MENÜ

Tetanoz Aşısı Ne Zaman Yapılmalı?

Tetanoz Aşısı Ne Zaman Yapılmalı? ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Tetanoz Aşısı Ne Zaman Yapılmalı? haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 9 Tetanoz Aşısı Ne Zaman Yapılmalı? haberi bulunmuştur.

Tetanoz Aşısı Ne Zaman Yapılmalı? Haberleri

Tetanoz nedir Tetanoz aşısı ne zaman yapılır

Tetanoz nedir? Tetanoz aşısı ne zaman yapılır?

Boyun ve çene kaslarında şiddetli kasılmalara neden olan tetanoz hastalığı, tedavi edilmediği takdirde hayati risk oluşturabiliyor. Tetanoza neden olan bakteri nemli ve ılık topraklarda, tozlarda ve gübrelerde yıllarca canlı kalabiliyor. Kişinin sağlığı açısından ciddi riskler oluşturan bu hastalık, zaman zaman internette merak edilip araştırılıyor. Peki, tetanoz nedir ve bulaşıcı mıdır? Tetanoz aşısı ne zaman yapılır?

22.06.2019Sağlık
Her yıl 3 milyon kişinin hayatını kurtarıyor

Her yıl 3 milyon kişinin hayatını kurtarıyor

Günümüzde yaşam sürelerinin uzaması, tıbbi girişimlerde gelişmeler, organ nakli, kanser tedavilerindeki gelişmeler ve seyahatlerin artması erişkinlerin aşılanmasını önemli hale getiriyor.

20.04.2012Sağlık
Uyarsanız kızarlar uyarmazsanız üzerler

Uyarsanız kızarlar uyarmazsanız üzerler

Sağlıklı yaşamanın birinci kuralı, düzenli olarak sağlık kontrolünden geçip, hastalıklardan korunmanın çarelerini aramaktır. Yetişkinler, bir ölçüde başkalarının uyarılarına gerek kalmadan sağlık durumlarıyla ilgilenebilirler. Ama çocukların ve gençlerin durumları farklı, onların yardıma ihtiyaçları var! Size kızmalarına aldırmayın ve onları uyarmayı ihmal etmeyin.

27.02.2005Kelebek

Yazar Sonuçları

Aşı sağlıktır

Bir bu eksikti!.. Tartışılan konular arasına ‘aşı’ da girdi.

3.04.2019

Taramalar, kadınlar için daha önemli

Kadınların, yılda bir kez genel sağlık taramasından geçmesini öneriyoruz. Bu taramalar, hastalık risklerinin belirlenmesinde ve sağlık hedeflerinin planlanmasında büyük önem taşır.

2.02.2015

Seyahat dönüşünde doktora görünün

MNG çalışanı İbrahim Tanyeli, geçen hafta yurtdışı dönüşü sıtmadan yaşamını yitirdi.

7.06.2009

40 yaş bakımı çok faydalı

"Tıbbi bir denetim"den veya "topyekun bir bakım"dan zaman zaman hepimizin geçmesi gerekiyor.

27.08.2008