MENÜ

Times Higher Education

Times Higher Education ile ilgili tüm haberleri, son dakika Times Higher Education haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Times Higher Education haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 235 Times Higher Education haberi bulunmuştur.

Times Higher Education Haberleri

Türk üniversiteleri dünya sıralamalarında... Koç ve Sabancı QS’de ilk 100’de

Türk üniversiteleri dünya sıralamalarında... Koç ve Sabancı QS’de ilk 100’de

Türk üniversiteleri, uluslararası kuruluşların listelerinde yer almaya devam ediyor. THE’nın ‘Sanat ve Beşeri Bilimlerde En İyi Üniversiteler 2020’ sıralamasında Bilkent, Boğaziçi ve ODTÜ ilk 400’e; Gazi ve İTÜ ilk 500’e girdi. QS ise işletme yüksek lisansında beş programda en iyileri seçti. Koç ve Sabancı üç listede ilk 100’de yer aldı.

8.10.2019Eğitim
Kıbrıs güvenli bir yer

Kıbrıs güvenli bir yer

KKTC’deki Doğu Akdeniz Üniversitesi, ilk kurulan devlet üniversitesi. Bu yıl 40’ncı yılını kutluyor. Bugüne kadar aralarında milletvekili, iş insanı, sanatçı binlerce mezun veren üniversite, uluslararası üniversite derecelendirme kuruluşu Times Higher Education (THE) tarafından sıralamalarda üstte yer aldı. 65 bin mezunu olan üniversitenin Rektörü Prof. Necdet Osam, tüm üniversite çalışanlarının seçimi ile göreve geldi.

22.09.2019Eğitim
DAÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Osam: Yolumuz özgürlük ve barış

DAÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Osam: Yolumuz özgürlük ve barış

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki (KKTC) Doğu Akdeniz Üniversitesi, uluslararası yükseköğretim derecelendirme kuruluşu Times Higher Education’ın (THE) BM Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine göre yaptığı ‘Üniversite Etki Sıralaması’nda 101- 200 bandında yer aldı. Liste, barış, adalet gibi kriterlerin yanı sıra üniversitelerin hukuk ve uluslararası ilişkiler konusundaki araştırma ve akademik özgürlük politikaları ölçülerek oluşturuluyor.

17.09.2019Eğitim
Endüstri mühendisliğindeki gelişmeler değerlendirildi

Endüstri mühendisliğindeki gelişmeler değerlendirildi

Doğu Akdeniz Üniversitesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi iş birliğiyle, Gazimağusa’da düzenlenen uluslararası konferansta, endüstri mühendisliği alanındaki yenilikler ve gelişmeler ele alındı.

13.09.2019Eğitim
2020nin en iyi üniversiteleri belli oldu Geçen sene 23tü... Türkiyeden 34 üniversite listede

2020'nin en iyi üniversiteleri belli oldu! Geçen sene 23'tü... Türkiye'den 34 üniversite listede

İngiltere'de yüksek öğrenimle ilgili yayımlanan Times Higher Education (THE) dergisinin, "Dünyanın En İyi Üniversiteleri" listesinde Türkiye'den de üniversiteler yer alıyor.

12.09.2019Ekonomi
THE Dünya Üniversiteleri Sıralaması 2020: Türkiye’den 34 üniversite listede

THE Dünya Üniversiteleri Sıralaması 2020: Türkiye’den 34 üniversite listede

THE, ‘Dünya Üniversiteleri Sıralaması 2020’yi yayımladı. Çankaya ile Sabancı, 401-500 sıra bandına girerek, Türkiye’den en iyi dereceyi elde eden iki üniversite oldu. Toplam 34 Türk üniversitesi sıralamada yer buldu.

12.09.2019Eğitim
Avrupa’nın en iyisi ‘Oxbridge’ seçildi

Avrupa’nın en iyisi ‘Oxbridge’ seçildi

Londra merkezli yükseköğretim derecelendirme kuruluşu Times Higher Education (THE), ‘Avrupa’nın Öğretimde En İyi Üniversiteleri Sıralaması 2019’u yayımladı.

10.07.2019Eğitim
Columbia’dan en prestijli ödülleri aldı

Columbia’dan en prestijli ödülleri aldı

İzzet Kebudi, dünyanın en iyi üniversiteleri arasında yer alan Columbia’dan bu yıl mezun oldu. Ancak onun hikâyesi bununla sınırlı değil. 4 üzerinden 3.91 ortalamayla mezun olmasının yanı sıra üniversite tarafından verilen en prestijli ödüllerin de sahibi. Sadece 24 öğrencinin yer aldığı okul senato üyeliğine de seçilen Kebudi, mayısta düzenlenen mezuniyet törenine yakasında Atatürk rozetiyle çıkarak, binlerce kişiye seslendi. Hürriyet’e konuşan başarılı öğrenci, başkanı olduğu Columbia Türk Öğrenciler Birliği (CTS) ile üniversitede Türkiye rüzgârı estirdiklerini söylüyor.

9.07.2019Eğitim
‘Anadolu Bursiyerleri Programı’na uluslararası ödül

‘Anadolu Bursiyerleri Programı’na uluslararası ödül

Anadolu’daki ihtiyaç sahibi gençlere yardımcı olmak amacıyla başlatılan ‘Anadolu Bursiyerleri Programı’,  The Council for Advancement and Support of Education’ (CASE) tarafından ‘Gümüş Ödül’e layık görüldü.

5.07.2019Eğitim
YÖK’ten vakıf üniversiteleri raporu: Ar-Ge bütçesi yetersiz

YÖK’ten vakıf üniversiteleri raporu: Ar-Ge bütçesi yetersiz

YÖK’ün, ‘Vakıf Yükseköğretim Kurumları 2019’ raporuna göre, öğrenci başına harcama geçen yıla oranla yüzde 23.3 artarak 13 bin liraya ulaştı. 25 kurumda bu harcamanın 10 bin TL’nin altında olduğu vurgulanan raporda, bu durumun endişe yarattığı da belirtildi. Üniversitelerin reklama ayırdığı harcamadaki yüzde 13 artış da dikkat çekti. Vakıf üniversitelerinin toplam Ar-Ge harcaması 1.6 milyar liraya yaklaşırken, bunda dış kaynağın yüksek olduğu görüldü. 30 vakıf üniversitesi öz kaynağından Ar-Ge’ye bütçe ayırmazken, sekiz üniversite ise araştırmaya hiç para harcamadı.

4.07.2019Eğitim
THE Dünyanın En İyi Genç Üniversiteleri Sıralaması 2019:En iyi gençler arasında 14 Türk üniversitesi

THE Dünyanın En İyi Genç Üniversiteleri Sıralaması 2019:En iyi gençler arasında 14 Türk üniversitesi

Times Higher Education (THE) ‘Dünyanın En İyi Genç Üniversiteleri Sıralaması 2019’u yayınladı. 50 yaşın altında yüksekköğretim kurumlarının değerlendirildiği sıralamada Türkiye’den en iyi dereceyi 48’incilikle Sabancı elde etti. Onu, 70’incilikle Koç ve 101-150 sıra bandıyla Bilkent takip etti. Türk üniversiteleri geçen yıla göre sıra kaybederken, 14 kurum listede yer buldu. Bu sene 5 üniversite daha sıralamaya girdi.

30.06.2019Eğitim
Asyanın en iyi 100 üniversitesi açıklandı Türkiyeden 4 üniversite listede

Asya'nın en iyi 100 üniversitesi açıklandı! Türkiye'den 4 üniversite listede

Derecelendirme kuruluşu Times Higher Education (THE), Asya'nın en iyi üniversitelerini açıkladı. Üniversite Sıralaması; Asia University 2019 raporuna göre Türkiye'den sıralamaya 4 üniversite girdi.

2.05.2019Ekonomi
23 Türk üniversitesi en iyiler listesinde

23 Türk üniversitesi en iyiler listesinde

LONDRA merkezli derecelendirme kuruluşu Times Higher Education (THE), ‘Asya’nın En İyi Üniversiteleri 2019’ sıralamasını yayımladı.

2.05.2019Eğitim
Sabancı Üniversitesi ile Merck arasında biyoteknolojik iş birliği

Sabancı Üniversitesi ile Merck arasında 'biyoteknolojik' iş birliği

Sabancı Üniversitesi Nanoteknoloji Araştırma ve Uygulama Merkezi ile Alman ilaç ve kimya şirketi Merck, biyoteknolojik ürün geliştirme alanında Türkiye’de önemli bir Ar-Ge ve uygulama birimini hayata geçirdi.

12.04.2019Teknoloji
YÖKün yurt dışı araştırma bursları için başvurular başladı Başvuru şartları neler

YÖK'ün yurt dışı araştırma bursları için başvurular başladı! Başvuru şartları neler?

Yükseköğretim Kurulunca, uygulanmaya başlanan ve doktora tez aşamasındaki araştırma görevlilerine yurt dışında burslu eğitim imkanı sağlayan YÖK-YUDAB başvuruları 31 Mayıs'a kadar yapılabilecek. Peki, YÖK burs başvuru şartları neler? İşte, konuya ilişkin ayrıntılar...

5.04.2019Gündem
19 üniversite kalkınmaya katkılı

19 üniversite kalkınmaya katkılı

LONDRA merkezli yükseköğretim derecelendirme kuruluşu Times Higher Education (THE), ‘Dünya Üniversiteleri Etki Sıralaması’nı yayımladı. 76 ülkeden 450 üniversite, Birleşmiş Milletler’in 17 Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri içinde yer alan kaliteli eğitim, ekonomik büyüme, inovasyon, iklim, sorumlu tüketim ve toplumsal cinsiyet eşitliği gibi başlıklarda incelendi.

5.04.2019Eğitim
YÖK’ün yurtdışı araştırma bursu için başvurular alınıyor

YÖK’ün yurtdışı araştırma bursu için başvurular alınıyor

Yükseköğretim Kurulu Yurtdışı Araştırma (YÖK-YUDAB) Programı’na 2019 başvuruları başladı. Adaylar 31 Mayıs’a kadar başvurularını yapabilir. Programdan faydalanacak araştırma görevlileri bulundukları ülkelere göre aylık 3 bin 500-4 bin 500 TL destek alacak.

4.04.2019Eğitim
Asya-Pasifik’in en iyi üniversiteler zirvesinde Çin var

Asya-Pasifik’in en iyi üniversiteler zirvesinde Çin var

Londra merkezli yükseköğretim derecelendirme kuruluşu Times Higher Education (THE) ‘Asya-Pasifik’te En İyi Üniversiteler 2019’ sıralamasını açıkladı. İlk 10’da Çin, Avustralya ve Hong Kong öne çıktı. Bölgenin lideri Çin Tsinghua Üniversitesi oldu.

27.02.2019Eğitim
Üniversite Oscar’ında üç Türk finalist

Üniversite Oscar’ında üç Türk finalist

LONDRA merkezli yükseköğretim derecelendirme kuruluşu Times Higher Education’ın (THE) verdiği ve yükseköğretim Oscarları olarak kabul edilen ‘Asya Ödülleri 2019’da Türkiye’den Koç, Özyeğin ve Gelişim üniversiteleri finalist oldu. 80 ülkeden 21 üniversite finale kalmayı başarırken, bu yıl ilk kez Asya bölgesi için verilecek ödülleri kazananlar, 1 Mayıs’ta Abu Dabi’de düzenlenecek Asya Üniversiteleri Zirvesi’nde açıklanacak.

22.02.2019Eğitim
THE Yükselen Ekonomilerde En İyi Üniversiteler 2019: 23 Türk üniversitesi listede

THE Yükselen Ekonomilerde En İyi Üniversiteler 2019: 23 Türk üniversitesi listede

Londra merkezli yükseköğretim derecelendirme kuruluşu Times Higher Education (THE) ‘Yükselen Ekonomilerde En İyi Üniversiteler 2019’ sıralamasını yayınladı. Türkiye’den 23 üniversitenin olduğu sıralamada en iyi dereceyi 20’ncilikle Sabancı elde etti. Koç 26; Bilkent ve Boğaziçi ise 71’inci sırada yer aldı. Ancak Hacettepe hariç ilk 100’deki Türk üniversiteleri geçen yıla göre sıra kaybetti.

16.01.2019Eğitim
ABD’nin en iyisi Harvard

ABD’nin en iyisi Harvard

LONDRA merkezli yükseköğretim derecelendirme kuruluşu Times Higher Education (THE) ‘ABD’nin En İyi Üniversiteleri 2019’ sıralamasını yayımladı.

10.01.2019Eğitim
Üniversitelerin mühendislik başarısı

Üniversitelerin mühendislik başarısı

LONDRA merkezli yükseköğretim derecelendirme kuruluşu Times Higher Education (THE) ‘bilgisayar bilimleri’ ile ‘mühendislik ve teknoloji’ alanlarında dünyanın en iyi üniversitelerini açıkladı.

5.12.2018Eğitim
ABD’nin fark yaratan Türk akademisyeni

ABD’nin fark yaratan Türk akademisyeni

Dr. Ekin Yaşin, 15 yıldır akademik çalışmalarını ABD’de sürdürüyor. Bu yıl derslerindeki katılımcı ve inovatif öğretim yöntemleri nedeniyle dünyanın en iyileri sıralamalarında ilk 30’a giren Washington Üniversitesi’nin ‘Öğretim ile Fark Yaratan Akademisyenler Ödülü’ne 1100 akademisyen arasından o layık görüldü. Her yıl 1200 öğrencinin dersine katıldığı Dr. Yaşin’e göre iletişimin parçası olmadığı hiçbir alan yok, “İletişim, yeni bir işletme olabilir” diyor.

4.12.2018Eğitim
Boğaziçi Üniversitesi sanat ve beşerî bilimlerde Türkiye’nin en iyi üniversitesi seçildi

Boğaziçi Üniversitesi sanat ve beşerî bilimlerde Türkiye’nin en iyi üniversitesi seçildi

THE Dünya Üniversiteleri 2019 Sanat ve Beşerî Bilimler Sıralaması (Times Higher Education World University Rankings) sonuçları açıklandı. Sonuçlara göre Boğaziçi Üniversitesi bu yıl Türkiye’den 251-300 bandında yer alan tek üniversite oldu.

22.11.2018Kampüs
‘Alanlara Göre En İyiler Sıralaması’: Tıpta ve psikolojide ilk 400

‘Alanlara Göre En İyiler Sıralaması’: Tıpta ve psikolojide ilk 400

THE ‘Alanlara Göre En İyi Üniversiteler Sıralaması 2019’da yeni 4 bölümü daha açıkladı. Buna göre Türk üniversiteleri tıp ve psikoloji de ilk 400’e girerken, yaşam bilimleri ile fiziktede birçok yükseköğretim kurumu ilk 600’de yer aldı. Dört listede de Oxford, Stanford ve Harvard öne çıktı.

13.11.2018Eğitim
THE ‘Alanlara Göre En İyiler Sıralaması’: İlk 200’de iki Türk üniversitesi

THE ‘Alanlara Göre En İyiler Sıralaması’: İlk 200’de iki Türk üniversitesi

THE ‘Alanlara Göre En İyi Üniversiteler Sıralaması 2019’da ilk dört bölümü açıkladı. Türkiye’den Koç sosyal bilimlerde; ODTÜ eğitimde ilk 200’e girdi. Bazı Türk üniversiteleri hukuk hariç işletme, eğitim ve sosyal bilimlerde ilk 500’de yer aldı. Dört listede de Stanford, Oxford ile MIT ilk sıraları kimseye bırakmadı.

22.10.2018Eğitim
Güler Sabancıdan mezunlara tavsiyeler

Güler Sabancı'dan mezunlara tavsiyeler

Sabancı Üniversitesi Kurucu Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı, mezuniyet töreninde profesyonellere hitap etti.

22.10.2018Kampüs
Dünyanın en iyi 500 üniversitesi: Türkiyeden bu yıl 2 okul yer aldı

Dünyanın en iyi 500 üniversitesi: Türkiye'den bu yıl 2 okul yer aldı

İngiltere'de yüksek öğrenimle ilgili yayınlanan "Times Higher Education (THE)" dergisinin, "Dünyanın En İyi Üniversiteleri" listesinde Türkiye'den iki üniversite ilk 500'de yer alabildi.

28.09.2018Kampüs
Türk üniversiteleri sıra kaybetti

Türk üniversiteleri sıra kaybetti

İngiltere’nin başkenti Londra merkezli yükseköğretim derecelendirme kuruluşu Times Higher Education (THE), ‘Dünya Üniversiteleri Sıralaması 2019’u açıkladı. Listede 23 Türk üniversitesi yer aldı.

26.09.2018Eğitim
Dünyanın en iyi 10 üniversitesinden alabileceğiniz bedava dersler

Dünyanın en iyi 10 üniversitesinden alabileceğiniz bedava dersler

Kaliteli eğitim çok pahalı ve siz bunu karşılayacak güçte değilseniz işte İngiltere merkezli Times Higher Education (THE) dergisine göre ilk 10'da yer alan üniversitelerden alabileceğiniz bedava dersler...

3.09.2018Kampüs
THE sıralaması: Avrasya’nın en iyi üniversitelerinde 22 Türk

THE sıralaması: Avrasya’nın en iyi üniversitelerinde 22 Türk

Londra merkezli yükseköğretim derecelendirme kuruluşu Times Higher Education (THE) ‘Avrasya’nın En İyi Üniversiteleri 2018’ sıralamasını yayınladı. THE, Avrasya’da yer alan üniversiteleri araştırma etkisi, endüstri bağlantıları, öğretim kalitesi ile uluslararası görünüm gibi kritelere göre sıraladı. Listenin zirvesinde Rusya’dan Lomonosov Moskova Devlet Üniversitesi yer alırken, onu Moskova Fizik ve Teknoloji Enstitüsü takip etti. Türkiye’den 22 yükseköğretim kurumunun yer aldığı sıralamada, en iyi dereceyi 5’inci sırayla Koç yaptı.

2.09.2018Eğitim
6 gün devamsızlığı olana takdir yok

6 gün devamsızlığı olana takdir yok

MEB Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik dün Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

1.09.2018Gündem
Üç büyük üniversitenin rektöründen tercih önerileri

Üç büyük üniversitenin rektöründen tercih önerileri

Times Higher Education (THE) ve QS gibi saygın yükseköğretim derecelendirme kuruluşlarının dünya sıralamalarında, Türkiye’den de üniversiteler yer alıyor. Sayısız program arasından hangisini tercih edeceğinize karar veremediyseniz, bu listelerde olan, Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinin rektörlerine kulak vermeye ne dersiniz?

8.08.2018Eğitim
Meksika’da beyin göçü alarmı

Meksika’da beyin göçü alarmı

Londra merkezli yükseköğretim derecelendirme kuruluşu Times Higher Education’ın (THE), aylık dergisindeki bir makaleye göre Meksika’da üniversite mezunlarının beyin göçü endişe verici boyutlara ulaştı.

25.07.2018Eğitim
Araştırma üniversiteleri destek bekliyor

Araştırma üniversiteleri destek bekliyor

Araştırma üniversiteleri; 2017-2018 yükseköğretim akademik yılı açılışında ilk kez gündeme geldi ve Ankara, Boğaziçi, Erciyes, Gazi, Gebze Teknik, Hacettepe, İstanbul, İTÜ, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü ve ODTÜ ilan edilen ilk 10 araştırma üniversitesi içinde yer aldı.

24.07.2018Eğitim
Öğrenciler Avrupa’nın en iyisini seçti

Öğrenciler Avrupa’nın en iyisini seçti

THE, ‘Avrupa’nın Öğretimde En İyi Üniversiteleri 2018’ sıralamasını yayınladı. Sıralama için Avrupa’da eğitim alan 30 bin öğrenciyle anket yapıldı. Türk üniversitelerinin temsil edilmediği listede, İngiliz yükseköğretim kurumları öne çıktı. İlk sırada Oxford yer aldı. İkinci Cambridge, üçüncüyse Sorbonne oldu.

17.07.2018Eğitim
TOBB ETÜ, en iyi genç üniversiteler arasında

TOBB ETÜ, en iyi genç üniversiteler arasında

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (ETÜ), dünyanın en saygın üniversite derecelendirme kuruluşlarından Times Higher Education’ın (THE) “Dünyanın En İyi Genç Üniversiteleri” sıralamasına giren tek Türk üniversitesi oldu. 2000 yılından sonra kurulan üniversitelerin bu sıralamasına “Millennial Üniversiteler” adını veren THE’nın söz konusu listesine, tüm dünyadan 36 üniversite girebildi. TOBB ETÜ ise Millennial Üniversiteler listesine 32’nci sıradan giren tek Türk üniversitesi oldu.

8.06.2018Ekonomi
En iyi gençlerde 9 Türk üniversitesi

En iyi gençlerde 9 Türk üniversitesi

Londra merkezli yükseköğretim derecelendirme kuruluşu Times Higher Education (THE) ‘50 Yaş Altında Dünyanın En İyi Üniversiteleri 2018’ sıralamasını yayınladı.

6.06.2018Eğitim
‘Dünyanın En İtibarlı Üniversiteleri 2018’ açıklandı... Harvard yine birinci

‘Dünyanın En İtibarlı Üniversiteleri 2018’ açıklandı... Harvard yine birinci

Londra merkezli yükseköğretim derecelendirme kuruluşu THE, ‘Dünyanın En İtibarlı Üniversiteleri 2018’ sıralamasını açıkladı. 100 yükseköğretim kurumunun yer aldığı listeye, hiçbir Türk üniversitesi giremedi. Harvard ise geçen yılki konumunu koruyarak ilk sırada yer aldı.

31.05.2018Eğitim
Dünyanın en uluslararası üniversiteleri hangileri

Dünyanın en uluslararası üniversiteleri hangileri?

Londra merkezli yükseköğretim derecelendirme kuruluşu Times Higher Education (THE), ‘Dünyanın En Uluslararası Üniversiteleri Sıralaması 2018’i yayınladı. Türkiye’den hiçbir temsilcinin yer almadı. Sıralamada, birinci ise Birleşik Arap Emirlikleri’nden geldi. İşte dünyanın en uluslararası 10 üniversitesi:

20.05.2018Eğitim
Yılın sorumlu lideri Güler Sabancı

Yılın sorumlu lideri Güler Sabancı

İngiltere merkezli FIRST, 2017 Yılın Sorumlu Lideri Ödülü’nü Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı’ya verdi. Sabancı, 17 yıldır gerçekleştirilen ödül programında ‘Yılın Sorumlu Lideri’ unvanını alan ilk Türk oldu.

13.05.2018Ekonomi
‘Gelişen ekonomilerin en iyileri’nde Türkiye’den 22 üniversite

‘Gelişen ekonomilerin en iyileri’nde Türkiye’den 22 üniversite

Londra merkezli yükseköğretim derecelendirme kuruluşu Times Higher Education ‘Gelişen Ekonomilerde En İyi Üniversiteler 2018’ sıralamasını yayınladı. Türkiye’den Koç Üniversitesi 16’ncılıkla en iyi dereceyi elde ederken, Sabancı 18’inci oldu. Bu yılki listeye Türkiye’den 22 yükseköğretim kurumu girdi. Çin’den Pekin Üniversitesi ise ilk sıradaki yerini korudu.

9.05.2018Eğitim
Yeni Avrupa’nın en iyi üniversitesi Estonya’dan

'Yeni Avrupa’nın en iyi üniversitesi Estonya’dan

Londra merkezli yükseköğretim derecelendirme kuruluşu THE ‘Yeni Avrupa’nın En İyi Üniversiteleri 2018’ sıralamasını yayınladı. Avrupa Birliği’ne (AB) kabul edilen son 13 ülkedeki en iyi yükseköğretim kurumlarının belirlendiği listede, ilk sırada Estonya’dan Tartu Üniversitesi yer aldı.

6.05.2018Eğitim

Yazar Sonuçları

‘Savaş suçları’ kavramına dikkat

BM’in son soruşturma değerlendirmelerinde ‘savaş suçları’ kavramı öne çıkarılıyor.

13.09.2019

Araştırma üniversiteleri destek bekliyor

Araştırma üniversiteleri; 2017-2018 yükseköğretim akademik yılı açılışında ilk kez gündeme geldi ve Ankara, Boğaziçi, Erciyes, Gazi, Gebze Teknik, Hacettepe, İstanbul, İTÜ, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü ve ODTÜ ilan edilen ilk 10 araştırma üniversitesi içinde yer aldı.

23.07.2018