MENÜ

Tazminat

Tazminat ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Tazminat haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 27.125 Tazminat haberi bulunmuştur.

Tazminat Haberleri

Cadde-sokakta 15 metre kararı

Cadde-sokakta 15 metre kararı

Büyükşehir ile ilçe belediyeleri arasında cadde ve sokaklardaki yetki için 12 metre olarak uygulanan kuralda değişikliğe gidildi. Genişliği 15 metre üzerindeki yollar Büyükşehir’e, 15 metrenin altındaki yollar ise ilçe belediyelerine bırakıldı. Yeni düzenleme için Başkan Tuna ilçe belediye başkanlarını arayarak ortak mutabakat aldı.

17.12.2017Ankara
‘Ayakların kokuyor’ diyen eşe tazminat

‘Ayakların kokuyor’ diyen eşe tazminat

'Ayakların kokuyor, git yıka' sözleri boşanma nedeni oldu.

17.12.2017Gündem
Eski eşten iş adamına dayak davası

Eski eşten iş adamına dayak davası

İş adamı Mehmet Tunç Turgut’un boşandığı eşi Selmin Selçuk, 7 yıl önce darp edildiğini iddia ederek 250 bin TL’lik manevi tazminat davası açtı.

16.12.2017Gündem
Sneijder operasyonu

Sneijder operasyonu

Nice’te aradığını bulamayan Wesley’in menajeri Guido Albers’in, sarı-kırmızılı idarecileri arayarak, “Sneijder isterseniz geri dönmeye hazır” dediği ileri sürüldü

16.12.2017Futbol
AYM: Dönek demek hakaret değil

AYM: 'Dönek' demek hakaret değil

www.gergerfirat.com’ adlı sitenin sahibi gazeteci Haci Boğatekin, 2011’de “Oğul M. M. Sen nesin?” başlıklı bir yazı yayınlayıp o dönem AK Parti Adıyaman milletvekili olan Mehmet Metiner’i eleştirdi.

15.12.2017Gündem
Telefonu cevapsız bırakmadan önce bir kez daha düşünün

Telefonu cevapsız bırakmadan önce bir kez daha düşünün

Yargıtay 2. Hukuk Dairesi, eşin telefonlarına cevap vermemeyi, boşanma davasında manevi tazminatla cezalandırırken, Yargıtay 8. Hukuk Dairesi de yasal mal rejiminin tasfiyesi konusunda ilginç bir karara imza attı.

15.12.2017Gündem
Aldatan kocayı değişen giyim tarzı ele verdi

Aldatan kocayı değişen giyim tarzı ele verdi

Giyim tarzını değiştirip daha şık dolaşmaya başlamasından şüphelendiği kocasının telefonunu inceleyen Tülay A., eşinin sürekli görüştüğü numarayı aradı. Karşısına bir kadın çıkınca, aldatıldığını öğrendi. 350 bin TL tazminat ve 1200 TL nafaka talebiyle boşanma davası açtı.

15.12.2017Gündem
Taşeron sanatçı isyanı

'Taşeron sanatçı' isyanı

Özel sözleşmeli olarak çalışan opera ve bale sanatçıları Beştepe’ye mektup yazarak kadro istedi.

14.12.2017Kitap Sanat
Münevver’in avukatı isyan etti: Davada FETÖ izi var

Münevver’in avukatı isyan etti:  Davada FETÖ izi var

Cezaevinde intihar eden Cem Garipoğlu’nun Münevver Karabulut’u öldürdüğü villadaki 700 bin doları tutanağa geçirmedikleri ve kamera kayıtlarını sildikleri iddia edilen 6 polisin davası 8.5 yıldır karara bağlanmadı. Münevver Karabulut’un ailesinin avukatı Rezan Epözdemir, 24. Duruşmada isyan etti. Avukat Epözdemir, “Cinayetten sonra toplam 12 dava açıldı. Cinayet davası dahil 11’i karara çıktı. ODTÜ, İTÜ, Adli Tıp Kurumu ve TÜBİTAK bu dosyaya yani 12’nci davaya vebalı muamelesi yaptı. Jandarma hard disk kayıp dedi. O dönem bir anlam verememiştik. Ancak daha sonra fark ettik ki, polislerin o dönemki avukatı FETÖ’nün yargı imamı olarak aranan firari Halil İbrahim Koca’dır. Bu dosyada FETÖ izi var. Davanın zaman aşımına gitmeden bitirilmesini istiyoruz” dedi.

14.12.2017Gündem
Okey merakı 23 yıllık yuvayı yıktı

Okey merakı 23 yıllık yuvayı yıktı!

İstanbul'da bir çocuk sahibi Nazan ve Gürkan S. çiftinin 23 yıllık evliliğini okey oyunu yıktı. Eşinin sürekli Facebook'ta okey oynadığını ileri sürerek İstanbul Aile Mahkemesi'nde 50 bin liralık manevi tazminatlı boşanma davası açtı.

14.12.2017Gündem
Yargıtaydan bir önemli karar daha... Misafire iyi davranmamak...

Yargıtay'dan bir önemli karar daha... Misafire iyi davranmamak...

Yargıtay, eve gelen konuklara ilgi göstermeyerek ‘eşi küçültücü duruma düşürmeyi’ boşanma nedeni saydı.

13.12.2017Gündem
Kadınlar dikkat Facebooktan ekleyip fotoğrafları paylaşıyor...

Kadınlar dikkat! Facebook'tan ekleyip fotoğrafları paylaşıyor...

Almanya'da, Facebook’da eklediği kadınların fotoğraflarını porno sitelerde yayınlayan 32 yaşındaki Jürgen H., hakim karşısına çıktı. Mağdur kadınlar, tesisatçılık yapan Jürgen H. hakkında toplam 135 bin Euro tazminat talebiyle dava açtı.

13.12.2017Dünya
41 yıllık evlilik tek celsede bitti

41 yıllık evlilik tek celsede bitti

“Leyla ile Mecnun” adlı dizide “Ak Sakallı Dede” tiplemesiyle tanınan tiyatrocu Köksal Engür (71) ile eşi Jale Engür (63), 41 yıllık evliliklerini anlaşmalı olarak bitirdi. Taraflar birbirlerinden tazminat ya da nafaka talebinde bulunmadı.

13.12.2017Magazin
Bekâr yatılı erkek boşanma nedeni

Bekâr yatılı erkek boşanma nedeni

Yargıtay 2. Hukuk Dairesi, eşin onayı olmadan evde bekâr erkek arkadaşlarının yatılı olarak misafir kalmasına izin vermeyi hem boşanma hem de tazminat nedeni saydı. Dairenin örnek kararı ışığında, eşten izinsiz evde yatılı bekâr erkek misafir kalması boşanma yanında tazminat nedeni olacak.

12.12.2017Gündem
Özgür çizerler ödüllerine kavuştu

Özgür çizerler ödüllerine kavuştu

Özgür çizerler ödüllerine kavuştu

12.12.2017Konak
Saka kuşu yakalayan avcılara 14 bin lira ceza

Saka kuşu yakalayan avcılara 14 bin lira ceza

Saka kuşu yakalayan avcılara 14 bin lira ceza

12.12.2017Kayseri
CHPden ‘iftira ve tehdit’ iddiasıyla suç duyurusu

CHP'den ‘iftira ve tehdit’ iddiasıyla suç duyurusu

CHP Genel Bakanı Kemal Kılıçdaroğlu, kişilik haklarına saldırıda bulunduğu gerekçesiyle İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında ‘kamu görevlisine hakaret, iftira ve tehdit’ iddiasıyla Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Kılıçdaroğlu, ayrıca Bakan Soylu aleyhinde 100 bin TL’lik manevi tazminat davası açtı.

11.12.2017Gündem
Kılıçdaroğlundan, Bakan Soyluya suç duyurusu ve manevi tazminat davası

Kılıçdaroğlu'ndan, Bakan Soylu'ya suç duyurusu ve manevi tazminat davası

Kılıçdaroğlu'ndan, Bakan Soylu'ya suç duyurusu ve manevi tazminat davası

11.12.2017Ankara
flaş

flaş

flaş

11.12.2017Ankara
Kılıçdaroğlundan İçişleri Bakanı Soylu için flaş suç duyurusu

Kılıçdaroğlu'ndan İçişleri Bakanı Soylu için flaş suç duyurusu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında, bir televizyon kanalında kendisi hakkında söylediği sözler nedeniyle, 'kamu görevlisine hakaret, iftira ve tehdit' suçlamalarından suç duyurusunda bulundu. Kılıçdaroğlu ayrıca 100 bin TL'lik manevi tazminat davası açtı. 

11.12.2017Gündem
İçişleri Bakanı Soylu: Kılıçdaroğlu sen bittin

İçişleri Bakanı Soylu: 'Kılıçdaroğlu sen bittin'

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Kılıçdaroğlu, senin aklın gibi ipin de çürüktür, sen onu da beceremezsin. Kılıçdaroğlu, sana açık açık söylüyorum sen bittin" dedi.

10.12.2017Gündem
TARSİM üreticinin kara gün dostu oldu

TARSİM üreticinin "kara gün dostu" oldu

Tarım Sigortaları Havuzu (TARSİM) tarafından, bu yıl tahsil edilen toplam 1,5 milyar liralık toplam prim karşılığında üreticilere 850 milyon lira tazminat ödendi, 1,5 milyon adedin üzerindeki poliçe karşılığında 23 milyon dekar alan, 2,3 milyon küçükbaş ve büyükbaş hayvan ile 1,7 milyon arılı kovan sigortalandı.

10.12.2017Ekonomi
İşini sevmeyen astsubayın hukuk zaferi

'İşini sevmeyen' astsubayın hukuk zaferi

“Uzmanlığım dışında ve sevmediğim işte çalıştırılıyorum” diyerek Başbakanlık'a şikayette bulunan Astsubay A.T'ye, TSK’nın iç disipline uymadığı için uyarı cezası verildi. Anayasa Mahkemesi ise o astsubaya “ifade özgürlüğü ihlali”nden 4 bin TL ödenmesine hükmetti.

10.12.2017Gündem
Feriştahın gelse bizi korkutamaz

'Feriştahın gelse bizi korkutamaz'

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin görevden uzaklaştırılmasına tepki gösteren CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu “Sözde bize gözdağı veriyorlar. Senin feriştahın gelse bizi korkutamaz” dedi. Ataşehir Belediyesi’ni ziyaret eden ve belediye binası önünde açıklama yapan Kılıçdaroğlu özetle şunları söyledi:

9.12.2017Gündem
O saldırıda ben de öldüm

O saldırıda ben de öldüm

Beşiktaş’ta Vodafone Arena İnönü Stadyumu önündeki terör saldırısında bir yıl önce yaşamını yitiren 19 yaşındaki tıp öğrencisi Berkay’ın annesi Zeynep ve babası Salim Akbaş Hürriyet’e konuştu. Anne Akbaş, “Orada 46 kişi canını kaybetti ama 47’ncisi de benim. Ben o gün öldüm. Her gün aynı acıyı yaşıyorum” diyor.

9.12.2017Gündem
Korunma istedi

Korunma istedi

Teknik direktör Hamza Hamzaoğlu’na evlilik dışı doğan oğluna babalık yapmadığı iddiasıyla 200 bin liralık manevi tazminat davası açan Sinem Yanmaz (36) için, 2 ay süreyle Hamzaoğlu’na şiddet tehdidi, hakaret, aşağılama, küçük düşürücü söz ve davranışlarda bulunmaması ve iletişim araçlarıyla rahatsız etmemesi için önleyici tedbir kararı verildi.

9.12.2017Gündem
Kılıçdaroğlu: Belediye başkanlarımız onlarınki gibi değil

Kılıçdaroğlu: Belediye başkanlarımız onlarınki gibi değil

Kılıçdaroğlu: Belediye başkanlarımız onlarınki gibi değil

9.12.2017İstanbul
Son dakika.. Kılıçdaroğlundan Ataşehirle ilgili çok sert açıklama

Son dakika!.. Kılıçdaroğlu'ndan Ataşehir'le ilgili çok sert açıklama

İçişleri Bakanlığı kararı ile CHP'li Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi'nin görevden uzaklaştırılmasıyla ilgili CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, parti avukatı İnan Bektaş eşliğinde açıklama yaptı.

9.12.2017Gündem
Nihat Doğan ve Ömür Varol için zorla getirilme kararı

Nihat Doğan ve Ömür Varol için zorla getirilme kararı

Beyaz TV’de yayınlanan ‘Söylemesem Olmaz’ programında, “Kurtlar Vadisi” dizisi hakkında yapılan yorumlarda “İftira” ve “Hakaret” suçunu işledikleri iddiasıyla haklarında 1 yıl 9 ay 15’er günden 8 yıl 4’er aya kadar hapis cezası istemiyle dava açılan sunucular Nihat Doğan ve Ömür Varol’un da aralarında bulunduğu 5 kişinin yargılanmalarına başlandı. Mahkeme hakimi Yılmaz Karakuş, kendilerine gönderilen davetiyeye rağmen duruşmaya katılmayan 5 sanık hakkında zorla getirme kararı çıkarılmasına karar verdi.

8.12.2017Magazin
Kimi bot ve montla kimi simitle kimi fidan dikerek uzlaştı

Kimi bot ve montla kimi simitle kimi fidan dikerek uzlaştı

Kimi bot ve montla kimi simitle kimi fidan dikerek uzlaştı

8.12.2017Kayseri
Dünya devinin reklam yüzüydü... Mahkemelik oldular

Dünya devinin reklam yüzüydü... Mahkemelik oldular

Geçen aralık ayında reklam yüzü olduğu akaryakıt şirketiyle anlaşması biten Mustafa Sandal, bu tarihten sonra kendi fotoğraflarının kullanılması üzerine yargıya gitti. Daha önce Sandal'a 4 yıl izin 5 milyon 452 bin TL ücret ödeyen şirket, istasyonların her birinin ayrı yönetimi olduğunu belirterek davanın reddini istedi.

8.12.2017Gündem
Sosyal denge tazminat sözleşmesi imzalandı

Sosyal denge tazminat sözleşmesi imzalandı

Sosyal denge tazminat sözleşmesi imzalandı

8.12.2017Kumluca
Onlarca kişiyi kurtaran kahraman için 310 bin TLyi çok gördüler

Onlarca kişiyi kurtaran kahraman için 310 bin TL'yi çok gördüler

Yargıtay Hukuk Genel Kurulu (YHGK) İstanbul Ataşehir’de 8 Haziran 2010’da meydana gelen sel baskınında Kurbağalıdere’den geçen vatandaşlara yardım ederken sele kapılan ve cesedi bile bulunamayan belediye işçisi Mevlüt Macit’in ailesinin davasında son sözü söyledi. Kurul, aileye verilen 310 bin liralık manevi tazminatı, “Haksız zenginleşmeye neden olacağı” gerekçesiyle yüksek buldu. Kurul kararı kesin ve bağlayıcı olduğu için yerel mahkeme hükmettiği 310 bin liralık tazminatı düşürmek zorunda.

8.12.2017Gündem
Boris Johnson Nazanin Zaghari için İran’a gidiyor

Boris Johnson Nazanin Zaghari için İran’a gidiyor

Boris Johnson Nazanin Zaghari için İran’a gidiyor

8.12.2017Merkez
AİHM’den Sofya’ya kötü muamele cezası

AİHM’den Sofya’ya kötü muamele cezası

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), Iraklı üç çocuğun kötü şartlarda tutulduğu ve insanlık dışı muamele gördüğü iddialarıyla ilgili davada Bulgaristan’ı mahkum etti.

7.12.2017Dünya
Tanık şoför ünlü iş adamını yaktı: O kadın Gizem Hanımdır

Tanık şoför ünlü iş adamını yaktı: O kadın Gizem Hanım'dır

Türkiye Jokey Kulübü ve Galatasaray’ın eski yöneticisi Osman Hattat (58) ile eşi Yeşim Hattat’ın (50) karşılıklı açtığı boşanma davasında tanık olarak dinlenen Osman Hattat’ın annesinin şoförü tanık Salih Tuna, “Yalıda kalan Osman Bey’in yanına bazen hanım arkadaşı gelirdi. Bu kadın Gizem Hanım’dır. Gizem Hanım’ın şoförlüğünü yaptım. Getirip götürdüm. Gizem Hanım’ı yalının üst katında kaldığını gördüm. Osman Bey de oradaydı” dedi.

7.12.2017Gündem
Köksal Engür ve Jale Engür kararını verdi 41 yıllık evlilik bitiyor

Köksal Engür ve Jale Engür kararını verdi! 41 yıllık evlilik bitiyor

“Leyla ile Mecnun” adlı dizide “Ak Sakallı Dede” tiplemesiyle tanınan tiyatrocu Köksal Engür(71) ile eşi Jale Engür(63), 41 yıllık evliliklerini bitirme kararı aldı.

7.12.2017Magazin
Dizel skandalında eski yöneticiye 7 yıl hapis

Dizel skandalında eski yöneticiye 7 yıl hapis

Alman otomotiv devi Volkswagen’in (VW) ABD’deki üst düzey yöneticilerinden Oliver Schmidt, patlak veren dizel skandalı kapsamında yargılandığı davada 7 yıl hapis cezasına çarptırıldı

7.12.2017Ekonomi
Vaşak katillerine 8 bin 818 lira ceza

Vaşak katillerine 8 bin 818 lira ceza

Vaşak katillerine 8 bin 818 lira ceza

7.12.2017Merkez
Çalışma hayatında önemli değişiklik Son gün 31 Aralık Cezası var...

Çalışma hayatında önemli değişiklik! Son gün 31 Aralık! Cezası var...

Çalışanları asgari ücretten göstermek için mesleğini gizleyenler için ceza 1 Ocak’ta başlıyor. Meslek kodunu bildirmeyen yanacak. Kodları girerken tercihlere dikkat etmek gerek!

7.12.2017Ekonomi
Fransa açıkladı Kafataslarını teslim edeceğiz

Fransa açıkladı! "Kafataslarını teslim edeceğiz"

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, başkent Paris'te bir müzede muhafaza edilen ve Cezayirli direnişçilere ait olduğu belirlenen kafataslarını teslim etmeye hazır olduklarını söyledi.

7.12.2017Dünya
İşverenler dikkat 1 Ocaktan itibaren gizleyenlere ağır ceza geliyor

İşverenler dikkat! 1 Ocak'tan itibaren gizleyenlere ağır ceza geliyor

Gerçek maaşın gizlenip asgari ücretten gösterilmesinin önlenmesi için önemli bir düzenleme yapıldı. Yeni yasaya göre her mesleğin bir kodu olacak ve kişiler yaptıkları işlerle SGK'ya bildirilecek.

7.12.2017Ekonomi
Seda Sayana mahkeme şoku Durdurma talebi

Seda Sayan'a mahkeme şoku! Durdurma talebi

Show TV’de yayımlanan “Artık Susma” adlı televizyon programına konuk olan 43 yaşındaki Murat Şar’ın “Bir günlükken evlatlık verildiği, annesinin de Hale Soygazi” olduğu iddiaları üzerine savcılığa suç duyurusunda bulunan oyuncu Hale Soygazi, program ve televizyon kanalı hakkında 1 liralık sembolik tazminat davası açtı.

7.12.2017Gündem
TFF’den Fatih Terim yanıtı: İstifa eden kişilere tazminat ödemiyoruz

TFF’den Fatih Terim yanıtı: İstifa eden kişilere tazminat ödemiyoruz

CHP’nin soru önergesine Bakan Osman Aşkın Bak, TFF’nin açıklamasıyla yanıt verdi: “Fatih Terim’e TFF tarafından tazminat ödenmemiştir. TFF’nin çalışanlarıyla sözleşmelerinde, istifa edenlere tazminat ödenmesi hükmü bulunmamaktadır.”

6.12.2017Spor Arena
Başkan Aktaş: Ciddi borcumuz var, ama iflas etmiş durumda değiliz

Başkan Aktaş: Ciddi borcumuz var, ama iflas etmiş durumda değiliz

Başkan Aktaş: Ciddi borcumuz var, ama iflas etmiş durumda değiliz

6.12.2017Merkez
Kemal Kılıçdaroğlu hakkında soruşturma başlatıldı

Kemal Kılıçdaroğlu hakkında soruşturma başlatıldı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında Cumhurbaşkanı'na hakaretten soruşturma başlattı. Bu gelişmenin ardından CHP'den açıklama geldi. Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, "Buyursunlar. Mecliste çoğunlukları var. Hodri meydan. Hakaret arıyorlarsa ağızlarından çıkan hakaret. Biz milleti arkamıza alarak siyaset yapıyoruz. Onlar yargıyla korkutacaklarını sanıyorlar. Bu tehditlere pabuç bırakmadık bırakmayacağız" dedi.

6.12.2017Gündem
(Geniş haber) - Kavurmacı: Kadir Topbaşın adı FETÖ ile yan yana konulmak için adeta bir fırsat oluşturuldu

(Geniş haber) - Kavurmacı: Kadir Topbaş'ın adı FETÖ ile yan yana konulmak için adeta bir fırsat oluşturuldu

(Geniş haber) - Kavurmacı: Kadir Topbaş'ın adı FETÖ ile yan yana konulmak için adeta bir fırsat oluşturuldu

6.12.2017İstanbul
Altayda yeni göreve getirilen Taşdemir iddialı

Altay'da yeni göreve getirilen Taşdemir iddialı

Altay'da yeni göreve getirilen Taşdemir iddialı

6.12.2017İzmir

Yazar Sonuçları

Şirketler zarar etsin istemeyiz

Hazine Müsteşar Yardımcısı Ahmet Genç, trafik sigortasında 9 ayda 200 milyon TL zarar olduğunu belirterek, “Şirketler zarar etsin istemeyiz. 2018’de serbest tarifeye geçilmeyecek, prim artışı içinse çalışıyoruz” dedi.

10.12.2017

Kılıçdaroğlu’nun MİT raporu gerçek mi?

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, dikkatli takip ettiğim bir siyasetçi.

6.12.2017