MENÜ

Tescilli Araç

Tescilli Araç ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Tescilli Araç haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 292 Tescilli Araç haberi bulunmuştur.

Tescilli Araç Haberleri

Online trafik cezası sorgulama işlemi nasıl yapılır | E -Devlet ve EGM üzerinden plakadan ceza öğrenme

Online trafik cezası sorgulama işlemi nasıl yapılır? | E -Devlet ve EGM üzerinden plakadan ceza öğrenme

Milyonlarca sürücü, online trafik cezası sorgulama ve ödeme işlemlerini öğrenmek için internetten sık sık araştırma yapıyor. Trafikte ışık ve şerit ihlali nedeniyle ceza alan sürücüler, trafik cezalarını E-Devlet yada Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) üzerinden kolaylıkla öğrenebiliyor. Peki, Online trafik cezası sorgulama işlemi nasıl yapılır? İşte, E-Devlet ve EGM üzerinden plaka no ile trafik cezası sorgulama ekranı.

1.05.2019Gündem
Son dakika... E-Devlet üzerinden 5 yeni hizmet daha

Son dakika... E-Devlet üzerinden 5 yeni hizmet daha

E-Devlet Kapısı üzerinden, "risk merkezi raporu" başvurusu, "adıma tescilli araç", kalfalık, ustalık, usta öğrencilik ve iş yeri açma belgesi sorgulamaları ile elektrik ve doğal gaz işlemleri yapılabilecek.

21.03.2019Ekonomi
Trafik ceza sorgulama işlemi nasıl yapılır

Trafik ceza sorgulama işlemi nasıl yapılır?

Araç sahipleri internetten trafik ceza sorgulama işleminin nasıl yapıldığını merak ediyorlar.. Otomobil sahiplerinin bu konuda en çok gerçekleştirdiği ve detaylarını araştırdığı işlemler arasında araç plakasından ceza sorgulanabiliyor mu sorusu oluyor? Peki internetten trafik cezası sorgulamanın en kolay yolu nedir? İşte trafik ceza sorgulama uygulamasının detayları

5.06.2018Gündem
Plakadan ceza sorgulama işlemi yapılabiliyor mu İşte plaka sorgulama ekranı

Plakadan ceza sorgulama işlemi yapılabiliyor mu? İşte plaka sorgulama ekranı

Plakadan ceza sorgulama işleminin detayları araç sahipleri tarafından merak ediliyor. Trafik içinde ceza uygulamasına tabi tutulduğundan şüphelenen araç sürücüleri artık online olarak plaka üzerinden ceza sorgulama işlemi yapabiliyor. Peki trafik ceza sorgulama işlemi nasıl yapılır?

22.05.2018Gündem
Trafik cezası sorgulama işlemi nasıl yapılır Plakadan ceza sorgulama

Trafik cezası sorgulama işlemi nasıl yapılır? Plakadan ceza sorgulama

Plakadan trafik cezası sorgulama işlemi, sürücüler tarafından araştırılan konular arasında yer almaya devam ediyor. Trafikte çeşitli nedenlerle ceza yiyen vatandaşlar, bu cezasının detayları için plakadan trafik cezası sorgulama işlemine devam ediyor. Peki, binlerce sürücünün merakla araştırdığı trafik cezası sorgulama işlemi nasıl yapılır? İşte, plaka ile ceza sorgulama işlemi hakkında detaylı bilgiler

1.05.2018Gündem
Aracı olamadan HGS cezası yedi

Aracı olamadan HGS cezası yedi

Üzerine tescilli aracı olmadığı halde hızlı geçiş sistemi (HGS)ihlal cezası yazılan emekli polis memuru Mustafa Doğan, “Ben Antalya’da ikamet ediyorum ceza İstanbul’da kesilmiş. Üzerime tescilli araç yok. Buna rağmen T.C numaramın yazılı olduğu ceza makbuzu evime geliyor. Devletin kurumu da ‘Biz hata yaptık’ diyeceğine ‘Sen hata olduğunu kanıtla’ diyor.

5.01.2017Ekonomi
e-Devlet’te artık araç sorgulaması yapılamacak

e-Devlet’te artık araç sorgulaması yapılamacak

BİR dizi hizmete erişimin sağlandığı e-Devlet Kapısı üzerinden artık plaka numarası ile araç sorgulaması yapılamayacak. İlgili alana girildiğinde, Emniyet Genel Müdürlüğü talimatı üzerine bu alanda yalnızca kişiye ait araçlara ilişkin sorgulamasının yapılabileceği bilgisi yer alıyor.

15.04.2016Ekonomi
e-Devlet araç ve sürücü belgesi ceza puanı sorgulama

e-Devlet araç ve sürücü belgesi ceza puanı sorgulama!

e-Devlet üzerinden EGM (Emniyet Genel Müdürlüğü) tarafından sunulan hizmetlerden biri de araç sorgulama hizmetidir. Araç sorgulama hizmeti sayesinde araçla alakalı Emniyet Genel Müdürlüğü’nde kayıtlı tüm bilgiler görülmektedir. Peki, e-Devlet ile araç sorgulaması nasıl yapılır? e-Devlet sürücü belgesi ceza puanı sorgulaması nasıl yapılır? EGM trafik cezası sorgulaması nasıl gerçekleştirilir? Tüm detaylar haberimizde...

7.03.2016Gündem
e-Devlet sürücü belgesi ceza sorgulama

e-Devlet sürücü belgesi ceza sorgulama!

e-Devlet kapısı sistemi sayesinde kamu kurumları ile alakalı işlemler online olarak gerçekleştirilebiliyor. Özellikle aracı olan vatandaşların işine çok yarayacak olan işlemlerden biri de ‘Sürücü Belgesi Ceza Puanı Sorgulama’dır. Bu sorgulama sayesinde araç sahipleri sürücü belgesine işlenmiş olan cezaları görebilirler. Peki, sürücü belgesi ceza sorgulama işlemi nasıl yapılır? Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından e-Devlet üzerinden sunulan diğer hizmetler nelerdir? Tüm detaylar haberimizde...

24.02.2016Gündem
e-Devlet araç sorgulama hizmetleri nelerdir

e-Devlet araç sorgulama hizmetleri nelerdir?

e-Devlet’in online araç ve plaka sorgulama işlemleri sayesinde, vatandaş sorgulamak istediği araca ait hasar ve sigorta poliçe bilgilerine kolay ve pratik bir şekilde erişebiliyor.

13.01.2016Gündem
Trafik cezası sorgulama ve Online ceza ödeme nasıl yapılır

Trafik cezası sorgulama ve Online ceza ödeme nasıl yapılır?

Trafik cezası sorgulama ve online ceza ödeme işlemleri artık çok kolay. E-devlet üzerinden rahatlıkla trafik cezanızı sorgulayabilirsiniz.

1.12.2015Bilgi
Trafikteki her üç araçtan biri yaşlı

Trafikteki her üç araçtan biri 'yaşlı'

Türkiye'de trafikteki her 100 araçtan 36'sının 15 yaş ve üzerinde olduğu ortaya çıktı.

31.03.2014Ekonomi
DİKKATSİZLİĞİN BEDELİNİ AĞIR ÖDÜYORUZ

DİKKATSİZLİĞİN BEDELİNİ AĞIR ÖDÜYORUZ

Konya Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şubesi, 'Karayolları Trafik Haftası' nedeniyle kazaların önlenmesi amacıyla kent merkezinde Mobese kameralarına yansıyan kaza görüntülerini basına dağıttı. 2011 yılı il genelinde 4 bin 325 ölümlü ve yaralamalı trafik kazası meydana gelirken, kazalarda 112 kişi yaşamını yitirdi, 7 bin 761 kişi de yaralandı. Özellikle il merkezinde meydana gelen kazaların nedenleri arasında birincisi sırayı hız alırken, kavşaklarda geçiş önceliği ise ikinci sırada yer aldı. Konya, tescilli araç sayısı bakımından Türkiye'de 6'ncı sırada yer alırken, her 4 kişiden 1'nin araç, her 3 kişiden 1'i sürücü belgesine sahip olduğu belirtildi.Hasan DÖNMEZ/KONYA/DHA

7.05.2012Haber
Mezara kadar tek plaka

Mezara kadar tek plaka

Emniyet Genel Müdürlüğü, yıl ortasında "tek plaka" uygulamasına geçmeye hazırlanıyor. TC kimlik numarasına göre verilecek plaka ölene kadar aynı şahsın üzerinde kalacak ve devredilemeyecek

4.02.2010Gündem
Mezara kadar tek plaka

Mezara kadar tek plaka

BELÇİKA VE İSVİÇRE'DE İNCELEME

3.02.2010Ekonomi
Yılda 10 bin kişi kazalarda ölüyor

Yılda 10 bin kişi kazalarda ölüyor

DİYARBAKIR'da Bölge Değerlendirme Toplantısı'na katılan Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Celal Uzunkaya, trafik kazalarında Türkiye'de her yıl 10 bin kişinin yaşamını yitirdiğini ve 200 bin kişinin sakat kaldığını söyledi.

25.08.2008Gündem
Çin malları ile canlandı pazar 500 bine yaklaştı

Çin malları ile canlandı pazar 500 bine yaklaştı

Motosiklet, hem ekonomik bir ulaşım aracı, hem keyifli bir hobi, hem yolları az yıpratması, hem trafik sorununa alternatif çözüm olması, hem de park sorununu ortadan kaldırması sebebiyle gelişmiş ülkelerde en çok tercih edilen ulaşım araçlarının başında yer alıyor.

28.03.2006Kelebek
804 bin LPGli araç var

804 bin LPG'li araç var

Bolu Trafik Şube Müdürü Burhan Oflaz, Emniyet Genel Müdürlüğü'nün 2005 yılı tespitlerine göre LPG'li araç sayısının 804 bin 107 olduğunu söyledi.

4.03.2005Gündem
Hangardan çıkacak

Hangardan çıkacak

Dünyaca ünlü süpürgesi, tasarımları ve inovasyonlarıyla tanınan İngiliz Dyson, 18 ay önce elektrikli otomobil üretmek için kolları sıvadı. İngiltere’deki Hullavington Hava Sahası’nda kurdukları hangarda 500 uzmanla çalışmalarını hızlandıran İngiliz marka geçen hafta aldığı ilk patentleri yayınladı. Şirketin kurucusu James Dyson, “Piyasada mevcut olanlardan ayrışacak aracımızı 2021 yılında piyasaya süreceğiz” dedi.

13.05.2019Ekonomi
İstanbul’da asker konvoyunda drift yapan trafik magandası yakalandı

İstanbul’da asker konvoyunda 'drift' yapan trafik magandası yakalandı

İstanbul Eyüpsultan’da asker konvoyu yaparak caddeyi trafiğe kapatıp “drift” diye tabir edilen yanlama hareketi yapan maganda, sivil trafik ekipleri tarafından yakalandı. Ehliyetine el konulan magandaya kullandığı aracın neredeyse değeri kadar olan 7 bin 710 lira idari para cezası kesildi. Ayrıca otomobil de 60 gün süreyle trafikten men edildi.

16.04.2019Gündem
Mehmet Özhaseki: Mahalle kültürünü geri getireceğiz

Mehmet Özhaseki: Mahalle kültürünü geri getireceğiz

AK Parti’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki, masaya 111 proje koydu. Çocuklar, gençler, yaşlılar, sokak hayvanları… Şehirde yaşayan herkese göre bir çalışması var Özhaseki’nin… Peki detayları neler? Rakibi Mansur Yavaş hakkında ne düşünüyor? Kendisini FETÖ ile ilişkilendirenlere ne cevap veriyor? Özhaseki ile buluştuk.

26.01.2019Gündem
70 ülkede korna çalıyor

70 ülkede korna çalıyor!

Korna üretimi konusunda 30 yıldır Türkiye’de lider olan Seger’in Genel Müdürü Tülin Tezer, Tesla’dan Ford’a dünyanın en önde gelen otomobil markalarına korna üreten sistemin başındaki kadın yönetici. Önünde ‘erkek’ ibaresi olmayan tek ‘Makine mühendisi aranıyor’ ilanına başvurdu, sektöründe fark yarattı.

2.11.2018Ekonomi
Adblue nedir 1000 litre yakıta 40 litre ekleniyor

Adblue nedir? 1000 litre yakıta 40 litre ekleniyor

Dizel motorlu otobüs, midibüs ve kamyon gibi vasıtalarda kullanımıyla gündemde yer alan Adblue, egzos emisyonunda önemli bir yardımcıdır. Bu madde aracılığıyla kimyasal ayrıştırma esnasında azotoksikler, su buharına ve azot gazına dönüştürülerek egzosdan dışarı salınır. Böylece, hava kirliliği minimum düzeye indirilmiş olur. İşte, Adblue hakkında merak edilen tüm detaylar

26.10.2018Gündem
Pilot işadamı ölüme uçtu

Pilot işadamı ölüme uçtu

Koç Holding şirketlerinden Otokar’ın aynı zamanda pilot olan yönetim kurulu başkanvekili Halil İbrahim Ünver (68) ve pilot İsmet Özgür’ün bulunduğu helikopter Bostancı sahilinde kontrolden çıkarak düştü. Pilotların büyük çabasıyla sahil yolundan uzaklaşan helikopterin denize düşmesi sonucu Ünver hayatını kaybetti, Özgür ise yaralandı.

6.09.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Trafikte 3.5 milyon araç sigortasız dolaşıp suç işliyor

ELİMDE, Trafik Sigortaları Bilgi Merkezi’nin otomobil sigortalarına yönelik yaptığı araştırmanın sonuçları var.

21.03.2010

Yeşil başkent: Ljubljana

Ljubljana, Slovenya’nın başkenti ve en büyük şehri… Yeşilliği ve doğal güzellikleriyle ön plana çıkan kent, 2016 yılında European Green Capital Ödülü’nü aldı. Ljubljana, eski ve yeni şehir olarak ikiye ayrılıyor. Kültür şehri olan Ljubljana, birçok doğal güzelliğe ve tarihi mekâna ev sahipliği yapıyor. İşte Ljubljana gezi rehberi…

9.04.2019

Bakan Albayrak sektörü dinliyor

Eylül ayında otomobil ve hafif ticari araç satışlarındaki yüzde 68’lik kaybın ardından ekim ayında da pazarın 25 bin adedin altında tamamlayacağına ilişkin beklentiler otomotiv sektörünü tam anlamıyla köşeye sıkıştırdı.

28.10.2018