MENÜ

Times Dergisi

Times Dergisi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Times Dergisi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.123 Times Dergisi haberi bulunmuştur.

Times Dergisi Haberleri

Ara Gülerin çektiği bu kareyle hayatları değişmişti... O çocuk konuştu

Ara Güler'in çektiği bu kareyle hayatları değişmişti... O çocuk konuştu

Usta Foto Muhabiri Ara Güler, çektiği fotoğraflarla Türkiye'nin görsel hafızasını olmasının yanında Aydın'ın Karacasu ilçesine bağlı kırsaldaki Geyre Mahallesi'nde Roma İmparatorluğu'na ait, tarihi MÖ. 500'li yıllara dayanan ve ismini tanrıça Afrodit'ten alan Afrodisias Antik Kenti'nin bulunmasını sağladı. Ara Güler'in 60 yıl önce çektiği fotoğraflarda yer alan köylülerden Mehmet Çetintepe, "Bölgemize büyük katkıları oldu. Fotoğraf çektiği alanda oynadığım için beni de çekmiş. Şimdi baktığım zaman büyük mutluluk duyuyorum" dedi.

18.10.2018Gündem
Acısıyla tatlısıyla Bollywood Sineması

Acısıyla tatlısıyla Bollywood Sineması

Ön yargıları bir kenara bırakın, Bollywood’a kulak verin. Çok eğleneceğiz, çok şey öğreneceğiz! 86. sayının SineList’inde sizin için en iyi 10 Bollywood filmini listeledik.

2.04.2018Kampüs
Dünyaca tanınan Selda Bağcan’ı daha yakından tanımanızı sağlayacak 10 bilgi

Dünyaca tanınan Selda Bağcan’ı daha yakından tanımanızı sağlayacak 10 bilgi

Özellikle son yıllarda dünyada elde ettiği başarılarla dikkat çeken; ülkemizin en değerli sanatçılarından Selda Bağcan, müzik hayatına üniversite yıllarında başladı. Aslında onun müzik alanındaki başarısı, daha o ilk andan belliydi. Çünkü ilk albümü bile inanılmaz bir başarı yakalamıştı. Bağcan, bugüne kadar bir dolu konsere ve albüme imza attı. Hepsinde de aynı derecede başarılı oldu. Sadece müziğiyle değil, duruşu ve hayata bakışıyla da hem bizlerin hem de tüm dünyanın sevgisini kazandı. Bu büyük sanatçıyla ilgili ilgili söyleyecek çok fazla şey var. Ama dilerseniz onu daha yakından tanımanızı sağlayacak bazı bilgilerle devam edelim yazımıza... İşte Selda Bağcan hakkında muhtemelen bilmediğiniz 10 samimi bilgi.

17.01.2018Hayat
‘Hepmutsuz’ ülkesinden bir masal

‘Hepmutsuz’ ülkesinden bir masal

Yunan çocuk ve gençlik edebiyatının ödüllü yazarı Vassilis Papatheodoro’dan okumaya, özgürlüğe ve umuda kanat çırpan masalsı bir roman.

16.02.2017Kitap Sanat
Dünyanın en etkili 100 kişisi

'Dünyanın en etkili 100 kişisi'

Times Dergisi 2015 yılında "Dünyanın en etkili 100 kişisi"nin listesini açıkladı. Listede liderlerin yanı sıra sanatçılar, sivil toplum liderleri ve din adamları da yer aldı. Listede bu yıl hiç Türk yok.

16.04.2015Dünya
Snapchat, sponsorların yeni gözdesi

Snapchat, sponsorların yeni gözdesi

Sosyal mesajlaşma uygulaması Snapchat'e yarım milyar dolar destek yapıldı.

2.01.2015Avrupa
Üniversite sıralamaları ve üniversitelere etkisi

Üniversite sıralamaları ve üniversitelere etkisi

Sıralamalar, üniversite adaylarına ve üniversite yönetimlerine yardımcı olmayı hedefler. Malezya’da ise sıralamada üniversitesi gerileyen rektörü görevden aldılar.

1.09.2014Eğitim
İşadamı Şükrü Demirayaktan Müzik Müzesi

İşadamı Şükrü Demirayak'tan Müzik Müzesi

müzisyen ve koleksiyoner kimliği ile renkli bir işadamı profili çizen Şükrü Demirayak örneğine rastlanamayacak bir koleksiyon oluşturarak bir Müzik Müzesi oluşturdu.

23.01.2014Gündem
Onunla dans etmek seksten daha iyiydi

"Onunla dans etmek seksten daha iyiydi"

Times dergisi son sayısında İngiltere Prensi Charles'ı "Unutulmuş Prens" başlığı ile kapak yaptı.

28.10.2013Avrupa
BÜYÜK SINAVA GÜNLER KALA BÖYLE STRES ATTILAR

BÜYÜK SINAVA GÜNLER KALA BÖYLE STRES ATTILAR

Fethiye'nin Ölüdeniz Beldesi'ndeki Faralya Köyü'nde 53 farklı kelebek türünün barındığı dünyaca ünlü Kelebekler Vadisi, 19 üniversiteden 1500 öğrencinin katıldığı Kelebekler Vadisi Çadır Festivali'ne ev sahipliği yaptı. İngiliz The Times dergisi tarafından dünyanın en güzel 4'üncü doğal güzelliği seçilen vadide, 3 gün geçiren öğrenciler deniz, kum ve güneşe doydu.Hava sıcaklığının 30, deniz suyu sıcaklığının ise 23 derece ölçüldüğü ilçede, kendilerini Kelebekler Vadisi'nin ince kumlu plajına atan gençler, bol bol güneşlendi. Kimileri vadinin eşsiz atmosferinde güneş kremini sürüp sereserpe güneşlenirken kimileri de turkuvaz mavisi sularda yüzdü. Final sınavları öncesi stres atmak istemeyen gençlerden bazıları cep telefonlarından çalınan müzikler eşliğinde kızgın kumlarda salsa yaptı. KURGU: Levent SERT

27.05.2013Haber
8 Türk üniversitesi dünya sıralamasında

8 Türk üniversitesi dünya sıralamasında

Dünyaca tanınan eğitim danışmanlığı firması QS - Quacquarelli Symonds’ın (İngiltere) 2013 için Dünyanın en iyi üniversiteleri sıralamasını açıkladı. Bu listeye göre bu yıl 8 Türk Üniversitesi sıralamaya girdi.

10.05.2013Eğitim
Vadide müzik şöleni

Vadi'de müzik şöleni!

Türkiye'nin gizli vadisinde bu yıl festival rüzgarı esecek. Kelebekler Vadisi'nde Mayıs ve Haziran aylarında Bedük, Göksel, Hayko Cepkin, Feridun Düzağaç, Pamela ve Atiye sahne alacak!

1.04.2013Seyahat
Üniversitelerimizin dünyadaki yeri ve tanınırlıkları

Üniversitelerimizin dünyadaki yeri ve tanınırlıkları

Hitler’in üniversitelerden uzaklaştırdığı Yahudi kökenli Avrupalı profesörleri 1933’te ülkemize davet eden Atatürk, modern bir üniversite sistemi kurdurttu. Üniversitelerimiz uzun süre Avrupa sistemini uyguladı.

24.03.2013Eğitim
Nabucco Projesi rafa kalkmadı adı değişiyor

'Nabucco Projesi rafa kalkmadı adı değişiyor'

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Nabucco Projesi'nin rafa kalktığını söylemenin doğru olmadığını bildirdi. Yıldız, “Projenin bitmiş olduğunu söylemek uygun olmaz, ama konsepti ve ismi değişecek” dedi.

18.05.2012Ekonomi
Yazı fontları karakterinizi ve kariyerinizi etkiler

Yazı fontları karakterinizi ve kariyerinizi etkiler

Geçen yıl bir arkadaşım iş müracaatı için CV’sini baştan sona ‘helvetica’ ile kaleme almış ve sonunda özellikle şunu belirtmişti, “Her zaman helvetica kullanırım.” Kısa sürede, olumlu geri dönüşle yeni işine başladı.

17.02.2012Kelebek
Abramoviç: Servetimi silah kaçakçılığından kazanmadım

Abramoviç: Servetimi silah kaçakçılığından kazanmadım

Rus milyarder Roman Abramoviç, kendisine para sağdığı inek gibi davrandığını söylediği sürgündeki oligark Boris Berezovsky’nin açtığı 6 milyar dolarlık alacak davasında kendisini savundu.

1.11.2011Ekonomi
Facebook, Google’ı geçti, tablet ve akıllı telefon savaşı patladı

Facebook, Google’ı geçti, tablet ve akıllı telefon savaşı patladı

Tablet bilgisayarların, sosyal paylaşım sitelerinin, 3 boyutlu televizyonların ve akıllı telefonların hayatımızdaki yerinin yaygınlaştığı 2010’da, teknoloji dünyasında da denge değişiklikleri oldu. 2010’da internet devi Google, dünyanın en çok ziyaret edilen sitesi olma ünvanını Facebook’a kaptırırken, tablet bilgisayar ve akıllı telefon savaşı başladı.

28.12.2010Ekonomi
6 Rus oligark kızının 15.8 milyar doları var

6 Rus oligark kızının 15.8 milyar doları var

Rusya’da yayınlanan iş dünyası dergisi Finans, oligarkların kızlarının listesini yayınladı. Oligarkları kızdıran bu listedeki 6 genç kadının servetinin toplamı 10 milyar sterline (15.8 milyar dolar) ulaşıyor.

25.07.2010Ekonomi
Ozzy Osbourne’dan sağlıklı yaşam

Ozzy Osbourne’dan sağlıklı yaşam

Tur otobüsüne uçak çarptı; sağ kurtuldu. Bolivya ordusunu Ay’a gönderip getirebilecek kadar kokain kullandı, yıllarca rehabilitasyon gördü, o sırada da uyuşturucu kullanmaya devam etti. HIV Pozitif teşhisi kondu, daha sonra yanlış alarm verildiği anlaşıldı. Prostatı da gayet kötü durumda. Motorsikletten düştü ve boynu kırıldı.

12.06.2010Kelebek
Kadın Audrey’i erkek ise Ursula’yı seçti

Kadın Audrey’i erkek ise Ursula’yı seçti

İngiltere’de yayımlanan Radio Times Dergisi’nin 2 bin okuyucusu sinemanın ikon kadınlarını belirledi.

5.04.2010Dünya
ABD’nin en güçlü kadını

ABD’nin en güçlü kadını

Tarihi sağlık reformunun yasalaşmasında en büyük payın Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi’ye ait olduğu konuşuluyor. Ermeni tasarısı konusunda kilit kararı verecek olan Pelosi için “ABD tarihinin en güçlü kadını” nitelemesi yapıldı.

28.03.2010Dünya
İnternetin en iyi 50 sitesi

İnternetin en iyi 50 sitesi

Ünlü Times dergisi 2009 yılının en iyi 50 web sitesini ilan etti. Aralarında kimler yok ki...

27.08.2009Teknoloji
Barbra Streisand’ın rolü ilk bana teklif edilmişti

Barbra Streisand’ın rolü ilk bana teklif edilmişti

Ayla Algan, “Bir Zamanlar” adlı albüm serisinin dördüncüsünde eski şarkılarıyla çıktı karşımıza.

2.06.2008Kelebek
Listelerde 3 Türk

Listelerde 3 Türk

2.05.2008Dünya
Avare

Avare

30.03.2008Seyahat
ABD askeri Iraklı sivilleri soğukkanlılıkla öldürdü

'ABD askeri Iraklı sivilleri soğukkanlılıkla öldürdü'

Amerikan ordusunun Irak'tan çekilmesi gerektiği görüşünü savunan asker kökenli kıdemli milletvekili John Murtha, Irak'ta geçen kasımda meydana gelen bir olayda Amerikan deniz piyadelerinin, masum sivilleri “soğukkanlılıkla öldürdüğünü” söyledi.

18.05.2006Gündem
Tüketicinin rehberi

Tüketicinin rehberi

Aylık popüler bilim, teknoloji ve kültür dergisi Focus, Şubat sayısında, sıradan bir günde karşınıza çıkan bilimsel iddiaların doğru olup olmadığını bir dosyayla açıkladı. İşte ayrıntılı dosyadan göze çarpan bazı maddeler..

1.02.2006Kelebek
Hz.İsa da uyuşturucu kullanırmış

Hz.İsa da uyuşturucu kullanırmış

Hz. İsa ve müritlerinin uyuşturucu madde kullandığı iddia edildi. Bu iddia, uyuşturucu kültürüne hitap eden "High Times" dergisi tarafından ortaya atıldı. Dergiye göre, Hz. İsa ve yakın çevresindeki müritlerinin vücutlarına sürdüğü bir yağ, kenevir gibi uyuşturucu madde içeren bitkilerden yapılıyordu.

12.01.2006Dünya
Araştırma Dünyasından

Araştırma Dünyasından

21.03.2005Gündem
Yılın Adamı

Yılın Adamı

29.12.2001Gündem
Yılın Adamı

Yılın Adamı

29.12.2001Gündem
Charlestan zengindi

Charles'tan zengindi

31.08.1997Dünya
Yeni Havalimanı Times Square’de

Yeni Havalimanı Times Square’de

29 Ekim’de resmi açılışı yapılan ve tamamlandığında dünyanın en büyüğü olacak ‘İstanbul Havalimanı’nın yurt dışı tanıtımı tam gaz devam ediyor.

14.01.2019Ekonomi

Yazar Sonuçları

Avrupa Birliği ve Türkiye'nin seçenekleri

2011 yılında başlayan ve tüm dünyada "Arap Baharı" olarak anılan Ortadoğu ve Kuzey Afrika halklarının demokratikleşme mücadelesi beşinci yılını geride bıraktı.

29.05.2016

Peki ama kim bu Bağdadi? ‘Cihadistan’ın yeni Bin Ladin’i

Ebubekir El-Bağdadi El-Kuraşi El-Hüseyini... Kısaca Ebubekir Bağdadi. Daha da kısası Ebu Dua... Suriye’deki en kanlı cihatçı örgüt Irak ve Şam İslam Devleti IŞİD’in kurucusu ve lideri...

28.08.2014

Gol kralı karda at bindi

Galatasaray ve Milli Futbol Takımı’nın eski golcüsü Hakan şükür, eski takım arkadaşları Hasan şaş, Fatih Akyel, Elvir Baliç ve onların aileleriyle birlikte geçtiğimiz hafta The Green Park Hotels&Resorts’ün davetlisi olarak Kocaeli’de bulunan Kartepe Kayak Merkezi’ne gitti.

6.01.2009

Yılın Adamı

TİMES Dergisi her yıl aralık ayının sonunda Yılın Adamı diye bir kapak yapar.

29.12.2001