MENÜ

Tezer Özlü

Tezer Özlü ile ilgili tüm haberleri, son dakika Tezer Özlü haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Tezer Özlü haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 75 Tezer Özlü haberi bulunmuştur.

Tezer Özlü Haberleri

Ürkek isyankarlar

Ürkek isyankarlar

Antalya Altın Portakal Film Festivali’nden bol ödülle dönen Vicdan, kendilerine yapılan yanlışlara çok farklı bir yolla karşı koymayı seçen iki kadının hikayesini anlatıyor. Aynı yola baş koyan ama sonları tamamen farklı olan iki isyancı kadın, kaslı bir erkeği zor durumlara düşürüyor.

21.10.2008Kelebek
Cumhuriyetin simge kadınları

Cumhuriyetin simge kadınları

Farklıydılar, üretkendiler. Yaptıkları işlere akılları kadar yüreklerini de koydular. Elle Dergisi, kasım sayısında Cumhuriyetin simgesi olmuş Türk kadınlarını yeniden hatırlatıyor.

1.11.2004Kelebek
Cumhuriyetin simge kadınları

Cumhuriyetin simge kadınları

Farklıydılar, üretkendiler. Yaptıkları işlere akılları kadar yüreklerini de koydular. Elle Dergisi, kasım sayısında Cumhuriyetin simgesi olmuş Türk kadınlarını yeniden hatırlatıyor. İşte ilklerin kadınları...

1.11.2004 Kelebek
Hep satan kitaplar

Hep satan kitaplar

Kimi kitaplar daha çıkmadan reklam kampanyaları ve yarattıkları büyük beklenti ile bir dönem ortalığı kasıp kavururlar. İçlerinden bazıları bir müddet sonra kimse tarafından hatırlanmasa da, listelerde haftalarca yer alır, eriştikleri yüksek satış rakamlarıyla best-seller olurlar. Adı üstünde çok satan kitaplardır onlar. Ama bir de, her yıl yeni baskıları yapılan, sürekli satan kitaplar vardır.

24.04.2004Kelebek

Yazar Sonuçları

’Halamoğlu’ Orhan Duru

ORHAN Duru halamın oğlu değildi ama ben ona "Halamoğlu" derdim. O da bana "Emmioğlu" derdi.

29.01.2009

Yaşamaya yazarak tahammül edebildi

K’nın (05 Ekim 2007, Sayı: 53) kapağında Bir Yazarın İzini Sürmek Tezer Özlü yazısını ve fotoğrafını görünce, çocukluğundan tanıdığım iyi bir yazarın anıları birden beni yazmaya zorladı.

14.10.2007

Olur ya yolunuz düşerse diye: Veneta Friuli Guilia

Çoğu kez, "kimin yolu oraya düşecek ki" mantığıyla yazmadan geçtiğim yerler için okurlardan tepki alıyorum. Gezip gördüğünüzü yazıyorsunuz, tamam ama yediğiniz içtiğiniz de size kalmasın, ilginç mekanların adreslerini verin mealinde tepkiler.

8.10.2006

Rock’n roll dedikleri ‘zalim bir sallantı’

Hayalet Oğuz’un bahsini il olarak nerede, ne zaman, kimden duyduğumu hatırlamıyorum. Ancak 1996’da Sezer Duru ve Orhan Duru’nun hazırladıkları (sonra ikinci baskısını da yapmıştı Yapı Kredi Yayınları) ‘O Pera’daki Hayalet’ adlı kitabı çıkar çıkmaz aldığımı ve hemencecik okuduğumu biliyorum.

24.06.2005

Unuttuklarım ama aslında unutamadıklarım (2)

CUMHURİYET'in 80.Yılı'nda adını, eserlerini andıklarıma gerekli eki sürdürüyorum.

6.11.2003

Bizim Aile'ye kalkan eller taş olsun

EUROSPORT'ta Halter Şampiyonası seyrediyorum. Niye böyle bir şey yapıyorum, aslında bilmiyorum. Fakat olur ya, insan takılır ya; işte öyle bir durum. Kadın haltercilerden biri dikkatimi çekti.

29.11.2002