MENÜ

Tesk

Tesk ile ilgili tüm haberleri, son dakika Tesk haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Tesk haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 2.735 Tesk haberi bulunmuştur.

Tesk Haberleri

Palandökenden korsan çilingir uyarısı

Palandöken'den korsan çilingir uyarısı

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, korsan çilingirlere karşı halkın dikkatli olması gerektiği uyarısında bulundu.

10.03.2019Ekonomi
Palandöken: Kuru yemiş kuru yemişçi esnafından alınır

Palandöken: Kuru yemiş kuru yemişçi esnafından alınır

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, zincir marketlerin kuru yemişci esnafını zor duruma düşürdüğünü söyledi.

9.03.2019Ekonomi
Kadın girişimciye ihracat kredisi

Kadın girişimciye ihracat kredisi

TÜRK Eximbank, ihracat sektöründe rollerinin artması için ihracatçı kadın girişimcilere özel bir finansman imkanı geliştirdi. Kredinin müjdesini Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde verdi.

9.03.2019Ekonomi
Hisarcıklıoğlu: Kadın girişimci sayısı 130 bine geldi

Hisarcıklıoğlu: Kadın girişimci sayısı 130 bine geldi

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu "10 sene önce kadın girişimci sayısı sadece 75 bindi, şimdi bu sayı 130 bine geldi. Bu artışta Kadın Girişimci Kurullarımızın çok büyük payı var" - "Aklın cinsiyeti olmaz. Başarının cinsiyeti olmaz. Ekonominin cinsiyeti olmaz" dedi.

8.03.2019Ekonomi
TESK Başkanı: Kadınların iş yaşamında aktif rol almalarını destekliyoruz

TESK Başkanı: Kadınların iş yaşamında aktif rol almalarını destekliyoruz

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, kadınların iş yaşamında ve dolayısıyla sosyal alanda daha aktif rol almalarını her zaman desteklediklerini, Konfederasyona bağlı kadın esnaf ve sanatkar sayısının son 5 yılda yüzde 35 artarak 289 bin 967'ye ulaştığını bildirdi.

7.03.2019Ekonomi
Palandöken: Bedelli askerlikte meslek liseleri ayrıcalıklı olmalı

Palandöken: Bedelli askerlikte meslek liseleri ayrıcalıklı olmalı

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, bedelli askerlik yapacaklar arasında meslek liselilere ayrıcalık tanınmasını talep etti.

6.03.2019Ekonomi
Palandöken: Yılın ilk iki ayında 48 bin yeni iş yeri açıldı

Palandöken: Yılın ilk iki ayında 48 bin yeni iş yeri açıldı

Şubat sonu itibariyle esnaf ve sanatkar sayısının 1 milyon 769 bin 644 olduğunu belirten TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Sicil Gazetesi’nde yayınlanan ilanlara göre, esnaf ve sanatkarlarımıza ait 1 milyon 904 bin 227 iş yeri var. 2019 yılının ilk iki ayında 48 bin 657 iş yeri açıldı, 21 bin 136 iş yeri kapandı. Diğer taraftan 10 bin 21 iş yeri de vergi kayıtları sona erdiği için resen terkin edildi. Ancak ilgilileri müracaat etmediği için sicil gazetesinde terkin ilanları yayınlanmadı. Böylece yılın ilk iki ayında esnaf ve sanatkarlara ait iş yeri sayısı 17 bin 500 arttı” dedi.

5.03.2019Ekonomi
TESKten enflasyon değerlendirmesi

TESK'ten enflasyon değerlendirmesi

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken: "Ekonomi normalleşme sürecinde sağlam adımlarla ilerliyor." açıklamalarında bulundu.

4.03.2019Ekonomi
Ordu’da ‘Yılın Enleri’ anketinde Almanya’ya iki onur ödülü

Ordu’da ‘Yılın Enleri’ anketinde Almanya’ya iki onur ödülü

Ordu’da haftalık yayın yapan Haberci Gazetesi tarafından bu yıl 15.’si düzenlenen ‘Yılın En’leri’ anketinde seçilen kişi ve kuruluşlara ödülleri verildi. Gecede Almanya’nın Ehringshausen Belediye Başkanı Jürgen Mock ile Türk-Alman Sağlık Vakfının Başkanı Dr. Yaşar Bilgin de ‘Yılın Onur Ödülü’ne layık görüldü.

3.03.2019Avrupa
TESK Başkanı Palandöken KOBİ kredisinden memnun

TESK Başkanı Palandöken KOBİ kredisinden memnun

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken "KOBİ'lere verilecek 25 milyar liralık ikinci destek paketi piyasaları rahatlatacak" dedi.

1.03.2019Ekonomi
Bunu yapmayana ceza yok

Bunu yapmayana ceza yok!

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, ölçü ve ölçü aletleri muayene başvurularının artık internet üzerinden yapılacağını belirterek, "Muayenesini geciktirenler 90 gün içinde başvuru yapmalı" dedi.

1.03.2019Ekonomi
TESKten konut seferberliği çağrısı

TESK'ten "konut seferberliği" çağrısı

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken "İnşaat sektörünün canlanması, beraberindeki birçok sektörü de hareketlendirecektir. Ekonominin canlanması için konut seferberliği başlatılmalı" dedi.

24.02.2019Ekonomi
TESKten zincir market uyarısı

TESK'ten "zincir market" uyarısı

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken: "Zincir market sayısı, 4 yılda yüzde 66 artarak 32 bine çıktı. Perakende Yasası güncellenmeli. Bu marketlerin açılış ve kapanışları ile çalışma saatlerine sınırlama getirilmeli" açıklamasında bulundu.

23.02.2019Ekonomi
Gıda israfıyla mücadele üretim kadar önemli

"Gıda israfıyla mücadele üretim kadar önemli"

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken "Gıda israfıyla mücadele, fiyatların dengelenmesinde nerdeyse gıda üretimi kadar önemli" açıklamasında bulundu.

21.02.2019Ekonomi
Terör koridorunu yıkacağız

Terör koridorunu yıkacağız

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin sınırlarının dibinde bir terör oluşumuna göz yummayacağını belirterek, “Ne pahasına olursa olsun bu terör koridorunu yıkacağız. Teröristlere silah getireceksin. Ben senden paramla isteyeceğim vermeyeceksin. Bu nasıl ittifak, nasıl ortaklık” dedi. Erdoğan, Burdur’da halka yörenin şivesiyle “Burdur, 31 Mart’ta netcenizi biliyonuz mu? AK Parti deyecez gari” diye seslenirken, özetle şunları söyledi:

19.02.2019Gündem
Esnafa sicil affı talebi

Esnafa sicil affı talebi

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Kara liste sorunu çözülmedikçe krediler amacına ulaşamıyor” dedi.

18.02.2019Ekonomi
Bağ-Kur’lu İçİn BES alternatif

Bağ-Kur’lu İçİn BES alternatif

Emeklilik şirketleri ile bir araya gelen TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, en az emekli maaşı alan kesimin Bağ-Kur’lu esnaf olduğunu belirterek, “Bireysel emeklilik, bizlerin geleceğini garanti altına almak için hem önemli bir sistem hem de fırsat. Üstelik devlet de destekliyor” dedi.

18.02.2019Ekonomi
Palandökenden POS cihazı komisyonu tepkisi

Palandöken'den POS cihazı komisyonu tepkisi

 TESK Başkanı Bendevi Palandöken "Bankalar POS cihazı komisyon oranını düşürmeli, Ziraat Bankasının düşük komisyon kararı örnek olmalı" dedi.

17.02.2019Ekonomi
Sosyal devleti unuttuk

'Sosyal devleti unuttuk'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sokakta simit satan seyyar satıcının da, milyon dolarlık ihaleler alan işadamının da emekli olmak için Sosyal Güvenlik Kurumu’na aynı parayı ödediğini belirterek, “Biz sosyal devleti unuttuk. Hak arama gibi bir kavramı da unuttuk” dedi. ‘Sokak Ekonomisi Çalıştayı’nda konuşan Kılıçdaroğlu, özetle şunları söyledi:

16.02.2019Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan flaş tanzim satış açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş 'tanzim satış' açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, canlı yayında gündemdeki gelişmeleri değerlendirdi. Erdoğan, Trump'ın 24 saat içinde yapacağı açıklamayla ilgili "DEAŞ'a karşı zafer ilanı olabilir.' yorumunda bulundu. "FETÖ tam bir metastas yapmış." diyen Erdoğan, "Şimdi görüyorsunuz değişik yerlerde palazlanıyorlar. İade sürecinin takipçisiyiz, bir kısmını paketledik, diğer paketler de gelecek." ifadelerini kullandı. Erdoğan, "Türkiye'yi AB'ye almamalarının nedenini açıklıyorum artık. İfşa ediyorum tek sebebi var; biz Müslümanız, Müslüman olduğumuz için almıyorlar." dedi. Erdoğan yeni askerlik düzenlemesiyle ilgili de "6-9-12 şeklinde şuan belirlenmiş şeklinde." diye konuştu. "Tanzim satış yaygınlaşarak devam edecek." diyen Erdoğan, "Bizim bu alanlarda bulunmak gibi bir derdimiz yok. Bu iş düzeldi düzeldi. Düzelmediği taktirde biz TESCOM ve TESK ile ilgili bakanlıklarımız oturacaklar, konuşacaklar. Bunu çok daha yaygın bir şekilde yapılacak." ifadelerini kullandı.

15.02.2019Gündem
Palandöken: Perakende yasası yeniden düzenlenmeli

Palandöken: Perakende yasası yeniden düzenlenmeli

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken "İhtiyaçtan fazla açılan her iş yeri, hem kendisine hem de çevresindeki iş yerlerine zarar veriyor. Perakende yasası, iş yeri açılışlarına kural ve sınırlama getirecek şekilde düzenlenmeli" dedi.

11.02.2019Ekonomi
TESKten sıfır faizli evlilik kredisi önerisi

TESK'ten "sıfır faizli evlilik kredisi" önerisi

TESK Başkanı Bendevi Palandöken: "Evlilik maliyetleri artınca gençlerimiz evlenmekten çekiniyor. Gençlerin evlenip yuva kurabilmelerinin önünü açmak için geçmiş yıllarda olduğu gibi yeni evlenecek çiftlere sıfır faizli ve 2 yıl geri ödemesiz kredi imkanı verilmeli" açıklamasında bulundu.

10.02.2019Ekonomi
TESK Başkanı Palandöken: Ticarete tekrar yön verilmeli

TESK Başkanı Palandöken: Ticarete tekrar yön verilmeli

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken "Esnafı koruyan, kendisini geliştirmesine yardımcı olan yeni bir düzenlemeyle ticarete tekrar yön verilmeli." dedi.

8.02.2019Ekonomi
Gıdada fiyatlar ‘planlı’ iner

Gıdada fiyatlar ‘planlı’ iner

Vatandaşın cebini yakan meyve-sebze fiyatlarındaki yüksek artışları çözecek formül, Türkiye Halciler Federasyonu Başkanı Yüksel Tavşan’dan geldi.

6.02.2019Ekonomi
Sevgililer Gününden 9 milyar lira ciro beklentisi

Sevgililer Günü'nden 9 milyar lira ciro beklentisi

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken: "Esnaf ve sanatkar 14 Şubat Sevgililer Günü'ne hazır" - "Bu günde yapılacak alışverişlerden yaklaşık 8-9 milyar lira ciro bekliyoruz" açıklamasında bulundu.

4.02.2019Ekonomi
Dünya Türk dizilerinden görüyor 179 ülkeye ihraç ediliyor

Dünya Türk dizilerinden görüyor! 179 ülkeye ihraç ediliyor

Dizi-film sektörü ve mobilya sektörünün işbirliği ile ihracatın daha da artacağına dikkati çeken TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Dizilerimiz 156 ülkeye, mobilyalarımız ise 179 ülkeye ihraç ediliyor.

3.02.2019Ekonomi
Palandökenden Sevgililer Günü uyarısı

Palandöken'den Sevgililer Günü uyarısı

Sevgililer Günü’ne sayılı günler kala indirim aldatmacalarının arttığına dikkati çeken TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Birçok yerde aylar öncesinden ürünlerin fiyatı şişirilip indirim adı altında normal fiyatının bile üstünde satılıyor” dedi.

1.02.2019Ekonomi
TESKten alışveriş listesi uyarısı

TESK'ten "alışveriş listesi" uyarısı

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken: "Türkiye'de tarımsal ürünlerin ve marketlerin tekelleşmesinden kaynaklı bir fiyat istikrarsızlığı var. Akıllı tüketici, bundan zarar görmemek için alternatif yerlerden fiyat karşılaştırması yapmalı. Bilinçli tüketici olarak ihtiyaç listesi hazırlamadan çarşıya çıkılmamalı" açıklamasında bulundu.

30.01.2019Ekonomi
TESKten esnaf için indirimli internet talebi

TESK'ten esnaf için "indirimli internet" talebi

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, esnafın elektronik ticaretten hak ettiği payı alması gerektiğini belirterek, "Kendisini geliştirmesi, üretimini artırması, teknolojiye ayak uydurması için esnafa öncelikle özel indirimli internet tarifeleri uygulanmalı." ifadesini kullandı.

29.01.2019Teknoloji
Palandöken: “AVM sayısı 5 yılda yüzde 27,5 arttı”

Palandöken: “AVM sayısı 5 yılda yüzde 27,5 arttı”

İçerisinde her esnaf kolundan mağaza bulunduran AVM’lerin açılış kapanış saatlerinin daraltılmasını isteyen TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “AVM sayısı her geçen yıl artıyor. İçerisinde hemen hemen her esnaf kolundan mağaza var. Çevresindeki esnafın kazancını azaltan AVM’ler bayramlarda ve özel günlerde kapalı olmalı, açılış kapanış saatleri daraltılmalı” dedi.

28.01.2019Ekonomi
Palandöken: Türkiye sağlık turizminde lider olmalı

Palandöken: Türkiye sağlık turizminde lider olmalı

Dünyada sağlık turizmi konusunda Türkiye’nin lider olması gerektiğini belirten TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Ülkemizin jeopolitik konumunu, yer altı kaynaklarını, sağlık kuruluşlarını ve sektörde yetişmiş insan gücünü sağlık turizmi için fırsata çevirmeliyiz. Son yıllarda atak yaptığımız sağlık turizminde lider ülke konumuna geçmeliyiz. Dünyada sağlık turizmi denince akla ilk Türkiye gelmeli" dedi.

26.01.2019Ekonomi
İdari para cezaları makul ve adil olmalı

"İdari para cezaları makul ve adil olmalı"

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, esnaf ve sanatkarlara kesilecek idari para cezalarının makul ve adil olması gerektiğini belirterek, "Her işletmeye ve sektöre göre, hatta mümkün olabilirse o işletmenin geliri dikkate alınarak cezalar belirlenmeli." ifadesini kullandı.

21.01.2019Ekonomi
Gündem 24 - (16.01.2019)

Gündem 24 - (16.01.2019)

İşte Türkiye ve dünya gündemine dair gelişmeler, son 24 saatte yaşanan olaylar..

16.01.2019Özet
Onlara güzel haber Vergi muafiyeti devam edecek

Onlara güzel haber! Vergi muafiyeti devam edecek

TESK Başkanı Palandöken; 'E-ticaret yapan ev kadınlarına müjde. İnternetten satış yapanlar vergi muafiyetini kaybetmeyecek. Ev kadınlarına 30 bin TL’ye kadar vergi muafiyeti devam edecek. Evde küçük çaplı üretim yapan kadınlara mikro kredi verilsin' açıklamasında bulundu.

16.01.2019Ekonomi
TESKten elektrik ve doğal gazda indirim talebi

TESK'ten elektrik ve doğal gazda indirim talebi

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, elektrik ve doğal gazda sene başında yapılan indirimlerin zamlar karşısında yeterli olmadığını belirterek, "Geçen yıl yapılan zamların etkileri 'kış indirimi' ile azaltılmalı" ifadesini kullandı.

13.01.2019Ekonomi
TESKten KOBİ Değer Kredisine destek

TESK'ten "KOBİ Değer Kredisi"ne destek

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken: "Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın açıkladığı KOBİ Değer Kredisi tüm esnaf camiasına fayda sağlayacak, 39-40 bine yakın işletmeye verilecek bu kredi piyasaları rahatlatacak" açıklamasında bulundu.

10.01.2019Ekonomi
KOBİ nedir KOBİ olup olmadığınızı nasıl anlarsınız

KOBİ nedir? KOBİ olup olmadığınızı nasıl anlarsınız?

KOBİ değer kredisi detaylarının belli olması ardından farklı soru işaretleri gündeme geldi. En çok araştırılan konulardan biri de KOBİ’nin tanımı oldu. Kosgeb’in ‘KOBİ miyim' uygulaması ile firmalarınızın bu kapsama girip girmediğini öğrenebilirsiniz. Peki, KOBİ nedir?

10.01.2019Gündem
TESKten kredi kartı borcu yapılandırmasına destek

TESK'ten "kredi kartı borcu yapılandırması"na destek

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken: "Kredi kartı borçlarının yapılandırılması, piyasaların canlanmasıyla birlikte esnafa rahat nefes aldıracak." açıklamalarında bulundu.

8.01.2019Ekonomi
“1 yılda 229 bin iş yeri açıldı, 106 bin iş yeri kapandı”

“1 yılda 229 bin iş yeri açıldı, 106 bin iş yeri kapandı”

2018 sonu itibariyle esnaf ve sanatkar sayısının 1 milyon 753 bin 213 olduğunu belirten TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Sicil Gazetesinde yayımlanan ilanlara göre, esnaf ve sanatkarlarımıza ait 1 milyon 886 bin 727 iş yeri var. 2018 sonu itibariyle 229 bin 298 iş yeri açılırken, 106 bin 167 iş yeri kapandı. Diğer taraftan 37 bin 337 iş yeri de vergi kayıtları sona erdiği için resen terkin edildi. Ancak ilgilileri müracaat etmediği için Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Sicil Gazetesi’nde terkin ilanları yayımlanmadı” dedi.

7.01.2019Ekonomi
TESKten iş yeri kiralarında stopaj kaldırılsın önerisi

TESK'ten "iş yeri kiralarında stopaj kaldırılsın" önerisi

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken: "İş yeri kiralarında stopaj uygulaması tamamen kaldırılmalı ya da oran yüzde 20'den yüzde 5'e düşürülmeli." açıklamalarında bulundu.

2.01.2019Ekonomi
TESKten emeklilikte yaşa takılanlar için sağlık hizmeti önerisi

TESK'ten emeklilikte yaşa takılanlar için sağlık hizmeti önerisi

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken: "Emekli olabilmek için sigortalı olma koşulunu sağlayan ve prim gün sayısını doldurarak yaşı bekleyenler sağlık hizmetinden faydalanabilmeli" açıklamasında bulundu.

30.12.2018Ekonomi
Akaryakıt indirimi etiketlere yansıyacak

"Akaryakıt indirimi etiketlere yansıyacak"

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken: "Motorine yapılan indirim sayesinde esnafımızın maliyeti düşecek. Bu da ürünlerin etiketine indirim olarak yansıyacak." açıklamalarında bulundu.

24.12.2018Ekonomi
Şöyle bir hava almaya çıktım Bana kırmızı hiç yakışmıyor

Şöyle bir hava almaya çıktım! Bana kırmızı hiç yakışmıyor

Yılbaşı alışverişi sokakları kırmızıya boyamış. Normalde asla almayacağınız ne varsa hepsini tuhaf tuhaf fiyatlara alabiliyorsunuz. Aldım mı? Almadım tabii ki.

23.12.2018Hürriyet Pazar
Çok önemli uyarı: Milli Piyango bileti alırken buna dikkat

Çok önemli uyarı: Milli Piyango bileti alırken buna dikkat!

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken: "Geçmiş yıllarda yaşanan sahte bilet tuzağına kanmamak için özellikle piyango biletlerinin damgalı ve kaşeli olmasına dikkat edilmeli" açıklamasında bulundu.

21.12.2018Ekonomi
“9 milyon imar barışı başvurusu var

“9 milyon imar barışı başvurusu var"

İmar barışı başvuru süresinin yeni yılda 3 ay daha uzatılması ve ödemelerde taksit imkânı olması gerektiğini belirten TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Ekonomimiz için imar barışı uygulaması çok faydalı oldu. Bunun yeni yılda da devam etmesi için başvuru süreleri Mart ayına kadar devam etmeli. Aynı zamanda ödemekte güçlük çekenler için tek seferde alınan ücrete taksit imkânı getirilmeli” dedi.

19.12.2018Ekonomi

Yazar Sonuçları

KİT’siz kalkınma olmaz

KİT’ler (Kamu İktisadi Teşebbüsleri) istihdam, yatırım, fiyat istikrarı, teknoloji girdisi sağladıklarından yeniden açılmalıdır.

8.02.2019

Hem okula, hem 19.00 ile 04.00 arası işe giden çocuk işçiler var

GERİDE bıraktığımız 2018 Türkiye’de “Çocuk İşçiliğiyle Mücadele Yılı” idi.

16.01.2019