MENÜ

Tetanoz Belirtileri

Tetanoz Belirtileri ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Tetanoz Belirtileri haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 10 Tetanoz Belirtileri haberi bulunmuştur.

Tetanoz Belirtileri Haberleri

Tetanoz nedir Tetanoz aşısı ne zaman yapılır

Tetanoz nedir? Tetanoz aşısı ne zaman yapılır?

Boyun ve çene kaslarında şiddetli kasılmalara neden olan tetanoz hastalığı, tedavi edilmediği takdirde hayati risk oluşturabiliyor. Tetanoza neden olan bakteri nemli ve ılık topraklarda, tozlarda ve gübrelerde yıllarca canlı kalabiliyor. Kişinin sağlığı açısından ciddi riskler oluşturan bu hastalık, zaman zaman internette merak edilip araştırılıyor. Peki, tetanoz nedir ve bulaşıcı mıdır? Tetanoz aşısı ne zaman yapılır?

22.06.2019Sağlık
Tetanoz nedir Tetanoz belirtileri ve tedavi yöntemleri

Tetanoz nedir? Tetanoz belirtileri ve tedavi yöntemleri

Kasların sürekli ağrılı bir şekilde kasılmasıyla kendini gösteren ve ölümcül olabilen bir hastalık olan tetanozun ne olduğu ve nasıl belirtiler gösterdiği merak konusu oldu. Tetanoza dair bilgi almak adına araştırma yapan vatandaşlar, konu hakkında sağlıklı bilgi edinmek istiyor. Peki, Tetanoz nedir? Tetanoz belirtileri neler?

18.07.2018Gündem
Çocukları hastalıklardan korumanın yolları

Çocukları hastalıklardan korumanın yolları

Bulaşıcı hastalıkların toplumda yayılmasını etkileyen faktörlerden birisi, fiziksel çevre. Çocuklarımız ev ortamı, okul, okul dışı sosyal faaliyet alanları ve toplu ulaşım araçları gibi fiziksel çevreyi oluşturan faktörler ile her gün etkileşim içinde. Fiziksel çevre içinde mikroplar ile karşılaşılması sosyal, davranışsal ve ekolojik faktörlerin yanı sıra genetik yatkınlığın da etkisiyle enfeksiyon hastalığı ile sonuçlanabiliyor.

4.12.2015Eğitim
Jetlag batıdan doğuya giderken çok görülüyor

Jetlag batıdan doğuya giderken çok görülüyor

Seyahate çıkanların en çok merak ettikleri konuların başında jet-lag sorununu nasıl aşacakları geliyor

Meme ağrısınıne hafife alın ne de abartın

Meme ağrısınıne hafife alın ne de abartın

Kadınların yarısından fazlası meme ağrısından şikayet ediyor. Zaman zaman tedirgin eden, kötü haberci gibi algılanan meme ağrısı, her zaman hastalık belirtisi değil elbette. Meme ağrılarının yüzde 70’i adet öncesi dönemde başlıyor, kanamayla birlikte de sona eriyor. Ancak küçük bir ihtimal de olsa bazen kanserin habercisi olabiliyor.

20.06.2008Kelebek
SORU VE CEVAPLAR 1

SORU VE CEVAPLAR 1

NPİSTANBUL Hastanesi ve Memory Center Nöropsikiyatri Merkezi'nden 33 uzman tüm psikoloji ve nöroloji konusundaki sorularınızı cevaplandırıyor!...

18.09.2007Sağlık
Yaz enfeksiyonlarına dikkat

Yaz enfeksiyonlarına dikkat!

Tam kışın gribinden, soğuk algınlıklarından, baharın alerjilerinden kurtulduk derken uzmanlar bu kez de yaz enfeksiyonlarına karşı uyarıyor. Biz de, bu güzel günleri sorunsuz geçirmek isteyenleri düşündük ve onlar için yaz mevsimini çok seven enfeksiyonları ve alınması gereken önlemleri derledik...

11.06.2007Sağlık

Yazar Sonuçları

Anne babalar bu seriyi okumalı

Bazen çocuğumuz ile ilgili bazı konularda, sorulara verecek cevap bulmakta, ne doğrudur ne yanlıştır karar vermekte zorlanırız.

22.08.2008

Yollarda turist ishaline dikkat

Seyahate çıkanların yüzde 30-80’i turist ishali oluyor. Orandan da anlaşıldığı gibi en sık rastlanan bu mikrobik seyahat hastalığına çeşitli mikroplar yol açıyor. Su ve gıdalarla bulaşıyorlar.

10.07.2005