MENÜ

Termal Turizm

Termal Turizm ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Termal Turizm haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.039 Termal Turizm haberi bulunmuştur.

Termal Turizm Haberleri

Turizmde 35,2 milyar dolarlık beklenti

Turizmde 35,2 milyar dolarlık beklenti

2019 Yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı'nda Türkiye'de 2018 yılı sonu itibarıyla 39,2 milyon yabancı turist, 32,3 milyar dolar turizm geliri, 2019'da ise 41,5 milyon yabancı turist ve 35,2 milyar dolar turizm gelirine ulaşılacağı tahminine yer verildi.

28.10.2018Ekonomi
Doğa ile iç içe olan Başiskele ilçesi turist akınına uğruyor

Doğa ile iç içe olan Başiskele ilçesi turist akınına uğruyor

Eylül ayında hafta sonu islerin yoğun temposundan uzaklaşıp, gürültüden uzak zaman geçirmek isteyen 100 binlerde kişi, yeşil doğasıyla ünlü Başiskele ilçesinin ziyaretçisi oldu.

18.10.2018Ekonomi
2023 hedefi 20 termal kent

2023 hedefi 20 termal kent

Türkiye Sağlık Turizmini Geliştirme Konseyi Kurucu Başkanı Emin Çakmak: "Dünyada sağlık turizminde ABD ve Almanya'dan sonra 3. noktadayız. Almanya termal ve sağlık turizminde çok önemli, çok da zengin bir ülke olmasına rağmen biz hemen Almanya'nın arkasında 3. sıraya yerleştik" açıklamasında bulundu.

5.10.2018Ekonomi
Turizmde yeni dönem başlıyor İşte detaylar...

Turizmde yeni dönem başlıyor! İşte detaylar...

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türkiye'nin kültürel, arkeolojik ve doğal güzelliklerinin ön plana çıkarıldığı, yılın 12 ayını ve Uzak Doğu ülkelerini merkeze alan yeni bir yol haritasıyla turizmde "atılım" dönemi başlatmaya hazırlanıyor. Turizm Ana Planı'nı hazırlayan Bakanlık, aynı zamanda arkeolojik alanları içerisine alan ve "destinasyon" odaklı bir sistemle uluslararası alanda boy gösterecek Türkiye'nin yeni tanıtım stratejisini şekillendiriyor.

28.09.2018Ekonomi
Jeotermal nedir Jeotermal enerji nedir

Jeotermal nedir? Jeotermal enerji nedir?

Yerkabuğunun çeşitli derinliklerinde birikmiş ısının oluşturduğu, kimyasallar içeren sıcak su, buhar ve gazlar jeotermal enerji olarak adlandırılıyor. Bu enerji türü elektrik enerjisi üretimi, merkezi ısıtma, merkezi soğutma, sera ısıtması vb. ısıtma ve soğutma uygulamalarında kullanılabiliyor. İşte, 'Jeotermal nedir?' ve 'Jeotermal enerji nedir?' sorularının yanıtı...

26.09.2018Gündem
Termal turizmde hedef Rusya

Termal turizmde hedef Rusya

Türkiye'deki termal turizmciler, yaz aylarındaki tuTürkiye'deki termal turizmciler, yaz aylarındaki turist sayısını kışın da yakalamak için Rusya'yı hedef pazar seçti.rist sayısını kışın da yakalamak için Rusya'yı hedef pazar seçti.

11.09.2018Ekonomi
Denizli’nin termal yatırımı, ’yaşlı nüfus’ ile büyüyecek

Denizli’nin termal yatırımı, ’yaşlı nüfus’ ile büyüyecek

Termal Sağlık ve Turizm Derneği Başkanı (TESTUD) Yavuz Yılık, küresel nüfusun yaklaşık yüzde 13’ünü oluşturan yaşlı nüfusun hızlı artışının sağlık turizmi, özellikle de termal turizm pazarını giderek, büyüttüğü söyledi. Yılık, Türkiye’nin en önemli kaplıca merkezlerinden Denizli’de, gelecek 30 yıl içinde en az 5 kat büyüme öngördüklerini belirtti.

10.08.2018Ekonomi
Termal oteller doldu taştı

Termal oteller doldu taştı

ZAFER Turistlik Otelciler ve İşletmeciler Derneği (ZAFTODER) Başkanı Ali Gümüşhan, seçim sonrasında bölge otellerinde doluluk oranının arttığını belirterek, Afyonkarahisar’da turizmin 12 ay sürdüğünü ifade etti.

6.07.2018Ekonomi
Termal otellerde yaz doluluğu

Termal otellerde yaz doluluğu

6.07.2018Afyonkarahisar
Şifa dolu turizm merkezleri

Şifa dolu turizm merkezleri

Türkiye sadece deniz ve kış turizmi açısından değil sağlık turizmi bakımından da cennet bir ülke. Jeotermal kuşak üzerinde yer alan Türkiye’de, tesisleşmenin bulunduğu, yani gidip hem konaklayabileceğiniz hem de şifalı sularından faydalanabileceğiniz 300’e yakın kaplıca bulunuyor. Bu kaplıcalarda romatizmadan cilt hastalıklarına, sinir sistemi rahatsızlıklarından kadın hastalıklarına kadar birçok hastalığa şifa dağıtılıyor.

5.06.2018Seyahat
İngilizler “Türkiye” demeye hazırlanıyor

İngilizler “Türkiye” demeye hazırlanıyor

İngiltere’de öncü turizm şirketlerinin rakamlarına göre İngiliz turistlerin tatil rezervasyonlarında başı çeken ülkelerden biri de Türkiye. İngiliz turistler, bundan böyle sadece yaz tatili için değil termal turizm için de Türkiye diyecek.

24.05.2018Ekonomi
Daha şimdiden oteller doldu 3 günlük tatil için akın edecekler

Daha şimdiden oteller doldu! 3 günlük tatil için akın edecekler

23 Nisan’ın Pazartesi gününe gelmesi nedeniyle hafta sonu tatiliyle birleşen 3 günlük tatil, Kuzey Ege’yi tatil yapmak isteyenlerin ilgi merkezi haline çevirdi.

13.04.2018Ekonomi
Turizmin yeni gözdesi İranlılar

Turizmin yeni gözdesi İranlılar

Çok sayıda İranlı, şu günlerde, ülkelerindeki 13 günlük nevruz tatilini fırsat bilip tatil için Türkiye’yi tercih ediyor. 2017’de bir önceki yıla göre yüzde 50 artışla 2,5 milyonu aşkın İranlı turisti ağırlayan Türkiye’ye, bu yılın ilk ayında en çok turistin İran’dan geldiğini hatırlatan Yaşar Üniversitesi Turizm Rehberliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Orhan İçöz, bu artışı ve nedenlerini değerlendirdi.

21.03.2018Ekonomi
Bandırmalılar İl Olmayı Bekliyor

Bandırmalılar İl Olmayı Bekliyor

Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, ilçe statüsünün Bandırma’ya uygun olmadığını belirterek il olması gerektiğini vurguladı.

16.01.2018Hürriyet Ekonomi Zirvesi

Termal turizmde sömestir yoğunluğu

Yüzyıllardır çeşitli medeniyetlerin şifa merkezi olan Yalova, mitolojiye göre "Afrodit'in cüzzam hastalığına yakalandıktan sonra eski güzelliğine kavuştuğu" Balıkesir ile yıllardır sularıyla şifa dağıtan Kütahya'daki termal tesisler, yarı yıl tatilinde yüzde 100'e varan doluluklarla hizmet sunacak.

15.01.2018Ekonomi
Türkiye’de bir ilki yaptı Ziyaretçi sayısı 300 bini geçti

Türkiye’de bir ilki yaptı! Ziyaretçi sayısı 300 bini geçti

Yeşil dokusu ve kaplıca sularıyla sağlık ve doğa turizmi açısından ideal bir yer olan İnegöl Oylat, yıllarca kömür yakarak ısındı. Ancak hem hava kirliliğinin önüne geçmek, hem de ısınma ve elektrik faturasını düşürmek için otellerde ve hamamda kullanıldıktan sonra deşarj edilen termal sular kullanılmaya başlandı. Oylat artık doğal termal atık sularıyla ısınıyor.

11.01.2018Ekonomi
Turizmi 12 ay canlı tutmalıyız

"Turizmi 12 ay canlı tutmalıyız"

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, turizmin mevsimsellikten kurtarılması gerektiğini belirterek, "12 ay turizm imkanı veren sağlık ve termal turizm yatırımları artırılmalı." ifadesini kullandı.

12.12.2017Ekonomi

Yazar Sonuçları

Sıcak suların sağlıkla buluştuğu rotalar

Sonbaharın son demlerini yaşadığımız, yavaş yavaş kışı hissetmeye başladığımız bu günlerde artık rotamızı sıcak sulara çevirme vakti geldi. Yazın soğuk denizle buluşmanın keyfi nasılsa, kışın da sıcacık termal sularla buluşmanın tadı bir başka. Türkiye’de SPA otelleri sunduğu konfor ve bol mineralli termal sularıyla hem şifa dağıtıyor hem de tüm yorgunluğunuzu alıyor. Romatizma, deri, kan dolaşımı, kalp, solunum yolu, sindirim sistemi, safrakesesi, böbrek ve idrar yolları hastalıklarına iyi geldiği bilinen termal sularla hafta sonu yapacağınız kısacık bir tatil tüm stresinizi alıp götürecek, yerini huzura bırakacak.

5.11.2018

Termal turizmi bölgenin kaderini değiştirecek

Orhangazi bölgesi, tarih boyunca iki önemli değeri ile anıldı. Biliyorsunuz, bu konuyu sık sık dile getiriyoruz bu satırlarda.

1.08.2018

Göl Projesi turizm için önemli

Şehri yönetenler. Şehre değer katmak.Şehirlerde yaşayan insanların refahı için çalışmalar yapmak zorundalar.

7.03.2018

Seyfullah kardeşim daha ne yapsın

NEREMİZİ, hangi yanlışımızı düzeltsek...

12.01.2018