MENÜ

Tesk

Tesk ile ilgili tüm haberleri, son dakika Tesk haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Tesk haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 2.732 Tesk haberi bulunmuştur.

Tesk Haberleri

TESKten askıda ekmek uygulaması önerisi

TESK'ten "askıda ekmek" uygulaması önerisi

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken "Vatandaşlarımız büfeci, bakkal, lokantacı esnafımızdan fazladan ekmek, yemek, pide, çorba alarak, maddi durumu el vermeyenler için askıya bırakabilirler" dedi.

1.05.2019Ekonomi
Palandöken: “Köye dönüş proje kriterleri cezbedici olmalı”

Palandöken: “Köye dönüş proje kriterleri cezbedici olmalı”

TESK Başkanı Bendevi Palandöken, “Tarım ve hayvancılıkta dünya markası olma potansiyelimiz var. 2023 hedeflerine ulaşmanın temeli yerli üretimdir” dedi.

29.04.2019Ekonomi
TESK Genel Başkanı Palandöken: Trafikte teşvik önemli

TESK Genel Başkanı Palandöken: Trafikte teşvik önemli

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Sigorta primlerinin hesaplanmasında sürücünün ceza puanına göre artırım yapılabilecek. Sigorta primlerinde kurallara uyanlara sigorta primlerinde indirim yapılarak teşvik verilmeli. Aksi halde bu sistem sadece sigorta şirketlerini korumaktan öteye gitmez” dedi.

28.04.2019Ekonomi
TESKten ramazan fırsatçıları uyarısı

TESK'ten "ramazan fırsatçıları" uyarısı

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken "Ramazan ayında gıda fiyatlarının düşeceği beklentisindeyiz. Bu da esnafın ve piyasaların canlanacağı anlamına geliyor ancak piyasadaki bu talep artışını fırsata çevirmek isteyenlere karşı dikkatli olunmalı" dedi.

27.04.2019 Ekonomi
Palandöken: AVM ve zincir mağazalar haftada 1 gün tatil edilmeli

Palandöken: AVM ve zincir mağazalar haftada 1 gün tatil edilmeli

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken "Haftada 7 gün açık olan AVM, zincir mağazalar ve büyük mağazaların Avrupa örneklerinde olduğu gibi haftada bir gün kapalı olmaları sağlanmalıdır" dedi.

26.04.2019Ekonomi
TESK Başkanı Palandöken: Yeni yapılarda otopark birinci öncelik olmalı

TESK Başkanı Palandöken: Yeni yapılarda otopark birinci öncelik olmalı

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yeni inşa edilen yapılarda otoparkın olmasının hem yürüyen vatandaşlar için hem de sanatkarların dükkanının önünün kapanmaması için birinci öncelik olması gerektiğini söyledi.

25.04.2019Ekonomi
TESKten temel gıda ürünlerinde KDV indirimi talebi

TESK'ten "temel gıda ürünlerinde KDV indirimi" talebi

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken "Temel gıda ürünlerindeki yüzde 8'lik KDV, fiyatların dengelenmesi için yüzde 1'e indirilmeli" dedi.

24.04.2019Ekonomi
Poşet beyannamesi için süre uzatıldı mı Son gün ne zaman

Poşet beyannamesi için süre uzatıldı mı? Son gün ne zaman?

Çevre Koruma Kanunu kapsamında 2019 yılının başlangıcı itibariyle yürürlüğe giren poşet beyannamesi için ocak, şubat ve mart ayı beyannameleri Resmi Gazete kararı ile 24 Nisan tarihine kadar ertelenmişti. Beyanlar, ilgililerin Gelir veya Kurumlar Vergisi yönünden bağlı olduğu Vergi Dairesine ya da internet üzerinden yapılabilecek. Peki, poşet beyannamesi için süre uzatılacak mı? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

24.04.2019Ekonomi
Poşet beyannamesi süresi yarın sona eriyor

Poşet beyannamesi süresi yarın sona eriyor

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken "Yüz binlerce esnafımızın poşet cezasına çarptırılmaması için beyanname verme süresinin acilen uzatılması gerek" dedi.

23.04.2019Ekonomi
TESK Başkanından 23 Nisan mesajı

TESK Başkanı'ndan 23 Nisan mesajı

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Çocuklar Cumhuriyetimizin teminatı, masumiyetin, barışın ve umudun sembolüdür. Çocuklarımıza daha iyi bir gelecek sunabilmek için hep birlikte çalışmalı, vatana millete hayırlı evlatlar yetiştirmeliyiz” dedi.

22.04.2019Ekonomi
TESK Başkanı Palandöken: Ölümlü trafik kazaları azaldı

TESK Başkanı Palandöken: Ölümlü trafik kazaları azaldı

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken "Bu yılın ilk çeyreğinde, geçen yılın aynı dönemine göre meydana gelen kaza sayısı neredeyse aynı kalırken görülen ölüm sayısı yüzde 42 azaldı" dedi.

20.04.2019Ekonomi
TESK Başkanı: Sebze meyve fiyatları düşecek

TESK Başkanı: Sebze meyve fiyatları düşecek

Türkiye Esnaf Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken, "Sebze meyve fiyatları önümüzdeki günlerde yarı yarıya düşecek" dedi.

17.04.2019Ekonomi
Palandöken: Kermeslerin görevi zeytin-peynir satmak değildir

Palandöken: Kermeslerin görevi zeytin-peynir satmak değildir

TESK Genel Başkanı Palandöken uzun süren kermeslere ilişkin tepkisini dile getirdi.

17.04.2019Ekonomi
‘Pahalı satışı önleyeceğiz’

‘Pahalı satışı önleyeceğiz’

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, dün yaklaşık iki saat süren ekonomi zirvesinde, fiyat istikrarının sağlanmasının önemini vurgulayarak, 'Vatandaşın şikâyetlerini alıyoruz. Talimatı verdim, pahalı satışı önleyeceğiz' dedi. Erdoğan, kıdem tazminatı konusunda da 'Kimsenin mağdur edilmesini istemiyoruz. Bu konunun üç ayağı var, mutabakat esastır, tüm boyutlarıyla istişare ederek karar vereceğiz' açıklaması yaptı.

17.04.2019Gündem
Palandöken: Esnaf ve sanatkarımıza emeklilik yolu açılmalı

Palandöken: Esnaf ve sanatkarımıza emeklilik yolu açılmalı

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, emekli olamayan esnafa kolaylık sağlanması gerektiğini söyledi.

16.04.2019Ekonomi
Palandöken: Türkiyenin turizm potansiyeli çok yüksek

Palandöken: Türkiye'nin turizm potansiyeli çok yüksek

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken "Turizm, özellikle gelişmekte olan ülkelerin, döviz girdisi bakımından, en önemli gelir kaynaklarından birisi. Ülkemiz de dört bir yanıyla turizm potansiyeli çok yüksek bir ülke" dedi.

15.04.2019Ekonomi
Palandöken: Kuralsızlık mutlaka bitirilmeli

Palandöken: Kuralsızlık mutlaka bitirilmeli

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken “Zincir marketler onlarca esnaf kolunu olumsuz etkiliyor” dedi.

14.04.2019Ekonomi
TESK Başkanı Palandökenden Can Bartu için başsağlığı mesajı

TESK Başkanı Palandöken'den Can Bartu için başsağlığı mesajı

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken "Spor camiası efsane bir ismi kaybetti" dedi.

12.04.2019Ekonomi
Reform coşkusu

Reform coşkusu

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın açıkladığı ‘Yeni Ekonomi Programı Yapısal Dönüşüm Adımları 2019’ iş dünyası tarafından olumlu karşılandı. Özellikle kıdem tazminatı reformu ve bankacılık sistemine ilişkin düzenlemelere dikkat çeken iş dünyası yeni adımları değerlendirdi.

12.04.2019Ekonomi
TESK Başkanı Palandöken kredi açıklaması

TESK Başkanı Palandöken kredi açıklaması

Esnafın ekonomik dalgalanmalardan en çok etkilenen kesim olduğunu belirten TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Esnafımız az sermayesi ve her geçen gün çevresinde yükselen AVM ve zincir marketlerle baş etmeye çalışıyor. Dolayısıyla ekonomik dalgalanmadan da en çok olumsuz etkilenen kesim oluyor. Bu olumsuz etkiyi en aza indirmek için diğer kesimlere olduğu gibi esnafa da cansuyu kredisi verilmeli” dedi.

11.04.2019Ekonomi
TESK Başkanı Palandöken reformlardan memnun

TESK Başkanı Palandöken reformlardan memnun

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken "Reformların zaman kaybedilmeden hayata geçirilmesiyle haksız rekabet ortadan kalkacaktır" dedi.

10.04.2019Ekonomi
TESKten reform çağrısı

TESK'ten "reform" çağrısı

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Yabancı sermaye bir yana yerli sermayemiz bile son yıllarda Çin, Hindistan gibi ülkelere kayıyor. Oysa tam tersine o ülkelere giden sermayeyi Türkiye'ye çekecek reformlar yapmalıyız" açıklamasında bulundu.

9.04.2019Ekonomi
TESKten kültür turizmi çağrısı

TESK'ten kültür turizmi çağrısı

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Dünyada eşi benzeri görülmemiş tarihi ve kültürel mirasımız var, maalesef yabancılar tarafından bilinmiyor. Bu eserlere yönelik bir tanıtım kampanyasıyla yabancı turist sayısını daha da artırabiliriz" açıklamasında bulundu.

7.04.2019Ekonomi
TESKin yapısal reform beklentisi

TESK'in "yapısal reform" beklentisi

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken "Yapısal reformlar belirlenirken esnaf ve sanatkarımızın finansmana erişiminin önü açılmalı. Bunun için de öncelikle tüm bankalar için etkin sicil düzenlemesi getirilmeli ve bu zorunlu olmalı" dedi.

6.04.2019Ekonomi
Bakan Pekcan: Ekonomide çok önemli adımlar atılacak

Bakan Pekcan: Ekonomide çok önemli adımlar atılacak

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "Önümüzdeki dönem, ekonomide çok önemli adımların atılacağı tam bir icraat dönemi olacak bizim için." dedi.

5.04.2019Ekonomi
Çok önemli uyarı: Sakın internetten almayın

Çok önemli uyarı: Sakın internetten almayın

Düğün sezonunun başlamasıyla birlikte sahte altına karşı vatandaşları uyaran TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Düğünlerin vazgeçilmezi olan altınların fiyatı yükselince dolandırıcılar piyasaya sahte altın sürmekte gecikmiyor. Vatandaşlarımız altın alırken ve bozdururken çok titiz davranmalı. Özellikle internet üzerinden taksitle altın almak oldukça riskli. Hediyelik altın alanların ve altına yatırım yaparak birikim yapanların hayal kırıklığına uğramaması için bilinir ve güvenilir kuyumcu esnafından alışveriş yapılmalı” dedi.

4.04.2019Ekonomi
TESK Başkanı: Enerji maliyetleri azaltılırsa enflasyon düşer

TESK Başkanı: Enerji maliyetleri azaltılırsa enflasyon düşer

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Üretimin hızla artacağı bir dönemde başta akaryakıt olmak üzere enerji maliyetleri düşürülürse hem sınai ve zirai üretimi desteklemiş oluruz hem de enflasyonun düşmesine katkı sağlamış oluruz" açıklamasında bulundu.

3.04.2019Ekonomi
Palandöken: İlk çeyrekte 70 bin iş yeri açıldı

Palandöken: İlk çeyrekte 70 bin iş yeri açıldı

Yılın ilk çeyreğinde esnaf ve sanatkar sayısının 1 milyon 772 bin 650 olduğunu kaydeden TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Sicil Gazetesi’nde yayınlanan ilanlara göre, esnaf ve sanatkarlarımıza ait 1 milyon 907 bin 857 iş yeri var. 2019 yılının ilk çeyreğinde 70 bin 888 iş yeri açıldı, 29 bin 214 iş yeri kapandı. Diğer taraftan, 20 bin 544 iş yeri de vergi kayıtları sona erdiği için resen terkin edildi. Ancak ilgilileri müracaat etmediği için sicil gazetesinde terkin ilanları yayınlanmadı. Böylece yılın ilk çeyreğinde esnaf ve sanatkarlara ait iş yeri sayısı 21 bin 130 arttı” dedi.

2.04.2019Ekonomi
Palandöken: Yeni dönemde hizmetlere odaklanılmalı

Palandöken: Yeni dönemde hizmetlere odaklanılmalı

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken “Artık siyasi partiler seçim tartışmalarını bırakıp hizmetlere odaklanmalı" dedi.

1.04.2019Ekonomi
TESKten taksit sayısı uyarısı

TESK'ten "taksit sayısı" uyarısı

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Taksit sayısı artarsa fiyat ucuzlar gibi bir algıya kapılmamak gerekir. Borç yüküne girmemek için ihtiyaç dışı alışverişler yapılmamalı" açıklamasında bulundu.

31.03.2019Ekonomi
Palandöken: Altında taksit imkanı piyasaları hareketlendirir

Palandöken: Altında taksit imkanı piyasaları hareketlendirir

İşçilik gerektiren altın satışlarına taksit imkanı getiren yeni düzenlemenin hem esnaf hem de altın alacaklar için sevindirici olduğunu dile getiren TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "İşçilikli altına taksit imkanı özellikle düğün sezonu başlarken yeni evlenecek çiftlere avantaj sağlayacak. Aynı zamanda kuyumcu esnafımızın da kazancını artıracak olan bu imkan piyasaları hareketlendirir. En önemlisi taksit sayesinde düğüne katılanlar evlenen yeni çiftlere eskisi gibi işçilikli altın takılabilecek" dedi.

30.03.2019Ekonomi
Palandökenden pos komisyonu talebi

Palandöken'den pos komisyonu talebi

Bankaların yüksek pos cihazı komisyon oranlarını düşürmesi gerektiğine dikkati çeken TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Sürekli dile getirdiğimiz ve çözüme kavuşmasını istediğimiz yüksek pos cihazı komisyon oranları maalesef halen esnafı zorlamaya devam ediyor. Tüm bankalar geçtiğimiz ay Ziraat Bankası’nın aldığı karar gibi komisyon oranlarını düşük seviyede tutmalı. Esnafın kazancı birçok kalemle zaten azalıyorken, bankalar pos cihazında yüksek oranlı komisyonlarla bu azalmaya katkı sağlıyor” dedi.

29.03.2019Ekonomi
Çok önemli uyarı: Kredi kartı kullananlar dikkat

Çok önemli uyarı: Kredi kartı kullananlar dikkat!

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Banka ve kredi kartlarıyla ilgili pek çok dolandırıcılık türü ortaya çıktı. Vatandaşlarımızın kart kullanımında her zamankinden daha dikkatli olması gerekiyor" açıklamasında bulundu.

28.03.2019Ekonomi

Hisarcıklıoğlu: Tarihimizde böyle bir şey görülmedi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu "Tarihimizde böyle bir şey görülmedi. İlk 3 ay boyunca yeni işe alacağımız kardeşlerimizin maaşı, sigortası, primi hepsi devletten. 3 ayın sonrası 9 ay boyunca işveren sadece ücreti ödüyor, üzerinde vergi yükü tamamen devletten" dedi.

28.03.2019Ekonomi
Alışverişte buna dikkat: Çok önemli indirim tuzağı uyarısı

Alışverişte buna dikkat: Çok önemli indirim tuzağı uyarısı!

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Sadece belli başlı birkaç üründe yapılan indirim bile afişlerde sanki tüm ürünlerde yapılmış gibi lanse ediliyor. Vatandaşlarımız indirim tuzaklarına karşı dikkatli olmalı. Sezon ortası indirimi adı altında yüzde 50 artı kasada yüzde 20 indirim yapmak inandırıcı değil. Bunlar firmaların pazarlama stratejisi" açıklamasında bulundu.

27.03.2019Ekonomi
Palandöken: Esnafa da tanzim satış hakkı tanınmalı

Palandöken: Esnafa da tanzim satış hakkı tanınmalı

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "2 milyon iş yeriyle ekonominin can damarı olan esnaf ve sanatkarımıza da tanzim satış hakkı tanınmalı" dedi.

27.03.2019Ekonomi
TESKten istihdam için tek teşvik sistemi önerisi

TESK'ten istihdam için "tek teşvik sistemi" önerisi

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Kayıt dışı istihdamı azaltmak ve kayıtlı istihdamı artırabilmek için 18 çeşit teşvik veriliyor. 18 istihdam teşvikini ne işveren ne de işçiler tam olarak biliyor. Kayıtlı istihdamı artırmak istiyorsak tek ve basit bir teşvik sistemi getirilmeli" açıklamasında bulundu.

25.03.2019Ekonomi
TESKten eksper havuzu önerisi

TESK'ten "eksper havuzu" önerisi

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken "Sigorta eksperlerinin tespit ücretlerinin tarafsız olması için Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesinde eksper havuzu oluşturulmalıdır" dedi.

23.03.2019Ekonomi
Palandöken: KDV ve ÖTV indirimlerinin uzatılması sevindirici

Palandöken: KDV ve ÖTV indirimlerinin uzatılması sevindirici

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken "KDV ve ÖTV indirimlerinin 3 ay daha uzatılması piyasaları rahatlatacak. Mobilya, otomobil, konut, motosiklet, tapu harcı ve ticari araçlarda ÖTV ve KDV indirimlerinin sürelerinin uzatılması sevindirici bir haber oldu" dedi.

21.03.2019Ekonomi
Palandökenden ÖTV ve KDV çağrısı

Palandöken'den ÖTV ve KDV çağrısı

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken "Mobilya ve beyaz eşyadaki vergi indirimlerinin süresi uzatılmalı. Otomotiv ve konut sektöründe ise vergi rejimi değiştirilmeli ve kalıcı vergi indirimleri yapılmalı" dedi.

19.03.2019Ekonomi
TESK Başkanı Palandökenden Çanakkale Zaferi mesajı

TESK Başkanı Palandöken'den Çanakkale Zaferi mesajı

TESK Genel Başkanı Palandöken "Çanakkale Zaferi bağımsızlık için verilen başarılı bir mücadele olmasının yanı sıra Türk milletinin dayanışmasının, birlik ve beraberliğinin de simgesidir" dedi.

17.03.2019Ekonomi
TESKten yöresel ürün çağrısı

TESK'ten "yöresel ürün" çağrısı

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken "Yöresel ürünlerimizi dünyaya tanıtmalıyız. Bu lezzetlerin yurt içinde olduğu kadar, yurt dışında da tanıtımının en iyi şekilde yapılıp, yeni pazarlara açılması lazım" dedi.

16.03.2019Ekonomi
TESK Başkanı: Tabela kirliliğinin önüne geçilmeli

TESK Başkanı: Tabela kirliliğinin önüne geçilmeli

Tüm iş yerlerinde Türkçe tabela kullanılması için çağrıda bulunan TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “İş yeri tabelalarında dikkat çekmek için kullanılan yabancı kelimelere son verilmeli. Caddelerimizi tabela kirliliğinden arındırmak ve dilimizin yozlaşmasını önlemek için Türkçe tabela kullanımı özendirilmeli” dedi.

15.03.2019Ekonomi
Palandöken: Esnafımız yurt dışı iş gezisi desteğinden faydalanmalı

Palandöken: Esnafımız yurt dışı iş gezisi desteğinden faydalanmalı

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken "KOSGEB tarafından uzun süredir verilen yurt dışı iş gezisi desteği artık TESK iş birliğiyle de gerçekleştiriliyor. Tüm esnafımız bu destekten faydalanmalı" dedi.

14.03.2019Ekonomi
Palandökenden Perakende Yasası açıklaması

Palandöken'den Perakende Yasası açıklaması

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Uzun süredir beklediğimiz Perakende Yasasının güncellenme çalışmaları sevindirici. Taslak halinde olan güncellemeye esnaf ve sanatkârın en etkin şekilde korunduğu maddeler eklenmeli” dedi.

12.03.2019Ekonomi
TESK Başkanı Palandökenden Staj emeklilikten sayılsın çağrısı

TESK Başkanı Palandöken'den 'Staj emeklilikten sayılsın' çağrısı

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken "Çırakların sigortalılık başlangıcı işe giriş tarihinden değil, çıraklık eğitimi döneminden başlatılmalı" dedi.

11.03.2019Ekonomi
Palandökenden korsan çilingir uyarısı

Palandöken'den korsan çilingir uyarısı

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, korsan çilingirlere karşı halkın dikkatli olması gerektiği uyarısında bulundu.

10.03.2019Ekonomi
Palandöken: Kuru yemiş kuru yemişçi esnafından alınır

Palandöken: Kuru yemiş kuru yemişçi esnafından alınır

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, zincir marketlerin kuru yemişci esnafını zor duruma düşürdüğünü söyledi.

9.03.2019Ekonomi
Kadın girişimciye ihracat kredisi

Kadın girişimciye ihracat kredisi

TÜRK Eximbank, ihracat sektöründe rollerinin artması için ihracatçı kadın girişimcilere özel bir finansman imkanı geliştirdi. Kredinin müjdesini Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde verdi.

9.03.2019Ekonomi

Yazar Sonuçları

S-400’den F-35 krizine tırmandırılan süreç

ESKİ Milli Savunma ve Adalet Bakanı Prof. Dr. Hikmet Sami Türk, “ABD’nin Türkiye’yi F-35 savaş uçağı ile ilgili ortak projede devre dışı bırakmak istemesi ve Türkiye’nin bedelini ödediği uçakları teslimden kaçınmasının, bu konudaki sözleşmeye ve hukuka aykırı bir hareket olduğunu” vurgulayarak “Türkiye, ülke bütünlüğünü her türlü saldırıya, bu arada ayrılıkçı, bölücü terör örgütlerine karşı savunmak durumundadır. Bu hakkımızı kimse tartışamaz” dedi.

5.04.2019