MENÜ

Ticaret Odası Başkanı

Ticaret Odası Başkanı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ticaret Odası Başkanı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 36.060 Ticaret Odası Başkanı haberi bulunmuştur.

Ticaret Odası Başkanı Haberleri

Bakan Pakdemirlinin Burkina Fasoya ziyaret

Bakan Pakdemirli'nin Burkina Faso'ya ziyaret

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli "İkili ticaretimize istikrar kazandırmak ve ülkelerimiz arasındaki ekonomik bütünleşmeyi hızlandırmak için bir serbest ticaret alanı tesis etmemiz gerekmektedir" dedi.

3.10.2019Ekonomi
ATO Başkanı Baran: YEP, Türkiyeyi 100üncü yıl hedeflerine taşıyacaktır

ATO Başkanı Baran: YEP, Türkiye'yi 100'üncü yıl hedeflerine taşıyacaktır

ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran "Yeni Ekonomi Programı güven ve istikrara katkıda bulunacak, Türkiye'yi 100'üncü yılında yeni hedeflerine taşıyacaktır" dedi.

30.09.2019Ekonomi
Böyle eleştirdi: Fedayı bize bırakıyor, karı kendileri alıyor

Böyle eleştirdi: Fedayı bize bırakıyor, karı kendileri alıyor

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, bu dönemde "Herkes birbirini anlasın, bu yükü paylaşsın, fedakarlık yapsın" istediklerini belirterek, "Bankalar bu fedakarlığı şöyle taksim ediyor, fedayı bize bırakıyor, karı kendileri alıyor." dedi.

27.09.2019Ekonomi
Bakan Yardımcısı Büyükdede: Bedelsiz arazi veriyoruz, soran yok

Bakan Yardımcısı Büyükdede: Bedelsiz arazi veriyoruz, soran yok

Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede, Metal Expo Fuarı'nın açılışında konuştu. Büyükdere "Filyos’u yaptık, 10 milyon metrekarenin üzerinde alan var kimse gelmiyor. Bandırmayı yaptık, gelmiyorlar. Bakanlık olarak çelik endüstrisinin haketen arkasında duruyoruz." dedi.

13.09.2019Ekonomi
İTO Başkanı Avdagiç: Ticari kredi faiz oranları daha da aşağıya inmeli

İTO Başkanı Avdagiç: Ticari kredi faiz oranları daha da aşağıya inmeli

İTO Yönetim Kurulu Başkanı Şekib Avdagiç "Merkez Bankası'nın son politika faizi indirimiyle ticari kredi faiz oranlarının daha da aşağıya inmesini arzu ediyoruz" dedi.

13.09.2019Ekonomi
İTO Başkanı Avdagiç: İhracat Ana Planı, üretim ve büyümenin ana taşıyıcısı olacaktır

İTO Başkanı Avdagiç: İhracat Ana Planı, üretim ve büyümenin ana taşıyıcısı olacaktır

İstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdagiç "İhracat Ana Planı, üretim ve büyümenin ana taşıyıcısı olacaktır. Plan, ihracatçı ve sanayicinin yapacağı yatırımlarda finansman ihtiyacının dünya ile rekabet edecek şartlarda karşılanmasıyla daha da güçlenecektir" dedi.

29.08.2019Ekonomi
Aselsan dünya birincisi oldu

Aselsan dünya birincisi oldu

ASELSAN Başkanı Prof. Dr. Haluk Görgün “Cirosu en fazla artan şirketler arasında ASELSAN birinci olarak seçildi” dedi.

28.08.2019Ekonomi
Mavi bayraklı plaj sayısı arttı

Mavi bayraklı plaj sayısı arttı

ANTALYA Büyükşehir Belediyesi’nin geçen yıl 14 olan ’mavi bayrak’ sayısı, bu yıl 16 plaj ve 1 marina olmak üzere 17’e yükseldi. Büyükşehir Belediyesi Başdanışmanı Cansel Tuncer, Büyükşehir Belediyesi’nin halk plajları anlamında Türkiye’nin en fazla mavi bayrak ödülüne sahip belediye olduğunu söyledi.

19.08.2019Ekonomi
‘TOKİ bir süre yurtdışında çalışsın’

‘TOKİ bir süre yurtdışında çalışsın’

Konut sektörü için TOKİ’ye “Bir süre Türkiye’de ev yapma” çağrısı geldi. Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran, “Bunun süresi birkaç yıl olabilir, TOKİ yurtdışındaki işlere yoğunlaşsın, hatta aldığı işleri Türkiye’de yeterliliği olan firmalarla birlikte yapsın. Zaten sektör zorda, ihtiyaç da yok. Burada birkaç yıl yeni konut projesi yapılmayabilir” dedi.

15.08.2019Ekonomi
Lüks araçta kanlı infaz... Kimliği belli oldu

Lüks araçta kanlı infaz... Kimliği belli oldu

Ankara'da lüks aracında uğradığı silahlı saldırıda yaşamını yitiren kişinin Ankara Ticaret Odası (ATO) Meclis Üyesi Zinnur Erol olduğu belirtildi. Öte yandan saldırıyı gerçekleştiren zanlının Altındağ ilçesinde silahla intihar ettiği tespit edildi.

8.08.2019Gündem
‘Kanseri, yaşlılığı, kelliği ve alzheimeri çözdük’

‘Kanseri, yaşlılığı, kelliği ve alzheimeri çözdük’

ABD’de faaliyet gösteren biyoteknoloji şirketi Samumed kurucusu ve CEO’su Osman Kibar, İzmir Ticaret Odası (İZTO) tarafından düzenlenen “İzmir Girişimcilik Zirvesi 2019”da devrim yaratacak olan deney aşamasındaki buluşlarını anlattı.

19.07.2019Ekonomi
İTO Başkanı Avdagiç: Gelecek nesiller 15 Temmuz destanından ilham ve güç alacak

İTO Başkanı Avdagiç: Gelecek nesiller 15 Temmuz destanından ilham ve güç alacak

İTO Başkanı Şekib Avdagiç "15 Temmuz öyle bir destandır ki, bundan sonraki nesiller, bu destanı okuyarak, demokrasiye, milli iradeye sahip çıkma ilhamı ve gücü alacaklardır" dedi.

16.07.2019Ekonomi
Her şey bu gecekonduda başladı

Her şey bu gecekonduda başladı

Ergenekon soruşturması 12 Haziran 2007 tarihinde İstanbul Ümraniye’de bir gecekonduda 27 el bombasının ele geçirilmesiyle başladı.

2.07.2019Gündem
ATOdan imar barışında çifte talep

ATO'dan imar barışında çifte talep

ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, "İmar barışında ödeme süresinin uzatılması ve taksitlendirme imkanı sağlanması faydalı olacaktır" açıklamasında bulundu.

28.06.2019Ekonomi
Hisarcıklıoğluna İspanya Sivil Liyakat Nişanı verildi

Hisarcıklıoğlu'na "İspanya Sivil Liyakat Nişanı" verildi

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu "İspanya, Türkiye'nin en önemli ilk 10 ticaret partneri arasında. İspanya'dan Türkiye'ye yapılan yatırımlar da 10 milyar avroyu aştı" dedi.

27.06.2019Ekonomi
Sadece Erdekte üretiliyor Avrupa, Arap ve Orta Doğu ülkelerinden talep yağıyor

Sadece Erdek'te üretiliyor! Avrupa, Arap ve Orta Doğu ülkelerinden talep yağıyor

Avustralya ve Sicilya ile Türkiye'de sadece Balıkesir'in Erdek ilçesinde Kapıdağ Yarımadası'nda üretilen, yumuşak, sulu, tatlı ve balığın yanında tüketilmesi dolayısıyla "balık soğanı" olarak bilinen "mor soğan"a Avrupa, Arap ve Orta Doğu ülkelerinden talep geldi.

26.06.2019Ekonomi
KOBİ’lerin yüzde 60’ı risk altında

KOBİ’lerin yüzde 60’ı risk altında

Sigortacılar, yaptıkları araştırmalarda KOBİ’lerin sadece yüzde 37’sinin sigortalı olduğunu tespit ettiklerini belirterek, milyonlarca dolar yatırım yapan, binlerce kişi çalıştıran işletmelerin risklere karşı korumasız olduğunu söylüyor. Sigortacılar, “Artık KOBİ’lerin, bizlerin risk yönetim tecrübemizden faydalanma zamanı geldi” diyor.

17.06.2019Ekonomi
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğluna ödül

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu'na ödül

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu "Türkiye'nin en itibarı en yüksek sivil toplum kuruluşu lideri seçildim. Bu ödülü, 81 il 160 ilçedeki tüm oda ve borsalarım adına aldım" dedi.

30.05.2019Ekonomi
Piyasa uzmanları, İVME Finansman Paketi’ni değerlendirdi: Tarihi bir kredi paketi

Piyasa uzmanları, İVME Finansman Paketi’ni değerlendirdi: Tarihi bir kredi paketi

İleri, Verimli, Milli Endüstri (İVME) Finansman Paketi’ni yorumlayan reel sektör ve piyasa uzmanları kredilerin doğru sektörlere yöneldiğine dikkat çekerek, bankalara, sermaye ihtiyacı duyan şirketlere sağladığı avantajlarla da tarihi bir kredi paketi kapsamında değerlendirdiklerini vurguladılar. İVME paketinin cari açığa sağlayacağı olumlu etkiye de işaret ettiler.

25.05.2019Ekonomi
Bakan Albayrak dün açıklamıştı... İVME Finans Paketine iş dünyasından destek

Bakan Albayrak dün açıklamıştı... İVME Finans Paketi'ne iş dünyasından destek

Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan "İleri, Verimli, Milli Endüstri (İVME) Finansman Paketi"ne ilişkin "Kategorik olarak yeni finansman paketi doğru sektörlere yönlendirilmiş görünmektedir." ifadesini kullandı.

23.05.2019Ekonomi
Özgenerin milli gururu

Özgener'in milli gururu 

TÜRKİYE Futbol Federasyonu'nun (TFF) eski başkanlarından Mahmut Özgener, Altay altyapısında futbol oynayan küçük oğlu Cem Özgener'in 15 yaş kategorisinde milli takım formasını giymesiyle gurur yaşadı.

22.05.2019Yazarlar
Eğitim araçları ihracat yolunda

Eğitim araçları ihracat yolunda

Yaklaşık 5 yıl önce Oyun Trafik Akademisi’ni (OYTRA) kurmak için harekete geçen Memet Yula, bugün hem trafik eğitim parkları kuruyor hem de bu sahalarda kullanılan araçları üretiyor. Her yıl yüzlerce araç ürettiklerini anlatan Memet Yula, “Yurtdışından talepler geliyor. İran ve Azerbaycan’a hem sistemi kuracağız hem de araçlarımızı satacağız” şeklinde konuştu.

14.05.2019Ekonomi
Stor perdede KDV yüzde 8e indirildi

Stor perdede KDV yüzde 8'e indirildi

Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran "Devletin ilgili birimlerinin yaptıkları çalışma sonucunda, stor perdelerdeki KDV oranı yüzde 8 olarak hayata geçti, sektör rahatlamış oldu" dedi.

4.05.2019Ekonomi
Eximbank Genel Müdürü Yıldırım: İhracatçımıza artık daha yakınız

Eximbank Genel Müdürü Yıldırım: İhracatçımıza artık daha yakınız

Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım "İhracatçımıza artık daha yakınız. İhracatçılarımızı aynı elmanın diğer yarısı olarak görüyoruz. Aracılara, komisyonculara, iş takipçilerine hiç ihtiyacımız yok" dedi.

1.05.2019Ekonomi
Gülle: Tekstilde yeni modele ihtiyaç var

Gülle: Tekstilde yeni modele ihtiyaç var

2019 yılında ihracatın 180 milyar doları geçeceğini anlatan Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, “Bunun içerisinde tekstil ve hazır giyimin de payı çok. Ancak tekstil sektörü bir duraksama noktasında. Bizim tekrar bir hikaye yazmaya ihtiyacımız var. Artık ihracat rakamlarımızda biz tekstil ve hazır giyim sektörümüzün ihracatlarını üçüncü sektör olarak açıklıyoruz. Artışları sınırlı kalan projelere, yaratıcı inovasyonlara ve üretimlere ihtiyacı olan bu sektörümüzün yeni bir modele ihtiyacının olduğunu düşünüyorum. Biz bu çalışmanın altyapılarını yapıyoruz” dedi.

28.04.2019Ekonomi
Yapı müteahhidi olma şartları değişiyor

Yapı müteahhidi olma şartları değişiyor

Müteahhitler, 1 Haziran 2019'da yürürlüğü girecek yönetmelik konusunda bilgilendirildi.

22.04.2019Ekonomi
Atalay Şahinoğlu, hayatını kaybetti

Atalay Şahinoğlu, hayatını kaybetti

İstanbul Ticaret Odası'nın (İTO) eski başkanlarından Atalay Şahinoğlu hayatını kaybetti.

18.04.2019Gündem

Yazar Sonuçları

Gayrimenkul yine lokomotif olacak

HÜRRİYET’in en beğendiğim organizasyonlarından biri Sign of the City Awards...

4.10.2019

Mimaride çirkinliğin, doğada talanın, betonda pervasızlığın sembol anıtı

Bodrum’un en güzide yerlerinden Göltürkbükü ile Gündoğan arasında yapılan bu inşaat, son günlerde...

18.08.2019

Can damarı olduk, ekonomik suçlarla savaşta rol alıyoruz

BANKALARARASI Kart Merkezi Genel Müdürü Dr. Soner Canko, başında bulunduğu kurum 30’uncu yılına hazırlanırken geriye döndü, imza atılan gelişmeleri anımsadı:

5.07.2019

3 dev market günde 25 bin kişi çekecekti ama

Akın Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Akın, İkitelli’deki Edip İplik tesislerini Lüleburgaz’a taşıyıp, yerine proje planlarken, büyük bir market zinciri şu teklifi götürdü:

20.05.2019

‘Bekçinin oğlu’ başlığını bize ‘güç odakları’ mı attırdı

ESKİ Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun’dan 3 ciltlik kitap geldi:

26.04.2019

Deniz turizmine önemli düzenleme geliyor

Deniz turizminde yıllardır süren, benim de bu köşeden sık sık dile getirdiğim, özellikle de turizm sezonu açılırken dikkat çektiğim uluslararası boyutta bir sorun, nihayet çözülüyor. Önce, soruna değineyim. Bodrum, Marmaris, Antalya gibi turistik bölgelerimizde 3 bine yakın günlük tur düzenleyen gezi teknesi bulunuyor. Bu tekneler her yıl yerli-yabancı 3.5 milyon turist taşıyor ki, bu sene iyi bir turizm sezonu geçireceğimizden bu sayının 4 milyonu geçeceği söyleniyor. Bu 3.5 milyon turist, yıllardır sigortasız denize açılıyor.

22.04.2019