇEV’e!

Bu yıl 4’üncüsü düzenlenen Kızlar Sahada Turnuvası’nda Elif Boyner, “Erkeklerin olduğu her alanda biz de varız!” dedi. Topuklu ayakkabılarını çıkartıp şut çekti.

1.05.2016

10 bin lira maaşla adam bulamıyoruz

ODTÜ Elektronik mezunu iki arkadaş Necati Ertuğrul ile Timuçin Erpolat, 10 yıl önce çalıştıkları şirketlerde sık sık bir konuya kafa yordu:

9.08.2015

Bilimin kremasında 18 Türkiyeli...

BİLİMİNSANI, en önce yaptığı bilimle değerlendirilir. Yani araştırma yapar, makale yazar, makalesini saygınlığı belli hakemli dergilerde yayınlar.

20.12.2014

Birileri size yalan söylüyor Kılıçdaroğlu

TEKİRDAĞ yerel seçimlerde ilk büyükşehir belediye başkanını seçiyor. CHP’nin dört büyükşehir aday adayı var.

9.12.2013

Yetiş Ayşe

SÜT VE BEZ YARDIMIAyşe Hanım merhaba,

17.02.2013