MENÜ

Tesla Hisse

Tesla Hisse ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Tesla Hisse haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 73 Tesla Hisse haberi bulunmuştur.

Tesla Hisse Haberleri

76.230 ne zaman 2.600.000’den büyüktür (ya da beyaz atlı prens masalı)

76.230 ne zaman 2.600.000’den büyüktür (ya da beyaz atlı prens masalı)

Bir şirketin piyasa değerini belirleyen elbette gelecekte elde edeceği düşünülen toplam gelirin bugünkü yansımasıdır. Mevcut durumdan çok gelecekte ne olacağı daha önemlidir ve dolayısıyla geleceğe dönük beklentiler yönlendirir yatırımcıyı.

Goldman Sachs: Tesla hisselerinde düşüş devam edecek

Goldman Sachs: Tesla hisselerinde düşüş devam edecek

ABD merkezli yatırım bankası Goldman Sachs, Tesla’nın hisse başına değer hedefini, Çarşamba gününe göre yüzde 30 düşürerek, 200 dolardan 158 dolara çekti. Hedef değerdeki düşüşün sebebi olarak talep endişeleri gösterilirken, hisse değerlerindeki düşüşün devam edebileceğine işaret edildi.

20.06.2019Ekonomi
Dev şirket karıştı Davayı kazandı

Dev şirket karıştı! Davayı kazandı

ABD merkezli elektrikli araba üreticisi Tesla'nın eski hissedarlarının, şirketin Model 3 üretimine ilişkin yanlış ve yanıltıcı açıklamalar yaptığı iddiasıyla açtığı davayı Tesla kazandı.

26.03.2019Ekonomi
SEC gelişmelerinin ardından Tesla hisseleri yüzde 5.1 yükseldi

SEC gelişmelerinin ardından Tesla hisseleri yüzde 5.1 yükseldi

Tesla hisseleri, ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) şikayetine rağmen TSİ 21:09da yüzde 5.13 değer kazandı.

28.02.2019Ekonomi
Twitterda bu paylaşımı yaptı başı yandı Ünlü iş adamına dava

Twitter'da bu paylaşımı yaptı başı yandı! Ünlü iş adamına dava

ABD Borsalar ve Menkul Kıymetler Komisyonu, Musk'un Twitter'da Tesla'nın yıllık otomobil üretim hedefiyle ilgili paylaştığı yanlış bilgi nedeniyle "güveni ihlal" suçundan yargılanmasını talep etti.

26.02.2019Ekonomi
SEC: Larry Ellison 1 milyar dolarlık Tesla hissesi sahibi oldu

SEC: Larry Ellison 1 milyar dolarlık Tesla hissesi sahibi oldu

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) dünyanın en büyük ikinci yazılım şirketi Oracle’ın ortak kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Larry Ellison'ın elektrikli araç üreticisi Tesla'da 1 milyar dolar değerinde hisse sahibi olduğunu duyurdu.

8.01.2019Ekonomi
Prim milyonerleri

Prim milyonerleri

Ghosn tutuklandı gözler otomotivi yönetenlerin kazandığı paralara çevrildi.

27.11.2018Ekonomi
İşte Teslanın yeni patronu

İşte Tesla'nın yeni patronu

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla'nın kurucusu Elon Musk hakkındaki iddialar nedeniyle verilen cezalar uyarınca şirketin yönetim kurulu başkanlığına yeni bir isim atadı.

8.11.2018Teknoloji
Elon Musk, Tesla için Suudi Arabistandan para almayacak

Elon Musk, Tesla için Suudi Arabistan'dan para almayacak

Teknoloji şirketi Tesla'nın İcra Kurulu Başkanı Elon Musk, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesi ve olayın üstünün örtülmesi teşebbüslerinden sonra Tesla'nın özelleştirilmesi kapsamında Suudi Arabistan'dan para almayacaklarını açıkladı.

3.11.2018Teknoloji
Teslaya büyük şok: FBI soruşturma başlattı Sebebi ise...

Tesla'ya büyük şok: FBI soruşturma başlattı! Sebebi ise...

ABD merkezli elektrikli otomobil üreticisi Tesla'nın, Model 3 marka otomobillelerinin üretimine ilişkin yatırımcıları yanılttığı şüphesiyle FBI tarafından soruşturulduğu bildirildi.

28.10.2018Teknoloji
Teslaya FBI soruşturması

Tesla'ya FBI soruşturması

ABD merkezli elektrikli otomobil üreticisi Tesla'nın, Model 3 marka otomobillerinin üretimine ilişkin yatırımcıları yanılttığı şüphesiyle FBI tarafından soruşturulduğu bildirildi.

27.10.2018Ekonomi
Çılgın iş adamı Elon Musk istifa ediyor

Çılgın iş adamı Elon Musk istifa ediyor!

ABD'li elektrikli otomobil üreticisi ve enerji depolama şirketi Tesla'nın kurucusu Elon Musk'ın, hakkındaki yolsuzluk soruşturması kapsamında şirketin yönetim kurulu başkanlığından ayrılacağı, kendisi ve şirketi adına toplam 40 milyon dolar ceza ödeyeceği bildirildi.

30.09.2018Teknoloji
Tesla CEO’luğuna veda mı ediyor

Tesla CEO’luğuna veda mı ediyor?

ABD’nin SPK’sı olan Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Silikon Vadisi’nin çılgın mucidi olarak bilinen Elon Musk’ı Tesla’nın CEO’luk koltuğundan almaya hazırlanıyor.

28.09.2018Ekonomi
Elon Muska borsa dolandırıcılığı davası

Elon Musk'a borsa dolandırıcılığı davası

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, elektrikli araba üreticisi Tesla'nın sahibi Elon Musk hakkında menkul kıymetler dolandırıcılığı suçlamasıyla dava açtı.

28.09.2018Teknoloji
Tesla ABDde Adalet Bakanlığı tarafından soruşturuluyor

Tesla ABD'de Adalet Bakanlığı tarafından soruşturuluyor

Amerikalı elektrikli otomobil üreticisi ve enerji depolama şirketi Tesla, ABD Adalet Bakanlığı tarafından soruşturulduğunu açıkladı.

19.09.2018Teknoloji
Resmen duyurdu: Soruşturma açıldı

Resmen duyurdu: Soruşturma açıldı

Amerikalı elektrikli otomobil üreticisi ve enerji depolama şirketi Tesla, ABD Adalet Bakanlığı tarafından soruşturulduğunu açıkladı.

18.09.2018Ekonomi
Tesla hisseleri yüzde 5.5 geriledi

Tesla hisseleri yüzde 5.5 geriledi

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla'nın CEO'su Elon Musk, hissedarların uyarıları üzerine 72 milyar dolar değerindeki şirketi borsadan çıkarma planından vazgeçti.

27.08.2018Ekonomi
Tesladan konuşulacak Apple yorumu

Tesla'dan konuşulacak Apple yorumu

Tesla yatırımcısı Ross Gerber, Apple'ın inovasyon gücünü ve pazar genişliğini artırmak için Tesla'dan en az yüzde 5 hisse satın alması gerektiğini söyledi

22.08.2018Ekonomi
Tesladan yeni hamle

Tesla'dan yeni hamle

ABD'li uluslararası elektrikli otomobil üreticisi ve enerji depolama firması Tesla, New York borsasından çekilme kararının incelenmesi için komisyon kurduğunu duyurdu.

15.08.2018Ekonomi
Muska borsa açıklamasına dava

Musk'a borsa açıklamasına dava

ABD'li uluslararası elektrikli otomobil üreticisi ve enerji depolama firması Tesla'nın Üst Yöneticisi (CEO) Elon Musk hakkında, şirketin borsadan çekilebileceğine dair yaptığı açıklama nedeniyle dava açıldı.

12.08.2018Ekonomi
Para yatıran zengin oldu: 8 yılda 22ye katladılar

Para yatıran zengin oldu: 8 yılda 22'ye katladılar!

Tesla CEO'su Elon Musk'ın geçtiğimiz günlerde yatırımcıları şoke eden 'Tesla'yı borsadan çekmeyi düşünüyorum' açıklaması sonrası gözler şirket hisselerine çevrildi. Hisseler tarihi zirvesini görürken, Tesla'nın ilk halka açıldığı yıl olan 2010 yılında hisse alanlar, aradan geçen 8 yılda paralarını 22'ye katladı.

9.08.2018Ekonomi
Tesla CEOsundan borsadan çekilme açıklaması

Tesla CEO'sundan "borsadan çekilme" açıklaması

ABD'li uluslararası elektrikli otomobil üreticisi ve enerji depolama firması Tesla'nın Üst Yöneticisi (CEO) Elon Musk, şirketin New York borsasından çekilme olasılığıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

8.08.2018Ekonomi
Tesla borsadan çekiliyor

Tesla borsadan çekiliyor

ABD'li uluslararası elektrikli otomobil üreticisi ve enerji depolama firması Tesla'nın Üst Yöneticisi (CEO) Elon Musk, şirketin New York borsasından çekilme olasılığıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

8.08.2018Teknoloji
Elon Musk duyurdu... Teslada flaş gelişme

Elon Musk duyurdu... Tesla'da flaş gelişme

Amerikan uluslararası elektrikli otomobil üreticisi ve enerji depolama şirketi Tesla'nın, New York borsasından çekilmesinin gündemde olduğu bildirildi. Nasdaq'ın, Tesla hisselerine yönelik işlemleri TSİ 21.00'den kısa süre sonra hisse başına 367 dolardan askıya aldığı bildirildi. İngiltere merkezli Financial Times da Suudi Arabistan Kamu Yatırım Fonu'nun şirketin yüzde 3 ila 5 hissesini satın alacağını iddia etti.

7.08.2018Dünya
Teslanın Şanghay tesisinin kuruluşu yaklaşık olarak 2 milyar dolar tutacak

Tesla'nın Şanghay tesisinin kuruluşu yaklaşık olarak 2 milyar dolar tutacak

Tesla CEO'su Elon Musk, Tesla'nın Şanghay tesisinin kuruluşunun yaklaşık olarak 2 milyar dolar tutacağını bildirdi.

3.08.2018Teknoloji
Elon Muska savaş açan hissedarlara tepki

Elon Musk'a savaş açan hissedarlara tepki

Elektrikli araba üreticisi Tesla Motors'da bugün kritik bir oylama yapılacak. Yıllık yönetim kurulu toplantısında hissedarlar, şirketin Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Elon Musk'ın yanı sıra kardeşi Kimball Musk dahil üç yönetim kurulu üyesinin görevden alınması teklifini oylayacak.

5.06.2018Teknoloji
Elon Musk kovulacak mı Elon Musk kimdir

Elon Musk kovulacak mı? Elon Musk kimdir?

Geleceği belirleyen adam olarak tanınan Elon Musk, son günlerde olumsuz haberlerle gündeme geliyor. 2018'in ilk çeyreğinde bir hayli zarar ettiği açıklanan Tesla şirketinin yıllık yönetim kurulu toplantısında Elon Musk'ın yönetim kurulu başkanlığından, kardeşi Kimbal Musk’ın yönetim kurulu üyeliğinden alınması önerisi oylanacak. Oylama sonucunda Elon Musk’ın görevden alınıp alınmayacağı netleşecek.

5.06.2018Teknoloji
Snapchat CEOsu Elon Musktan daha çok kazanıyor

Snapchat CEO'su Elon Musk'tan daha çok kazanıyor!

Popüler sosyal medya platformlarından birisi Snapchat'in CEO'su Evan Spiegel, kazanç noktasında Google CEO'su Sundar Pichai dahil olmak üzere birçok gözde ismi geride bıraktı.

11.05.2018Teknoloji
Musk Twitterda sert çıktı, Tesla hisseleri çakıldı

Musk Twitter'da sert çıktı, Tesla hisseleri çakıldı

Elon Musk, Tesla`nın nakit paraya ihtiyacının olduğu analizlerine ve yatırımcıların Tesla hisselerindeki dalgalanmayla ilgili serzenişlerine sert cevap verdi. Musk, "Hisseleri satın ve bir daha almayın, günlük al sat yapanların arzularını daha az önemseyemezdim." dedi.

4.05.2018Teknoloji
Elon Musk’ın kaba yorumları, bir gecede 2 milyar dolar zarara yol açtı

Elon Musk’ın kaba yorumları, bir gecede 2 milyar dolar zarara yol açtı

ABD’li girişimci Elon Musk, California’da katıldığı bir toplantıda, bir analistin sorusuna karşılık, ‘sıkıcı, aptalca’ yorumunu yaptı. Bunun ardından Musk, bir diğer analistin sorduğu soruya da ‘çok yavan, beni öldürüyor’ diyerek yanıt verdi. Ancak Musk’ın bu kaba yorumları, Tesla Motors’a pahalıya mâl oldu... Musk’ın tepki çeken bu sözleri, sahibi ve CEO’su olduğu Tesla Motors’un hisselerinde bir gecede 2 milyar dolar değer kaybına yol açtı...

3.05.2018Dünya
Elon Muskın şirketi Tesladan 710 milyon dolarlık rekor zarar

Elon Musk'ın şirketi Tesla'dan 710 milyon dolarlık rekor zarar

ABD'li girişimci Elon Musk'ın şirketi Tesla Motors, 2018'in ilk çeyreğinde 710 milyon dolar zarar ettiğini açıkladı.

3.05.2018Teknoloji
Yüzbinlerce aracını geri çağırıyor

Yüzbinlerce aracını geri çağırıyor

Tesla, direksiyon sorunu nedeniyle Nisan 2016'dan önce üretilen Model S araçlarını geri çağırdığını açıkladı.

30.03.2018Ekonomi
Tesla iflasın eşiğine nasıl geldi

Tesla iflasın eşiğine nasıl geldi?

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's’in elektrikli otomobil üretim şirketi Tesla’nın kredi notunu düşürmesiyle şirketin hisseleri hızlı bir şekilde değer kaybına uğradı.

30.03.2018Teknoloji
Elon Muska direksiyon şoku: Binlerce Tesla otomobil geri çağrıldı

Elon Musk'a direksiyon şoku: Binlerce Tesla otomobil geri çağrıldı

ABD'li elektrikli otomobil üreticisi Tesla, 123 bin aracını geri çağırdığını duyurdu. Sebep ise direksiyon sorunu...

30.03.2018Teknoloji
Elon Musk kimdir Elon Musk kaç yaşında

Elon Musk kimdir? Elon Musk kaç yaşında?

Tesla'nin üst düzey yöneticisi ve SpaceX’in kurucusu milyarder iş adamı Elon Musk "Geleceği belirleyen adam" olarak adlandırılıyor. Uzaya gönderdiği araçla gündem olan Elon Musk'ın hayatı merak konusu oldu. Gençlik yıllarında geliştirdiği teknolojik sistemlerle oldukça iyi para kazanan ve popüler olan Elon Musk, 2017 Kasım ayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmüş, bu görüşme basında yankı bulmuştu. Peki Elon Musk kimdir ve kaç yaşındadır?

14.02.2018Teknoloji
Elon Musk Teslayı bugüne nasıl getirdi

Elon Musk Tesla'yı bugüne nasıl getirdi?

Son yılların en başarılı girişimcilerinden Elon Musk Tesla'yla oldukça dikkat çekiyor. İşte hikayesi...

10.02.2018Kobi
Elon Musk kimdir Uzaya araç gönderen Elon Musk kaç yaşında

Elon Musk kimdir? Uzaya araç gönderen Elon Musk kaç yaşında?

Uzaya araç gönderen Elon Musk'ın hayatı merak konusu oldu. Genç yaşlarda geliştirdiği sistemlerle çok iyi paralar kazanan Elon Musk, geride bıraktığımız kasım ayında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile görüşmüş, ikilinin yan yana gelmesi basında genişçe yer bulmuştu. Peki Tesla'nin üst düzey yöneticisi ve SpaceX’in kurucusu milyarder iş adamı Elon Musk kimdir, kaç yaşında?

7.02.2018Teknoloji
Elon Musk kimdir, kaç yaşındadır

Elon Musk kimdir, kaç yaşındadır?

Elon Musk (d. 28 Haziran 1971) Güney Afrika asıllı Amerikalı mühendis, mucit, yatırımcı ve girişimci. SpaceX’in kurucusu ve Tesla Motors ile PayPal’ın (orijinali X.com) kurucu ortaklarındandır. SpaceX’te CEO ve baş tasarımcı; Tesla Motors’da başkan, CEO ve ürün mimarı olarak görev yapmaktadır. Musk aynı zamanda SolarCity’nin de başkanıdır.

17.11.2017Gündem
Elon Musk kimdir Atatürk tweetleriyle sosyal medyayı sallamıştı

Elon Musk kimdir? Atatürk tweetleriyle sosyal medyayı sallamıştı

Elon Musk, son günlerin en çok konuşulan ismi oldu. Anıtkabir'deki karesiyle sosyal medyaya damga vuran ve Türkler tarafından da yakın takibe alınan Elon Musk'ın özel yaşamı merak konusu oldu. Peki Tesla'nın CEO'su olarak bilinen Elon Musk kimdir, kaç yaşında?

13.11.2017Teknoloji
Beştepe’de bir mucit

Beştepe’de bir mucit

Cumhurbaşkanı Erdoğan dün Beştepe’de ‘Çılgın mucit’ lakaplı işadamı Elon Musk ile görüştü. 1 saat 10 dakika süren görüşmede Erdoğan ile Musk’ın Türksat uydularının SpaceX tarafından uzaya taşınması konusunu masaya yatırdıkları öğrenildi. Görüşmede ayrıca elektrikli otomobil de gündeme geldi.

8.11.2017Ekonomi
Tesla Model 3ü ertelendi

Tesla Model 3'ü ertelendi

Tesla Inc. haftada 5000 adet Model 3 sedan üretimi hedefini tutturmak için belirlenen süreden aylarca daha uzun süreye ihtiyaç duyulacağını belirtti.

2.11.2017Teknoloji

Yazar Sonuçları

Burası taşra, burdan çıkış yok

‘Kız Kardeşler’, besleme verildikleri yerlerden dönen ve tekrar aile ocağında buluşan üç kız kardeşin öyküsü eşliğinde taşranın çıkışsızlığını, umutsuzluğu ve kasvetini anlatıyor. Emin Alper imzalı yapım, ‘bu yıl şu ana kadar vizyona giren en iyi yerli film’ unvanını hak ediyor.

14.09.2019

Yerli otomobilde ‘Kök’lü değişim

GEÇEN yıl ekim ayı sonunda borsada Karsan hisselerinde ciddi bir hareketlilik yaşandı. Hisseler, şirketin yerli otomobili yapacak firmalar arasında yer aldığının iddia edilmesiyle yüzde 15’ten fazla yükseldi.

10.06.2018