MENÜ

Termal Turizm

Termal Turizm ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Termal Turizm haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.092 Termal Turizm haberi bulunmuştur.

Termal Turizm Haberleri

Türkiye turistlere şifa oldu

Türkiye turistlere "şifa" oldu

Geçen yıl 46 milyonu aşkın ziyaretçiyi ağırlayarak turizmde Cumhuriyet tarihinin rekorunu kıran Türkiye'nin başarısına "sağlık turizmi" kapsamında gerçekleşen seyahatler de katkı sağladı.

16.02.2019Ekonomi
Erdoğandan polisin elini ısıran HDPli vekile çok sert sözler

Erdoğan'dan polisin elini ısıran HDP'li vekile çok sert sözler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Gökdere Meydanı'nda düzenlenen Bursa mitinginde konuştu. Erdoğan polisin elini ısıran HDP milletvekili Saliha Aydeniz'e sert tepki göstererek, "Bunlar ahlaksız… İşte bir tane terör örgütünün mensuplarından bir milletvekili bayan benim bayan polisimin elini ısırıyor. Bunlara bunun hesabını sormayacak mıyız? Soracağız. Öyle 25 kuruşa simit yok. Bunların bedelini ödeyecekler" dedi. Erdoğan ayrıca Bursa'da da tanzim satışların başlayacağını duyurdu.

15.02.2019Gündem
Evimin perdesi kapalı

Evimin perdesi kapalı

Millet İttifakı’nın Ankara büyükşehir belediye başkan adayı Mansur Yavaş başkent hayalini anlattı, Ulus projesini ilk kez Hürriyet ile paylaştı. Evinin karşısına inşa edilen gökdelen yüzünden perdeleri açamadıklarını belirtirken “Ankara’da şu anda yerleşim bölgelerinin bulunduğu yer, bütün şehir arazisinin sadece yüzde 3’ü. Yatay mimariyle insanların filmlerde görüp hoşlandığımız bahçeli evlerde yaşamasını sağlarsınız” dedi. Mansur Yavaş, hakkındaki iddiaları yanıtladı, seçilirse ilk işinin kentte aç, açık, yoksul bırakmamak olduğunu söyledi...

4.02.2019Gündem
Ev sahibi Araplar mahkemede

Ev sahibi Araplar mahkemede

Bolu'nun Mudurnu ilçesinde inşaası devam ederken iflas eden, şato tipi Burj Al Babas projesi için ilk alacaklılar toplantısı yapıldı.

2.02.2019Ekonomi
Yaptıkları şato tipi villalar çok tartışılmıştı... İflas Müdürlüğünden şirketle ilgili flaş karar

Yaptıkları şato tipi villalar çok tartışılmıştı... İflas Müdürlüğü'nden şirketle ilgili flaş karar

Bolu'da yaptığı şato tipi villalarla bilinen bir firmaya ait Sarot Turizm adlı şirketin projelerinin yarım kalması ve iflas kararı verilmesi üzerine şirket alacaklılarının başvuruda bulunduğu İstanbul 1. İflas Müdürlüğü, taraflar arasında bir toplantı düzenledi ve şirket faaliyetinin devamına yönelik karar aldı. Sarot Turizm avukatı, "Faaliyete devam edilirse altın, edilmezse çamur olur" dedi.

29.01.2019Ekonomi
Palandöken: Türkiye sağlık turizminde lider olmalı

Palandöken: Türkiye sağlık turizminde lider olmalı

Dünyada sağlık turizmi konusunda Türkiye’nin lider olması gerektiğini belirten TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Ülkemizin jeopolitik konumunu, yer altı kaynaklarını, sağlık kuruluşlarını ve sektörde yetişmiş insan gücünü sağlık turizmi için fırsata çevirmeliyiz. Son yıllarda atak yaptığımız sağlık turizminde lider ülke konumuna geçmeliyiz. Dünyada sağlık turizmi denince akla ilk Türkiye gelmeli" dedi.

26.01.2019Ekonomi
Mehmet Özhaseki: Mahalle kültürünü geri getireceğiz

Mehmet Özhaseki: Mahalle kültürünü geri getireceğiz

AK Parti’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki, masaya 111 proje koydu. Çocuklar, gençler, yaşlılar, sokak hayvanları… Şehirde yaşayan herkese göre bir çalışması var Özhaseki’nin… Peki detayları neler? Rakibi Mansur Yavaş hakkında ne düşünüyor? Kendisini FETÖ ile ilişkilendirenlere ne cevap veriyor? Özhaseki ile buluştuk.

26.01.2019Gündem
Termal turizm için atağa geçti

Termal turizm için atağa geçti

İnce kumlu plajları ve masmavi denizi ile yaz turizminin önemli adreslerinden İzmir'in Çeşme ilçesinde, otellerin kış aylarındaki doluluk oranı, termal turizmin de ön plana çıkmasıyla yüzde 70'lere ulaştı.

17.01.2019Ekonomi
Termal turizmin başkenti: Afyonkarahisar

Termal turizmin başkenti: Afyonkarahisar

Türkiye'de ‘kaplıca ve sağlık turizmi’ denilince ilk akla gelen şehir olan Afyonkarahisar, kış turizminin gözde merkezlerinden biri olarak dikkati çekiyor.

7.01.2019Seyahat
Ankara için 111 proje

Ankara için 111 proje

AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki, “İşin özü Haseki sözü” sloganıyla seçim projelerini dün AK Parti Genel Merkezi’nde düzenlediği basın toplantısında açıkladı.

4.01.2019Gündem
Doğu Karadenizde yeni turizm merkezleri oluşturuluyor

Doğu Karadeniz'de yeni turizm merkezleri oluşturuluyor

Doğu Karadeniz'de son yıllarda artan turist talebini karşılamak amacıyla Rize'de, Ayder benzeri 11 yayla ile Trabzon'da, Uzungöl benzeri yapay göllerin de yer alacağı üç yeni turizm merkezi oluşturulacak.

18.12.2018Seyahat
Termal otellerde yılbaşı doluluğu

Termal otellerde yılbaşı doluluğu

TÜRKİYE’nin termal turizm merkezlerinden Afyonkarahisar’da 25 bin yatak kapasitesine sahip termal tesislerde yeni yıl tatili için rezervasyon oranı yüzde 90’a ulaştı. Zafer Turistik Otelciler ve İşletmecileri Derneği (ZAFTODER) Başkanı Ali Gümüşhan, "Yılbaşına sayılı gün kala tüm otellerimiz yüzde 100 doluluğa ulaşacaktır" dedi.

13.12.2018Ekonomi
Balon turunda yeni rota: Frig Vadisi

Balon turunda yeni rota: Frig Vadisi

Tarihi Frig Vadisi'nin Afyonkarahisar'ın İhsaniye ilçesindeki bölümünde 2019 yılında başlayacak sıcak hava balonu uçuşlarıyla ilgili, Kapadokya'dan bölgeye yatırımcılar gelmeye başladı

6.12.2018Seyahat
“Jeotermal akışkanların takibi yapılmalı”

“Jeotermal akışkanların takibi yapılmalı”

Efeler Ziraat Odası Başkanı Mehmet Kendirlioğlu, “Ağır metal içeren jeotermal akışkanların çevre, insan ve hayvan sağlığını tehdit etmeden reenjekte edilmesi ve takibinin yapılması gerekmektedir” dedi.

27.11.2018Ekonomi
Termal turizmin başkentine yoğun ilgi

Termal turizmin başkentine yoğun ilgi

Türkiye'nin termal merkezlerinden Afyonkarahisar, özellikle kış sezonunda yurt içi ve yurt dışından çok sayıda turist çekiyor.

25.11.2018Ekonomi
Mudurnu evlerinin ahı tuttu... Yüzyılların mimarisi dururken  bunları yapıp iflas ettiler

Mudurnu evlerinin ahı tuttu... Yüzyılların mimarisi dururken bunları yapıp iflas ettiler

Şato tipi mimarisiyle Türkiye’nin gündemine oturan Bolu’nun Mudurnu ilçesindeki Burj Al Babas projesi, ekonomik nedenlerden dolayı durdu. İstanbul 3’üncü Asliye Ticaret Mahkemesi iflas kararı verdi. Piyasaya 27 milyon dolar borçları olduğunu belirten Sarot Group Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Emin Yerdelen ise karara itiraz edeceklerini söyledi.

25.11.2018Gündem
Turizmde 35,2 milyar dolarlık beklenti

Turizmde 35,2 milyar dolarlık beklenti

2019 Yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı'nda Türkiye'de 2018 yılı sonu itibarıyla 39,2 milyon yabancı turist, 32,3 milyar dolar turizm geliri, 2019'da ise 41,5 milyon yabancı turist ve 35,2 milyar dolar turizm gelirine ulaşılacağı tahminine yer verildi.

28.10.2018Ekonomi
Doğa ile iç içe olan Başiskele ilçesi turist akınına uğruyor

Doğa ile iç içe olan Başiskele ilçesi turist akınına uğruyor

Eylül ayında hafta sonu islerin yoğun temposundan uzaklaşıp, gürültüden uzak zaman geçirmek isteyen 100 binlerde kişi, yeşil doğasıyla ünlü Başiskele ilçesinin ziyaretçisi oldu.

18.10.2018Ekonomi
2023 hedefi 20 termal kent

2023 hedefi 20 termal kent

Türkiye Sağlık Turizmini Geliştirme Konseyi Kurucu Başkanı Emin Çakmak: "Dünyada sağlık turizminde ABD ve Almanya'dan sonra 3. noktadayız. Almanya termal ve sağlık turizminde çok önemli, çok da zengin bir ülke olmasına rağmen biz hemen Almanya'nın arkasında 3. sıraya yerleştik" açıklamasında bulundu.

5.10.2018Ekonomi
Turizmde yeni dönem başlıyor İşte detaylar...

Turizmde yeni dönem başlıyor! İşte detaylar...

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türkiye'nin kültürel, arkeolojik ve doğal güzelliklerinin ön plana çıkarıldığı, yılın 12 ayını ve Uzak Doğu ülkelerini merkeze alan yeni bir yol haritasıyla turizmde "atılım" dönemi başlatmaya hazırlanıyor. Turizm Ana Planı'nı hazırlayan Bakanlık, aynı zamanda arkeolojik alanları içerisine alan ve "destinasyon" odaklı bir sistemle uluslararası alanda boy gösterecek Türkiye'nin yeni tanıtım stratejisini şekillendiriyor.

28.09.2018Ekonomi
Jeotermal nedir Jeotermal enerji nedir

Jeotermal nedir? Jeotermal enerji nedir?

Yerkabuğunun çeşitli derinliklerinde birikmiş ısının oluşturduğu, kimyasallar içeren sıcak su, buhar ve gazlar jeotermal enerji olarak adlandırılıyor. Bu enerji türü elektrik enerjisi üretimi, merkezi ısıtma, merkezi soğutma, sera ısıtması vb. ısıtma ve soğutma uygulamalarında kullanılabiliyor. İşte, 'Jeotermal nedir?' ve 'Jeotermal enerji nedir?' sorularının yanıtı...

26.09.2018Gündem
Termal turizmde hedef Rusya

Termal turizmde hedef Rusya

Türkiye'deki termal turizmciler, yaz aylarındaki tuTürkiye'deki termal turizmciler, yaz aylarındaki turist sayısını kışın da yakalamak için Rusya'yı hedef pazar seçti.rist sayısını kışın da yakalamak için Rusya'yı hedef pazar seçti.

11.09.2018Ekonomi
Denizli’nin termal yatırımı, ’yaşlı nüfus’ ile büyüyecek

Denizli’nin termal yatırımı, ’yaşlı nüfus’ ile büyüyecek

Termal Sağlık ve Turizm Derneği Başkanı (TESTUD) Yavuz Yılık, küresel nüfusun yaklaşık yüzde 13’ünü oluşturan yaşlı nüfusun hızlı artışının sağlık turizmi, özellikle de termal turizm pazarını giderek, büyüttüğü söyledi. Yılık, Türkiye’nin en önemli kaplıca merkezlerinden Denizli’de, gelecek 30 yıl içinde en az 5 kat büyüme öngördüklerini belirtti.

10.08.2018Ekonomi
Termal oteller doldu taştı

Termal oteller doldu taştı

ZAFER Turistlik Otelciler ve İşletmeciler Derneği (ZAFTODER) Başkanı Ali Gümüşhan, seçim sonrasında bölge otellerinde doluluk oranının arttığını belirterek, Afyonkarahisar’da turizmin 12 ay sürdüğünü ifade etti.

6.07.2018Ekonomi
Termal otellerde yaz doluluğu

Termal otellerde yaz doluluğu

6.07.2018Afyonkarahisar
Şifa dolu turizm merkezleri

Şifa dolu turizm merkezleri

Türkiye sadece deniz ve kış turizmi açısından değil sağlık turizmi bakımından da cennet bir ülke. Jeotermal kuşak üzerinde yer alan Türkiye’de, tesisleşmenin bulunduğu, yani gidip hem konaklayabileceğiniz hem de şifalı sularından faydalanabileceğiniz 300’e yakın kaplıca bulunuyor. Bu kaplıcalarda romatizmadan cilt hastalıklarına, sinir sistemi rahatsızlıklarından kadın hastalıklarına kadar birçok hastalığa şifa dağıtılıyor.

5.06.2018Seyahat
İngilizler “Türkiye” demeye hazırlanıyor

İngilizler “Türkiye” demeye hazırlanıyor

İngiltere’de öncü turizm şirketlerinin rakamlarına göre İngiliz turistlerin tatil rezervasyonlarında başı çeken ülkelerden biri de Türkiye. İngiliz turistler, bundan böyle sadece yaz tatili için değil termal turizm için de Türkiye diyecek.

24.05.2018Ekonomi

Yazar Sonuçları

Turizm için en etkili adım

SON 5 yılda Orhangazi’de turizm konusunda ciddi ve somut adımlar atılmıştı.

13.02.2019

Darbenin açtığı yaradan şifalı su çıkaran adam

Kurşunların delik deşik ettiği yerde... Türkiye’ye kast eden o alçak darbe girişiminin tam ortasında... Güneşli bir Marmaris saatinde konuşuyoruz. Genç bir adam anlatıyor:

9.02.2019

Özel sektör kentin lokomotifi

Orhangazi’de geleceğe dair yapılması gereken yapılması planlanan bir çok çalışmanın devlet yada yarı özerk, yani STK’lar eli ile yapılmaya çalışılıyor.

12.12.2018

Yeni yatırımlar olmazsa olmazımız

Orhangazi artık yeni yatırımlar almak zorunda.

6.12.2018

Sıcak suların sağlıkla buluştuğu rotalar

Sonbaharın son demlerini yaşadığımız, yavaş yavaş kışı hissetmeye başladığımız bu günlerde artık rotamızı sıcak sulara çevirme vakti geldi. Yazın soğuk denizle buluşmanın keyfi nasılsa, kışın da sıcacık termal sularla buluşmanın tadı bir başka. Türkiye’de SPA otelleri sunduğu konfor ve bol mineralli termal sularıyla hem şifa dağıtıyor hem de tüm yorgunluğunuzu alıyor. Romatizma, deri, kan dolaşımı, kalp, solunum yolu, sindirim sistemi, safrakesesi, böbrek ve idrar yolları hastalıklarına iyi geldiği bilinen termal sularla hafta sonu yapacağınız kısacık bir tatil tüm stresinizi alıp götürecek, yerini huzura bırakacak.

5.11.2018

Termal turizmi bölgenin kaderini değiştirecek

Orhangazi bölgesi, tarih boyunca iki önemli değeri ile anıldı. Biliyorsunuz, bu konuyu sık sık dile getiriyoruz bu satırlarda.

1.08.2018