MENÜ

Teravih

Teravih ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Teravih haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.470 Teravih haberi bulunmuştur.

Teravih Haberleri

Ceyhan Cemevi, açıldı

Ceyhan Cemevi, açıldı

8.10.2018Çukurova
Isırdığı hurmayı üzülmesin diye ona gönderdi

'Isırdığı hurmayı üzülmesin diye ona gönderdi'

İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) yönelik soruşturma kapsamında etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanan bir itirafçı, örgüt elebaşı Fetullah Gülen'in ısırdığı hurmanın kalanını, meslekten ihraç edilen FETÖ mensubuna "üzülmesin" diye hediye olarak gönderdiğini belirtti.

4.07.2018Gündem
Camiden çıkanları kamyonetiyle ezen saldırganı linçten kurtaran imama İngiltere’den teşekkür

Camiden çıkanları kamyonetiyle ezen saldırganı linçten kurtaran imama İngiltere’den teşekkür

İngiltere Başbakanı Theresa May ile ana muhalefet İşçi Partisi’nin lideri Jeremy Corbyn, Londra’da geçen yıl yaşanan İslamofobik terör eyleminde saldırganı linç edilmekten kurtaran imama teşekkür etti.

20.06.2018Avrupa
Şevval orucu ne zaman tutulur Fazileti ve hükmü nedir

Şevval orucu ne zaman tutulur? Fazileti ve hükmü nedir?

Ramazan ayını oruç ve teravih gibi ibadetlerle geçiren Müslümanlar, Ramazan'ın bitmesinin ardından başlayan Şevval ayına özel Şevval orucu hakkında araştırma yapıyor. Sünnet olan bu orucun nasıl ve hangi tarihlerde tutulacağı araştırılıyor. Peki, Şevval orucu ne zaman tutulur? Şevval orucu nedir?

20.06.2018Gündem
Bugün iftar saat kaçta 12 Haziran İl il iftar ve sahur saatleri

Bugün iftar saat kaçta? 12 Haziran İl il iftar ve sahur saatleri

İftar saat kaçta açılacak sorusu pek çok vatandaş tarafından merak edilen konular arasında yer alıyor. Büyük bir sabırla ezan vaktinin gelmesini bekleyen vatandaşlar, bugün akşam ezanının saat kaçta okunacağını ve oruçlarını ne zaman açarak iftar yapacaklarını öğrenmek istiyor. Peki, iftar bugün saat kaçta? İftara kaç saat kaldı?

12.06.2018Gündem
Teravih namazı saat kaçta Teravih namazı nasıl kılınır

Teravih namazı saat kaçta? Teravih namazı nasıl kılınır?

Teravih namazı saatleri günün en çok konuşulan konularından biri oldu. Kadir Gecesi'ni idrak eden vatandaşlar bu anlamlı gece teravih namazı ibadetini de gerçekleştirmek istiyor. İstanbul Ankara ve İzmir gibi büyük şehirler başta olmak üzere tüm illerimizde ikamet eden vatandaşlar yaşadıkları şehrin teravih namazı saatini sorguluyor. Öte yandan teravih namazının nasıl kılınacağı da vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Peki, teravih namazı saat kaçta? Teravih namazı nasıl kılınır?

10.06.2018Gündem
Kadir Gecesinde nasıl ibadet edilir Kadir Gecesinde hangi ibadetler yapılmalı

Kadir Gecesi'nde nasıl ibadet edilir? Kadir Gecesinde hangi ibadetler yapılmalı?

Kadir Gecesi nasıl ibadet edileceği binlerce Müslüman vatandaş tarafından en çok merak edilen ve sorgulanan konular arasında yer alıyor. Kadir Gecesinde hangi ibadetlerin yapılacağını merak eden vatandaşlar için haberimizde detaylara yer verdik. Peki, Kadir Gecesinde hangi ibadetler yapılmalı?

10.06.2018Gündem
Kadir Gecesi namazı nasıl kılınır İşte, Kadir Gecesinde okunacak dualar

Kadir Gecesi namazı nasıl kılınır? İşte, Kadir Gecesinde okunacak dualar

Kadir Gecesi namazı nasıl kılınır sorusu yüz binlerce vatandaş tarafından en çok merak edilen ve araştırılan konular arasında yer almaya başladı. Bu akşam idrak edilecek olan Kadir Gecesi için vatandaşlar ellerini Allah'a açıp ibadetlerini gerçekleştirecekler. Namaz kılmak isteyen vatandaşlar, Kadir Gecesi namazının ayrıntılı kılınışını merak ediyorlar. Öte yandan Kadir Gecesi okunacak olan dualarda vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Peki, Kadir Gecesi namazı nasıl kılınır? Kadir Gecesi hangi dualar okunur?

10.06.2018Gündem
İl il iftar ve sahur saatleri | 2018 Ramazan imsakiyesi

İl il iftar ve sahur saatleri | 2018 Ramazan imsakiyesi

Akşam saatlerinin gelmesiyle birlikte internette iftar saati aramaları hız kazandı. Rahmet ve bereket ayı Ramazan'da oruçlarını tutan vatandaşlar, bulundukları kentlerdeki iftar vakitlerini kontrol etmek için 2018 Ramazan imsakiyesi aramasında bulunuyorlar.. Özellikle İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerin iftar saatleri merak ediliyor. Peki, akşam ezanı bu akşam saat kaçta okunacak? İftar bugün saat kaçta? İşte il il iftar ve sahur vakitleri

9.06.2018Gündem
Kadir Gecesi ne zaman hangi gün idrak edilecek Kadir Gecesinin önemi ne

Kadir Gecesi ne zaman hangi gün idrak edilecek? Kadir Gecesinin önemi ne?

Kadir Gecesi, mübarek Ramazan ayı içerisinde bu ibadeti kaçırmak istemeyen vatandaşların araştırdığı konu olmaya devam ediyor. Bin geceden hayırlı bir gün olarak nitelendirilen Kadir Gecesi, namazlar ve dualarla geçirilecek. Peki, Kadir Gecesi ne zaman idrak edilecek? İşte, camilerin dolup taşacağı bu mübarek gece hakkında merak edilen bazı bilgiler ve tarih detayı

3.06.2018Gündem
Bugün sahur saat kaçta İl il sahur saatleri

Bugün sahur saat kaçta? İl il sahur saatleri

Mübarek Ramazan ayını idrak eden vatandaşlar, bugün sahura saat kaçta kalkacaklarını sorguluyor. İkamet ettikleri şehirlerin Ramazan imsakiyesini araştıran vatandaşlar, özellikle Diyanet İşleri Başkanlığı'nın açıkladığı imsakiyeye göre imsak vaktinin kaçta olduğunu öğrenmek istiyor. Peki, sahur bugün saat kaçta? Sahur vakti ne zaman?

3.06.2018Gündem