MENÜ

Tiroid Hastalığının Tedavisi

Tiroid Hastalığının Tedavisi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Tiroid Hastalığının Tedavisi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 98 Tiroid Hastalığının Tedavisi haberi bulunmuştur.

Tiroid Hastalığının Tedavisi Haberleri

Tiroid hastalığını işaret eden 3lü

Tiroid hastalığını işaret eden 3'lü

Tiroid hastalıklarında kadınları birebir ilgilendiren 3 belirti var

SORU VE CEVAPLAR 15

SORU VE CEVAPLAR 15

Sağlığınızla ilgili soru ve sorunlarınızı paylaşabilir ve yol gösterici yanıtlar alabilirsiniz. Ancak unutmayınız ki, sağlık sorunlarınıza çözüm bulmanın en doğru yolu, uzman bir hekime muayene olmaktır. Sorularınıza verilen cevaplar öneri niteliğinde ve bilgilendirme amaçlıdır. Her türlü tıbbi tedavi için mutlaka hekiminize danışınız.

12.04.2007Sağlık
Tiroid Hastalığının Belirtileri ve Tedavisi

Tiroid Hastalığının Belirtileri ve Tedavisi

Kadınlarda meme kanserinden sonra en sık görülen kanser türünün tiroid kanseri olduğunu biliyor muydunuz? Anlaşılması oldukça zor olan tiroid kanseri en çok tedavi edilebilen kanser türlerinden birisi. Sessiz ilerleyen hastalık hakkında Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Abdülkerim Özakay önemli bilgiler verdi.

THY kimlerin pilot olmayacağını açıkladı

THY kimlerin pilot olmayacağını açıkladı

Türk Hava Yolları'nın ikinci pilot alım ilanına büyük ilgi oluştu. Kurum buna istinaden hangi adayların pilot olamayacağını da duyurdu.

11.06.2019Ekonomi
Kanserdeki Artış, Yaşlı Nüfus Artış Hızından Fazla

Kanserdeki Artış, Yaşlı Nüfus Artış Hızından Fazla

Son yıllarda kanser görülme sıklığı artmıştır. Dünya genelinde 2008 yılında kanser tanısı konulan hasta sayısının 12 milyon kişi iken 2018 yılında bu sayının 18 milyon kişiye ulaştığını ifade eden Tıbbi Onkoloji ve Fitoterapi Uzmanı Prof. Dr. Hakan Karagöl, bu artış ile ilgili yanlış kanıları anlattı…

Çölyak hastalığı nedir

Çölyak hastalığı nedir?

Çölyak hastalığı, genetik yatkınlığı olan bireylerde buğday, arpa, çavdar gibi tahıllarda bulunan ve suda erimeyen glüten isimli proteine karşı duyarlılık sonucu gelişiyor. Sağlık Bakanlığı verilerine göre, Türkiye'de tanılanan 88 bin 790 Çölyak hastası bulunuyor. Çölyak hastalığında, bilinen tek tedavi glütenin ömür boyu diyetten çıkarılması olarak gösteriliyor. Peki, Çölyak hastalığı nedir?

13.02.2019Sağlık
Melisa çayının faydaları nelerdir

Melisa çayının faydaları nelerdir?

Melisa çayının faydaları nelerdir sorusunun yanıtı vatandaşlar tarafından araştırılan ve sorgulanan konular arasında yer almaya devam ediyor. Hazmı kolaylaştırma ve uykusuzluğa iyi gelmesiyle bilinen melisa çayı hakkında bilgiler merak ediliyor. Peki, melisa çayının faydaları nelerdir?

26.10.2018Sağlık
Erkeklerde Kadınlara Göre 2-3 Kat Daha Fazla Görülüyor

Erkeklerde Kadınlara Göre 2-3 Kat Daha Fazla Görülüyor!

Böbrek ve üriner sistem taş hastalığı tüm dünyada toplum sağlığını tehdit etmektedir. Toplumda her on kişiden birinde ömrünün herhangi bir aşamasında taş oluşur ancak özellikle beslenme, yaşam tarzı ve çevresel etkenlerdeki bozulmalar hastalığın daha sık karşımıza çıkmasına sebep olmaktadır. Tüm yaşam boyunca taş düşürme riski erkeklerde 10 erkekte 1’ken, bu sayı 35-40 kadında 1’dir. Doç. Dr. Yavuz Özdemir böbrek taşlarının en çok 20-25 yaşları arasında görüldüğüne dikkat çekti.

Çölyak hastalığı nedir

Çölyak hastalığı nedir?

Çölyak hastalığı genetik bir hastalıktır, yani ailevi kalıtım söz konusudur. Bazen hastalık bir ameliyat, çocuk doğumu, hamilelik, viral enfeksiyon ya da şiddetli duygusal stresten sonra tetiklenebildiği gibi ilk seferde de aktif olabilir. Hastalık yaşamının her hangi bölümünde ortaya çıkabilmektedir. Peki, çölyak hastalığı tam olarak nedir, belirtileri neler?

16.07.2018Gündem
Kronik Böbrek hastalığı nedir

Kronik Böbrek hastalığı nedir?

Kronik böbrek hastalığı değişik nedenlere bağlı olarak böbrek parenkimasında geri dönüşümsüz iltihabi ve degeneratif değişikliklerin ortaya çıktığı hastalık grubudur. Böbrek hasarının çok ileri olmadığı bazı hastalarda, kronik değişikliklere rağmen, böbrekler vücudun gereksinimlerini karşılayabilir ve böbrek hastalığına bağlı herhangi bir klinik veya biyokimyasal anormallik gözlenmez.

14.07.2018Gündem
Vitiligo nedir Vitiligo belirtileri ve tedavisi

Vitiligo nedir? Vitiligo belirtileri ve tedavisi

Dış derinin renk kaybına uğramasıyla oluşan beyaz plaklarla seyreden bir deri hastalığı olan vitiligo, bağışıklık sisteminin yanlış programlanarak, ciltte bulunan dost melanositlerin görevinin kısıtlanmasıyla ortaya çıkıyor. Vatandaşlar  da bu hastalık hakkında bilgi almak adına internette araştırma yapıyor. Peki, vitiligo nedir? Vitiligo belirtileri neler?

12.07.2018Gündem
Deri Yolma Hastalığı nedir

Deri Yolma Hastalığı nedir?

Dermatilomani adıyla da bilinen deri yolma hastalığı,doku harabiyetine yol açabilecek şekilde cildin aşırı ve zorlayıcı bir şekilde kazınması veya koparılması ile karakterize ruhsal bir hastalıktır. Deri yolma hastalığının nedeni henüz tam olarak anlaşılamamakla birlikte, öne sürülen tezlerden en güçlü olanı bu davranışı strese ve uyarılmaya verilen uygunsuz bir yanıt olarak görür. Peki Deri Yolma Hastalığı nedir?

10.07.2018Gündem
Melisa çayı nedir Melisa çayının faydaları nelerdir

Melisa çayı nedir? Melisa çayının faydaları nelerdir?

Melisa çayı nedir sorusu birçok kişi tarafından sorgulanmaya ve merak edilmeye başlandı. Birçok hastalıkla baş edebilen melisa çayının oldukça fazla yararı bulunuyor. Peki, Melisa çayı nedir? Melisa çayının faydaları nelerdir?

7.07.2018Sağlık
Tiroid hastalığına bağlı göz problemleri nasıl tedavi edilir

Tiroid hastalığına bağlı göz problemleri nasıl tedavi edilir?

Tiroid hastalığına bağlı göz problemlerinin yakın bir alaka ve kesintisiz bir takip gerektirdiğini söyleyen Göz Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Altuğ Çetinkaya, göz sağlığını koruma amaçlı acil tedavilerin ötesinde kozmetik müdahalelerin de mümkün olduğunu söyledi.

1.12.2016Sağlık
Mevsim Geçişlerinde Tiroid Hastalığına Dikkat

Mevsim Geçişlerinde Tiroid Hastalığına Dikkat!

Ani değişen hava sıcaklıklarına uyum sağlayamayan ve strese giren vücut, tiroid hastalıklarına daha açık hale geliyor. Dahiliye Uzmanı Dr. Salim Bereket: “Tiroid hastalıkları en çok ilkbahar ve sonbahar aylarında ortaya çıkar. Mevsim geçişlerinde yaşanan sıcak-soğuk hava değişimleri bu duruma zemin hazırlayan en önemli nedenlerden biridir.”

Alzheimer’ın 11 Uyarıcı Sinyali

Alzheimer’ın 11 Uyarıcı Sinyali!

"Bilgileri aklınızda tutmakta güçlük mü çekiyorsunuz? Sık sık eşyalarınızı kaybetmeye mi başladınız?" dikkatli olun. Çünkü bazen “iş yoğunluğundan’ veya ‘stresten’ olduğu düşünülerek önemsenmeyen basit unutkanlıklar, Alzheimer hastalığının sinyali olabiliyor!

Alzheimerın 10 belirtisi ve korunma yöntemleri

Alzheimer'ın 10 belirtisi ve korunma yöntemleri

Öğrendiğiniz yeni şeyleri aklınızda tutamıyorsunuz, sık sık unutkanlık yaşıyorsunuz, eşyalarınız devamlı kayboluyor... Eğer bu belirtiler uzun sürüyorsa dikkat. Çünkü bazen “iş yoğunluğundan’ veya ‘stresten’ olduğu düşünülerek önemsenmeyen basit unutkanlıklar, Alzheimer hastalığının sinyali olabiliyor!

17.09.2015Sağlık
Biyopsi olmadan tedaviye başlamayın

Biyopsi olmadan tedaviye başlamayın

Buğday, arpa, çavdarda bulunan ve hamur karıldığı zaman hamura kıvam veren proteine gluten denilmektedir. Gluten buğdayın unsu özünde bulunmaktadır.

16.02.2015Sağlık
Biyopsi olmadan tedaviye başlamayın

Biyopsi olmadan tedaviye başlamayın

Buğday, arpa, çavdarda bulunan ve hamur karıldığı zaman hamura kıvam veren proteine gluten denilmektedir. Gluten buğdayın unsu özünde bulunmaktadır.

13.02.2015Sağlık
Gizli hastalıkların habercisi olabilir

Gizli hastalıkların habercisi olabilir

Okan Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümü'nden Yrd. Doç. Dr. Gamze Şenbursa, tırnakların mat ya da çizgi çizgi başka renk olmasının gizli bir sağlık probleminin habercisi olabileceğini belirtti.

26.12.2014Sağlık
10 soru 10 cevap

10 soru 10 cevap

Hepimizin aklına takılan, yanıt aradığı bazı ortak sağlık soruları olabiliyor. Bugünkü yazımızda bu sorulardan 10’unu yanıtlamayı düşündük. İşte o sorular ve yanıtları...

29.08.2013Kelebek
Anne sütü ondan da koruyor

Anne sütü ondan da koruyor

Ekmekten dondurmaya yağdan meyveye yüzlerce yiyecekten uzak durulması gereken bir hastalık çölyak.

7.05.2012Sağlık
Üç hormona dikkat

Üç hormona dikkat

Ciltteki rahatsızlıklardan bazıları, hastaların uzun yıllar uğraşmasına, ciltleriyle ilgili tedavi görmesine rağmen iyileşmiyor. Hastalıkların birçoğunun cilt bozukluğuna yol açtığını belirten Acıbadem Maslak Hastanesi Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Neslihan Kurtulmuş, cildimizde sık görülen sivilciler, tüylenme, yağlanma, saç dökülmeleri, koyu ve açık renkli lekelerin arkasında hormonal hastalıkların bulunabileceğini belirtiyor.

15.09.2011Kelebek
Üç hormona dikkat

Üç hormona dikkat

Ciltteki rahatsızlıklardan bazıları, hastaların uzun yıllar uğraşmasına, ciltleriyle ilgili tedavi görmesine rağmen iyileşmiyor.

14.09.2011Kelebek
Akromegaliye kan testi ile erken tanı

Akromegaliye kan testi ile erken tanı

Vücutta orantısız büyüme sonucu yüzde 60'ı kalp ve yüzde 25'i solunum sistemi hastalıklarına bağlı ölüme yol açabilen “Akromegali” hastalığında, büyüme hormonu ve IGF-1 düzeyinin ölçümü ve şeker yükleme testi ile erken tanı ve tedavi mümkün.

13.04.2011Kelebek
Çocukluğuna vermeyin tedavi ettirin

Çocukluğuna vermeyin tedavi ettirin

Çocuklarda alt ıslatma, birçok hastalığın habercisi olabiliyor. Diyabet ya da tiroid bozukluğu gibi bedensel hastalıklar, dikkat eksikliği, depresyon gibi ruhsal hastalıklar çocukların geceleri altlarını ıslatmalarında başlıca sebepler arasında...

12.10.2010Kelebek
Yapışmayan tavada büyük tehlike

Yapışmayan tavada büyük tehlike

Dikkat! Yapışmayan tavada pişen yiyecek tiroidi bozabilir. Tiroidin bozulması ise zehirli guatr ve kansere yol açar.

19.08.2010Kelebek
Türk insanını bekleyen tehlike

Türk insanını bekleyen tehlike

Obezite özellikle son 5 yılda, bütün dünyada süratle artmakta ve bir salgın hastalık gibi yayılmaktadır. Bu salgından ülkemiz de etkilenmektedir. Kadın nüfusumuzun yaklaşık üçte biri, erkek nüfusumuzun da yaklaşık beşte biri obez, yani aşırı şişmandır.

Yazar Sonuçları

Sık sık uyukluyor musunuz

Sağlığın ve kaliteli yaşamın olmazsa olmazlarından biri de gece uykularıdır. Eğer gece uykunuz yeterli ve güzel değilse, mışıl mışıl uyuyup zımba gibi uyanmamışsanız, ne hayatınızın tadı tuzu, enerjisi yeterince iyidir, ne de sağlık süreçleriniz doğru düzgün çalışabilir. Ama şu iki nokta da önemlidir: Uykunun da bir doğal zamanı, belirli bir süresi var.

29.09.2016

Tansiyon takibi neden önemli

Hipertansiyon, sinsi bir problem. Çoğu zaman hiçbir belirti vermiyor, varlığını kolay kolay hissettirmiyor. Onu teşhis etmenin sadece bir yolu var: Tansiyon ölçümleri!

12.05.2016

Anne-kız hastalığı

Yorgun musunuz? Sürekli kilo aldığınızı mı düşünüyorsunuz? Saçlarınızın döküldüğüne, tırnaklarınızın geç uzayıp çabuk kırıldığına üzülüyor musunuz?

3.06.2015

Babam artık evin yolunu bulamıyor

Babam 74 yaşında, emekli bir banka müdürü. Son 7-8 aydır zihinsel olarak çok kötüye gidiyor. Bunadığını düşündüren bazı belirtiler var ya da daha kötüsü Alzheimer mi oldu?

8.01.2014

Ses kısıklığı yaygınlaşıyor mu

Ses kısıklığı yaygın şikâyetlerimizden biri oldu. Farklı nedenleri var ama KBB uzmanları özellikle iki nedenin üzerinde ısrarla duruyorlar: Ortam gürültüsünün artması ve reflü sorunu!

24.10.2013

10 soru 10 cevap

Hepimizin aklına takılan, yanıt aradığı bazı ortak sağlık soruları olabiliyor.

28.08.2013

Şeker hastalığı yönetilebilir mi

Şeker hastalığı (diabetes mellitus) yönetilebilen bir sağlık sorunudur. Bir şeker hastası, hastalığıyla ilgili bilgileri sürekli güncellemelidir. Tıbbın en çok üzerinde durduğu, araştırma yaptığı ve yeni bilgilerle donandığı hastalıkların başında da şeker hastalığı gelir.

25.03.2013

Tiroid kanserinin tanısı kolaylaştı

UNIVERSAL Ege Sağlık Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Gürkan Avcı, tiroid kanserinin ortaya çıkışında artış olduğunu, bunun nedenlerinden birinin de daha sık tanı konulması olduğunu söyledi.

6.02.2012

Tokluk şekeri açlık kadar önemli

Özellikle ailenizde şeker hastası, kalp damar hastalıklarına bağlı kalp krizleri ve ani ölümler söz konusuysa, felç ya da geçici beyin istemisi atakları yaşayanlar olmuşsa, tokluk şekerine dikkat. Çünkü tokluk şekeri yüksekliği bu hastalıklarda riskinizi kat be kat arttırıyor

21.08.2010