MENÜ

Tbmm Hayvan Hakları Araştırma Komisyonu

Tbmm Hayvan Hakları Araştırma Komisyonu ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Tbmm Hayvan Hakları Araştırma Komisyonu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 16 Tbmm Hayvan Hakları Araştırma Komisyonu haberi bulunmuştur.

Tbmm Hayvan Hakları Araştırma Komisyonu Haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Tüm imkanlarımızı güneyimizdeki coğrafyanın istikrarı için seferber etmeyi sürdüreceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Tüm imkanlarımızı güneyimizdeki coğrafyanın istikrarı için seferber etmeyi sürdüreceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde "2019 Yılı Değerlendirme Toplantısı"nda konuştu. Erdoğan, Selahattin Demirtaş'ın yazdığı tiyatro oyunu ile ilgili "Enteresan olan bir şey var; bir bakıyorsunuz ki ana muhalefetin başı ve heyeti, o parti ile birlikte bir teröristin yazmış olduğu kitabın sahnelendiği tiyatroda tiyatro izliyorlar. İnanıyorum ki benim aziz milletim vakti geldiğinde bunlara da gereken dersi verecektir." ifadelerini kullandı. "Libya'daki meşru hükümetin ayakta kalması için bu ülkeye askerimizi gönderiyoruz." diyen Erdoğan, "Türkiye'nin güvenliğinin sınırları dışında başladığının bilinciyle siyasi, ticari, insanı, diplomatik ve askeri tüm imkanlarımızı güneyimizdeki coğrafyanın istikrarı için seferber etmeyi sürdüreceğiz." ifadelerini kullandı.

16.01.2020Gündem
Hayvanseverlerden Meclis’e çağrı: Taraf olun

Hayvanseverlerden Meclis’e çağrı: Taraf olun

HAYVANLARA karşı yapılan kötü muamelelerle ilgili çalışmalarını tamamlayan TBMM Hayvan Hakları Araştırma Komisyonu raporunu Meclis Başkanlığı’na sunarken, hayvanseverler “Tarım ve Orman Bakanlığı geçmişten bugüne kadar raporun aksine, hayvanların duygulu varlıklar olarak kabul etmemek için elinden geleni yapmaktadır. TBMM’ye ‘Hayvanlardan taraf ol’ çağrımızı yineliyoruz” dedi.

2.11.2019Gündem
TBMM Hayvan Hakları Komisyonunun Yunus parkları kararı, hayvanseverleri sevindirdi

TBMM Hayvan Hakları Komisyonu'nun 'Yunus parkları' kararı, hayvanseverleri sevindirdi

TÜRKİYE’de ilk kez kurulan TBMM Hayvan Hakları Araştırma Komisyonu, yunus parkları ve hayvanlı sirklerin kapatılarak, yenilerinin yasaklanması yönünde karar aldı. Hayvan Hakları ve Etiği Derneği'nden Burak Özgüner "Özellikle yunus parkları ve hayvanlı sirklere yönelik bu umut verici kararın yasalaşması için çaba harcayacağız.” dedi.

24.10.2019Gündem
Kaçan ardıç kuşu ağacını da götürdü

Kaçan ardıç kuşu ağacını da götürdü

- TBMM Hayvan Hakları Araştırma Komisyonu’na bir rapor sunan Dayanışma Hayvan Hakları Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Timur Ugan, Trakya’daki Istranca Ormanları’nda kaçak avcıların patlattığı silahlar yüzünden ardıç kuşlarının Trakya’yı terk ettiğini söyledi. Ugan, “Istranca Ormanları’na girdiğimde artık gözlerim yaşarıyor. Artık ardıç ağacı yetişmiyor. Çünkü yalnızca ardıç kuşunun dışkısıyla yetişen bir ağaç türü” iddiasında bulundu. Timur Ugan’ın geçen hafta kaçak avcılıkla ilgili TBMM’ye yaptığı sunum tutanaklara şöyle geçti:

9.06.2019Gündem
Hayvan hakları komisyonunda gaz alma atışması

Hayvan hakları komisyonunda gaz alma atışması

TBMM’de tüm siyasi partilerin desteğiyle kurulan Hayvan Hakları Araştırma Komisyonu’nda ‘gaz alma’ atışması yaşandığı ortaya çıktı.

22.05.2019Gündem
CHPnin seçim bildirgesi

CHP'nin seçim bildirgesi

İşte CHP'nin 2015 Seçim Bildirgesi.

19.04.2015Gündem
İşte Uludere raporu

İşte Uludere raporu

Yaklaşık 15 aydır üzerinde çalışılan ve bombalama sonucu 34 vatandaşın yaşamını yitirdiği Uludere raporu açıklandı. Raporda, olayın kasten yapıldığına yönelik herhangi bir delil elde edilemediği vurgulanarak, ''Astsubay olan karakol komutanının hava harekatına ilişkin herhangi bir yetkisinin olmadığı ve 69 saniye içinde son bombanın atılmasını engelleyemeyeceği anlaşıldı'' denildi.

22.03.2013Gündem

Yazar Sonuçları

Hayvanlara adalet borçluyuz

Hayvanların barınaklarda toplanması ya da ormanlık alanlara sürülmesi, toplu katliamlara neden olacak. Bu yüzden herkesten ricamız, 2020 yılında TBMM gündemine gelecek olan kanun teklifini yakından takip etmeleri ve uyarılarımızı dikkate almaları.

14.06.2019