MENÜ

Ticaret Bakanı

Ticaret Bakanı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ticaret Bakanı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 25.325 Ticaret Bakanı haberi bulunmuştur.

Ticaret Bakanı Haberleri

Gözler, İstanbul’daki dev zirvede

Gözler, İstanbul’daki dev zirvede

İstanbul, küresel siyaset ve ekonominin kırılganlığının arttığı şu günlerde, uluslararası karar vericileri ağırlayacak. Bu yıl 9'uncusu düzenlenecek Boğaziçi Zirvesi'ne 80 ülkeden devlet yöneticileri, iş insanları ve etki gücü yüksek katılımcılar dünya meseleleri ve dünya barışı hakkında ufuk açıcı konuşmalarla imza atacak. Zirve, Türkiye'nin küresel ölçekteki kilit rolünü perçinleyecek.

14.11.2018Ekonomi
Hizmet İhracatçıları Birliği yöneticileri, Ankarada temaslarda bulundu

Hizmet İhracatçıları Birliği yöneticileri, Ankara'da temaslarda bulundu

Yazılım, turizm, yurt dışı müteahhitlik, yük ve yolcu taşımacılığı, dizi-film, sağlık, danışmanlık gibi hizmet alanlarında ihracat yapan firmaları bir çatı altında toplamak amacıyla kurulan ve Başkanlığı Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı tarafından yürütülen ‘Hizmet İhracatçıları Birliği’, Ankara’da kapsamlı bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

14.11.2018Ekonomi
Son dakika... Kooperatifler tarafından uygulanacak faizlerle ilgili kritik açıklama

Son dakika... Kooperatifler tarafından uygulanacak faizlerle ilgili kritik açıklama

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, kooperatifler tarafından uygulanacak gecikme faizi oranı üst sınırının, bir aya kadar olan gecikmelerde yüzde 25'ten yüzde 16'ya, bir aydan fazla gecikmelerde yüzde 37,5'ten yüzde 20'ye çekilerek, esnaf ve sanatkarın faiz yükünün hafifletileceğini bildirdi.

14.11.2018Ekonomi

‘Türkiye'nin tasarım gücünü dünyaya tanıtacağız’

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, AA muhabirine, katma değeri yüksek ürünlerin ihracat içindeki payının artırılmasına büyük önem verdiklerini söyledi.

14.11.2018Ekonomi
Bakan Pekcan: Cumhuriyet tarihinin ihracat rekorunu kırdık

Bakan Pekcan: Cumhuriyet tarihinin ihracat rekorunu kırdık

TİCARET Bakanı Ruhsar Pekcan, ”Ekim ayı ihracatımız 166.8 milyar dolara ulaştı. Bu Cumhuriyet tarihinin ihracat rekoru. Yıl sonunda hem ihracatımızı, hem ihracat sayımızı artırarak 170 milyar dolar hedefine ulaşmayı planlıyoruz” dedi.

13.11.2018Ekonomi
Konkordato sistemi için kanun teklifi TBMM Başkanlığına sunuldu

Konkordato sistemi için kanun teklifi TBMM Başkanlığı'na sunuldu

AKP Grubu, İcra ve İflas Kanunu'nun konkordatoya ilişkin bazı hükümlerinde son sekiz aylık uygulamada ortaya çıkan sorunların çözümüne yönelik düzenlemeler içeren kanun teklifini TBMM Başkanlığı'na sundu.

13.11.2018Ekonomi
16 ilde ihracat destek ofisleri kuruluyor

16 ilde ihracat destek ofisleri kuruluyor

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, ilk aşamada 16 ilde, 25 oda ve borsayla ihracat destek ofisleri kuracaklarını belirterek, "Bu 16 ilimiz 53,6 milyar dolar ihracatla 2017 yılı ihracatımızın üçte birini gerçekleştirdi. Şimdi hedefimiz hem bu rakamları daha yukarı taşımak hem de ihracatçı olmayan ya da çok az ihracatı olan illerimizi de desteklemek." dedi.

13.11.2018Ekonomi
Konkordatoya yeni düzen

Konkordatoya yeni düzen

Ekonomi yetkilileri şirketlerin olası bir iflastan korunmak için ilan edebilecekleri konkordato sisteminde kötüye kullanım olduğunu, amacı dışında kullanıldığına yönelik kamuya birçok şikayet geldiğini belirterek, hem alacaklı hem borçluyu koruyacak bir düzenleme üzerinde çalışıldığını belirtti.

13.11.2018Ekonomi
Fahiş fiyatı çek gönder

Fahiş fiyatı çek gönder

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, vatandaşların haksız fiyat artışlarına ilişkin başvurularını daha kolay ve hızlı yapabilecekleri “Haksız Fiyat Artışı Şikayet Bildirimi Mobil Uygulaması”nın (HFA-Bildirim) hayata geçirildiğini bildirerek, “Tüketicilerimiz HFA-Bildirim uygulamasını mobil cihazlarına ücretsiz indirebilecek ve bu konuda yaşadıkları sorunları kolaylıkla Bakanlığımıza iletebilecekler” dedi.

13.11.2018Ekonomi
‘Konkordato sisteminde kötüye kullanımlar oldu’

‘Konkordato sisteminde kötüye kullanımlar oldu’

Ekonomi yetkilileri şirketlerin olası bir iflastan korunmak için ilan edebilecekleri konkordato sisteminde kötüye kullanım olduğunu, amacı dışında kullanıldığına yönelik kamuya birçok şikayet geldiğini belirterek, hem alacaklıyı hem borçluyu koruyacak bir düzenleme üzerinde çalışıldığını belirtti.

12.11.2018Ekonomi
Haksız fiyat artışlarına karşı mobil şikayet sistemi devrede

Haksız fiyat artışlarına karşı 'mobil şikayet sistemi' devrede

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, vatandaşların haksız fiyat artışlarına ilişkin başvurularını daha kolay ve hızlı yapabilecekleri 'Haksız Fiyat Artışı Şikayet Bildirimi Mobil Uygulaması'nın hayata geçirildiğini bildirdi.

12.11.2018Ekonomi
Haksız fiyat artışlarına karşı mobil şikayet sistemi devrede

Haksız fiyat artışlarına karşı "mobil şikayet sistemi" devrede

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, vatandaşların haksız fiyat artışlarına ilişkin başvurularını daha kolay ve hızlı yapabilecekleri "Haksız Fiyat Artışı Şikayet Bildirimi Mobil Uygulaması"nın hayata geçirildiğini bildirdi.

12.11.2018Teknoloji
Trump Ticaret Bakanını da görevden alabilir iddiası

"Trump Ticaret Bakanı'nı da görevden alabilir" iddiası

ABD Başkanı Donald Trump'ın, Ticaret Bakanı Wilbur Ross'u yıl bitmeden görevden alacağı iddia edildi.

10.11.2018Ekonomi
Trump durdurulamıyor Şok iddia

Trump durdurulamıyor! Şok iddia

ABD Başkanı Donald Trump'ın, Ticaret Bakanı Wilbur Ross'u yıl bitmeden görevden alacağı iddia edildi.

9.11.2018Dünya
Son dakika... Bakan duyurdu: 14 milyon ürünün Türkiyeye girişi engellendi

Son dakika... Bakan duyurdu: 14 milyon ürünün Türkiye'ye girişi engellendi

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan 14 milyon ürünün Türkiye'ye girişi engellendi açıklamasında bulundu.

9.11.2018Ekonomi
flaş

flaş

9.11.2018Ankara
Son 24 saatte ne oldu  (07.11.2018)

Son 24 saatte ne oldu? (07.11.2018)

İşte Türkiye ve dünya gündemine dair gelişmeler, son 24 saatte yaşanan olaylar..

7.11.2018Haber
Bakan Albayraktan flaş açıklama

Bakan Albayrak'tan flaş açıklama

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, gıda enflasyonuyla mücadelede çok daha kararlı politikalar hayata geçireceklerini bildirdi.

6.11.2018Ekonomi
Gençlerin elinden tutmaya hazırız

Gençlerin elinden tutmaya hazırız

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, gençlerimizin ‘İmkânım olsaydı şunu yapardım’ demesini istemediklerini belirterek “Bize ulaşsınlar istiyoruz. Genç girişimcilere ve teknoloji odaklı projelere ağırlık vermeyi düşünüyoruz. Örneğin ABD’ye demir çelik ihracatımız 1.1 milyar dolar ama 20-24 yaş gençler için oyun programlarımız ve 1 milyar dolar oyun ihracatımız var. Üniversitelerle ortak bir çalışma planlıyoruz” dedi.

4.11.2018Ekonomi
Son dakika... Ticaret Bakanından flaş açıklamalar

Son dakika... Ticaret Bakanı'ndan flaş açıklamalar

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, fahiş fiyat artışlarının önlenmesi amacıyla 81 ilde ticaret il müdürlükleri kanalıyla çalışmalar yaptıklarını belirterek, "Alo 175'e 48 bin civarında şikayet geldi. Şu ana kadar biz 5 bin 743 firmadan 81 bin 666 ürün denetledik ve 366 firmanın 6 bin 399 ürününde haksız fiyat artışı tespit ettik." dedi.

4.11.2018Ekonomi
Muafiyet hem petrol hem doğalgaz için

"Muafiyet hem petrol hem doğalgaz için"

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Türkiye’nin, ABD’nin İran’a yönelik yaptırımlarından muaf 8 ülkeden birisi olacağı yönünde haberler geldiğini belirterek, “Biz böyle olmasını bekliyoruz. Pazartesi hep beraber öğreneceğiz” dedi.

3.11.2018Ekonomi
Erdoğan Trumpla o görüşmeyi anlattı: Halkbank konusunda talimat vereceğim

Erdoğan Trump'la o görüşmeyi anlattı: "Halkbank konusunda talimat vereceğim"

Türkiye-Ukrayna Yüksek Düzeyli Stratejik Konsey Yedinci Toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko ortak açıklama yaptı.Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Trump ile 10-11 Kasım'da yüzyüze görüşeceklerini açıkladı. (Trump ile yaptığı telefon görüşmesi) Malum finans meselesi ile alakalı Halk Bankası'na yönelik adımlardı. Bu konuları kendisiyle görüştük. Bu konularla ilgili de 'İlgili bakan arkadaşlarıma hemen talimatı vereceğim' dedi.

3.11.2018Gündem
İran ambargosuna ilişkin Bakan Pekcandan çok önemli Türkiye açıklaması

İran ambargosuna ilişkin Bakan Pekcan'dan çok önemli 'Türkiye' açıklaması

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Türkiye'nin, ABD'nin İran'a yönelik yaptırımlarından muaf 8 ülkeden birisi olacağı yönünde haberler geldiğini belirterek, "Biz böyle olmasını bekliyoruz. Pazartesi hep beraber öğreneceğiz." dedi.

3.11.2018Ekonomi
Genç kumaşçılar Paris’e gidiyor

Genç kumaşçılar Paris’e gidiyor

Akdeniz Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği’nin (ATHİB), Ticaret Bakanlığı ve Türkiye İhracatçıları Meclisi’nin (TİM) desteğiyle bu yıl yedincisini düzenlediği Dokuma Kumaş Tasarım Yarışması’nda dereceye girenlere ödülleri verildi.

2.11.2018Ekonomi
Türk malları Çin’de tanıtılacak

Türk malları Çin’de tanıtılacak

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Şanghay’da düzenlenecek Çin Uluslararası İthalat Fuarı’na katılmak için 5-6 Kasım’da Çin’e gidecek.

2.11.2018Ekonomi
Adanada tasarım rüzgârı esti

Adana'da tasarım rüzgârı esti

Akdeniz Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği’nin (ATHİB) düzenlediği 7. Dokuma Kumaş Tasarım Yarışması'nda konuşan TİM Başkan Vekili ve ATHİB Dokuma Kumaş Tasarım Yarışması Yürütme Kurulu Başkanı Zeki Kıvanç, “Bizler, gençlerin hayallerini ülkemizin hayalleri ile gerçekleştirmek için varız” dedi.

2.11.2018Ekonomi
Cumhuriyet rekoru

Cumhuriyet rekoru

İhracat ekimde otomotivin ivme kazanmasının yanı sıra kimya ve çelik sektöründeki artışla 15.7 milyar dolara çıkarak Cumhuriyet tarihinin en yüksek aylık verisine ulaştı. İhracatın ithalatı karşılama oranı da yüzde 96.7 ile 20 yılın zirvesine çıktı.

1.11.2018Ekonomi
Ekim ayı ihracatında tarihi rekor kırıldı

Ekim ayı ihracatında tarihi rekor kırıldı

TİCARET Bakanı Ruhsar Pekcan, ekim ayı ihracat rakamının geçtiğimiz yıla göre yüzde 13.1 artışla Cumhuriyet tarihinin rekorunu kırarak 15 milyar 732 milyon dolara ulaştığını açıkladı. Pekcan, yıl sonunda bu rakamın 170 milyar dolara ulaşmasını beklediklerini kaydetti.

1.11.2018Ekonomi
Ticaret Bakanı Pekcan: 185 aktif proje yürütülüyor

Ticaret Bakanı Pekcan: 185 aktif proje yürütülüyor

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, “Ülkemizi küresel ekonomik arenada rekabetçi konuma ihracatımızı arttırmak, firmalarımızın birçok başarı hikayesine tanık olmak istiyoruz. Bunun için UR-GE ile KOBİ’lerimizin rekabet gücü kazanmalarını sağlamaya ve onlara destek vermeye devam edeceğiz” dedi.

31.10.2018Ekonomi
Bakan Selçuk’tan kadın kooperatifçiliği açıklaması

Bakan Selçuk’tan kadın kooperatifçiliği açıklaması

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk: "Kadın emeği ve kadın disiplini olduğu zaman biliyoruz ki kooperatifçilikte daha fazla başarılara imza atılıyor. Bu anlamda kadınların ticari işbirliğini geliştirmek, kurumsal dayanışmasını teşvik etmek amacıyla kadın kooperatifçiliğini destekliyoruz.Kooperatifler finansal kurumlar oldukları gibi, sorumlulukları da olan teşkilatlanma modelleri. Bizi biz yapan yardımlaşma ve dayanışma kültürümüzü de daha da pekiştiren ve geliştiren bir unsur. Kooperatifler sürdürülebilir kalkınmada da öncü rol oynuyorlar." açıklamalarında bulundu.

30.10.2018Ekonomi