MENÜ

Tib

Tib ile ilgili tüm haberleri, son dakika Tib haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Tib haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.171 Tib haberi bulunmuştur.

Tib Haberleri

Darbeci danışman savunma yerine karalama yaptı

Darbeci danışman savunma yerine karalama yaptı

FETÖ darbe girişimini sivil imamlarla yöneten sözde yurtta sulh konseyi üyelerinden eski Genelkurmay Başkanı başdanışmanı albay Orhan Yıkılkan, iki gün süren savunmasında, dönemin TSK komutasındaki isimleri hedef aldı.

23.04.2019Gündem
Eski istihbaratçı Basri Aktepe hakkındaki FETÖ davasına devam edildi

Eski istihbaratçı Basri Aktepe hakkındaki FETÖ davasına devam edildi

Bilgi Teknolojileri Kurumuna (BTK) devredilen Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) ile Milli İstihbarat Teşkilatında (MİT) da görev yapan eski istihbaratçı Basri Aktepe'nin, "Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyesi olduğu" gerekçesiyle yargılanmasına devam edildi.

19.04.2019Gündem
Ankarayı vuran helikopter pilotu inkarı seçti

Ankara'yı vuran helikopter pilotu inkarı seçti

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Ankara'da Jandarma Genel Komutanlığı, TRT ve MİT yerleşkelerine helikopterden ateş açtığı telsiz kayıtlarına yansıyan eski binbaşı Taha Fatih Çelik, savcılıktaki ve mahkemedeki ilk savunmasında FETÖ'cü olduğunu ve uçuşa katıldığını itiraf etmesine rağmen esasa ilişkin son savunmasında tüm beyanlarını inkar etti.

2.04.2019Gündem
MOBESE’nin B’si için istenen ceza belli oldu

MOBESE’nin B’si için istenen ceza belli oldu

Bilgi Teknolojileri Kurumuna (BTK) devredilen Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) ile Milli İstihbarat Teşkilatında (MİT) da görev yapan MOBESE sistemini kuran ekipte yer alan ve ‘B’ye ismini veren eski istihbaratçı Emniyet Müdürü Basri Aktepe'nin, "Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyesi olduğu" gerekçesiyle 15 yıla kadar hapsi istendi.

7.02.2019Gündem
İbn-i Sina kimdir İbn-i Sinanın biyografisi

İbn-i Sina kimdir? İbn-i Sina'nın biyografisi

İbn-i Sina Batılılarca, hekimlerin önderi olarak bilinir ve 'Büyük Üstad' ismi ile tanınır. İbn-i Sina, tıp alanında yedi asır boyunca temel kaynak eser olarak süre gelen El-Kanun fi't-Tıb (Tıbbın Kanunu) adlı kitabı ile ünlenmiş ve bu kitap Avrupa üniversitelerinde 17. asrın ortalarına kadar tıp biliminde temel eser olarak okutulmuştur. İşte, İbn-i Sina'nın hayatına ilişkin detaylı bilgi...

24.12.2018Gündem
Muhsin Yazıcıoğlu davasında yeni gelişme

Muhsin Yazıcıoğlu davasında yeni gelişme

Büyük Birlik Partisi (BBP) kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile 5 kişinin yaşamını yitirdiği helikopterin düşmesinin ardından ihmal ve kasıtlı davranışlara ilişkin, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen 3 soruşturma dosyası Kahramanmaraş'ta yürütülen "ana soruşturma dosyası" ile birleştirildi.

14.12.2018Gündem
MOBESE’nin B’sine tutuklama kararı

MOBESE’nin B’sine tutuklama kararı

MOBESE sistemini kuran ekipte yer alan ve ‘B’ye ismini veren eski istihbaratçı Emniyet Müdürü Basri Aktepe hakkında “FETÖ üyeliği” suçlamasıyla yargılandığı davada, verilen tahliye kararı üst mahkeme tarafından kaldırıldı.

17.11.2018Gündem
MOBESE’nin B’sine ev hapisli tahliye

MOBESE’nin B’sine ev hapisli tahliye

MOBESE sistemini ve TİB’i kuran ekipte yer alan ve ‘B’ye ismini veren istihbaratçı Emniyet Müdürü Basri Aktepe, “FETÖ üyeliği” suçlamasıyla yargılandığı davada, “ev hapsi” şartıyla tahliye edildi.

10.11.2018Gündem
Safer ayının son çarşamba günü ne zaman

Safer ayının son çarşamba günü ne zaman?

Rebiülevvel ayına girmeden önce Safer ayının son çarşamba günü merak konusu oldu. Safer ayının ilk günü ve son çarşamba günü yapılacak olan duanın diğer günlere göre daha makbul olacağı inancı dolayısıyla merak edilen bu gün, internet üzerinden araştırılıyor. Peki, Safer ayının son çarşamba günü ne zaman hangi güne denk geliyor? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

2.11.2018Gündem
Safer ayı nedir Safer ayı ne zaman bitecek

Safer ayı nedir? Safer ayı ne zaman bitecek?

Safer ayı ne zaman bitecek sorusu çok sayıda Müslüman vatandaş tarafından sorgulanıyor. Hicri aylardan biri olan safer ayı için araştırmalarını hızlandıran vatandaşlar, bu ayın ne zaman biteceğini araştırırken bir yandan da bu aya özel ibadet şekli olup olmadığını öğrenmek istiyor. Peki, Safer ayı ne zaman bitecek? Safer ayında neler yapılır?

24.10.2018Gündem
Safer ayı ibadetleri nelerdir Safer ayından sonra hangi ay var

Safer ayı ibadetleri nelerdir? Safer ayından sonra hangi ay var?

Muharrem ayının bitmesiyle birlikte Safer ayı idrak edilmeye başladı. Hicri Takvime göre ikinci sırada yer alan Safer ayında neler yapılması gerektiğini merak eden vatandaşlar, Safer ayında yapılacak özel bir ibadet olup olmadığını internette araştırıyor. Peki, Safer ayında neler yapılır? Safer ayı ibadetleri neler?

11.10.2018Gündem
Safer ayında ne yapılır Safer ayı ne zaman ve ibadetleri nelerdir

Safer ayında ne yapılır? Safer ayı ne zaman ve ibadetleri nelerdir?

Safer ayı, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın dini günler takvimindeki bilgilere göre bugün başladı. Muharrem ayının bitmesiyle birlikte başlayan Safer ayı, 10 Ekim Çarşamba günü idrak edilecek. Safer ayında yapılacak olan ibadetler hakkında internet üzerinden bilgi edinmek isteyen vatandaşlar, konuyla ilgili araştırmalarını sürdürüyor. Peki, Safer ayında hangi ibadetler yapılır? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

9.10.2018Gündem
Kamu görevlilerine yargı yolu

Kamu görevlilerine yargı yolu

YARGITAY Ceza Genel Kurulu, BBP Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun ölümüne ilişkin, dönemin bazı kamu görevlileri yönünden verilen kovuşturmaya yer olmadığına dair kararı kaldırdı.

10.07.2018Gündem
Yargıtaydan son dakika Muhsin Yazıcıoğlu kararı

Yargıtay'dan son dakika Muhsin Yazıcıoğlu kararı

Yargıtay Ceza Genel Kurulu, BBP Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümüne ilişkin dönemin bazı kamu görevlileri yönünden verilen kovuşturmaya yer olmadığına dair kararı kaldırdı.

10.07.2018Gündem
Açığın panzehiri  ihracat ve turizm

Açığın panzehiri ihracat ve turizm

Cumartesi günü Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) başkanlığını bırakacak olan Mehmet Büyükekşi, 2023 yılında 500 milyar dolar ihracat hedefi konusunda iyimser olduğunu söyledi. Büyükekşi, “Bundan sonraki dönemde Türkiye’de ihracat daha da önemli olacak. Cari açık sorunu her geçen gün daha da önemli hale gelecek. Cari açığın panzehiri ihracat ve turizm” dedi.

28.06.2018Ekonomi
Muharrem İnceden flaş açıklamalar

Muharrem İnce'den flaş açıklamalar

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, katıldığı bir canlı yayınında soruları yanıtladı. İnce olası Kandil operayonu için "Şimdi diyelim ki Kandil’e operasyon yapacaksınız davulla zurnayla operasyon olur mu? Bu çıkın oradan biz geliyoruz demektir" dedi. İnce seçim çalışmalarında yardım eden ekibinden bahsederken "12 genç var iyi üniversitelerden mezun zeki çocuklar. Bunlar klipleri, videoları hazırlıyorlar. Kendi aralarında bir takma adları da var, “10.Kat” diye. Ayrıca ekonomi ekibi var. Yıllardır birlikte çalıştığım bir ekibim var. Kendilerini kanıtlamış insanlar" ifadelerini kullandı.

9.06.2018Gündem
Hafızaya iyi gelen bitkilerden Bacopanun faydaları neler Bacopa nasıl kullanılır

Hafızaya iyi gelen bitkilerden Bacopa'nun faydaları neler? Bacopa nasıl kullanılır?

Bacopa, hafızaya iyi gelen bitkiler arasında yer alıyor. Modern Batı bitkisel tıbbında bacopa gerginliği azaltma ve stresi önlemede kullanırken; bitkisel tıp uygulayıcıları duygusal sağlık, fiziksel dayanıklılık ve sağlıklı bir bağışıklık sistemi için de bu bitkiyi öneriyor. Peki hafızaya iyi gelen bitkilerden Bacopa'nun faydaları neler? Bacopa nasıl kullanılır?

27.02.2018Gündem
Son dakika... Kriptolu telefonların dinlemesi davasında karar çıktı

Son dakika... Kriptolu telefonların dinlemesi davasında karar çıktı

Devlet büyüklerinin kullandığı kriptoluların da arasında bulunduğu telefonların usulsüz dinlenildiğinin tespiti üzerine TİB ve TÜBİTAK’ta görev yapan 28 sanık hakkında açılan davada karar açıklandı. Mahkeme heyeti, FETÖ'nün Akıncı Üssü'nde yakalanan sivil imamı Harun Biniş'in de arasında bulunduğu 24 sanığa farklı miktarlarda hapis cezası verdi.

22.02.2018Gündem
İki eser daha döndü

İki eser daha döndü

ÇEŞİTLİ yollarla Türkiye topraklarından kaçırılan eserlerin iadesine yönelik çalışmalarda iki sevindirici gelişme daha yaşandı.

1.02.2018Kitap Sanat
Oğlu hakkında FETÖden yakalama kararı çıkartıldı

Oğlu hakkında FETÖ'den yakalama kararı çıkartıldı

ESKİ Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç’ın, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) kriptolu haberleşme ağı ByLock programını kullandığı iddia edilen oğlu Fatih Samed Kılıç hakkında yakalama kararı çıkartıldı. Kılıç’ın Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde çalışan bir kişiye ait hat üzerinden ByLock programı kullandığı tespit edildi.

26.01.2018Gündem
Cinayet krizdenmiş

Cinayet krizdenmiş

FİNİKE Kızılcık Yaylası’ndaki dağ evlerinde katledilen çevreci çift Ali Ulvi ve Aysin Büyüknohutçu cinayeti ile ilgili hazırlanan 15 sayfalık iddianamenin detaylarına Hürriyet ulaştı. Elmalı Ağır Ceza Mahkemesi’ne sunulan iddianamede; korkunç cinayetin ayrıntılarına ilişkin şok yaratan rapor ve ifadeler yer aldı.

14.11.2017Gündem
Yenikapıdan 39A binip son durağında indik: ‘İstanbul’un manevi fatihi’ burada oturmuyor

Yenikapı'dan 39'A binip son durağında indik: ‘İstanbul’un manevi fatihi’ burada oturmuyor

Bu hafta otobüs, adını Fatih Sultan Mehmet’in hocası olarak bilinen Türk âliminden alan Akşemsettin’e götürdü. Ama bu mahalleden öyle tarihi bir hava beklemeyin. Tapu sorunu, metro kazısı, yeni sitelerle ortalama bir İstanbul semtine hoş geldiniz!

MOBESE’nin B’si ile ilgili şok iddia

MOBESE’nin B’si ile ilgili şok iddia

MOBESE’yi kuran ekipte yer alan ve ‘B’ye ismini veren istihbaratçı olarak bilinen Emniyet Müdürü Basri Aktepe hakkında “FETÖ üyeliği” suçlamasıyla açılan davanın iddianamesinde çarpıcı bilgiler yer aldı. İddianamede, Aktepe’nin MİT’ten sorumlu abiler arasında yer alan Atilla Öztürk ve FETÖ’nün sivil imamlarından Harun Biniş ile telefon irtibatı bulunduğu belirtildi.

19.10.2017Gündem
FETÖye bilişim darbesi: 50 tutuklama

FETÖ'ye bilişim darbesi: 50 tutuklama

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) bilişim yapılanmasına yönelik İstanbul merkezli 8 ilde gerçekleştirilen operasyonda, gözaltına alınan 68 kişiden 50'si tutuklandı.

25.07.2017Gündem
Sivil imamların 16 Temmuz görüntüleri ortaya çıktı: 5’i bir arada

Sivil imamların 16 Temmuz görüntüleri ortaya çıktı: 5’i bir arada

Darbe girişimini 15 Temmuz’da Akıncı Hava Üssü’nde yöneten FETÖ’nün sivil imamları Adil Öksüz, Hakan Çiçek, Nurettin Oruç, Kemal Batmaz ve Harun Biniş’in 16 Temmuz’da Kazan Karakolu bahçesindeki görüntüleri ortaya çıktı. Kayıtlarda Öksüz, Çiçek ve Oruç’un saat 12.12’de jandarma aracından indikleri, Batmaz ve Biniş’in de karakol bahçesinde birbirlerine kelepçelendiği görülüyor. Bu 5 kişiden sadece Öksüz serbest kaldı.

26.06.2017Gündem
flaş

flaş

23.05.2017Ankara
Son dakika: Asker ve örgüt abilerine operasyon

Son dakika: Asker ve 'örgüt abi'lerine operasyon

FETÖ/PDY yapılanması içinde bulunan askerlerden sorumlu oldukları belirtilen 144 kişi hakkında yakalama kararı çıkarıldı. 42 ilde 175 adrese eş zamanlı düzenlenen baskınlarda 20 kişi gözaltına alındı. Ankara'da ise BTK ve SPK'dan toplam 69 kişi için operasyon başlatıldığı belirtiliyor.

23.05.2017Gündem
Dinleyenler de dinlenmiş

Dinleyenler de dinlenmiş

Ankara 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde TÜBİTAK ve TİB’de görevli 28 kişinin yargılandığı davanın dosyalarında önemli bir detay ortaya çıktı. Buna göre FETÖ, kendi bünyesinde aktif görevlerde bulunan kişileri de dinlemiş. Listede kumpas dosyalarında görevli hâkimler, savcılar ile yasadışı dinleme davalarının sanığı polisler de var.

21.04.2017Gündem
Adalet Bakanlığı: Kararı bozun

Adalet Bakanlığı: Kararı bozun

Adalet Bakanlığı, Muhsin Yazıcıoğlu'nun yaşamını yitirdiği helikopter kazasıyla ilgili eski Kahramanmaraş Valisi dahil 9 kamu çalışanı hakkında ‘kovuşturmaya yer olmadığına’ dair kararın kanun yararına bozulması için Yargıtay Başsavcılığı’na başvurdu.

11.04.2017Gündem
Adalet Bakanlığından flaş Muhsin Yazıcıoğlu hamlesi

Adalet Bakanlığı'ndan flaş Muhsin Yazıcıoğlu hamlesi

Adalet Bakanlığı, BBP Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun yaşamını yitirdiği helikopter kazasıyla ilgili aralarında eski Kahramanmaraş Valisi Mehmet Niyazi Tanılır'ın da bulunduğu 9 kamu çalışanı hakkında kovuşturmaya yer olmadığına dair Yargıtay 6. Ceza Dairesince verilen   kararın kanun yararına bozulması talebiyle Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvurdu.

11.04.2017Gündem
45 saniyede kripto kırılıyor

45 saniyede kripto kırılıyor

DEVLET büyüklerinin kriptolu telefonlarının dinlenmesiyle ilgili davaya gönderilen MİLCEP-K2 kriptolu telefonların bilirkişi inceleme raporunda, ‘telefonların kriptografik açıdan çok zayıf olduğu ve standart bir dizüstü bilgisayarın işlemci gücü ve hafıza kapasitesiyle yaklaşık 45 saniyede kriptolu gönderilen kapalı metnin tamamen kırılabildiği’ belirtildi.

17.03.2017Gündem
Kriptolu telefon raporu: Yaklaşık 45 saniyede...

Kriptolu telefon raporu: Yaklaşık 45 saniyede...

Devlet büyüklerinin kullandığı kriptoluların da arasında bulunduğu telefonların usulsüz dinlendiği iddialarına yönelik kapatılan Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) ile Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumunun (TÜBİTAK) 28 eski personelinin yargılandığı davada, MİLCEP-K2 kriptolu telefonları inceleyen bilirkişi heyeti, "telefonların kriptografik açıdan çok zayıf olduğunu ve standart bir dizüstü bilgisayarın işlemci gücü ve hafıza kapasitesiyle, yaklaşık 45 saniyede kriptolu gönderilen kapalı metnin tamamen kırılabildiğini" belirledi.

17.03.2017Gündem

Yazar Sonuçları

7 mucize bitki

Bağışıklık sistemini uyaran tıbbi bitkiler, fiziksel, kimyasal, biyolojik ve psikolojik streslere karşı vücut direncini artırıyor. Antioksidan koruma sistemini yeniliyor. Bağışıklık sisteminin düzgün çalışabilmesi için sağlıklı bir bağırsak florası oluşmasına destek oluyor.

18.02.2018

Hürriyet Yazarları ve İzmir İçin Çıkarımlar (1)

“3 Şubat Yazısı”nda, Ahmet Hakan soruyor: “…’Baskı dönemlerinde neler ortaya çıkar ?’ Müzik patlar...

5.02.2018

İşte yalanın belgesi

"RÜŞVETİN belgesi mi olur p...” sözü “Civangeyt davası”nda tarihe geçmişti.

17.12.2017

Zarrab’a sorulan ilginç sorular

15Temmuz’dan sonra kapatılan, FETÖ’nün dinleme üssü olarak faaliyet gösteren TİB’de (Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı) inceleme yapan müfettişler, 17-25 Aralık dinlemeleriyle ilgili çok önemli ve ilginç bir tespitte bulundu.

27.11.2017

FETÖ’nün hesapları ve devletin istihbaratı

FETÖ’nün 17-25 Aralık darbe girişimiyle eşzamanlı olarak devreye soktuğu, ‘bascalan’, ‘haramzadeler’, ‘bilaloglan’ ve ‘Fuat Avni’ hesaplarıyla ilgili yeni bilgiler ortaya çıkıyor. Bunların bir kısmı 17-25 Aralık operasyonundan hemen önce açılmış. Bir kısmı ile 2014 yılı Ocak-Şubat aylarında devreye sokulmuş.

3.07.2017

'Terörist başı' Jimmy Büyükşehir'e dua etsin

Wikipedia'nın kurucusunu İstanbul'da kıskıvrak yakalayıp Silivri'ye gönderebilirdik; İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne dua etsin...

2.05.2017