MENÜ

Temyiz

Temyiz ile ilgili tüm haberleri, son dakika Temyiz haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Temyiz haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 12.251 Temyiz haberi bulunmuştur.

Temyiz Haberleri

Vergi düzenlemesi kanunu Resmi Gazetede yayımlandı

Vergi düzenlemesi kanunu Resmi Gazete'de yayımlandı

Dijital hizmet sağlayıcıları tarafından sunulan her türlü reklam hizmetleri vergiye tabi olacak. Otel, motel, tatil köyü, pansiyon, apart otel gibi konaklama tesislerinde verilen geceleme hizmeti, buralarda sunulan yeme, içme, aktivite, eğlence hizmetleri ile havuz, spor, termal ve benzeri alanların kullanımı gibi hizmetler için "konaklama vergisi" verilecek. Lig usulüne tabi spor dallarında en üst liglerde faaliyette bulunan sporculara uygulanan gelir vergisi kesinti oranı, yüzde 15'ten yüzde 20'ye çıkarılacak. Değeri 5 milyon lira ve üzerinde olan konutlar, "değerli konut vergisi"ne tabi olacak.

7.12.2019Ekonomi
Beyaz eşyası olan herkesi ilgilendiriyor Yargıtaydan emsal karar

Beyaz eşyası olan herkesi ilgilendiriyor! Yargıtay'dan emsal karar

Yargıtay'ın vermiş olduğu karara göre ayıplı olarak satılan buzdolabının değişimi 12 yıl sonra gerçekleşecek. Yargıtay, ayıbın gizlenmesi halinde zaman aşımı olmayacağını hükmetti.

7.12.2019Ekonomi
Halkbank: Yargılamanın durdurulması için tüm yasal haklarımızı kullanacağız

Halkbank: Yargılamanın durdurulması için tüm yasal haklarımızı kullanacağız

ABD New York Güney Bölge Savcılığı tarafından Halkbank hakkında açılan davada, ABD mahkemesinin hususi katılım talebini reddetmesiyle ilgili bankadan açıklama geldi: Açıklamada “ABD’deki emsal davalarda ‘yargı yetkisi’ ve ‘hâkimin reddi’ gibi eşik niteliğindeki konulara esasa girilmeden itiraz edilebilmesi için hususi katılıma izin verilmesi geçerli bir uygulamadır. Adil yargılamanın en temel hakkı olduğuna ve yargılama yetkisinin en baştan belirlenmesi gerektiğine inanan bankamız, federal mahkeme kararının durdurulması için tüm yasal haklarını kullanacaktır” denildi.

6.12.2019Ekonomi
Son dakika: Yargıtay kritik isimlerin cezasını onadı

Son dakika: Yargıtay kritik isimlerin cezasını onadı

Yargıtay 16. Ceza Dairesi, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine yönelik Gaziantep'teki 5. Zırhlı Tugay Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada, eski tuğgeneral Murat Soysal ile eski yarbay Hakan Çınar'a "anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs" suçundan verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis cezalarını onadı.

6.12.2019Gündem
Huawei, ABDnin yasağı ile ilgili temyize gitti

Huawei, ABD'nin yasağı ile ilgili temyize gitti

Huawei, ABD Federal İletişim Komisyonunun (FCC) şirketin ürünlerinin federal finansmanla telefon operatörlerine satılması yasağı ile ilgili olarak New Orleans Temyiz Mahkemesine başvurdu.

5.12.2019Ekonomi
Aile Bakanlığından Şule Çet davasına itiraz

Aile Bakanlığı'ndan Şule Çet davasına itiraz!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yaptığı son dakika açıklamasında "Şule Çet davasına ilişkin gerekçeli kararın bakanlığımıza mahkemece tebliğ edilmesinden sonra istinaf yoluna başvurarak ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle itiraz edeceğiz" dedi.

5.12.2019Gündem
Bakan Pekcan STK temsilcileriyle bir araya geldi

Bakan Pekcan STK temsilcileriyle bir araya geldi

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, artık iş dünyasının, ihracat desteklerinden otomasyon sistemi üzerinden yararlanabileceğini belirterek, "Ofislerinden müracaat edecekler ve desteklerimizin her aşamasından yararlanıp sonuçlandırabilecekler" dedi.

4.12.2019Ekonomi
Eski HSYK üyesi Hüseyin Sertere 13 yıl 6 ay hapis cezası

Eski HSYK üyesi Hüseyin Serter'e 13 yıl 6 ay hapis cezası

Yargıtay 9. Ceza Dairesince, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından tutuklanan ve meslekten ihraç edilen eski Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) üyesi Hüseyin Serter'e, terör örgütü üyeliği suçundan 13 yıl 6 ay hapis cezası verildi.

4.12.2019Gündem
Son dakika haberi... Kol saati ve yüzük nedeniyle sınavı iptal edilmişti Danıştaydan flaş karar...

Son dakika haberi... Kol saati ve yüzük nedeniyle sınavı iptal edilmişti! Danıştay'dan flaş karar...

Diyarbakır'da geçen yıl KPSS'ye kol saati ve yüzükle girdiği tespit edildiği gerekçesiyle sınavı geçersiz sayılan Veysel Gündoğan'ın açtığı davada Ankara 2. İdare Mahkemesi, sınavın geçersiz sayılmasını hukuka aykırı buldu. Kararın bozulması için yapılan temyiz başvurusunu değerlendiren Danıştay da mahkemenin kararını onadı. Ankara 2. İdare Mahkemesi kararında "Kopya çekildiği yönünde bir belirleme yapılmadan, sadece yasaklanan belirli objelerin sınav salonuna sokulduğunun tespiti üzerine sınavın geçersiz sayılması, ölçülülük ilkesi ile bağdaşmamaktadır" ifadelerine yer verdi. Avukat Suzan Sert de "Kararın onanmasıyla müvekkilimin sınav sonucu açıklandı ve tercih hakkı doğdu. Bu süreçte atanmama durumu söz konusu olduğu için tazminat hakkı da saklı kaldı" dedi.

4.12.2019Gündem
İsyan ettiren karar: Dayaktan felç ettiler, 2 yıl 4 ayla kurtuldular

İsyan ettiren karar: Dayaktan felç ettiler, 2 yıl 4 ayla kurtuldular

71 yaşındaki Ali Polat’ı döverek felç eden 14 yaşındaki iki sanığa Wuppertal Gençlik Mahkemesi 2 yıl 4 ay hapis cezası verdi. Karara isyan eden oğul Ecevit Polat, “Kararı temyiz ettireceğiz. Adalet yerini bulana kadar peşini bırakmayacağız” dedi.

2.12.2019Avrupa
Uluslararası Ceza Mahkemesinden ABDnin mahkemeye yönelik tehditlerine tepki

Uluslararası Ceza Mahkemesinden ABD'nin mahkemeye yönelik tehditlerine tepki

Uluslararası Ceza Mahkemesi (UCM) Başkanı Chile Eboe Osuji, ABD'nin mahkemeye yönelik tehditlerinin hukukun üstünlüğünün kurallarına tamamen ters olduğunu söyledi.

2.12.2019Dünya
91 yaşındaki demanslı kadını yastıkla boğan caniye ömür boyu

91 yaşındaki demanslı kadını yastıkla boğan caniye ömür boyu!

Almanya’da 91 yaşındaki kadını yastıkla boğarak öldüren 75 yaşındaki sanığa, ömür boyu hapis cezası verildi.

2.12.2019Avrupa
Son dakika... Kasım ayı ihracat rakamları açıklandı

Son dakika... Kasım ayı ihracat rakamları açıklandı

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan Kasım ayı dış ticaret verilerini açıkladı. Kasım'da ihracat 16.21 milyar dolar olarak gerçekleşti.

2.12.2019Ekonomi
İş yerinde bu sitelere giren yandı Kovulma sebebi sayıldı...

İş yerinde bu sitelere giren yandı! Kovulma sebebi sayıldı...

Mesai saatleri içerisinde, iş yeri bilgisayarını şahsi işlerinde kullanan, sosyal medya sitelerine giren işçi tazminatsız şekilde kapı önüne koyuldu. İş Mahkemesi'nin, 'tazminat ödenmeli' kararı Yargıtay'dan döndü. Yüksek Mahkeme, işçinin, iş yerine ait bilgisayarını şahsi işlerinde kullanmasının 'işverenin güvenini kötüye kullandığı' anlamına geleceğine hükmetti.

2.12.2019Ekonomi
Belçika eski Kralı 2. Alberta temyiz mahkemesi şoku

Belçika eski Kralı 2. Albert'a temyiz mahkemesi şoku

Brüksel'de Belçika eski Kralı 2. Albert'in, kızı olduğunu öne süren Delphine Boel'un açtığı dava sonucu DNA testine itirazı için yaptığı temyiz başvurusu reddedildi.

29.11.2019Dünya
Salda Gölü ihalesinin iptaline mahkemeden ret kararı

Salda Gölü ihalesinin iptaline mahkemeden ret kararı

Ankara 16'ncı İdare Mahkemesi, Salda Gölü'nde yapılması planlanan Millet Bahçesi ile ilgili gerçekleştirilen ihalenin iptali ve yürütmenin durdurulması talebiyle açılan davayı reddetti. 5 Yeşilova sakini adına davayı açan avukatlar, kararı Danıştay'da temyiz edeceklerini söyledi.

29.11.2019Gündem
Komşularına kezzapla saldırdı Aldığı cezaya bakanlık itiraz etti...

Komşularına kezzapla saldırdı! Aldığı cezaya bakanlık itiraz etti...

KONYA'da kavgalı olduğu komşularının üzerine kezzap dökerek, aynı aileden 3'ü çocuk 6 kişiyi yaraladığı iddiasıyla yargılanan Gülay Durusoy'a (41) verilen 9 yıl 4 ay 15 gün hapis cezasının gerekçeli kararı açıklandı. Durusoy'un sürekli çelişkili ifader verdiği, psikolojik rahatsızlığı olduğunu savunmasına rağmen sağlık raporlarında cezai ehliyetinin tam olduğunun bildirildiği gerekçeli kararda, pişman olmadığına vurgu yapıldı. Cezayı az bulan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı ise kararı, "Sanık inkar ettiği eyleminden dolayı hak ettiği ceza ile cezalandırılmamıştır'' diyerek, temyiz etti.

28.11.2019Gündem
Haftada 18 saat fazla çalıştım diyerek başvurdu Yargıtaydan emsal karar

'Haftada 18 saat fazla çalıştım' diyerek başvurdu! Yargıtay'dan emsal karar

Yargıtay Hukuk Genel Kurulu'nun emsal kararıyla birlikte, iş yeri müdürü olarak görev yapan üst düzey yöneticinin fazla mesai ücreti alamayacağına hükmetti. Kurul; iş yerinde üst düzey yönetici konumda çalışan işçinin, çalışma gün ve saatlerini kendisinin belirlediğinden, görev ve sorumluluklarının gerektirdiği ücretinin ödenmesi durumunda, ayrıca fazla çalışma ücretine hak kazanamayacağına karar verdi.

28.11.2019Ekonomi
Eski Yargıtay üyesine FETÖ üyeliğinden 9 yıl hapis cezasına çarptırıldı

Eski Yargıtay üyesine FETÖ üyeliğinden 9 yıl hapis cezasına çarptırıldı

Eski Yargıtay üyesi Mustafa Albayrak'a, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden 9 yıl hapis cezası verildi.

27.11.2019Gündem
Eski Danıştay üyesi Galip Tuncay Tutarın cezası belli oldu

Eski Danıştay üyesi Galip Tuncay Tutar'ın cezası belli oldu

Yargıtay 9. Ceza Dairesi, eski Danıştay üyesi Galip Tuncay Tutar'ı FETÖ yöneticiliğinden 16 yıl hapis cezasına çarptırdı.

26.11.2019Gündem
Üvey kızını tacizden yargılanan babanın hapis cezası 9 yıl 4 aya düşürüldü

Üvey kızını tacizden yargılanan babanın hapis cezası 9 yıl 4 aya düşürüldü

ÜVEY kızını tacizden yargılanan ve daha önce 15 yıl hapis cezasına çarptırılan babanın hapis cezası bugün İstinaf Mahkemesi’nde görülen duruşmada, 9 yıl 4 ay 15 güne indirildi. Mahkeme suçun, çocuğun cinsel istismarı değil, çocuğun sarkıntılık düzeyinde kalan cinsel istismarı olduğuna karar verdi. İyi hal indirimi uygulanmadı ancak ceza 15 yıldan 9 yıl 4 ay 15 güne çevrildi. Hakkında tutuklama kararı verilmeyen sanık hakkında yurt dışına çıkış yasağı konuldu.

25.11.2019Gündem
Hong Kongda maske yasağı bir hafta daha yürürlükte kalacak

Hong Kong'da maske yasağı bir hafta daha yürürlükte kalacak

Çin'in Hong Kong Özel İdari Bölgesi'nde mahkeme, yönetimin uygulamaya koyduğu "maske yasağının" kentin anayasası sayılan Temel Yasa'ya aykırı olduğu yönünde verdiği kararı 7 günlüğüne askıya aldı.

22.11.2019Dünya
Ve kabul edildi... Dijital Hizmet, Konaklama, Değerli Konut, gelir vergisi...

Ve kabul edildi... Dijital Hizmet, Konaklama, Değerli Konut, gelir vergisi...

TBMM’de, Genel Kurulu’nda, Dijital Hizmet Vergisi ile Bazı Kanunlarda ve 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapan Kanun Teklifi, kabul edildi. Kanun teklifi, Dijital Hizmet Vergisi, Konaklama Vergisi, Değerli Konut Vergisi, gelir vergisi tarifesine yeni dilim ve oran eklenmesi gibi düzenlemeleri içeriyor.

21.11.2019Ekonomi
Son dakika: Yargıtaydan kritik davalarda karar

Son dakika: Yargıtay'dan kritik davalarda karar

Yargıtay 16. Ceza Dairesi, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Ulus'taki Türk Telekom binasının işgal edilmesine ilişkin davada, 13 sanığa verilen ağırlaştırılmış müebbet ile 15 sanığa verilen müebbet hapis cezalarını onadı. Ayrıca, Yargıtay, Elazığ'daki FETÖ davasında eski 51. Motorlu Piyade Tugay Komutanı tuğgeneral Abdulkerim Ünlü'ye verilen müebbet hapis cezasını onadı.

21.11.2019Gündem
Yargıtay kritik davada cezaları onadı

Yargıtay kritik davada cezaları onadı

Yargıtay 16. Ceza Dairesi, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında yayınların kesilmesi amacıyla Gölbaşı'ndaki TÜRKSAT yerleşkesine yapılan baskına yönelik davada "anayasayı ihlal"den 12 sanığa verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasını onadı.

21.11.2019Gündem
Yanaktan makas almak tazminat sebebi sayıldı

Yanaktan 'makas almak' tazminat sebebi sayıldı!

İş yeri yetkilisinin yanağından makas aldığı işçi, amirinin bu hareketiyle kendisini küçümsediğini iddia ederek olayı yargıya taşıdı. Yanağından makas alındığı için depresyona girdiğini ve kişilik haklarına saldırı olayının gerçekleştiğini savunan işçiye müjdeli haber Yargıtay’dan geldi.

21.11.2019Ekonomi
Halk Bankası avukatlarından ABDdeki davanın düşürülmesi ve reddihakim talebi

Halk Bankası avukatlarından ABD'deki davanın düşürülmesi ve reddihakim talebi

ABD'de İran yaptırımlarını delmekle suçlanan Halk Bankasına New York Güney Bölgesi Başsavcılığı tarafından açılan davada, bankanın avukatları, mahkemenin yargı yetkisi olmadığı gerekçesiyle davanın düşmesi ve reddihakim talebinde bulunacaklarını bildirdi.

21.11.2019Ekonomi
Son dakika: FETÖnün Yargıtay ceza daireleri genel sorumlusuna 13 yıl hapis cezası

Son dakika: FETÖ'nün Yargıtay ceza daireleri genel sorumlusuna 13 yıl hapis cezası

Yargıtay 9. Ceza Dairesi, FETÖ'nün Yargıtay ceza daireleri genel sorumlusu Muharrem Karayol'u 13 yıl 15 ay hapis cezasına çarptırdı.

19.11.2019Gündem
Eski Yargıtay üyesi İlyas Altana 7 yıl 6 ay hapis cezası

Eski Yargıtay üyesi İlyas Altan'a 7 yıl 6 ay hapis cezası

Eski Yargıtay üyesi İlyas Altan'ın ilk derece mahkemesi sıfatıyla Yargıtay 9. Ceza Dairesinde yargılandığı davada karar açıklandı

18.11.2019Gündem
Yargıtay, Başoğlunun kaçırılması davasında hapis cezası kararlarını onadı

Yargıtay, Başoğlu'nun kaçırılması davasında hapis cezası kararlarını onadı

Yargıtay 16. Ceza Dairesi, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında eski Kara Kuvvetleri Eğitim ve Doktrin Komutanı (EDOK) emekli Orgeneral Kamil Başoğlu'nun kaçırılmasına ilişkin davada bir sanığa verilen ağırlaştırılmış müebbet ve 4 sanığa verilen müebbet hapis cezasını onadı.

15.11.2019Gündem
Yargıtaydan emsal karar Bunu yapan çalışanın iş akdi feshedilecek

Yargıtay'dan emsal karar! Bunu yapan çalışanın iş akdi feshedilecek

Yargıtay 9. Hukuk Dairesi, çalıştığı şirkete ait aracı ve bazı malzemeleri mesai saatleri dışında özel işlerinde kullandığı tespit edilen çalışanın iş akdinin haklı nedenle feshedildiğine karar verdi. Daire, iş ilişkisinde güven temelinin çöktüğü sonucuna vararak, çalışan hakkında kıdem ve ihbar tazminatına hükmeden yerel mahkeme kararını bozdu.

15.11.2019Ekonomi
Otobüste tacize Yargıtay gerekçesi: Ses etmemiş tanık yok yanlış anlama

Otobüste tacize Yargıtay gerekçesi: Ses etmemiş tanık yok yanlış anlama

Ankara'da yaşayan bir kadın, dava dosyasında yer alan bilgilere göre, 2015 yılında işe gitmek isterken halk otobüsünde tacize uğradı.

15.11.2019Gündem
Son dakika... Eski Yargıtay üyesi Osman Yurdakulun cezası belli oldu

Son dakika... Eski Yargıtay üyesi Osman Yurdakul'un cezası belli oldu

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Yargıtaydaki 5 kişilik "danışma heyeti"nde yer alan eski Yargıtay üyesi Osman Yurdakul, silahlı terör örgütü üyeliğinden 11 yıl 16 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı.

13.11.2019Gündem
Son dakika: Ahmet Altan tutuklandı

Son dakika: Ahmet Altan tutuklandı

İstanbul 27. Ağır Ceza Mahkemesi'nin hakkındaki tahliye edilme kararını kaldırmasının ardından gözaltına alınan Ahmet Altan adliyeye sevk edildi. Tahliye edilmesinin ardından tekrar gözaltına alınan Ahmet Altan tutuklandı.

13.11.2019Gündem
Ahmet Berberoğlunun cezası belli oldu

Ahmet Berberoğlu'nun cezası belli oldu

Eski HSYK üyesi Ahmet Berberoğlu, FETÖ üyeliğinden 12 yıl 9 ay 27 gün hapis cezasına çarptırıldı.

12.11.2019Gündem
Gurbetçiyle kardeşinin 20 yıllık arsa kavgası

Gurbetçiyle kardeşinin 20 yıllık arsa kavgası

Yurt dışında yaşayan bir kişi, Türkiye’de sahip olduğu arsayı vekâlet yoluyla ağabeyine sattı. İddiaya göre parasını da alan gurbetçi, 14 sene sonra “Dolandırıldım” diyerek mahkemeye başvurdu. “Arsanın satışı için, kardeşim olan davalı notere giderek kendisini ben olarak tanıtıp arsamı vekâlet yoluyla eşine devretmiş” diyen davacı, satışta sahte vekaletname kullanıldığını öne sürdü.

12.11.2019Avrupa
Kazada ölen Aleynanın babası: Açlık grevi yapacağım...

Kazada ölen Aleyna'nın babası: Açlık grevi yapacağım...

ANTALYA'da, kazada yaşamını yitiren Aleyna Hatun Budanır'a (17) çarpan otomobilin sürücüsü Hakan Kara (19), 2 yıl 1 ay hapse mahkum edildi. Kara'nın aldığı cezaya tepki gösteren baba Şahimerdan Budanır, internette imza kampanyası başlattı.

12.11.2019Gündem
Son dakika: Eski askeri hekime FETÖden hapis cezası

Son dakika: Eski askeri hekime FETÖ'den hapis cezası

Yargıtay 9. Ceza Dairesi, eski Askeri Yüksek İdare Mahkemesi üyesi Şerif Bek'i, FETÖ üyeliğinden 10 yıl hapis cezasına çarptırdı.

11.11.2019Gündem
Yargıtaydan önemli karar Bunu yapan tazminat alamıyor

Yargıtay'dan önemli karar! Bunu yapan tazminat alamıyor

Çalıştığı mağazada nakit alışveriş yapan müşterinin parasını alıp kredi kartıyla ödeme yapan kasiyer işten çıkarıldı. Yargıtay ise konuya ilişkin olarak çalışanın kıdem ya da ihbar tazminatı alamayacağına hükmetti.

11.11.2019Ekonomi
Sıfır diye aldı boyalı çıktı Mahkemeden emsal olacak karar

Sıfır diye aldı boyalı çıktı! Mahkemeden emsal olacak karar

Tam 49 bin euro ödeyerek aldığı sıfır lüks otomobili boyalı çıkan tüketici, 9 yıl süren hukuk zaferini kazandı.

10.11.2019Ekonomi
Düello cinayetinde kan donduran detaylar

'Düello' cinayetinde kan donduran detaylar

ANTALYA'da tartıştığı arkadaşı Mehmet Öztürk'ü (40) Toptancı Hal Kompleksi'nde öldüren İlyas Ateş'e (45) verilen 13 yıl 4 ay hapis cezası, Bölge Adliye Mahkemesi 1. Ceza Dairesi'nce onandı. Mahkeme cezanın, vicdani kanının kesin, tutarlı ve çelişmeyen verilere dayandırılarak verildiğini açıkladı.

8.11.2019Gündem

Havada grev var: 1300 uçuş iptal edildi

Maaşlarının arttırılmasını talep eden Alman havayolu şirketi Lufthansa’nın kabin görevlileri 48 saatlik greve başladı. 1300 uçuş iptal olurken grevden 180 bin yolcunun etkilenmesi bekleniyor.

8.11.2019Dünya
DEAŞa haraç veren Fransız Lafarge hakkındaki soruşturma iptal edildi

DEAŞ'a haraç veren Fransız Lafarge hakkındaki soruşturma iptal edildi

Suriye'deki faaliyetlerini sürdürebilmek için DEAŞ'ın da aralarında olduğu terör gruplarına haraç verdiği ileri sürülen Fransız çimento şirketi Lafarge hakkında başlatılan soruşturma iptal edildi.

7.11.2019Dünya
Oğlunun öldürülmesiyle ilgili davaya gelmişti Çok acı olay...

Oğlunun öldürülmesiyle ilgili davaya gelmişti! Çok acı olay...

ÇORUM'da, oğlu Necip Yiğit'in (41) öldürülmesiyle ilgili davanın duruşması için adliyeye gelen Ahmet Yiğit (65), geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

5.11.2019Gündem
Savcı, Ahmet Altan ve Nazlı Ilıcaka ceza, Mehmet Altana beraat istedi

Savcı, Ahmet Altan ve Nazlı Ilıcak'a ceza, Mehmet Altan'a beraat istedi

"ANAYASAL düzeni yıkmaya teşebbüs" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan gazeteciler Ahmet Altan, Nazlı Ilıcak ile akademisyen Mehmet Altan'ın da aralarında bulunduğu 6 sanık hakkındaki Yargıtay'ın bozma kararının ardından yeniden yargılandıkları davaya devam ediliyor. Duruşma savcısı, celse arasında mütalaasını verdiğini belirtti.

4.11.2019Gündem
Yargıtaydan iyi haber O işçilere tazminat ödenmek zorunda

Yargıtay'dan iyi haber! O işçilere tazminat ödenmek zorunda

Hukuksuz uygulamalar sebebiyle işverenini yetkili mercilere şikayet ettiği için kovulan işçiler için Yargıtay'dan emsal nitelikte bir karar çıktı. Yüksek Mahkeme, kendisini şikayet eden işçiyi kovan patronların kötü niyet tazminatı ödeyeceğine hükmetti.

2.11.2019Ekonomi
Son dakika... Eski Danıştay üyesi Bülent Olcayın cezası onandı

Son dakika... Eski Danıştay üyesi Bülent Olcay'ın cezası onandı

Yargıtay Ceza Genel Kurulu, darbe girişimi öncesinde yüksek yargı üyelerinin görevini sona erdiren yasa görüşmeleri sırasında protesto için cübbesini Danıştay binasındaki odasının camına asan eski Danıştay üyesi Bülent Olcay'a Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden verilen 13 yıl 6 ay hapis cezasını onadı.

1.11.2019Gündem
İtalya’da burka ve peçe yasağına itiraz reddedildi

İtalya’da burka ve peçe yasağına itiraz reddedildi

Milano Temyiz Mahkemesi, kamusal alanda burka ve peçe yasağına yapılan itirazı reddetti.

1.11.2019Avrupa