MENÜ

Telefon Dolandırıcılığı

Telefon Dolandırıcılığı ile ilgili tüm haberleri, son dakika Telefon Dolandırıcılığı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Telefon Dolandırıcılığı haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 370 Telefon Dolandırıcılığı haberi bulunmuştur.

Telefon Dolandırıcılığı Haberleri

Dolandırıldım diye polise gidince film gibi olay ortaya çıktı

'Dolandırıldım' diye polise gidince film gibi olay ortaya çıktı

İstanbul’da film gibi olay... Polise başvurarak dolandırıldığını söyleyen M.Ş., “Oltacılık” yöntemiyle insanları dolandıran başka çetenin üyesi çıktı. İki çete de operasyonla çökertildi...

22.04.2019Gündem
Çağrı merkezi sektörünün sağladığı istihdam 108 bin kişiye ulaştı

Çağrı merkezi sektörünün sağladığı istihdam 108 bin kişiye ulaştı

Çağrı Merkezleri Derneği tarafından açıklanan 2018 Türkiye Çağrı Merkezi Pazar Verilerine göre sektör, ülke genelinde 67 ilde yaptığı yatırım ile istihdama katkı sağlamaya devam ediyor.

11.04.2019Teknoloji
ATMden para çekerken yakalandı

ATM'den para çekerken yakalandı

Antalya'nın Serik ilçesinde, birçok ilde dolandırıcılık olayı gerçekleştiren çetenin 2 üyesi yakalandı. Şüphelilerin verdiği ifadelerin ardından çete lideri olduğu belirlenen Gürcistan uyruklu İ.G.de, Artvinde çetenin son olayının ardından kendisine gönderilen parayı ATM'den çekerken suçüstü yakalandı.

21.03.2019Gündem
Cenazemiz var dediler... Polis: Buyurun cenaze namazına...

'Cenazemiz var' dediler... Polis: Buyurun cenaze namazına...

BALIKESİR'de yaşlı bir vatandaşı dolandırarak 650 bin TL'sini almaya gelen 3 kişi, polisin sıkı takibi sonucu yakalandı. Yaşlı vatandaştan ziynet dolu poşeti almak için gelen şahıslar karşılarında polisi görünce, "Cenazemiz var, ona geldik" diyerek kurtulmak istese de polisten aldıkları, "Buyurun cenaze namazına" cümlesiyle şok oldular.

8.03.2019Gündem
Seda Tripkolicin 53 yıla kadar hapsi istendi

'Seda Tripkolic'in 53 yıla kadar hapsi istendi

Telefonla aradıkları kişileri dolandırdıkları iddia edilen aralarında sosyal medya üzerinden şarkıları paylaşılan "Seda Tripkolic" olarak tanınan şarkıcı Seda Sular'ın da aralarında bulunduğu 12 tutuklu sanığın "dolandırıcılık" ve "suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olma" suçlarından cezalandırılması istemiyle dava açıldı. Sular'ın "dolandırıcılık" ve "suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olma" suçlarından 16 yıldan 53 yıla, diğer 11 sanığın da aynı suçlardan ayrı ayrı 7 yıldan 66 yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi

12.12.2018Gündem
Türk polisinden Alman polisine ders Şifre 65 bin Euro

Türk polisinden Alman polisine ders! Şifre 65 bin Euro

Antalya’da Alman vatandaşlarını telefonla dolandıran çeteye, 5 ay önce tutuklanan bir şüphelinin hesabında yer alan 65 bin Euro para hareketiyle ulaşıldığı ortaya çıktı. 474 Alman’dan 898 bin Euro alan çeteye operasyon öncesi uzman bir ekibin Almanya’ya gittiği, bu ülke polisine dolandırıcılarla ve yöntemleriyle ilgili bilgi verdiği öğrenildi.

3.07.2018Gündem

Ünlü profesörleri de dolandıran şüphelilere operasyon

Telefonda kendilerini polis yada savcı olarak tanıtarak kandırdıkları 16 kişiden toplam 4,2 milyon lira aldıkları iddia edilen 12 kişi 5 ilde düzenlenen ortak operasyonla yakalandı. Şebeke üyeleri arasında 2013 yılında Canan Karatay'ı, 2015 yılında Ceza Hukuku Profesörü Erdener Yurtcan'ın benzer yöntemle dolandırılma olaylarında gözaltına alınıp serbest kalan iki şüphelinin de bulunduğu belirtildi.

2.07.2018Gündem
Sosyal medya fenomeninin BMWsine el konuldu

Sosyal medya fenomeninin BMW'sine el konuldu

İstanbul'da, telefon dolandırıcılığı yapan bir çeteye yönelik operasyonda gözaltına alınan, sosyal medyada 'Seda Tripkolic' olarak tanınan, şarkıları milyonlarca kişi tarafından internette izlenen, adına fan hesaplar açılan Seda Sular'ın soruşturma kapsamında 1'i BMW 2 otomobiline el konuldu. Soruşturma kapsamında çete elebaşı M.T. ve diğer üyelerinin vurgun paralarıyla aldığı öne sürülen 3 lüks otomobil ve 16 daireye de el konulduğu bildirildi.

31.05.2018Gündem
Sosyal medya fenomeni Seda Tripkolic gözaltında 2 milyon TLlik vurgun...

Sosyal medya fenomeni Seda Tripkolic gözaltında! 2 milyon TL'lik vurgun...

Sosyal medyada 'Seda Tripkolic' olarak tanınan, şarkıları milyonlarca kişi tarafından internette izlenen, adına fan hesaplar açılan Seda Sular, telefon dolandırıcısı çeteye yönelik operasyonda Esenyurt'taki rezidans dairesinde gözaltına alındı. 2 milyon TL'lik vurgun yaptığı belirlenen çeteye yönelik operasyonda polisin 1.5 milyon TL parayı da son anda kurtardığı ortaya çıktı. Yapılan araştırmada, çetenin Seda Sular'ı paraları alan kuryelerin bulunması ve paraların transferinde kullandığını belirledi. Sular'ın teslimat başına 15 bin TL aldığı öğrenildi.

22.05.2018Gündem
Her telefona inanmayın: 4 bin dolarım gitti...

Her telefona inanmayın: 4 bin dolarım gitti...

Telefon dolandırıcılığı mağduru Hülya A. yaşadıklarını anlattı

13.05.2018Gündem
Kendini suçlu hissetmez

'Kendini suçlu hissetmez'

Üsküdar Üniversitesi Rektörü Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, sürü psikolojisinde bireysel zihnin çalışmadığını belirtti. Tarhan Mehmet Aydın için "Bu tip insanlar kendilerini suçlu hissetmezler hatta kendilerini rasyonalize ederek, 'İnsanlar paralarını korusaydı, onlara ders veriyorum.' diye de kendilerini savunurlar" açıklamasında bulundu.

16.03.2018Gündem
Dolandırıcılara 220 bin lira kaptırdı

Dolandırıcılara 220 bin lira kaptırdı

Telefon dolandırıcılarına 220 bin lira kaptıran M.A.’nın sürekli para istenmesi üzerine şüphelenip ihbar etmesiyle harekete geçen jandarma, Şanlıurfa merkezli 7 kişilik bir telefon dolandırıcılığı çetesini yakaladı. Kendisini cumhuriyet savcısı olarak tanıtan ve nüfus bilgilerinin FETÖ tarafından çalındığını söyleyen A.D., Silivri’de yaşayan M.A’yı arayarak 150 bin lira istedi. M.A., parayı gönderdi. A.D., tekrar M.A.’yı arayarak 70 bin lira daha istedi. M.A. bu parayı da örgüt üyelerine teslim etti. Dolandırıcının üçüncü defa para istemesi üzerine şüphelenen M.A. İstanbul İl Jandarma Komutanlığı’nı arayıp şikayette bulundu. Çalışma başlatan jandarma ekipleri, önce parayı almak için buluşma yerine gelen ve ‘Eldenci’ olarak adlandırılan F.A.’yı suçüstü yakaladı. Çetenin başında Şanlıurfa’da yaşayan A.D. olduğunu belirlendi. Jandarma teknik ve fiziki takibin ardından şebeke elebaşı A.D.’yi ve adamları M.B., M.A., S.K., H.G., B.B. ve F.A.’yı İstanbul’da yapılan eşzamanlı operasyonlarla yakaladı. Şebe üyeleriyle birlikte çok sayıda telefon, SİM kartı, bankamatik kartları, altın, para ve sürücü belgeleri ele geçirildi. Jandarma çetenin çalışma yöntemini de çözdü. Buna göre, çete elebaşı rasgele aramalar yaparak dolandıracağı kişileri tespit ediyor sonra kendilerini cumhuriyet savcısı olarak tanıp arıyorlar, kurbanları ikna ettikten sonra ‘Eldenci’ olarak adlandırılan şebeke üyesi sivil polis olduğunu söyleyerek parayı teslim alıyor.Şebeke üyelerinin FETÖ ismini kullanarak her mağdur için farklı teknikler kullandığı, kimine “bankadaki paranızı çekecekler”, kimine “ev tapunuzu ele geçirdiler”, kimine de “kuyumcu soygunu oldu, paraların sizin evinizde olduğu ihbarı var evinizi arayacağız” diyerek dolandırdığı tespit edildi. Jandarma, parayı almaya giden bir ‘Eldenci’nin, şebeke elebaşı A.D.’yi de dolandırdığını ortaya çıkardı. İddiaya göre A.D., mağdur M.A.’dan istediği ilk 150 bin lirayı ‘Eldenci’ye teslim etmesini istedi. ‘Eldenci’ aldığı parayı elebaşı A.D.’ye vermedi. A.D., mağduru tekrar arayıp 70 bin lira istedi. A.D. bu kez Şanlıurfa’dan biri ‘Eldenci’ gönderip parayı aldırdı. Şebekenin yakalanmasıyla dört dolandırıcılık aydınlatılırken, iki dolandırıcılık da engellendi. İfadelerinin ardından yedi kişi sevk edildikleri adliyede tutuklandı. Fırat ALKAÇ/İSTANBUL

8.02.2018Haber
Parayı eldenciler alıyor...Çete liderini bile dolandırmışlar

Parayı 'eldenciler' alıyor...Çete liderini bile dolandırmışlar

Telefon dolandırıcılarına 220 bin lira para kaptıran M.A.’nın ihbarı üzerine harekete geçen Jandarma, Şanlıurfa merkezli 7 kişilik bir telefon dolandırıcılığı çetesini yakaladı. Çete üyelerinin mağdurları “FETÖ üyeliği” suçlaması ile kandırdığı ortaya çıktı.

8.02.2018Gündem
Kurye yakalandı, dolandırıcılar kaçtı

Kurye yakalandı, dolandırıcılar kaçtı

Telefon dolandırıcıları kendilerini polis gibi tanıtıp 21 yaşındaki Melike A.’yı arayarak “Babanız bir hırsızlık olayından dolayı şüpheli, çalınan paralar sizin evinizde, vereceğim talimatları yerine getirin” dedi. Genç kız dolandırıcıların talimatları üzerine evdeki tüm ziynet eşyaları ve paraları bir poşete koyarken mesajla haber verdiği babasının ihbarı üzerine eve gelen komşular ve polisler dolandırıcıların kuryesi E.T.’yi kıskıvrak yakaladı. E.T.’yi eve gönderenler yakalanamazken kurye hakkında ‘Nitelikli dolandırıcılığa teşebbüs’ suçundan 4 yıldan 7,5 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

4.01.2018Gündem
Maçka şehidi ‘Eren’in adını kullanarak dolandırdılar

Maçka şehidi ‘Eren’in adını kullanarak dolandırdılar!

Erzurum’da bir kadın, Trabzon’un Maçka ilçesinde PKK'lı teröristlerin açtığı ateşle şehit edilen Eren Bülbül’ün adını kullanan telefon dolandırıcıları tarafından dolandırıldı.

15.08.2017Gündem