MENÜ

Tcdd

Tcdd ile ilgili tüm haberleri, son dakika Tcdd haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Tcdd haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 2.288 Tcdd haberi bulunmuştur.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları ya da kısaca TCDD, Türkiye Cumhuriyeti'ndeki demiryolu taşımacılığını düzenleyen, işleten ve kontrol eden resmi kurumdur.

Osmanlı Devleti döneminde daha çok yap-işlet modeli ile sermaye sahiplerince işletilen demiryolları, 24 Mayıs 1924 tarihinde çıkarılan 506 sayılı Kanun ile devletleştirilmeye başlanmış ve Anadolu - Bağdat Demiryolları Müdüriyet-i Umumiyesi adı ile yapılandırılmıştır. Daha sonra demiryollarının yapımı ve işletilmesinin bir arada yürütülmesi ve daha geniş çalışma imkânları verilmesini sağlamak amacıyla çıkarılan 31 Mayıs 1927 tarih ve 1042 Sayılı Kanun'la Devlet Demiryolları ve Limanları İdare-i Umumiyesi adını almıştır.

Devamı..

Tcdd Haberleri

TCDDden ilaçlama uyarısı

TCDD'den ilaçlama uyarısı

Mersin-Adana-Osmaniye-Hatay sınırları içindeki demir yolu hatları ve istasyonlarında 20-24 Mayıs'ta otla mücadele kapsamında ilaçlama yapılacak.

17.05.2019Ekonomi
Ombudsmandan TCDD’ye YHT uyarısı

Ombudsmandan TCDD’ye YHT uyarısı

KAMU Denetçiliği Kurumu’na başvuran bir vatandaş, trenlerde emniyet kemerinin zorunlu olmasını istedi.

17.05.2019Gündem
TCDDnin bazı taşınmazlardaki hisseleri satılacak

TCDD'nin bazı taşınmazlardaki hisseleri satılacak

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) İşletmesi Genel Müdürlüğünün İstanbul-Arnavutköy'de yer alan 107 taşınmaz üzerindeki hisselerinin satışı gerçekleştirilecek.

7.05.2019Ekonomi
TCDDden ilaçlama uyarısı

TCDD'den ilaçlama uyarısı

Sakarya, Bilecik ve Eskişehir'deki demir yolu hat ve istasyonlarında, otla mücadele çalışmaları kapsamında 6-22 Mayıs tarihlerinde ilaçlama yapılacak.

3.05.2019Ekonomi
TCDD işçi alımı kura sonuçları açıklandı İşte, istenen belgeler

TCDD işçi alımı kura sonuçları açıklandı! İşte, istenen belgeler

TCDD işçi alımı kura sonuçları, Noter huzurunda gerçekleştirilen çekilişin ardından netlik kazandı. Asil ve yedek olarak adayların açıklandığı listede, adaylardan talep edilen belgeler de yer aldı. Peki, adaylardan istenen belgeler neler olacak? İşte, TCDD işçi alımı kura sonuçları ve detaylı bilgiler

30.04.2019Gündem
TCDDden ilaçlama uyarısı

TCDD'den ilaçlama uyarısı

Sivas, Kayseri, Erzincan, Erzurum ve Kars'daki demir yolu hat ve istasyonlarında otla mücadele kapsamında 2-27 Mayıs tarihlerinde ilaçlama yapılacak. Vatandaşların, ilaçlama tarihlerinden itibaren 10 gün bu sahalara yaklaşmamaları, belirtilen yerlerde hayvanları otlatmamaları ve ot hasadı yapmamaları gerekiyor.

29.04.2019Ekonomi
TCDDden ilaçlama uyarısı

TCDD'den ilaçlama uyarısı

TCDD Genel Müdürlüğünce, Konya, Afyonkarahisar, Kütahya, Denizli, Isparta, Burdur, Eskişehir ve Balıkesir'deki demir yolu hat ve istasyonlarında otla mücadele kapsamında ilaçlama yapılacak.

27.04.2019Ekonomi
TCDD kura çekilişi ne zaman saat kaçta yapılacak

TCDD kura çekilişi ne zaman saat kaçta yapılacak?

TCDD kura çekilişi sonuçları için geri sayım başladı. Toplamda 356 personel alımı yapacak olan TCDD, kura çekilişine başvurunun 1.424'ten fazla olması dolayısıyla İŞKUR ile birlikte kura çekilişi gerçekleştirecek. Peki, TCDD kura çekilişi ne zaman yapılacak? İşte, o konu hakkında merak edilen bazı detaylar

24.04.2019Gündem
Yüzde 60 kusura ceza yok

Yüzde 60 kusura ceza yok

OSMANİYE-Gaziantep arasındaki Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) 6. Bölge Müdürlüğü’ne bağlı Fevzipaşa-Bahçe yolundaki Ayran Tüneli’nde, 16 Mart 2015’te dört işçi yol çalışmasına başladı.

15.04.2019Gündem
TCDD işçi alımı başvurusu için son gün Başvuru şartları nelerdir

TCDD işçi alımı başvurusu için son gün! Başvuru şartları nelerdir?

TCDD işçi alımı için son güne girildi. 25 Nisan Perşembe günü İŞKUR aracılığıyla kura çekim işlemi gerçekleştirilecek olan işçi alımı için başvurular 15 Nisan mesai bitimine kadar tamamlanabilecek. Peki, TCDD işçi alımı başvurusu için başvuru şartları neler olacak? İşte, birçok ilde gerçekleştirilecek olan TCDD işçi alımı sürecine dair bazı bilgiler

15.04.2019Gündem
TCDDden yüksek gerilim uyarısı

TCDD'den yüksek gerilim uyarısı

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Genel Müdürlüğünce, iki demir yolu hattı için yüksek gerilim uyarısında bulunuldu.

12.04.2019Ekonomi
Demir yolu taşımacılığında kamu hizmeti yükümlülük süresi uzatıldı

Demir yolu taşımacılığında kamu hizmeti yükümlülük süresi uzatıldı

Demir yolu taşımacılığında TCDD Taşımacılık AŞ tarafından yerine getirilen kamu hizmeti yükümlülüğü 31 Aralık 2020'ye kadar devam edecek.

10.04.2019Ekonomi
TCDD işçi alımı başvurusu nasıl yapılır Hangi şartlar aranıyor

TCDD işçi alımı başvurusu nasıl yapılır? Hangi şartlar aranıyor?

TCDD işçi alımı için başvuru sürecini 9 Nisan Salı günü erişime açtı. İŞKUR aracılığıyla gerçekleştirilebilecek olan TCDD işçi alımı başvurusu, 15 Nisan tarihine kadar devam edecek. Peki, TCDD işçi alımı başvurusu için detaylar neler olacak? İşte, 36 yaşından gün almamış adayların başvurabileceği ilana dair bazı detaylar

9.04.2019Gündem
TCDDye 356 işçi alınacak Başvuru şartları neler

TCDD'ye 356 işçi alınacak! Başvuru şartları neler?

TCDD tarafından 86 tren teşkil işçisi, 42 demir yolu yapım, bakım ve onarım makinesi operatörü, 188 demir yolu hattı bakım onarımcısı ve 40 liman vinç operatörü istihdam edilecek. Söz konusu alımlara başvuru için kurum tarafından belirlenen şartları taşımak gerekiyor. Peki, TCDD işçi alımı başvuru şartları neler?

7.04.2019Gündem
İŞKUR TCDDye 356 personel alımı yapacak | İŞKUR başvurusu nasıl yapılır

İŞKUR TCDD'ye 356 personel alımı yapacak | İŞKUR başvurusu nasıl yapılır?

İŞKUR iş ilanları ile beraber milyonlarca vatandaş istihdam edilerek iş sahibi olmaya devam ediyor. İŞKUR'un Resmi Gazete'de yayımlanan ilanına göre, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları'na (TCDD) toplam 356 personel alımı yapılacak. Peki, İŞKUR personel başvurusu nasıl yapılır? İşte İŞKUR ilanları ile ilgili merak edilenler...

4.04.2019Gündem
TCDDye 356 işçi alınacak İşte detaylar ve başvuru şartları

TCDD'ye 356 işçi alınacak! İşte detaylar ve başvuru şartları

TCDD tarafından 86 tren teşkil işçisi, 42 demir yolu yapım, bakım ve onarım makinesi operatörü, 188 demir yolu hattı bakım onarımcısı ve 40 liman vinç operatörü istihdam edilecek

4.04.2019Ekonomi
TCDD iki yıl önce ‘bekçi’ için uyarılmış

TCDD iki yıl önce ‘bekçi’ için uyarılmış

ÇORLU’da 25 kişinin hayatını kaybettiği tren kazasının sanıklarından, TCDD 1. Bölge Müdürlüğü Halkalı 14. Demiryolu Bakım Müdürlüğü Demiryolu Bakım Müdürü Turgut Kurt’un faciadan iki yıl önce kuruma yazdığı yazıda, “seyrüsefer güvenliği, iş sağlığı ve yol bakım onarım işleri” için yol kontrol işçisi alınmasını istediği ortaya çıktı.

20.03.2019Gündem
Üç saatlik sınır geçişi romantizmin katili

Üç saatlik sınır geçişi romantizmin katili

1800’lü yılların son çeyreğinde, ‘93 Harbi’ de denilen Türk-Rus Harbi sırasında Bulgaristan’dan göçmek zorunda kalmış bir aileye mensup olduğumdan, dilden dile anlatılarak gelen o zorlu yolculuğun masalsı hikâyeleri, çocukluk anılarımda bir hayli yer tutar. ‘Arda Boyları’nın, ‘Drama Köprüsü’nün, ‘Selanik Türküleri’nin beni hiç tanımadığım büyük büyük dedelerime, ninelerime bağladığını düşünürüm. Bütün bu duyguların eşliğinde adımımı atıyorum Sofya Ekspresi’nin basamaklarından içeriye. Bir de ilk defa yataklı bir trenle yolculuk yapacak olmanın merakı ve heyecanı var içimde...

18.03.2019Seyahat
Avrupaya giden ekspres trende yüzde 30 indirim

Avrupa'ya giden "ekspres tren"de yüzde 30 indirim

TCDD Taşımacılık, son yıllarda iç turizmin gözdesi haline gelen Doğu Ekspresi, Van Gölü Ekspresi gibi trenlerin yanı sıra İstanbul-Sofya Ekspresi ile de Avrupa rotasını keşfetmek için farklı bir seçenek sunuyor.

16.03.2019Ekonomi
Ada Yolcu Trenleri yeniden seferde

Ada Yolcu Trenleri yeniden seferde

TCDD Taşımacılık Genel Müdürlüğü "Ada Yolcu Treni, bugün yeniden Adapazarı'ndan hareket etti" açıklamasında bulundu.

16.03.2019Ekonomi
Resmi Gazetede yayımlandı: 3 atama bir görevden alma

Resmi Gazete'de yayımlandı: 3 atama bir görevden alma

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD), Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) ve Ticaret Bakanlığına ilişkin atama ve görevden alma kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.

14.03.2019Gündem
TCDDden raydan çıkan trenle ilgili açıklama

TCDD'den raydan çıkan trenle ilgili açıklama

TCDD Genel Müdürlüğünce, Ankara'nın Sincan ilçesinde akaryakıt yüklü trenin raydan çıkmasıyla ilgili teknik incelemelerin devam ettiği ve idari tahkikat başlatıldığı bildirildi.

14.03.2019Gündem
TCDD’ye göre Çorlu’nun yedi nedeni

TCDD’ye göre Çorlu’nun yedi nedeni

ÇORLU’da 25 vatandaşın hayatını kaybettiği tren kazasına ilişkin Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu tarafından hazırlanan raporda, facianın yedi nedeni açıklandı.

12.03.2019Gündem
Savaş zamanından günümüze gelen Malıköy Tren İstasyonu

Savaş zamanından günümüze gelen Malıköy Tren İstasyonu

Sakarya Meydan Muhaberesi’nin destansı mücadelesinin geçtiği Ankara-Eskişehir arasındaki bölgede yer alan Malıköy Tren İstasyonu, aynı zamanda milletimizin kaderini etkileyen önemli bir merkez oldu.

4.03.2019Seyahat
Niğde’deki tren kazası bilirkişi raporu: TCDD asli kusurlu

Niğde’deki tren kazası bilirkişi raporu: TCDD asli kusurlu

Niğde Bor’da 2016’da hemzemin geçitte trenin tekstil işçilerini taşıyan minibüse çarpması sonucu 5 kişinin öldüğü tren kazasına ilişkin yeni bilirkişi raporunda, TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğü’nün asli kusurlu olduğu belirtildi.

4.03.2019Gündem
TCDD personel alımı yapacak Başvurular ne zaman başlayacak

TCDD personel alımı yapacak! Başvurular ne zaman başlayacak?

Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü iş yerlerine belirsiz süreli iş sözleşmesiyle; 86 tren teşkil işçisi, 42 demiryolu yol yapım, bakım ve onarım makinesi operatörü, 188 demiryolu hattı bakım onarımcısı, 40 liman vinç operatörü olmak üzere toplam 356 işçi alınacak. İşgücü talepleri, 9-15 Nisan arasında İŞKUR'da yayımlanacak. Peki, TCDD personel alımı başvurru şartları neler?

1.03.2019 Gündem
Çorludaki tren kazasında makinistlere takipsizlik, ‘ağır kusurdan’ 4 kişi hakkında iddianame hazırlandı

Çorlu'daki tren kazasında makinistlere takipsizlik, ‘ağır kusurdan’ 4 kişi hakkında iddianame hazırlandı

TEKlRDAĞ'ın Çorlu ilçesinde 25 kişinin öldüğü tren kazasıyla ilgili Çorlu Cumhuriyet Başsavcılığı, yürüttüğü soruşturmada tren şefi Hüseyin Kahraman, makinistler Halil Altınkaya ve Suat Şahin ile siyasetçiler, bürokratlar, TCDD'nin üst yönetimi yer alan kişiler kovuşturmaya yer olmadığını karar verdi. Başsavcılık, bilirkişi raporunda, 'kazanın meydana gelmesinde asıl kusurlu' bulunan 4 kişi hakkında da iddianame hazırlanmasını kararlaştırdı.

28.02.2019Gündem
Hibrit lokomotif TCDDnin gücüne güç katacak

Hibrit lokomotif TCDD'nin gücüne güç katacak

TÜLOMSAŞ ile TCDD Taşımacılık AŞ ve ASELSAN iş birliğiyle üretilen, hibrit lokomotif yüzde 40 yakıt tasarrufu avantajıyla işletilebilecek.

28.02.2019Ekonomi
Çorlu’da kusurumuz yok

Çorlu’da kusurumuz yok

Çorlu’daki tren kazasında yaşamını yitiren Fethiye Yıldız’ın çocuklarının açtığı tazminat davasına, demiryolu ulaşım hizmetlerini yürüten Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Taşımacılık Anonim Şirketi (AŞ) tarafından gönderilen dilekçede “Şirketin ya da çalışanlarının kusur ve ihmali bulunmamaktadır. Kaza sebebiyle şirketin sorumlu tutulabilmesi hukuken ve fiilen imkânsızdır” denildi.

25.02.2019Gündem
YHTye yatırım dopingi

YHT'ye yatırım dopingi

TCDD'nin 2019 Yılı Yatırım Programı'nda yer alan ödeneklerinin yüzde 56'sı yüksek hızlı ve hızlı tren projelerine ayrıldı - Ankara-Sivas YHT hattına, bu yıl 1 milyar 30 milyon lira yatırım yapılması öngörülüyor.

24.02.2019Ekonomi
Tren kazası soruşturmasında Ankara Gar Müdürü ifade verdi

Tren kazası soruşturmasında Ankara Gar Müdürü ifade verdi

ANKARA’da, 13 Aralık 2018'de meydana gelen ve 9 kişinin ölümüyle sonuçlanan hızlı tren kazasıyla ilgili tutuklanan tren teşkil memuru (makasçı) Osman Yıldırım'a, eğitim verildiğine yönelik kazadan sonra düzenlenen evrakta imzası bulunan Ankara Gar Müdürü Talip Ü.'nün soruşturma kapsamında ifadesi alındığı ortaya çıktı. Sahte evrak düzenlemek suçundan savcı tarafından sorgulanan Talip Ü.'ye kazayla ilgili ihmaller de soruldu. Talip Ü. Osman Yıldırım'ın Ankara Gar'da göreve başladığında raporlu olduğunu vurgulayarak, "Tutanakta yer alan diğer görevlilerin, bunu, benim huzurumda imzaladıklarına dair, tutanağa imza attım" dedi.

21.02.2019Gündem
Umreden döndü görevden alındı

Umreden döndü görevden alındı

TÜRKİYE Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) İşletmecilik Genel Müdürü İsa Apaydın, umre dönüşü görevden alındı. Apaydın’ın yerine Genel Müdür Yardımcısı Ali İhsan Uygun vekaleten atandı.

21.02.2019Gündem
TCDD 356 işçi alımı yapmaya hazırlanıyor...Başvuru ne zaman yapılır

TCDD 356 işçi alımı yapmaya hazırlanıyor...Başvuru ne zaman yapılır?

TCDD 356 işçi alımı için ilan detaylarını Devlet Personel Başkanlığı (DPB) resmi internet sitesi üzerinden yayımladı. İŞKUR üzerinden gerçekleştirilecek olan TCDD personel alımı başvurusu için 36 yaşından gün almamış olmak önem arz edecek. Peki, TCDD 356 işçi alımı başvurusu için şartlar neler olacak? İşte,o konu hakkında bazı bilgiler

20.02.2019Gündem
TCDD Genel Müdürü görevden alındı

TCDD Genel Müdürü görevden alındı

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları Genel Müdürü İsa Apaydın görevden alındı. TCDD Genel Müdürlüğüne vekaleten Ali İhsan Uygun atandı.

20.02.2019Gündem
Ulaştırmada aslan payı yine demir yollarının

Ulaştırmada "aslan payı" yine demir yollarının

2019 Yılı Yatırım Programı'na göre, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı yatırımları arasında bu yıl en yüksek pay 7 milyar 462 milyon 618 bin lirayla demir yolu ulaştırmasına ayrıldı.

19.02.2019Ekonomi
5 ay boyunca kimsenin yapamayacağını yapıyorlar: İşlerine aşk diyorlar

5 ay boyunca kimsenin yapamayacağını yapıyorlar: İşlerine 'aşk' diyorlar

Kars'ın Sarıkamış ilçesinde çalışan TCDD görevlileri, demir yolu ulaşımının soğuk hava sebebiyle oluşan buz kütlelerinden etkilenmemesi ve "masalsı yolculuk" diye adlandırılan, aralarında Doğu Ekspresi'nin de bulunduğu trenlerin gecikmeden istasyona ulaşması için yoğun çaba gösteriyor.

19.02.2019Ekonomi
TCDDye dava: Neden emniyet vagonu yoktu

TCDD'ye dava: Neden emniyet vagonu yoktu

Bilecik'te 2009’da 5 kişinin öldüğü kazayla ilgili trende emniyet vagonu (furgon) bulundurulmaması nedeniyle iki emekli TCDD çalışanı hakkında ‘taksirle ölüme ve yaralamaya neden olmak’tan dava açıldı.

15.02.2019Gündem
Bilete erken sefer

Bilete erken sefer

‘Doğu Ekspresi’ tren biletleri ile ilgili büyük bir tur operatörünün yöneticisinin iddiasına göre, bazı küçük acenteler Doğu Ekspresi’nden erkenden toplu bilet aldı. Biz de bu şirketlerden birine ulaştık. Vatandaş bilete ulaşamazken, acente yetkilisi biletleri eylül-ekim gibi aldıklarını savundu.

13.02.2019Ekonomi
Başhostes anlattı: Gidilecek hat söylenirdi

Başhostes anlattı: Gidilecek hat söylenirdi

Hızlı tren kazası sırasında başhostes olarak görev yapan N.E. müşteki sıfatıyla ifade verdi.

13.02.2019Gündem
Doğu Ekspresi biletleri karaborsaya düştü

Doğu Ekspresi biletleri karaborsaya düştü

1310 kilometrelik güzergahı izleyen Doğu Ekspresi treninin biletlerini bulmak zorlaştı. Karaborsaya düşen biletler nedeniyle vatandaşlar şikayet etmeye başladı.

11.02.2019Ekonomi
TCDD için savunma gönderen de  şüpheli

TCDD için savunma gönderen de şüpheli

BAŞKENTTE 9 kişinin öldüğü  hızlı tren kazasına ilişkin soruşturmada tutuklanan makasçı Osman Yıldırım’ın “gerekli eğitimleri almadım” savunması üzerine TCDD, savcılığa bir yazı gönderdi.

9.02.2019Gündem
2009’daki uyarı dikkate alınmamış

2009’daki uyarı dikkate alınmamış

Bilecik’te 2009’da 5 kişinin öldüğü tren kazasıyla ilgili bilirkişi raporunda, emniyet vagonu bulundurmayan ve birinci vagondaki ilk iki koltuğa yolcu alan TCDD kusurlu bulunmuştu. Yaklaşık iki ay önce Ankara’da 9 kişinin öldüğü kazada da emniyet vagonu yoktu ve ilk sıralara yine yolcu alınmıştı. 5 yolcu ilk vagonda öldü.

5.02.2019Gündem
Kaza hattına ışık ve elektronik makas

Kaza hattına ışık ve elektronik makas

Ankara’da hızlı tren faciasının yaşandığı Ankara-Eryaman hattı, kısmi sinyalizasyon çalışması tamamlanarak açılacak. Ankara Gar çıkışı ile Eryaman Gar girişlerine konulacak birer sinyal lambası ile her iki garda da yaklaşık 5’er kilometrelik mesafe sinyalle kontrol edilebilirken, elle makas değiştirme uygulaması da kaldırılacak. Çalışmanın Şubat ayı sonunda tamamlanması öngörülüyor.

30.01.2019Gündem
TCDD’den savcılığa makasçı Osman Yıldırım yanıtı: Eğitim verdik

TCDD’den savcılığa makasçı Osman Yıldırım yanıtı: Eğitim verdik

TCDD’nin cevabında Başkentray çalışmaları kapsamında mevcut sinyalizasyon sistemlerinin söküldüğü belirtildi. Cevapta “Personel eksikliği düzenli olarak takip edilmekte ve bölge içi işyerlerinden, bu mümkün olmadığında genel müdürlükçe bölgeler arası geçici görevlendirme ile çözümü sağlanan bir konu durumundadır. Denetimle tespit edilen değil sürekli takipte olan bir husustur” denildi.

28.01.2019Gündem
TCDD personel alımında son günler Başvurular ne zaman bitecek

TCDD personel alımında son günler! Başvurular ne zaman bitecek?

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) İşletmesi Genel Müdürlüğü bünyesine yapılacak 353 personel alımında, başvuru sürecinin sonuna gelindi. Tren Makinisti, Tren Teşkil İşçisi, Lokomotif Tamircisi, Motor Tamirciliği ve Kaynakçı gibi branşlara yapılacak alımların için başvuruların ne zaman biteceği merak konusu oldu. Peki, TCDD personel alımı başvuruları ne zaman bitecek?

24.01.2019Gündem
Riski gördüler önlem almadılar

Riski gördüler önlem almadılar

Ankara'daki tren kazasına ilişkin sürdürülen soruşturmada tutuklanan makasçı Osman Yıldırım avukatı aracılığıyla savcılığa başvurarak, TCDD Genel Müdürü’nün de aralarında bulunduğu 10 üst düzey yöneticinin görevinden alınmasını istedi.

20.01.2019Gündem
Marmaray seferlerine çalışma düzenlemesi

Marmaray seferlerine "çalışma" düzenlemesi

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Genel Müdürlüğünce, entegrasyon, sinyalizasyon ve test çalışmaları dolayısıyla Marmaray seferlerinde düzenleme yapılacak.

19.01.2019Gündem
Gerekirse durun gözle kontrol edin

Gerekirse durun gözle kontrol edin

Başkentte 9 kişinin öldüğü hızlı tren kazasına ilişkin sürdürülen soruşturma dosyasına, TCDD’nin çarpıcı bir uyarı yazısı girdi.

17.01.2019Gündem
Kazaya resmen davetiye çıkmış

Kazaya resmen davetiye çıkmış

Ankara’daki tren kazasına ilişkin soruşturmada çarpıcı bir detay ortaya çıktı. Kazanın yaşandığı hatta “Sinyalizasyon sistemi daha önce vardı ancak iptal edildi” iddiası, Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü’nün savcılığa gönderdiği yazı ile doğrulandı: “Yüksek hızlı trenlerin Ankara–Sincan arasındaki sevk ve idaresi 15 Mart 2018 tarihinden itibaren trafik işletmeciliği için görevlendirilmiş memurlar tarafından yapılmaktadır.”

16.01.2019Gündem

Yazar Sonuçları

Bir Doğu Masalı: Van Gölü Ekspresi

Doğu Ekspresi’nin tadına bakan ve tadı damağında kalanlar, Türkiye içinde alternatif tren rotaları aramaya başladılar. Alternatif listesinin başına, 27 saati bulan yolculuk süresiyle Van Gölü Ekspresi yerleşti bile. Van Gölü kıyısında yer alan Tatvan’dan başlayıp Ankara’da sona eren bu masalsı yolculuğa gelin birlikte çıkalım!

20.03.2019