MENÜ

Tipografi

Tipografi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Tipografi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 107 Tipografi haberi bulunmuştur.

Tipografi Haberleri

Typographic Excellenceın kazananı Klasikler

Typographic Excellence'ın kazananı 'Klasikler'

New York Type Directors Club tarafından her yıl düzenlenen TDC yarışmasının bu yılki sonuçları açıklandı. Typographic Excellence ödülüne, Doğan Kitap için hazırladığı ‘Klasikler’ serisiyle Geray Gençer layık görüldü.

20.02.2019Kitap Sanat
‘Sanatçı yoldaşlar’ın çok ilginç hikâyesi: ‘Rus Avangardı’

‘Sanatçı yoldaşlar’ın çok ilginç hikâyesi: ‘Rus Avangardı’

1920’lerde ‘Rus Avangardları’ diye bilinen sanatçıların, şair, yazar, ressam, tiyatrocu ya da sinemacı ve fotoğrafçıların hep birlikte oluşturduğu yaratıcı fırtına, şimdi Sabancı Müzesi’nde açılan devasa sergiyle İstanbul’a da ulaşmış görünüyor. ‘Rus Avangardı’, özgürlüğün yaratıcılığı nasıl harekete geçirdiğinin de hikâyesi. Müze bize bir kez daha dünya sanat tarihinin önemli bir sayfasını, unutulmaz aktörlerini tanıma fırsatı sunuyor. Kaçırılmayacak bir buluşma...

17.10.2018Kitap Sanat
Ertuğ Tuğalan: Marka ekibinizin cesareti kadar yaratıcı iş yaparsınız

Ertuğ Tuğalan: Marka ekibinizin cesareti kadar yaratıcı iş yaparsınız

Reklamcılığın ve yaratıcılığın yaklaşımlarını değerlendiren Medina Turgul DDB Kreatif Direktörü Ertuğ Tuğalan; "Artık her yarışmada alınan ödüllerden görüyoruz ki reklamverenlerin de reklam ajansları kadar büyük bir katkısı var. Aynı formül sanırım yıllardır işlemeye devam ediyor: Marka ekibinizin cesareti kadar yaratıcı iş yaparsınız. Ödül almış tüm işlerin reklamverenlerine mesleğim adına buradan tekrar teşekkür ederim" ifadesinde bulundu.

6.06.2018Ekonomi
İyi fikirlerin nadide türler arasına girdiğini söyleyebiliriz

'İyi fikirlerin nadide türler arasına girdiğini söyleyebiliriz'

Groupama Sigorta için hazırladığı ''Anayurt Oteli'' çalışması ile Kırmızı Zanaat / En İyi Tipografi Kullanımı kategorisinde Kırmızı kazanan Lokal'den Ali Göral; 'Anayurt Oteli’nin restorasyon afişini, filmin ruhunu ve karanlık dünyasını kelimelerle “resim” yaparak tasarladık' dedi.

24.06.2017Ekonomi
Twitterın eski tasarımına dönmenin yolu

Twitter'ın eski tasarımına dönmenin yolu

Twitter'ın yeni tasarımı hoşunuza gitmedi mi? Öyleyse gelin, eski tasarıma geri dönelim! Nasıl mı? İşte böyle...

20.06.2017Teknoloji
Sektörün  motivasyon  kaynağı

Sektörün motivasyon kaynağı

Reklam ve pazarlama alanında Türkiye’nin en önemli organizasyon-larından biri olan Kırmızı Ödülleri için geri sayım başladı. 17 Nisan tarihine kadar başvuruların alınacağı ödüllerle ilgili yenilikleri ve beklentileri Hürriyet Reklam Direktörü ve İcra Kurulu Üyesi Zeynep Tandoğan ve Jüri Başkanı Faika Ergüder değerlendirdi.

8.04.2017Ekonomi
En eski emoji bulundu mu

En eski emoji bulundu mu?!

Slovakya'da 17. yüzyıldan kalma bir belgede gülen yüz emojisine benzer bir şekil keşfedildi.

6.02.2017Kampüs
Genç Aslanlar bu yıl da yüzümüzü güldürdü

Genç Aslanlar bu yıl da yüzümüzü güldürdü!

5 Yıldır Akmerkez sponsorluğunda gerçekleşen Genç Aslanlar Yarışması’nın Türkiye ayağı bu yıl da Nisan 2016’da Akmerkez “Young Lions Zone” da gerçekleştirildi. 6 kategoride dereceye kalan ekipler, sektörün ileri gelen isimlerinin desteği ile “Cannes Genç Aslanlar” yarışması için hazırlandılar.

26.06.2016Keyif
Kırmızı gecenin şampiyonları

Kırmızı gecenin şampiyonları

13. Kırmızı Ödülleri’nde bu yıl büyük ödül Kıpkırmızı’yı Audi için hazırladığı ‘Cehennem’ başlıklı reklamla Tribal Worldwide İstanbul kazandı. Kırmızı Bölge’nin Kıpkırmızı ödülü Antalya merkezli Graphx’e, Kırmızı Dijital’in Kıpkırmızı’sı ise Plasenta Conversation Agency’ye gitti.

27.05.2016Ekonomi
İletişim öğrencileri ‘Antre’ sergisine hazırlanıyor

İletişim öğrencileri ‘Antre’ sergisine hazırlanıyor

İstanbul’da bir vakıf üniversitesinde, iletişim öğrencilerinin işlerinden oluşan ‘Antre’ adlı karma sergi 10 Mayıs’ta kapılarını açıyor. Sergi 27 Mayıs’a kadar sürecek.

6.05.2016Eğitim
Gerçek bir ajans gibi

Gerçek bir ajans gibi

GENÇ Kırmızı’yı kazanan Anadolu Üniversitesi öğrencileri Nurgül Geçin ve Gürkan Erman, Kırmızı’nın üniversite öğrencilerinin teorik bilgilerini uygulamaya koyabilecekleri önemli bir platform olduğunu vurguladı.

29.07.2015Ekonomi
Çocuklarınıza müzeleri sevdirin

Çocuklarınıza müzeleri sevdirin

Tabletinin, bilgisayarının başındaki çocukları alıp bir müzeye götürmek, sanat eserlerinin kapladığı büyük salonda bir entelektüel edasıyla turlamalarını beklemek garip gelebilir. Ancak müze ve sanat galerileri çocukların gelişiminde büyük rol oynuyor. ‘Hayat boyu öğrenme’nin hâkim olduğu bir çağda onlara müze ziyareti alışkanlığını küçük yaşta kazandırmanın faydası büyük. İşte ABD’de yayımlanan National Geographic Education’dan müzeleri daha arkadaş canlısı yapabilecek birkaç öneri.

20.07.2015Eğitim
Benim de bir beklentim var: ADIMI DOĞRU söyleyin yeter

Benim de bir beklentim var: ADIMI DOĞRU söyleyin yeter

Mirza Odabaşı 26 yaşında. Kendini iki kültürün arasında sıkışmış hissederken çektiği belgesellerle yolculuk yapmış. Solingen katliamının 20’nci yılında 91/13 Solingen adlı belgeseli çekmiş... Belgesel çekmeye devam eden Mirza, bir yandan da müzik yapıyor.

20.11.2014Avrupa
KIRMIZI GECE

KIRMIZI GECE

Reklam dünyasınını buluşturan Zorlu PSM’deki ödül törenininde Kıpkırmızı Bölge’yi Ümitköy Balıkçısı işiyle Fikirbaz/IOB alırken, Kıpkırmızı’nın sahibi Pera Boya işiyle TBWA İstanbul oldu.

10.06.2014Ekonomi
Yayıncılık yüksek lisans programı  açıldı

Yayıncılık yüksek lisans programı açıldı

Programda, yaratıcı yazarlık atölyesi, tasarım ve yayıncılık, editörlük teorileri, görsel kimlik ve tipografi, dergi yayıncılığı gibi dersler verilecek.

4.07.2013Eğitim
Europen Design Awardstan Doğan Kitap Görsel Yönetmenine ödül

Europen Design Awards'tan Doğan Kitap Görsel Yönetmeni'ne ödül

Doğan Kitap Görsel Yönetmeni Geray Gençer, ED (Europen Design Awards) tarafından geçen hafta sonu Belgrad'da düzenlenen ödül töreninde “Kitap Kapağı” kategorisinde birincilik ödülü aldı. Gençer, bu ödüle layık görülen ilk Türk tasarımcı oldu.

22.06.2013Gündem
AJIQ

AJIQ

Yazılar, sayılar ve çevrilen sayfalar.

19.02.2013Ekran
AJIQ

AJIQ

Yazılar, sayılar ve çevrilen sayfalar.

19.02.2013Diğer Videolar
Teslim Olma

Teslim Olma

Bazen nefes almak zorlaşabilir, ama teslim olma!

19.02.2013Ekran
Logo Animasyonu

Logo Animasyonu

Kısa kısa logo animasyonları!

19.02.2013Eğlence
Logo Animasyonu

Logo Animasyonu

Kısa kısa logo animasyonları!

19.02.2013Ekran
London Warriors

London Warriors

London Warriors logosunu içeren hoş animasyon.

19.02.2013Eğlence
London Warriors

London Warriors

London Warriors logosunu içeren hoş animasyon.

19.02.2013Ekran
Bauer Radio

Bauer Radio

Radyo dinlemeyi sever misiniz? Güzel bir reklam.

18.02.2013Ekran

Yazar Sonuçları

O bir font yaratıcısı ve İzmirli bir Türk

BİR kere gazeteci dostum, değerli meslektaşım Nedim Atilla’ya beni Cem Eskinazi’yle tanıştırdığı için çok teşekkür ederim.

3.02.2018

Hürriyet'in logosunu çok sevmemin 5 nedeni

Türkiye'de gazeteciliğin 69 yıldır amiral gemisi olan Hürriyet'in, bugün de dijitalin lideri olarak, özüne bağlı kaldığı halde kendini hep yenilemeyi başaran simgesine bir övgü...

6.06.2017

Woody Allen “fontu”

Woody Allen’ın filmlerini sevenler ortak bir hissi paylaşırlar: Sinema salonunda yerinizi alır, filmin başlamasını beklersiniz. Siyah fon üzerinde, o meşhur “Woody Allen fontu” belirdiğinde bir sıcaklık yayılır içinize.

24.10.2014

Devrim Sineması afişleri

Afiş sanatına ilgi duyanlar açısından geçen hafta cuma günü Londra’da ilginç bir sergi açıldı. GRAD Galerisi (Rus Sanatları ve Tasarımı Galerisi) ve Antikbar (www.antikbar.co.uk) iş birliğinde düzenlenen “Kino/Film: Sessiz Perdenin Sovyet Afişleri” sergisi, Sovyet sinema afişlerinin altın çağı kabul edilen 1920’lerden orijinal eserler içeriyor.

25.01.2014

Sanat yönetmeninin coştuğu reklamlar

Günümüzde ticari iletişim viral videolara ve diğer online araçlara odaklanmış görünse de başarılı tasarlanmış basın reklamı hâlâ çok güçlü bir iletişim aracı.

21.01.2014

Logoların dünyası

“World of Logotypes” kitabından zamana direnen 60 başarılı örnek

29.06.2013

Coca-cola “Muhammed”i kampanya dışı tuttu

ABD ile ilişkilendirilen bir ürünün kampanyasında Muhammed isminin kullanılmamasının daha az kışkırtıcı olacağına karar verdik.”

11.05.2013