MENÜ

Terim'in 11'İ

Terim'in 11'İ ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Terim'in 11'İ haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 13 Terim'in 11'İ haberi bulunmuştur.

Terim'in 11'İ Haberleri

‘Müzisyen, müzik sanatçısı yok Obuacı, kemancı var, davulcu var’

‘Müzisyen, müzik sanatçısı yok! Obuacı, kemancı var, davulcu var’

6. Frankfurt Türk Tiyatro Festivali, gösterimler, oyuncu buluşmaları ve panellerle devam ediyor. Frankfurt Türk Kültür Merkezi’nde düzenlenen panelde Türk tiyatrosunun duayenlerinden Tamer Levent, Alman tiyatrocu Michael Quast ile Tiyatro Frankfurt Genel Sanat Yönetmeni Kamil Kellecioğlu, ‘Tiyatro ve Sanat’ konusunu tartıştılar.

9.04.2019Avrupa
Almanyada karnaval sezonu başladı

Almanya'da karnaval sezonu başladı

Almanya'da karnaval sezonu resmen başladı. Her sene 11 Kasım’da saat 11:11’de kostüm giymiş insanlar belediye binalarına hücum ediyor ve sembolik olarak yönetimi ele alıyorlar.

16.11.2018Seyahat
‘Özçekim’ yüksek lisans tezi oldu

‘Özçekim’ yüksek lisans tezi oldu

ERASMUS öğrencisi olarak İzmir’deki Yaşar Üniversitesi’ne gelen ve yüksek lisansını iletişim alanında yapan Hırvat öğrenci Zrinka Peharec, tez çalışmasında, özellikle akıllı cep telefonlarıyla birlikte hayatın bir parçası haline gelen ‘selfie’ ya da Türk Dil Kurumu’nun çevirisiyle ‘özçekim’i ele aldı.

12.10.2015Eğitim
’Özçekim’ yüksek lisans tezi oldu

’Özçekim’ yüksek lisans tezi oldu

ERASMUS öğrencisi olarak İzmir’deki Yaşar Üniversitesi’ne gelen ve yüksek lisansını iletişim alanında yapan Hırvat öğrenci Zrinka Peharec, tez çalışmasında, özellikle akıllı cep telefonlarıyla birlikte hayatın bir parçası haline gelen ’selfie’ ya da Türk Dil Kurumu’nun çevirisiyle ’özçekim’i ele aldı.

12.10.2015Ege
Yelken eğitimi

Yelken eğitimi

"Yacht" ingilizcede "yot" olarak okunur. Diğer tüm dillerde de hep aynı şekilde, "yacht" olarak yazılır ve çeşitli biçimlerde telaffuz edilir. Bu kelime Türkçeye, Fransızca yoluyla geldiğinden "yat" olarak okunmaktadır.

14.01.2010Spor
Ardadan sitem

Arda'dan sitem

G.Saray’ın sezon sonuna kadar V.Manisaspor’a kiraladığı genç futbolcu, "Ersun Yanal gençlere sahip çıkıyor. Yanal ve Fatih Terim gibi hocalar bizim için gerçekten çok büyük bir şans. Yoksa kaybolup gideceğiz" dedi.

1.03.2006Spor

Yazar Sonuçları

Solda tabandan gelen bir ses

EDİRNE'de beş ay önce bir araya gelen 114 kişi, 'Solda Demokratik Oluşum' adıyla bir grup oluşturmuş; kamuoyuna 'siyasete katıl' çağrısı yapıyorlar.

3.01.2002