MENÜ

Tillerson

Tillerson ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Tillerson haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 834 Tillerson haberi bulunmuştur.

Tillerson Haberleri

Pompeonun dışişleri bakanlığına kılpayı ilk onay

Pompeo'nun dışişleri bakanlığına kılpayı ilk onay

ABD Senatosu Dış İlişkiler Komisyonu, CIA Başkanı Mike Pompeo'nun dışişleri bakanlığını 9'a karşı 11 oyla onayladı.

24.4.2018Dünya
ABDde Mike Pompeonun dışişleri bakanlığına kılpayı ilk onay

ABD'de Mike Pompeo'nun dışişleri bakanlığına kılpayı ilk onay

ABD Senatosu Dış İlişkiler Komisyonu, CIA Başkanı Mike Pompeo'nun dışişleri bakanlığını 9'a karşı 11 oyla onayladı.

24.4.2018Dünya
Erdoğandan Kılıçdaroğlu’na: Aday olsun bu yarışa girsin

Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu’na: Aday olsun bu yarışa girsin

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 24 Haziran’da yapılacak seçimle ilgili, "Gönlüm Kılıçdaroğlu'nun aday olmasını ister, bu yarışa girsin. Başkasını aramasın kendisi meydana çıksın" değerlendirmesinde bulundu. FETÖ firarisi Adil Öksüz ile ilgili de açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Son bilgiler, ülkesini söylemem uygun olmaz. Bazı bağlantıları kurulmuş vaziyette. İstihbarat doğru çıkarsa onunla ilgili adımı da attığımız gibi gerçekleştireceğiz" dedi.

21.4.2018Gündem
Trumpın yeni bakanına Türkiye sorusu

Trump'ın yeni bakanına Türkiye sorusu

ABD Başkanı Donald Trump’ın geçen ay Rex Tillerson’ı görevden alarak yerine Dışişleri Bakanı olarak atadığı CIA Direktörü Mike Pompeo’nun Senato onay süreci dün başladı.

12.4.2018Dünya
Trump çekileceğiz dedi... Sahadaki komutanları aksini söyledi

Trump çekileceğiz dedi... Sahadaki komutanları aksini söyledi

ABD Başkanı Trump'ın, Baltık ülkelerinin liderleriyle beraber düzenlediği bir basın toplantısında 'Suriye'den artık çekilmek istediğini' söylese de ABD'nin Suriye'de yürüttüğü mücadelede kilit öneme sahip olan yetkililer Trump'tan farklı düşünüyor.

4.4.2018Dünya
Erdoğan, Trump’a sordu: Suriye’den çekiliyor musunuz

Erdoğan, Trump’a sordu: Suriye’den çekiliyor musunuz

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Donald Trump arasında son iki haftada iki telefon görüşmesi gerçekleşti. 30 Mart tarihli son telefon, planlanan bir görüşme değildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Suriye ve Gazze’deki gelişmeler üzerine talep ettiği görüşmenin Ankara açısından en kritik bölümü görüşmeden bir gün önce sürpriz bir şekilde ülkesinin Suriye’den çekilmeye hazırlandığı ilan eden Trump’ın bu konuda söyledikleri oldu. Edinilen bilgiye göre Cumhurbaşkanı Erdoğan kendisine “Çekiliyoruz’ açıklamasının ayrıntılarını sorduğunda ABD Başkanı Trump, “Oradaki misyonumuzun sonuna geldik” dedi. Ancak Trump, ABD’nin hemen yarın Suriye’den çıkamayacağını da ekledi. Trump’ın çekilmeye ilişkin soru işaretlerini giderecek bir detay vermediği öğrenildi.

3.4.2018Dünya
AK Partiden CHPye sert sözler

AK Parti'den CHP'ye sert sözler

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal MYK toplantısı sonrasında açıklama yaptı. Ünal, CHP'den sınır birliklerine yapılan ziyaret ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kamuflaj giymesine yönelik eleştirilere yanıt verdi.

2.4.2018Gündem
Tillerson’ın adı resmi siteden silindi

Tillerson’ın adı resmi siteden silindi

ABD Başkanı Donald Trump tarafından görevden alınan ve 31 Mart itibarıyla görev süresi dolan eski Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, ABD Dışişleri Bakanlığı’nın resmi internet sitesinden de çıkarıldı.

1.4.2018Dünya
Menbiçte birlikte ilerleme vurgusu

Menbiç'te birlikte ilerleme vurgusu

ABD Başkanı Donald Trump’ın, Suriye’deki Amerikan askerlerini geri çekeceğini açıklamasından sonra Washington’da Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Ümit Yalçın ile ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı John Sullivan arasında yapılan kritik görüşmede, Türkiye’nin Afrin’den sonraki hedefi olarak işaret edilen Menbiç’le ilgili önemli bir karar alındığı öğrenildi.

31.3.2018Gündem
Trump’tan yeni Suriye hamlesi... Para askıda

Trump’tan yeni Suriye hamlesi... Para askıda

WSJ gazetesi, ABD Başkanı Trump’ın Suriye’de başta SDG olmak üzere Washington’ın desteklediği grupların elindeki bölgelerin imarı için ayrılan 225 milyon dolarlık fonu askıya aldığını yazdı. İddia, Trump’ın “Suriye’den çok yakında çekiliyoruz” açıklamasının hemen ardından geldi.

31.3.2018Dünya
8 günde 2. temas

8 günde 2. temas

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ABD Başkanı Trump, 8 günde 2’nci kez telefonda görüştü. Beyaz Saray, son görüşmeye ilişkin açıklamasını yine kısa tuttu ve öncekinden farklı olarak ‘kaygı’ ifadesine yer vermedi.

31.3.2018Dünya
Türkiye ve ABDnin kritik toplantısından ortak Menbiç kararı çıktı

Türkiye ve ABD'nin kritik toplantısından ortak Menbiç kararı çıktı

Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Ümit Yalçın'ın, çalışma ziyareti kapsamında bulunduğu ABD'nin başkenti Washington'da Dışişleri Bakan Yardımcısı John Sullivan'la yaptığı görüşmede, Türkiye-ABD ilişkilerinin mevcut durumu gözden geçirildi. Gelen bilgilere göre toplantı, Menbiç konusunda daha önce gerçekleşen görüşmeler temelinde cereyan etti ve bu kapsamda taraflar, birlikte ilerleme kaydedilmesi hususundaki kararlılıklarını yineledi.

31.3.2018Gündem
Son dakika... ABDden yeni YPG adımı... Trump 200 milyon dolarlık yardımı dondurdu

Son dakika... ABD'den yeni YPG adımı... Trump 200 milyon dolarlık yardımı dondurdu

ABD Başkanı Donald Trump'ın, Dışişleri Bakanlığı'na, Suriye'de ABD öncülüğündeki DEAŞ karşıtı uluslararası koalisyonun desteğiyle terör örgütü YPG/PKK'nın kontrol ettiği alanların yeniden inşası için ayrılan 200 milyon dolarlık yardımı dondurma talimatı verdiği bildirildi.

31.3.2018Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Trumptan kritik görüşme... 8 günde ikinci telefon

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Trump'tan kritik görüşme... 8 günde ikinci telefon

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump ile telefonda görüştü. Beyaz Saray'dan yapılan yazılı açıklamada iki liderin ABD ile Türkiye arasında işbirliğini arttırmak için sürdürülen çabalara desteği yineledikleri kaydedildi. Beyaz Saray açıklaması iki lider arasında 8 gün önce gerçekleşen telefondan sonra yapılan açıklamaya benzer biçimde kısa ve ayrıntısız tutuldu.

30.3.2018Dünya
Erdoğan: Arabulucu olabiliriz lafı, bunu söyleyen kişinin haddini ve boyunu çok aşan bir beyandır (Geniş haber)

Erdoğan: 'Arabulucu olabiliriz' lafı, bunu söyleyen kişinin haddini ve boyunu çok aşan bir beyandır (Geniş haber) 

Erdoğan: 'Arabulucu olabiliriz' lafı, bunu söyleyen kişinin haddini ve boyunu çok aşan bir beyandır (Geniş haber) 

30.3.2018Ankara
Trump doktorunu bakan yapıyor

Trump doktorunu bakan yapıyor

ABD Başkanı Donald Trump, Gazi İşleri Bakanı David Shulkin'in kısa süre içinde görevinden ayrılacağını ve onun yerine aynı zamanda kendi doktoru olan Amiral Ronny L. Jackson'ı getirmeyi planladığını açıkladı.

28.3.2018Dünya
ABDye kritik ziyaretin tarihi belli oldu

ABD'ye kritik ziyaretin tarihi belli oldu

Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Ümit Yalçın'ın 30 Mart'ta ABD'ye gideceği açıklandı.

28.3.2018Dünya
ABD Kongresi’nden Türkiye’ye aba altından sopa: S-400 alırsanız F-35 vermeyiz

ABD Kongresi’nden Türkiye’ye aba altından sopa: S-400 alırsanız F-35 vermeyiz

ABD Kongresi’nde temaslarda bulunan Türk parlamenterler heyetine başkanlık eden emekli Büyükelçi Volkan Bozkır, Hürriyet’e verdiği röportajda Kongre’de ‘Rusya’dan S-400 (füze sistemi) alırsanız biz de size F-35 (savaş uçakları) satmayız’ gibi bir havanın söz konusu olduğunu söyledi. Volkan Bozkır, “Tehdit değil ama aba altından sopa gösterme psikolojisiyle bunu yapıyorlar” yorumunda bulundu.

26.3.2018Dünya
Erdoğan: Sincar’da da gereğini yaparız

Erdoğan: Sincar’da da gereğini yaparız

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Irak merkezi yönetiminin Sincar’da terör örgütü PKK’ya operasyonunu, “Eğer bunu başarmakta bir sıkıntı varsa ikili görüşmelerimizi yapalım. Orada gereğini de Sincar’da biz yaparız. Çünkü Sincar’a da öyle çok tahammülümüz yok” diye değerlendirdi. Bulgaristan’da AB Zirvesi’ne katılan Erdoğan, Atatürk Havalimanı’ndaki basın toplantısında özetle şunları söyledi:

26.3.2018Gündem
(Geniş Haber) - Cumhurbaşkanı Erdoğan: Iraktan bu konularla ilgili olarak bir yetkili Türkiyeye gelecek

(Geniş Haber) - Cumhurbaşkanı Erdoğan: Irak'tan bu konularla ilgili olarak bir yetkili Türkiye'ye gelecek

(Geniş Haber) - Cumhurbaşkanı Erdoğan: Irak'tan bu konularla ilgili olarak bir yetkili Türkiye'ye gelecek

26.3.2018Merkez
Cumhurbaşkanı Erdoğandan Sincar açıklaması: Bazı hareketler olduğu bilgisini aldım

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Sincar açıklaması: Bazı hareketler olduğu bilgisini aldım

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Varna’da düzenlenecek liderler zirvesine hareketinden önce açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Dün akşam itibarıyla Irak Merkezi Yönetimi’nin Sincar’a yönelik bazı hareketleri olduğu bilgisini ben de istihbarat örgütlerimizden aldım. Bugün de Irak’tan bu konularla ilgili bir yetkili Türkiye’ye gelecek. Temennimiz odur ki Irak Merkezi Yönetimi Sincar’da bu operasyonu hakkıyla versin" dedi.

26.3.2018Gündem
Bu dengelerde hiç kimse Türkiye’yi kaybetmek istemez

"Bu dengelerde hiç kimse Türkiye’yi kaybetmek istemez"

20 Ocak’ta başlayan Zeytin Dalı Harekâtı’nın 64’üncü gününde Afrin’de tam kontrol sağlandı. Hükümet yetkilileri sırada Sincar ve Menbiç olduğunu dile getiriyor. Amerikan sözcüsü ise “Menbiç’ten çekilmeyiz” açıklaması yapıyor. Emekli Büyükelçi Uluç Özülker’e göre Menbiç meselesi uzlaşıyla biter, ancak Irak’ta durum farklı... Türk-Amerikan ilişkilerinin geleceği, terörle mücadele, küresel ekonomi savaşları ve bugün Varna’da masaya yatırılacak Türkiye- Avrupa Birliği görüşmelerini Özülker ile konuştuk.

25.3.2018Gündem
Bolton depremi: ABD’nin ulusal güvenliğine askeri müdahale yanlısı isim

Bolton depremi: ABD’nin ulusal güvenliğine askeri müdahale yanlısı isim

ABD Başkanı Donald Trump’ın Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı olarak H.R. McMaster yerine atadığı John Bolton, uluslararası siyasette askeri müdahale yanlısı tavrıyla dikkat çeken bir isim. İran ile mevcut nükleer anlaşmanın iptal edilmesini savunan Bolton, 2015 yılında “İran’ı bombala” başlıklı bir makale kaleme almıştı.

23.3.2018Dünya
Trump açıkladı… Ajanslar tüm dünyaya ‘son dakika’ olarak duyurdu… Görevi devrediyor

Trump açıkladı… Ajanslar tüm dünyaya ‘son dakika’ olarak duyurdu… Görevi devrediyor!

ABD Başkanı Donald Trump'un Ulusal Güvenlik Danışmanı Herbert Raymon McMaster'ı görevden aldığı bildirildi.

22.3.2018Dünya
Erdoğan’ın korumalarına suçlamalar düşürüldü

Erdoğan’ın korumalarına suçlamalar düşürüldü

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan’ın geçen yıl mayıs ayında Washington’a yaptığı ziyaret sırasında, protestocuları dövdükleri iddiasıyla suçlanan ve haklarında yakalama kararı çıkarılan 15 korumadan 11’i hakkındaki dava düşürüldü.

22.3.2018Dünya
Bakan Çavuşoğlu’dan flaş Erdoğan-Trump açıklaması

Bakan Çavuşoğlu’dan flaş Erdoğan-Trump açıklaması

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Trump'ın bugün telefon konuşması yapacağını açıkladı. Afrin’de bundan sonraki yaşanacak süreç ile ilgili önemli açıklamalar yapan Çavuşoğlu "Afrin'i yine Afrinlilerin yönetmesi gerekiyor” dedi.

22.3.2018Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğanın 11 korumasına yönelik dava düşürüldü

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 11 korumasına yönelik dava düşürüldü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın geçen yıl Mayıs ayında Washington'a yaptığı ziyaret sırasında, protestocuları dövdükleri iddiasıyla suçlanan ve haklarında yakalama kararı çıkarılan 15 korumadan 11'i hakkındaki dava düşürüldü.

22.3.2018Dünya
ABD’li sözcüye yanıt: Anlaşmaya değil anlayışa vardık

ABD’li sözcüye yanıt: Anlaşmaya değil anlayışa vardık

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert’in, Menbiç konusunda Türkiye ve ABD’nin henüz anlaşmaya varmadığını söylemesinin ardından Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’ndan da “Anlaşmaya değil, anlayışa vardık” açıklaması geldi.

21.3.2018Gündem

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu:  ABD ile bir anlaşmaya vardık demedik anlayışa vardık

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu:  ABD ile bir anlaşmaya vardık demedik anlayışa vardık

21.3.2018Ankara
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlundan önemli açıklamalar

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan önemli açıklamalar

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD'nin eski Dışişleri Bakanı Rex Tillerson ile dün gerçekleştirdiği telefon görüşmesi hakkında, "Kendisine bu süreçteki işbirliği için teşekkür ettim" ifadelerini kullandı. Çavuşoğlu, ABD ile Menbiç görüşmesiyle ilgili olarak, "Anlayışa vardık, anlaşmaya vardık demedik" diye konuştu.

21.3.2018Dünya
AK Partiden erken seçim değerlendirmesi: Defalarca açıkladık...

AK Parti'den 'erken seçim' değerlendirmesi: Defalarca açıkladık...

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, Zeytin Dalı Harekatı, 2019 seçimleri ve dış politika konularında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Ünal, Afrin'de arazinin temizlendikten sonra yerel meclislerin kurulacağını söylerken ABD ile görüşmelerin de nisan ayı başından itibaren sağlıklı bir şekilde devam edeceğini beklediğini söyledi. Mahir Ünal hem yerel hem de cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerinin de zamanında yapılacağının altını çizdi.

20.3.2018Gündem
Ertelenen görüşme: YPG’liler Menbiç’ten çıkacaktı

Ertelenen görüşme: YPG’liler Menbiç’ten çıkacaktı

Türkiye-ABD arasında Menbiç sorununun çözümü için çalışma grubunun hazırladığı yol haritasını, iki ülkenin Dışişleri Bakanlığı müsteşarları görüşecek. Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Ümit Yalçın, önümüzdeki günlerde Washington’a giderek ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson’ın yetkilerini vekâleten devrettiği yardımcısıyla bir araya gelecek.

20.3.2018Gündem
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Afrin operasyonundan endişe duymaya gerek yok zaten operasyon tamamlandı

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Afrin operasyonundan endişe duymaya gerek yok zaten operasyon tamamlandı

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Afrin operasyonundan endişe duymaya gerek yok zaten operasyon tamamlandı

20.3.2018Ankara
Çavuşoğlu ABD ile varılan Menbiç anlaşmasını açıkladı

Çavuşoğlu ABD ile varılan Menbiç anlaşmasını açıkladı

ABD’de Dışişleri Bakanı Tillerson’ın görevden ayrılması ile birlikte merak edilen Menbiç anlaşmasının detaylarını Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu açıkladı. Çavuşoğlu açıklamasında “Dün toplansaydık YPG Münbiç’ten çıkacak, Türkiye ile ABD buna nezaret edecekti” dedi.

20.3.2018Haber
Çavuşoğlu ABD ile varılan Menbiç anlaşmasını açıkladı

Çavuşoğlu ABD ile varılan Menbiç anlaşmasını açıkladı

ABD’de Dışişleri Bakanı Tillerson’ın görevden ayrılması ile birlikte merak edilen Menbiç anlaşmasının detaylarını Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu açıkladı. Çavuşoğlu açıklamasında “Dün toplansaydık YPG Münbiç’ten çıkacak, Türkiye ile ABD buna nezaret edecekti” dedi.

20.3.2018Dünya
Türkiyeden kritik ABD açıklaması: Görüşmeler kesilmedi

Türkiye'den kritik ABD açıklaması: Görüşmeler kesilmedi

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD ile görüşmelerin kesilmediğini, halen devam ettiğini söyledi.

20.3.2018Gündem
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalından Afrin, Menbiç ve ABD açıklaması

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'dan Afrin, Menbiç ve ABD açıklaması

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Menbiç konusunda son dönemde ABD ile yoğun müzakerelerde bulunulduğuna dikkati çekerek, "Genel bir anlaşmaya vardık. Şimdi bu anlaşmanın uygulanmasını bekliyoruz. Eğer uygulanırsa, ABD ile karşı karşıya gelmemiş olacağız." dedi.

19.3.2018Gündem
Dünyaca ünlü CEOların en çok sevdiği 10 kitap

Dünyaca ünlü CEO'ların en çok sevdiği 10 kitap

En önemli yol göstericilerin kitaplar olduğunu hepimiz biliyoruz. İşte CEOların en sevdiği 10 kitap...

17.3.2018Kobi
APye tepki: Çıkıntılık yapıyor

AP'ye tepki: Çıkıntılık yapıyor

Azerbaycan’da ‘6. Küresel Bakü Forumu’ toplantısına katılan Başbakan Binali Yıldırım, kendisine eşlik eden gazetecilerin sorularını yanıtladı. Avrupa Parlamentosu’nun (AP) ‘Zeytin Dalı’ harekâtıyla ilgili Türkiye’nin Afrin’den çekilmesini isteyen kararına sert tepki gösteren Yıldırım, “AP böyle çıkıntılıkları yapıyor. Koca Avrupa kıtası bölücü terör örgütüne neredeyse teslim oldu” dedi. Yıldırım, soruları şöyle yanıtladı:

16.3.2018Gündem
Liste kabarıyor: Sıradaki o mu

Liste kabarıyor: Sıradaki o mu?

ABD Dışişleri Bakanı Tillerson’ı görevden alan Trump’ın bir sonraki hamlesinin Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı McMaster’ın işine son vermek olacağı iddia edildi. Tillerson ve McMaster, geçen ay Türkiye-ABD ilişkilerinin normalleşmesine yönelik çabalar kapsamında Ankara’da temaslarda bulunmuştu.

16.3.2018Dünya

Yazar Sonuçları

İzolasyonist Başkanlar Savaş mı Çıkarır?

Geçtiğimiz günlerde Amerika’da önemli bir mesele gündeme geldi. Hem Türkiye’de hem de Amerika’da yapılan akademik araştırmalarda ve panellerde Amerikan tarihindeki bazı izolasyonist veya izolasyonist bakış açısıyla yönetime gelen başkanların söylemlerinin aksine, kendilerini Amerikan tarihinin en büyük savaşlarının içinde buldukları şeklinde bir tartışma konusu ortaya atıldı.

17.4.2018

Başkan Trump ve ABD Dış Politikası....

Başkan Trump’ın Vaşington’da iktidara gelmesinin üzerinden bir yıldan fazla zaman geçti. Henüz dış politika ekibini tam olarak yerleştirmiş değil.

2.4.2018

Tansu Çiller’in değerlendirmeleri

ABD Başkanı Trump, ”Yakın zamanda Suriye’den çekileceğiz” dedikten 24 saat sonra ABD, Suriye’ye takviye askerler gönderdi.

1.4.2018

Askeri aktivizm bölge politikasına yerleşiyor

MİLLİ Güvenlik Kurulu’nun önceki akşam yapılan toplantısından sonra yayınlanan bildirideki şu ifade herhalde son dönemde ABD yönetimine yöneltilmiş en ağır uyarılardan birini içeriyor:

29.3.2018

Türkiye-ABD-İran üçgeni türbülansa giriyor

DÜNKÜ yazımda ABD’de dış politika ve strateji alanlarında uzman kanaat önderlerinin son dönemde Türkiye’ye atfettikleri önemin özellikle Rusya ve İran’ın Ortadoğu’da frenlenmesi bağlamında vurgulandığına dikkat çekmiştim.

23.3.2018

Trump yönetimiyle muhatap sorunu

Türk-Amerikan ilişkilerini yüksek gerilimden kurtarmak için yaklaşık bir ay önce başlatılan ortak mekanizma henüz tam işleyemeden karşılıklı atışmaların ortasında kaldı.

22.3.2018

Ankara Ticaret Odası’nda Meclis üyesi savaşları

Meslek odalarında bir süre önce başlayan seçim atmosferindeki asıl büyük çekişme, nisanda yaşanacak.

21.3.2018

Menbiç ve Afrin'de öncelikler belirlendi

DIŞİŞLERİ Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Meclis’e adımını attığında ilk soru ABD’yle ilgili oldu.

20.3.2018

Türk Dış Politikası’nda Suriye....

911 kilometre sınırı paylaştığımız komşu ülke Suriye’de 2011 yılından beri iç savaş yaşanıyor. Suriye “sorunu” Türk dış politikasının, kaçınılmaz olarak, en önemli ve öncelikli konusu haline gelmiş durumda. Ancak Suriye artık Türkiye için  ilgilenmesi zorunlu bir dış politika konusu değil. 3.5 milyona yakın Suriyeli Türkiye’de yaşıyor. Sadece Türkiye–Suriye  ilişkilerinin geleceği (ve Türkiye-Suriye sınırının güvenliği) değil bu 3.5 milyon Suriyelinin kaderi de Suriye iç savaşının nasıl biteceğine ve Suriye’deki rejim sorununun nasıl çözümleneceğine bağlı.

19.3.2018

ABD’nin PKK’yla ortak hedefi

Dünyada, PKK kadar uluslararası desteğe sahip olmuş başka terör örgütü yoktur.

18.3.2018