MENÜ

Taycan

Taycan ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Taycan haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 53 Taycan haberi bulunmuştur.

Taycan Haberleri

Dünya bu anı bekliyor: Herkesin gözü onda

Dünya bu anı bekliyor: Herkesin gözü onda!

Uluslararası Otomobil Fuarı (IAA) Frankfurt'ta ziyaretçilerine kapılarını açıyor. Resmi açılışının yarın Almanya Başbakanı Angela Merkel’in gerçekleştireceği fuara Mercedes’in yeni otomobili Vision, BMW’nin Concept otomobili, Volkswagen’in Golf ID.3 modeli ve Porsche’nin Taycan'ı damga vuracak. İşte modeller...

11.09.2019Ekonomi
En büyük Alman kapışması

En büyük Alman kapışması!

Uluslararası Frankfurt Otomobil Fuarı, ‘Driving Tomorrow’ (Yarını sürün) sloganı ile kapılarını 24 eksik markayla açıyor. Yarın önce dünya basınının, 12 Eylül’den itibaren ise otomobil severlerin gezeceği fuar, ev sahibi Alman markaların büyük kapışmasına sahne olacak. Çünkü Alman devler otomotivin geleceği olarak kabul edilen elektrik çağına ilişkin geldikleri son aşamayı gözler önüne serecek.

9.09.2019Ekonomi
Porsche Taycan bu kez Formula E finalinde boy gösterdi

Porsche Taycan bu kez Formula E finalinde boy gösterdi

Porsche’nin tamamen elektrikli spor otomobil modeli Taycan, demo turlarının sonuncusunu New York’ta Formula E Şampiyonası'nda gerçekleştirdi.

18.07.2019Teknoloji
Porsche Taycan Çin’de ilk kez piste çıktı

Porsche Taycan Çin’de ilk kez piste çıktı

Porsche’nin tamamen elektrikli spor otomobil modeli Taycan, basına kapalı testlerin ardından ilk kez Çin’de Porsche Deneyim Merkezi’nde (Porsche Experience Centre) test edildi.

6.07.2019Teknoloji

Çin'in yerli otosunu bir Türk tasarlıyor

Porsche 918 Spyder’ı çizdikten sonra 2012 yılında Çinli otomotiv üreticisi Cherry’nin tasarım stüdyosunun başına geçen Türk tasarımcı Hakan Saraçoğlu, geçen hafta Şangay fuarında yeni markası ve yeni modeli ile karşımıza çıktı.

29.04.2019Ekonomi
Porscheden Türkçe isimli elektrikli otomobil geliyor

Porsche'den Türkçe isimli elektrikli otomobil geliyor!

Alman otomotiv devi Porsche, 70'inci yıl kutlamalarına özel duyurduğu yeni elektrikli otomobilinin en dikkat çeken özelliği Türkçe isme sahip olması!

12.06.2018Teknoloji
Mardin Bienali: Ruhani ve büyülü

Mardin Bienali: Ruhani ve büyülü

‘Sözden Öte’ ortak başlığı altında düzenlenen 4. Mardin Bienali, sadece turistlerin değil bölge halkının da kenti başka bir açıdan keşfedebileceği bir sanat rotası sunuyor. Mardin’in kendine has havasının, bienaldeki işleri ruhani ve büyülü bir mercekten geçirerek izleyiciye gösterdiği kesin.

10.05.2018Kitap Sanat
Berlin’de AKM sergisi

Berlin’de AKM sergisi

Yeni AKM projesinin mimarı Murat Tabanlıoğlu’nun küratörlüğünde hazırlanan ‘Recomposing AKM – AKM’yi Yeniden Oluşturmak’ başlıklı sergi, Architektur Galerie Berlin’de ziyarete açıldı.

20.03.2018Kitap Sanat
Kanalın ucundan tehlike göründü

'Kanal'ın ucundan tehlike göründü!

Adını ilk kez altı yıl önce duyduk Kanal İstanbul’un... O tarihten beri ‘tahmini güzergâhlarda’ hareketlilik yaşanıyordu. Ve artık resmen açıklandı; kanalın nereden geçeceğini biliyoruz... Elimizde haritalar, drone ve bisikletlerle Küçükçekmece’den Karaburun’a kadar olan hattı bisikletle kat ettik. Tarihi ve doğal pek çok mirası havadan görüntüledik. 600 bin yıl öncesinin bulgularını taşıyan ama yok olma tehlikesiyle karşı karşıya kalan Yarımburgaz Mağaraları’na gittik. Projeyle ilgili aklınıza takılan soruların cevabını, yaşanacak yıkımın boyutunu ve hiç bilmediklerinizi bu dosyadan öğreneceksiniz.

20.01.2018Hürriyet Pazar
Cezaevi önünde Kavala’ya destek

Cezaevi önünde Kavala’ya destek

‘ANAYASAYI ihlal’ ve ‘Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’ni ortadan kaldırmaya teşebbüs’ suçlamasıyla 1 Kasım 2017 tarihinde tutuklanan Anadolu Kültür Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kavala’yı önceki gün sanatçı dostları İstanbul’daki Silivri Cezaevi’nde ziyaret etti.

8.01.2018Gündem
Sanatçılar Osman Kavala için Silivrideydi...

Sanatçılar Osman Kavala için Silivri'deydi...

Kasım başından beri tutuklu bulunan Anadolu Kültür Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kavala'ya sanatçı dostları destek ziyareti yaptı. Sanatçılar, "Buradayız", "Nasılsınız" yazan pankartlar açtı.

8.01.2018Kitap Sanat
Kapadokya’da benzersiz güncel sanat deneyimi

Kapadokya’da benzersiz güncel sanat deneyimi

Cappadox festivali kapsamında ‘Dünyadan Çıkış Yolları’ temasıyla düzenlenen sergisi, Kayadokya’nın benzersiz coğrafyasında izleyiciye sıra dışı bir güncel sanat deneyimi sunuyor. Fulya Erdemci, Kevser Güler ve Ilgın Deniz Akseloğlu küratörlüğünde düzenlenen sergi 11 Haziran’a kadar görülebilir.

2.06.2017Kitap Sanat
Cappadox’ta yeni bir dünya kurulur...

Cappadox’ta yeni bir dünya kurulur...

Müzik, çağdaş sanat, gastronomi ve doğa konseptiyle üçüncüsü düzenlenen sıradışı festival Cappadox’un sanat programından sorumlu küratör Fulya Erdemci ile ‘Dünyayı yeniden kurmak’ teması üzerine şekillenen bu yılki sergiyi konuştuk: “Görselliği bu kadar güçlü bir coğrafyada, görsel alana dair iş üretmek kolay değil. Sınırları zorlayıcı, teşvik edici ve heyecan verici bir deneyim...”

11.05.2017Kitap Sanat
Saydamlık ve Modernitenin lansmanı Venedikte yapıldı

'Saydamlık ve Modernite'nin lansmanı Venedik'te yapıldı

Tabanlıoğlu Mimarlık’ın "Saydamlık ve Modernite" (Tabanlioglu Architects: Transparency and Modernity) kitabının dünya lansmanı, Venedik’te gerçekleştirildi.

9.06.2014Keyif
Hürriyet Dünyası Venedik Bienali’nde

Hürriyet Dünyası Venedik Bienali’nde

Venedik Bienali’nin Uluslararası Mimarlık Sergisi’nde ilk kez yer alacak Türkiye Pavyonu, ‘Hafıza Mekânları’ başlıklı sergiye ev sahipliği yapacak.

15.03.2014Kelebek
Edebiyat ve sinemanın iktidarı bitti yeni kral çağdaş sanat

Edebiyat ve sinemanın iktidarı bitti yeni kral çağdaş sanat

Türklerin gelip İstanbul’u mahvettiği doğru mu?

11.01.2014Kelebek
İspanya’da odak noktası Türkiye olacak

İspanya’da odak noktası Türkiye olacak

Dünyanın önemli çağdaş sanat fuarlarından İspanya’nın başkenti Madrid’de 13-17 Şubat tarihleri arasında yapılacak Arco’nun 2013 yılı konuk ülkesi ‘Türkiye’.

9.02.2013Kelebek
Kabuk değiştiren şehir İstanbul

Kabuk değiştiren şehir İstanbul

Fotoğraf sanatçısı Serkan Taycan’ın İstanbul’un hızlı ve sürekli değişimini şehrin çeperleri üzerinden anlattığı ‘Kabuk’ başlıklı sergisi, Elipsis Galeri’de açıldı. Taycan ile sürekli kabuk değiştiren şehri konuştuk.

18.01.2013Kelebek
İki kirpiğin arasından: K-O-Ç-O

İki kirpiğin arasından: K-O-Ç-O

Milli Reasürans Sanat Galerisi’nde açılan ‘Ali’nin Koço’su’ adlı sergi, ‘locked-in sendromu’na yakalandığını öğrendiği 2004’ten beri yatağa bağlı yaşayan Ali Arif Ersen’in dileğini onun adına yerine getiren dostlarının fotoğraflarına yer veriyor. Serginin küratörü Serhan Ada; dostuna, bunca yıl sonra fotoğraf makinası eline alacak olsa, nereyi çekmek isteyeceğini sormuş. Ersen ise vücudunda hareket ettirebildiği tek yer olan sol gözünü kullanarak alfabe tahtasına ‘K-O-Ç-O’ yazmış. İşte bu cevap 18 fotoğrafçıyı bir araya getirmiş...

17.08.2012Kelebek
18 fotoğrafçıdan tek bir poz

18 fotoğrafçıdan tek bir poz

18 fotoğraf sanatçısı, sekiz yıldır 'locked-in' sendromuyla yatağa bağlı yaşayan meslektaşları Ali Arif Ersen için bir araya gelerek "Ali’nin Koço'su" başlıklı bir sergi açtı.

8.06.2012Kelebek
Pierre Cardin davasını Aydınlı kazandı

Pierre Cardin davasını Aydınlı kazandı

Pierre Cardin’in Türkiye’deki yetkili tek lisansörünün Aydınlı Grup olduğu Yargıtay 11.Hukuk Dairesi’nin kararı ile de tescillendi.

6.02.2009Ekonomi
Yakınlaş detaylara yoğunlaş

Yakınlaş detaylara yoğunlaş

Sayısal makinelerle birlikte karelerimizde giderek daha çok yer alan yakın çekimler, bize normalde dikkat etmediğimiz ayrıntıları sunuyor. Artık kompakt makinelerimizde bile kolaylıkla ulaştığımız makro modu (yakın çekim ayarı) bizlere bu tür çekimlerin ayrıcalığını yaşatıyor.

10.04.2008Kelebek
Pierre Cardin geliyor, ’o bizim’ kavgası kızışıyor

Pierre Cardin geliyor, ’o bizim’ kavgası kızışıyor

Önümüzdeki hafta İstanbul’a gelecek olan ünlü modacı Pierre Cardin yüzünden eski ortak Omurtak ile Kavurmacı (Aydınlı) Aileleri mahkemelik oldu. Oktay Omurtak, bu markanın 2010 yılına kadar Türkiye haklarının kendisinde olduğunu söylerken, Aydınlı "Bay Pierre Cardin bizi tercih etti, artık onun sözleşmesinin bir geçerliliği yok" dedi.

13.06.2006Ekonomi
Beyoğlunda gece

Beyoğlu'nda gece

Fototrek Fotoğraf Merkezi'nin düzenlediği atölye çalışmaları devam ediyor. Bu kapsamda, 24 aralık Cuma akşamı "Beyoğlu'nda Gece" konulu bir çalışma yapılacak. Bir gün sürecek olan atölye cuma, saat20:00’de başlayacak. Çalışmada, ışık ölçümü, farklı ışık kaynaklarının etkileri, flaş ile ek ışık, kompozisyon, hareketli konular ele alınacak. Ana tema İstanbul'un gece hayatı. Çalışma Serkan Taycan'ın danışmanlığında gerçekleşecek.

16.12.2004Gündem
Fotoğraf sanatında genç soluklar

Fotoğraf sanatında genç soluklar

Geniş Açı Fotoğraf Sanatı Dergisi ve İstanbul Fotoğraf Merkezi’nin işbirliğiyle düzenlenen ‘Türk Fotoğrafında Genç Soluklar-II’ projesi sonuçlandı. Yapılan değerlendirme sonucunda seçilen çalışmalar 3 Haziran-3 Temmuz tarihleri arasında İstanbul Fotoğraf Merkezi’nde sergilenecek.

2.06.2004Kelebek

Yazar Sonuçları

Onların işi yıldız yaratmak!

Otomobil fuarlarının geleceğinin tartışıldığı bir dönemde 24 markanın katılmayacağını açıkladığı Frankfurt Fuarı dün önce dünya basını için kapılarını açtı. Alanın küçüldüğü, salonların azaldığı fuarın sönük geçmesi beklenirken ev sahibi Alman markalar yeni yıldızlarla sahneye çıkarak boşluğu doldurdu. Fuarda yollara çıkacak yeni elektrikli otomobiller birbirinden dikkat çeken konsept ve yeni modellerle göz doldurdu.

11.09.2019

Gide Gide Fikret Otyam

Dikkatinizi çekmiştir, bu köşede plastik sanatlar dışında diğer kültürel etkinlik ve tanıtımlara çok az yer veriyorum.

3.12.2017

Venedik Bienali’nin Türk standında neler var

VENEDİK Bienali gezime dair yazmaya bugün de devam ediyorum... Bienalde bizim standımıza gelmeden önce iki pavyonu ziyaret ettik.

24.07.2014

Artık Türkiye’nin Venedik Bienali’nde bir yeri var

VENEDİK Bienali 14. Uluslararası Mimarlık Sergisi’ni gezdim.

23.07.2014

Saraybosna’yı sevmeyen bahar görmesin

Duvardaki posterde yıkık ve mahzun bir sokak. Üstünde ‘Nailepsi Grad Na Svijetu’ yazıyor. Yani ‘Dünya Üzerindeki En Güzel Şehir’.

21.10.2010

Kaldığı yerden devam

Arte Tahir, bir yıldır flört ettiği işadamı Tufan Yenigün ile geçtiğimiz ay kavga edip ayrılmıştı.

21.08.2009