MENÜ

Tgc

Tgc ile ilgili tüm haberleri, son dakika Tgc haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Tgc haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 498 Tgc haberi bulunmuştur.

Tgc Haberleri

Basının acı kaybı

Basının acı kaybı

MAGAZİN gazeteciliğinin en önemli isimlerinden Erdoğan Sevgin (83) dün sabah hayata veda etti.

2.11.2019Gündem
24 Temmuz mesajı

24 Temmuz mesajı

TGC (Türkiye Gazeteciler Cemiyeti), 24 Temmuz Basın Özgürlüğü için Mücadele Günü dolayısıyla yayınladığı açıklamasında “Zor koşullarda fedakarca çalışmayı sürdüren meslektaşlarımızla 24 Temmuz Basın Özgürlüğü İçin Mücadele Günü’nde dayanışma içinde olduğumuzu duyuruyoruz” dedi.

24.07.2019Gündem
Usta kaleme veda

Usta kaleme veda

BASININ usta isimlerinden olan ve Hürriyet gazetesinde de uzun yıllar muhabirlik ve yazı işleri müdürlüğü yapan Hakkı Martı vefat etti.

24.06.2019Gündem
Gazeteci Ulvi Yanardağ hayatını kaybetti

Gazeteci Ulvi Yanardağ hayatını kaybetti

Sürekli Basın Kartı sahibi gazeteci Ulvi Yanardağ 80 yaşında hayatını kaybetti.

15.05.2019Gündem
Hürriyet’in ödül gecesi

Hürriyet’in ödül gecesi

TÜRKİYE Gazeteciler Cemiyeti’nin (TGC) 60’ıncı Başarı Ödülleri, sahiplerini buldu.

5.05.2019Gündem
Dövülen kadınlar, ezilen çocuklar öksüz kaldı... Güldenimize veda

Dövülen kadınlar, ezilen çocuklar öksüz kaldı... Güldenimize veda

Hürriyet Gazetesi Özel Haber Servisi’nin deneyimli ‘saha muhabiri’ Gülden Aydın (61) dün toprağa verildi. Aydın’ın özellikle kadın ve çocuk odaklı haberleri ses getirmiş, pek çok ödül almıştı.

21.03.2019Gündem
‘Gerçeğin iz sürücüsü’nü kaybettik

‘Gerçeğin iz sürücüsü’nü kaybettik

Hürriyet Gazetesi Özel Haber Servisi’nin en kıdemli muhabiri Gülden Aydın (61) dün 1.5 yıldır mücadele ettiği kanser nedeniyle aramızdan ayrıldı. Gazeteciliği tutku ve büyük heyecanla yapan Aydın ‘saha muhabirliği’nin en başarılı ve yetenekli temsilcilerinden biriydi.

20.03.2019Gündem
Kâğıt krizi raporu Cumhurbaşkanlığı’nda

Kâğıt krizi raporu Cumhurbaşkanlığı’nda

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu’nun (TGC) 11 Eylül’de İstanbul’da Basın Müzesi’nde yaygın ve yerel medyanın temsilcilerini toplayarak düzenlediği Gazetecilikte ve Yayıncılıkta Kâğıt Sorunu Zirvesi’nden çıkan öneriler rapora dönüştürüldü.

18.09.2018Ekonomi
Baki Özilhan kimdir

Baki Özilhan kimdir?

Baki Özilhan, geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Televizyon, sanat ve siyaset dünyasının pek çok ismi Baki Özilhan için mesaj yayınladı. Peki, Baki Özilhan kimdir?

24.08.2018Gündem
TGCnin 72. Kuruluş Yıldönümü kutlandı

TGC'nin 72. Kuruluş Yıldönümü kutlandı

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti kuruluş yıldönümü töreninde 1936 ve 1937 doğumlu 47 üyesine saygı plaketi verildi.

28.06.2018Gündem
TGC: Gazeteci hedef gösterme kabul edilemez

TGC: Gazeteci hedef gösterme kabul edilemez

TÜRKİYE Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Yönetim Kurulu, MHP tarafından dün gazetelere verilen ‘teşekkür ilanı’na tepki gösterdi. TGC, “toplumsal barışa en çok ihtiyaç duyulan dönemde MHP’nin haber ve yorumlarını beğenmediği 59 gazeteci isminin yer aldığı bir gazete ilanı yayınlamasının kabul edilemez olduğunu” belirtti. Açıklamada özetle şu görüşler yer aldı:

26.06.2018Gündem
Güzel insana veda

Güzel insana veda

HÜRRİYET Gazetesi Çukurova Bölge Temsilcisi, usta gazeteci, yazar, ailesinin ve arkadaşlarının “güzel insan”ı Sinan Tanyıldız son yolculuğuna uğurlandı.

22.05.2018Gündem
Seçimden önce gazeteciler serbest kalsın

'Seçimden önce gazeteciler serbest kalsın'

TÜRKİYE Gazeteciler Cemiyeti (TGC), 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü nedeniyle yaptığı açıklamada, “Sağlıklı bir seçime gidilebilmesi için OHAL’in kalkmasını, cezaevlerindeki gazetecilerin serbest bırakılmasını, askıya alınan temel hak ve özgürlüklerin yurttaşlara iadesini bir gereklilik olarak görüyoruz” denildi. TGC Yönetim Kurulu tarafından yapılan açıklamada, cezaevlerinde 148 tutuklu ve hükümlü gazetecinin bulunduğu belirtillerek şu görüşlere yer verildi:

2.05.2018Gündem
TGC’den Hürriyet’e sekiz ödül

TGC’den Hürriyet’e sekiz ödül

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin 1959 yılından beri verdiği ‘Gazetecilik Başarı Ödülleri’ni bu yıl kazananlar belli oldu. Hürriyet sekiz dalda ödüle layık görüldü.

27.03.2018Gündem
TGC’den cezaevindeki Cumhuriyet yazarlarına ziyaret

TGC’den cezaevindeki Cumhuriyet yazarlarına ziyaret

Akın Atalay, Ahmet Şık ve Murat Sabuncu ile cezaevinde görüşen TGC Başkanı Turgay Olcayto, “Meslektaşlarımın moralleri yüksek, Adaletin yerini bulmasını bekliyorlar” diye konuştu.

7.03.2018Gündem
TGCden moral ziyareti

TGC'den moral ziyareti

TÜRKİYE Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Başkanı Turgay Olcayto, MİT TIR’ları davasında ceza alan CHP Milletvekili Enis Berberoğlu’nu 2 Mart’ta Maltepe Cezaevi’nde ziyaret etti.

6.03.2018Gündem
Gazetecilerin sorunu çalışamamak

'Gazetecilerin sorunu çalışamamak'

TÜRKİYE Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Başkanı Turgay Olcayto, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’yle ilgili açıklamasında son 10 yılda üç gazeteciden neredeyse birinin işsiz kaldığını, 145’inin ise cezaevinde olduğunu belirtti.

9.01.2018Gündem
TGCden ziyaret

TGC'den ziyaret

TÜRKİYE Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Başkanı Turgay Olcayto, FETÖ’nün medya yapılanması soruşturması kapsamında Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi’nde tutuklu bulunan gazeteci yazar Nazlı Ilıcak’ı dün ziyaret etti.

29.12.2017Gündem
Ahmet Şıkın savunmasına siyasi engeli

Ahmet Şık'ın savunmasına 'siyasi' engeli

Cumhuriyet gazetesi çalışanları davasının dünkü duruşmasında savunma yapan gazeteci Ahmet Şık, ‘yargının iktidarın güdümünde olduğunu’ savundu. Bunun üzerine mahkeme başkanı, “Bu siyasi bir dava değil” diyerek Şık’ı salondan çıkarttırdı. Salondan çıkarılan Şık, “Bu siyasi davadır” diye bağırdı.

25.12.2017Gündem
Tutuklu gazeteciler davaları için destek bekliyor

Tutuklu gazeteciler davaları için destek bekliyor

TÜRKİYE Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Başkanı Turgay Olcayto, Silivri Cezaevi’nde tutuklu bulunan Cumhuriyet gazetesi muhabiri Ahmet Şık, Birgün gazetesinden Mahir Kanaat ve kapatılan Zaman gazetesinin yazarı Ali Bulaç’ı ziyaret etti.

21.11.2017Gündem
TGCden tutuklu gazetecilere ziyaret

TGC'den tutuklu gazetecilere ziyaret

TÜRKİYE Gazeteciler Cemiyeti yöneticileri, bayram öncesi Silivri Cezaevi’nde kalan altı tutuklu gazeteci ile görüşerek dayanışma ziyaretlerini sürdürdü.

25.08.2017Gündem
TGCden Cumhuriyet davası açıklaması

TGC'den Cumhuriyet davası açıklaması

TÜRKİYE Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu üyeleri Cumhuriyet Davası’nı izliyor. TGC Başkanı Turgay Olcayto açıklama yaptı.

24.07.2017Gündem
Cumhuriyet davası başladı... İşte yaşananlar

Cumhuriyet davası başladı... İşte yaşananlar

Cumhuriyet gazetesinin yazar, çizer ve yöneticilerinin aralarında bulunduğu 12’si tutuklu 19 çalışanı, bugün Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’nde hakim karşısına çıktı. Mahkemede gazeteci Ahmet Şık'a 'Çocuğunuz var mı' diye soruldu. Şık "Gurur duyduğum bir kızım var" diye cevap verdi. Şık malvarlığına ilişkin sorulan soruyu ise "Tek dikili ağacım kızım" diye yanıtladı. Bugünkü duruşmada Kadri Gürsel, Akın Atalay ve Musa Kart savunma yaptı. Duruşma yarına ertelendi.

24.07.2017Gündem
Türkiye Gazeteciler Cemiyetinden Arda Turan açıklaması...

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nden Arda Turan açıklaması...

“Başarısızlığınızın faturasını gazetecilere çıkarmaktan vazgeçin"

6.06.2017Gündem
TGC Türkiye Gazetecilik Başarı Ödülleri açıklandı

TGC Türkiye Gazetecilik Başarı Ödülleri açıklandı

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin 1959 yılından bu yana sürdürdüğü Türkiye Gazetecilik Başarı Ödülleri’ni kazananlar belli oldu. Hürriyet ve hurriyet.com.tr haber, kültür sanat, röportaj ve köşe yazısı dallarında 4 ödüle layık görüldü.

5.04.2017Gündem
Usta gazeteci İzzet Sedes vefat etti

Usta gazeteci İzzet Sedes vefat etti

Türkİye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu önceki üyelerinden, Basın Şeref Kartı ve 2000 yılı Burhan Felek Basın Hizmet Ödülü Sahibi gazeteci İzzet Sedes, dün vefat etti.

4.04.2017Gündem
Gazetecilik yapabilmeyi umut ediyoruz

Gazetecilik yapabilmeyi umut ediyoruz

TÜRKİYE Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Yönetim Kurulu 2016 basın raporunu açıkladı. Rapora göre, 2016’da 780 gazetecinin basın kartı iptal edildi. 839 gazeteci yaptıkları haberler nedeniyle açılan davalarda hâkim karşısına çıktı.

31.12.2016Gündem

Yazar Sonuçları

Aytmatov’un kitapları üzerine telif tartışması

KİTAPLARIN yayın hakları 02.02.2017 tarihi itibarıyla yazarın varisleri tarafından Onk Ajans aracılığı ile Nora Kitap’a devredilmiştir.

24.05.2019

Pazar notları

Bayram mayram yok.

21.04.2019

Ulus'ta bir şeyler oluyor

CHP Ankara Milletvekili Nihat Yeşil, Turizm Bakanlığı’na önemli bir soru yöneltiyor:

11.07.2018

Sosyal medyanın trafikle imtihanı

Alternatif Ankara hayatının takipçisi @lavarlaa, geçtiğimiz günlerde twitter hesabından yaptığı anketle, kentliye, “Sizce Ankara’da bu sorunlardan hangisine öncelik verilmeli” diye sordu.

11.11.2017

Bir daha yaşanmasın

TÜRKİYE ve Yunanistan FETÖ’cü subaylar ve Kardak yüzünden kriz yaşarken, Tekirdağ’da mübadelenin 94’üncü yılı dolayısıyla düzenlenen uluslararası sempozyumda ‘dostluk mesajları’ verildi.

31.01.2017