MENÜ

Teknik Alüminyum

Teknik Alüminyum ile ilgili tüm haberleri, son dakika Teknik Alüminyum haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Teknik Alüminyum haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 502 Teknik Alüminyum haberi bulunmuştur.

Teknik Alüminyum Haberleri

Konkordatolardan çıkışlar hızlanıyor

Konkordatolardan çıkışlar hızlanıyor

Bankalar ile şirketlerin yaptığı müzakereler sonucunda bugüne kadar 905 firma ile bu firmaların bankalara olan 10,4 milyar liralık kredi borcu konkordato kapsamından çıktı.

27.08.2019Ekonomi
Mali sıkıntıdaki Teknik Alüminyumu ABDli şirket aldı

Mali sıkıntıdaki Teknik Alüminyum'u ABD'li şirket aldı

Konkordato davası devam eden Teknik Alüminyum’u, ABD’li AA Metals isimli şirket satın aldı. ABD’li şirket, 400 milyon liralık borcunu üstlendiği Teknik Alüminyum’un yüzde 100 hissesinin yeni sahibi oldu. Söz konusu satış, konkordato davası devam ederken el değiştiren ilk şirket olma özelliği taşıyor.

26.07.2019Ekonomi
İki alüminyum devi hacizlere karşı korumaya alındı

İki alüminyum devi hacizlere karşı korumaya alındı

Türkiye’nin en büyük alüminyum firmalarından ikisi konkordato talep etti. Temeli 95 yıl önce atılan Burak Alüminyum ile Türkiye’nin ilk alüminyum levha üreticisi olarak 1960’lı yıllarda kurulan Teknik Alüminyum için tedbir kararları verildi; konkordato komiserleri heyeti atandı. Her iki şirket de aynı zamanda, en büyük ihracatçı firmalar listesinde ilk 100’de yer alıyor. Anılan şirketlerden Teknik Alüminyum ’un 400 milyon lira, Burak Alüminyum’un ise 300 milyon lira borcu bulunuyor.

17.09.2018Ekonomi
Teknik Alüminyum’da 4 atama

Teknik Alüminyum’da 4 atama

Alüminyum sektöründe faaliyet gösteren endüstri kuruluşu Teknik Alüminyum’da, Mehmet Arbek Akay’ın Genel Müdürlük görevini üstlenmesinin ardından, şirketin liderlik ekibine direktör seviyesinde dört atama yapıldı.

Bin dev şirkette, ’Türkiye büyüdü biz eridik’ şaşkınlığı

Bin dev şirkette, ’Türkiye büyüdü biz eridik’ şaşkınlığı

İSO tarafından açıklanan "Türkiye’nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu" raporu, TÜİK’in büyüme, katma değer artışı gibi rakamlarını tartışmaya açtı. Türkiye’nin 1000 devinde brüt katma değer artışı yüzde 0.7’de kalınca İSO Başkanı Tanıl Küçük, TÜİK tarafından açıklanan yüzde 6.5’lik artışı "anlamakta ve açıklamakta" zorlandıklarını söyledi.

23.08.2006Ekonomi
Ve-Ge Hassas Kağıt İkinci 500ün lideri

Ve-Ge Hassas Kağıt İkinci 500'ün lideri

İstanbul Sanayi Odası (İSO)’nın, Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşunu izleyen "İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu- 2005" raporu açıklandı. Ve-Ge Hassas Kağıt ve Yapıştırıcı Bant Sanayi ve Ticaret A.Ş 69 milyon YTL'lik üretimden satışla, ikinci 500 büyük sıralamasında ilk sıraya aldı.

23.08.2006Ekonomi
Samsung Galaxy Watch Active 2 incelemesi

Samsung Galaxy Watch Active 2 incelemesi

Güney Kore merkezli teknoloji üreticisi Samsung'un yeni akıllı saati Galaxy Watch Active 2, Türkiye'de satışa sunuldu. 44mm paslanmaz çelik gövdeli sürümünü yakından inceleme şansı bulduğumuz ürün, akıllı saatleri bir adım öteye taşıyor. Şimdi gelin, Samsung'un yeni saatine yakından göz atalım.

17.11.2019Teknoloji
ASUS, yeni TRX40 serisi anakartlarını duyurdu

ASUS, yeni TRX40 serisi anakartlarını duyurdu

ASUS, 3. Nesil AMD Ryzen Threadripper işlemcileri destekleyen yeni TRX40 anakart serisini duyurdu. ROG Zenith II Extreme, ROG Strix TRX40-E Gaming ve Prime TRX40-Pro, AMD'nin 3. Nesil Ryzen Threadripper işlemcilerinin tüm potansiyelini açığa çıkarmak isteyen profesyoneller ve oyunseverler için birçok iyileştirme ve yeni özellikler içeriyor.

8.11.2019Teknoloji
Honor 20 inceleme

Honor 20 inceleme

Dünyanın önde gelen telefon üreticilerinden Huawei'nin kardeş markası Honor, yeni telefonlarından Honor 20 ile dikkatleri üzerine çekiyor. Türkiye'de de satışa sunulan cihazı yakından inceledik, ürünün özelliklerini masaya yatırdık. Cihazın en dikkat çeken yanı ise gece karanlığında yaptığı başarılı çekimler oldu...

22.10.2019Teknoloji
‘Anlaşmasız Brexit Alman ekonomisini küçültebilir’

‘Anlaşmasız Brexit Alman ekonomisini küçültebilir’

Almanya Sanayiciler Birliği (BDI) Başkanı Dieter Kempf, Alman ekonomisinin geleceği üzerine önemli açıklamalarda bulundu. Kempf, “Anlaşmasız Brexit senaryosu gerçekleşirse, Alman ekonomisi 11 yıl aralıksız büyümeden sonra daralma ve küçülme tehlikesi yaşar” dedi.

25.09.2019Avrupa
Honor 20 Türkiyeye geldi İşte tüm özellikleri ve fiyatı

Honor 20 Türkiye'ye geldi! İşte tüm özellikleri ve fiyatı

Huawei'nin kardeş markası Honor, İstanbul'da gerçekleştirdiği bir etkinlikte en yeni telefonlarından Honor 20'yi duyurdu. Arka yüzünde bulunan üçlü kamerasıyla özellikle gece çekimlerinde iyi sonuçlar elde edebilen telefonun diğer özellikleri bakın nasıl?

12.09.2019Teknoloji
Dünyanın ilk 4K ve OLED çift ekranlı dizüstü bilgisayarı Türkiyede satışa çıktı

Dünyanın ilk 4K ve OLED çift ekranlı dizüstü bilgisayarı Türkiye'de satışa çıktı

Zenbook serisinde geçtiğimiz yıl Zenbook Pro UX580 ile ilk kez screenpad teknolojisini tanıtan ASUS kullanıcılarından olumlu dönüşlerin ardından Screenpad teknolojisini daha da geliştirerek çift ekranlı yeni Zenbook Pro Duo'yu ortaya çıkardı. Cihaz, dünyanın ilk 4K OLED çift ekranlı bilgisayarı olma özelliği taşıyor.

10.09.2019Teknoloji
Honor 20 Türkiyeye geliyor 11 Eylülde duyurusu yapılacak

Honor 20 Türkiye'ye geliyor! 11 Eylül'de duyurusu yapılacak

Çin merkezli teknoloji üreticisi Honor, oldukça güvendiği yeni amiral telefonu Honor 20 için gün sayıyor. Şirket, takvimler 11 Eylül'ü gösterdiğinde Honor 20'yi Türkiye'de tüketicilerle buluşturmaya hazırlanıyor. Peki Honor 20 hangi özelliklerle gelecek? Fiyatı nasıl olacak?

3.09.2019Teknoloji
Zorunlu depozito dönemi başlayacak

Zorunlu depozito dönemi başlayacak

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Emin Birpınar "Zorunlu depozito uygulaması 2021'de bu projeden sonra başlayacak. Bu sayede birçok çevre problemini çözmüş olacağız. Hedefimiz yıllık ortalama 40-50 milyar içecek ambalajını, piyasaya sürülen ambalajın yüzde 50'sini geri toplayabilmek" dedi.

28.08.2019Ekonomi
Dünyayı inşa ediyoruz

Dünyayı inşa ediyoruz

Türkiye küresel pazarda süren durgunluğa ve artan risklere rağmen “Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi” listesinde, 44 firma ile yer alarak dünya liginde Çin’in ardından ikinciliğini korudu.

25.08.2019Ekonomi
Mega projelerde yerli çelik hedefi

Mega projelerde yerli çelik hedefi

11. Kalkınma Planı'na göre, savunma sanayi, demir yolları, mega projeler ve nükleer santraller gibi stratejik alanlarda kullanılan çelik türlerinde yurt içi tedarik zincirinin geliştirilmesi sağlanacak. Yakın mesafe yolcu ve araç taşımacılığında kullanılan gemilerin tam elektrikli gemilere dönüştürülmesi için program başlatılacak.

16.07.2019Ekonomi
Çiftelerin magnezyumu dünyaya ihraç ediliyor

Çifteler'in magnezyumu dünyaya ihraç ediliyor

Eskişehir'in Çifteler ilçesinde mayısta faaliyete başlayan bir tesiste, savunma sanayisinden otomotive, ilaç sanayisinden demir-çelik sektörüne kadar pek çok alanda kullanılan magnezyum metali üretiliyor.

15.07.2019Ekonomi
Parmağı kopan işçilerden iyi haber

Parmağı kopan işçilerden iyi haber

KAYSERİ'de mobilya işçisi Mustafa Biçer(44) ile alüminyum doğrama işçisi Murat Yücel'in(33), 1 gün arayla sol ellerinin baş ve işaret parmakları koptu. Aynı  özel hastaneye kaldırılan Biçer'in parmakları 7 saat, Yücel'in parmakları da 6 saat süren ameliyatlarla yerlerine dikildi.

27.04.2019Gündem
Bakan Pekcan: Hedefimiz ABD ile ticaret hacmimizi 75 milyar dolara çıkarmak

Bakan Pekcan: Hedefimiz ABD ile ticaret hacmimizi 75 milyar dolara çıkarmak

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan "(ABD ile Türkiye arasında) Ticaret hacmimiz 20,7 milyar dolar, hedefimiz bunu 75 milyar dolara çıkarmak. Dolayısıyla her sektöre ve ürüne odaklanacağız" dedi.

17.04.2019Ekonomi
Zırhlı araçların gücü yapay zekayla artacak

Zırhlı araçların gücü yapay zekayla artacak

Savunma sanayisindeki ihtiyaçlar doğrultusunda 3 Ar-Ge projesi başlatılmasına ve 1 alanda geniş alan çağrısı yapılmasına karar verildi. Zırhlı Araçlar İçin Yapay Zeka Kullanan Atış Kontrol Karar Destek Sistemi Projesi kapsamında, öncelikle zırhlı araçlarda kullanılmak üzere atış karar desteğini yapay zekadan alacak atış kontrol sistemi geliştirilmesi amaçlanıyor.

8.04.2019Teknoloji
Kapsamlı bir inceleme: ASUS ZenBook Pro 15

Kapsamlı bir inceleme: ASUS ZenBook Pro 15

Asus Zenbook Pro 15 işini sürekli yanında taşımak isteyen ve dizüstü bilgisayarından yüksek verimlilik arayanlara özel bir dizüstü bilgisayar. İnce ve hafif tasarımıyla dikkat çeken ürünü yakından inceledik.

28.03.2019Teknoloji
İDDMİBden 10 milyar dolarlık ihracat hedefi

İDDMİB'den 10 milyar dolarlık ihracat hedefi

İDDMİB Başkanı Tahsin Öztiryaki, "Türkiye ekonomisini büyütmenin en önemli yolu ihracat ve her firmanın ürettiğinin en az yarısını ihraç etmesi gerekiyor. Sektör olarak bu yılki ihracat hedefimizi 10 milyar dolar olarak belirledik. Eğer proje kabul edilirse mutfakla ilgili olarak Chicago'daki ticaret ataşemizin yanına bizden birini göndereceğiz. Bütçesini de biz karşılayacağız. Sektörlerin talep ettiği her ülkede bunu yapmayı düşünüyoruz. İlk sırada ABD ve Avrupa ülkeleri geliyor" açıklamasında bulundu.

14.03.2019Ekonomi
İDDMİBden 10 milyar dolarlık ihracat hedefi

İDDMİB'den 10 milyar dolarlık ihracat hedefi

İDDMİB Başkanı Tahsin Öztiryaki "Türkiye ekonomisini büyütmenin en önemli yolu ihracat ve her firmanın ürettiğinin en az yarısını ihraç etmesi gerekiyor. Sektör olarak bu yılki ihracat hedefimizi 10 milyar dolar olarak belirledik" dedi.

14.03.2019Ekonomi
Nükleer santralle ilgili önemli karar 30 yıl hapis cezası verilecek

Nükleer santralle ilgili önemli karar! 30 yıl hapis cezası verilecek

Maden Kanunu ile bazı kanun ve KHK'lerde değişiklik öngören kanun Resmi Gazete'de yayımlandı. Değişikliğe göre nükleer santrale sabotaj yapacak kişilere ağır hapis cezası verilecek.

28.02.2019Ekonomi
Alarmların çalmasını naylon ve alüminyum folyo ile engellemişler

Alarmların çalmasını naylon ve alüminyum folyo ile engellemişler

Ankara'da özel düzenekli çanta ile elektronik eşya satan iş yerlerinden hırsızlık yapan 3'ü Gürcistan uyruklu 4 zanlı yakalandı. Zanlıların alarmları sökülmemiş elektronik eşyaları iç içe naylon sarılmış ve alüminyum folyo kaplı özel düzenekli kadın çantalarını kullanarak çaldıkları anlar, güvenlik kameralarınca kaydedildi.

17.02.2019Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan İkinci 100 Günlük Eylem Planını açıkladı

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan İkinci 100 Günlük Eylem Planı'nı açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde "İkinci 100 Günlük Eylem Planı Tanıtım Toplantısı"nda açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada; "İkinci 100 Günlük Eylem Planı'na göre, Gebze-Haydarpaşa, Sirkeci-Halkalı Banliyö Hatları tamamlanarak işletmeye alınacak" dedi.

13.12.2018Ekonomi
Boksit cevherinin değerini katlayacak ihale

Boksit cevherinin değerini katlayacak ihale

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının Türkiye'deki maden rezervlerinin katma değerli uç ürüne dönüştürülmesi projesi kapsamında ilk ihale, Muğla'da bulunan alüminyumun ham maddesi boksit cevheri için 15 Ocak 2019'da gerçekleştirilecek. İhaleyi kazanan yatırımcı, UMREK koduyla yapacağı rezerv araştırmasının ardından kuracağı tesiste alüminyuma dönüştürdüğü boksit cevherine en az 50 kata kadar değer kazandırabilecek. Yatırımcının tesisin kurulumunda kullanacağı ekipmanın yüzde 40'ını yerli üretimden karşılaması şartı getirilirken, teknik olmayan personel istihdamının da yine yüzde 40'ı bölgeden sağlanacak. Türkiye'nin diğer metalik ve endüstriyel madenleri için de uç ürün ihalelerinin yapılması planlanıyor.

11.12.2018Ekonomi
Faturalarda tasarruf ettiren öneriler

Faturalarda tasarruf ettiren öneriler

Bu hafta başından itibaren yağmur, fırtına ve birçok kentte de kar yağışıyla birlikte soğuğun iyice etkisini göstermesi, konutlardaki ısıtma harcamalarındaki artışı da beraberinde getirdi. Ülkemizde tüketilen enerjinin büyük bir kısmının konutlardaki ısıtma ve soğutma harcamalarına gittiğini belirten Yaşar Üniversitesi Enerji Sistemleri Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Arif Hepbaşlı, enerji verimliğinin ve bilinçli tüketimin en büyük tasarruf etme yöntemi olduğunu vurguladı.

26.11.2018Ekonomi
Aygün Alüminyum Amerika Pazarına Giriyor

Aygün Alüminyum Amerika Pazarına Giriyor!

Aygün Alüminyum, uluslararası standardizasyona sahip kaliteli ürünleriyle, Amerika pazarına çok hızlı bir giriş yaptı. Yine uluslararası standartların bir gerekliliği olarak yapılan “Hırsızlığa Karşı Dayanıklılık”, “Kurşuna Karşı Dayanıklılık”, “Bombaya Karşı Dayanıklılık” gibi birçok testi başarıyla tamamlayan Türk Şirket Aygün Alüminyum, Amerika’da çok özel projeleri hayata geçiriyor.

16.11.2018Ekonomi
Pet şişeyle akbil doldurma dönemi başladı

Pet şişeyle akbil doldurma dönemi başladı

Pet şişe ve alüminyum kutu karşılığında İstanbulkart’lara para yükleyen akıllı geri dönüşüm konteynerinin ilki İTÜ Ayazağa durağında hizmete açıldı.

16.10.2018Teknoloji
Yatırımımız 1,1 milyar dolara, istihdamımız 3 bin 100e ulaşacak

"Yatırımımız 1,1 milyar dolara, istihdamımız 3 bin 100'e ulaşacak"

Eti Alüminyum Genel Müdürü Mehmet Arkan, halihazırda sadece ABD, Çin, Almanya ve Macaristan gibi ülkelerde üretilebilen şeffaf zırh için 560 milyon dolarlık yatırım kararı aldıklarını belirterek, "Yeni yatırım tamamlandığında toplam 1,1 milyar dolarlık miktara ulaşacağız. Çalışan sayımız da 2 binden 3 bin 100'e yükselecek." dedi.

8.10.2018Ekonomi
Bosch ve Maxion İnci Jant Grubundan iş birliği

Bosch ve Maxion İnci Jant Grubu'ndan iş birliği

Sektöründe öncü iki firma, Maxion İnci Jant Grubu'nun Manisa'daki tesislerinin Sanayi 4.0 dönüşüm sürecinde iş birliği yapacak - Bosch Türkiye ve Ortadoğu Başkanı Steven Young:"Sanayi 4.0 konusunda tüm dünyada öncü projelerimiz var. 2020 yılına kadar Sanayi 4.0 çözümlerimizle kendi fabrikalarımızda 1 milyar avroya eş değer bir tasarruf sağlanması hedefleniyor." ifadelerinde bulundu.

3.10.2018Ekonomi
8 soruda konkordato

8 soruda konkordato

Son günlerde üst üste şirketlerin konkordato ilan ettiği haberlerini okuyoruz. Peki nedir bu konkordato? İyi mi kötü mü? Şirketler iflastan böyle mi kaçıyor? TÜSİAD Başkanı Erol Bilecik’in de söylediği gibi konkordato ve yeniden yapılandırmaları, ‘son çıkış yolu’ gibi olumsuz (bir algıyla) etiketlememek lazım. Bunlar, alacaklı ve verecekli arasında bir ‘uzlaşma & anlaşma’ adımıdır. Merak edilen konkordatoyu 8 soruda özetledik.

28.09.2018Ekonomi
Huawei Mate 20 Lite ne zaman satışa çıkıyor

Huawei Mate 20 Lite ne zaman satışa çıkıyor?

HUAWEI Mate 20 Serisi’nin bu yıl duyurulan ilk ürünü HUAWEI Mate 20 lite, Türkiye pazarına giriş yapmaya hazırlanıyor. Peki Huawei Mate 20 Lite, Türkiye'de ne zaman satışa çıkıyor?

19.09.2018Teknoloji
Huawei Mate 20 Lite Türkiyede İşte tüm özellikleri ve fiyatı

Huawei Mate 20 Lite Türkiye'de! İşte tüm özellikleri ve fiyatı

Çinli teknoloji devi Huawei'nin yeni telefonu Huawei Mate 20 Lite, bugün İstanbul'da gerçekleştirilen basın toplantısında duyuruldu. Gelecek ay Londra'da gerçekleştirilecek Huawei Mate 20 Pro telefonu öncesinde satışa sunulan cihaz, Huawei Mate 20 Pro'nun bir alt modeli... İşte Huawei'nin yeni telefonun tüm özellikleri ve merak edilen fiyatı...

18.09.2018Teknoloji
Sotca’ya Kıbrıs yıldızları geliyor

Sotca’ya Kıbrıs yıldızları geliyor

Hürriyet gazetesinin bu yıl 5’incisini düzenlediği Sign of The City Awards (SotCA) yarışması, gayrimenkulün Kıbrıslı starlarını bulmak için yavru vatana açıldı. 6 Kasım’da ödül töreninin düzenleneceği etkinliğe 20 Eylül’e kadar başvurulabilecek

16.09.2018Ekonomi
Trumpın tarifeleri başka ülkeleri değil, ABD ekonomisini kırılganlaştırıyor

Trump'ın tarifeleri başka ülkeleri değil, ABD ekonomisini kırılganlaştırıyor

ABD Başkanı Donald Trump'ın arkası kesilmeyen gümrük vergileri, küresel ekonominin yarısından fazlasını oluşturan onlarca ülkeyi etkiliyor. Uluslararası birçok ekonomist, ABD'nin küresel ticaret ve siyaset dengelerini hiçe sayan tartışmalı adımlarının ters teperek ülke ekonomisine zarar vereceğini vurguluyor.

10.08.2018Ekonomi
Küresel piyasalar yön arayışında

Küresel piyasalar yön arayışında

Küresel piyasalar veri gündeminin zayıf olduğu haftanın ilk yarısında karışık bir seyir izlerken, yurt içinde bugün Hazine'nin düzenleyeceği ihaleler takip edilecek.

7.08.2018Ekonomi

Yazar Sonuçları

Beylikdüzü Barınağı’na 17 kulübe yapıldı

Beylikdüzü Hayvan Barınağı, ‘Kulübe Şenliği’ne ev sahipliği yaptı. Onlarca gönüllünün çocuklarıyla birlikte katıldığı şenlikte kulübeler inşa edildi, yemekler dağıtıldı, mama ve su kapları ile kedi odaları temizlendi.

14.03.2013

Alüminyum folyoda 5 dakikada harika yemekler yapabilirsiniz

Sevgili okurlarım, bildiğiniz gibi bu sayfa yemek meraklıları için Türkiye’nin yegáne yemek teknikleri anlatan kaynağı.

17.11.2007

Göçmen kuşlara çölde vaha

Minik kanat çırpışlarıyla binlerce kilometre yol yapan göçmen kuşların Türkiye’deki en önemli mola istasyonlarından biri olan Eymir’deki Kuş Halkalama İstasyonu’nun uzmanlarından Dr. Arzu Gürsoy Ergen, “Eymir, göç sırasında kuşlar için çölde bir vaha gibi” diyor.

24.09.2019

Ankara-Vaşington hattında gelişmeler

Bu hafta sonunda Kremlin Sözcüsü Dmitri Peskov’un S-400 hava savunma füze sistemi konusundaki son durumu değerlendiren sözleri son derece ilginçti. Peskov’un S-400 konusunda “eşi görülmemiş bir baskı var” sözleri dikkat çekti.

18.04.2019

A220 görücüye geliyor

Airbus’ın portföyüne kattığı tek koridorlu kısa-orta menzilli uçağı A220, Anadolujet hedefi için İstanbul’a geliyor. 100 ila 150 koltuk, tek koridorlu uçak pazarında yakıt verimliliği ile öne çıkacak gibi görünüyor.

6.11.2018