MENÜ

Tatil Rezervasyon

Tatil Rezervasyon ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Tatil Rezervasyon haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.708 Tatil Rezervasyon haberi bulunmuştur.

Tatil Rezervasyon Haberleri

Yaz kış Türkiyedeler Resmen akın ettiler

Yaz kış Türkiye'deler! Resmen akın ettiler

Türkiye’nin, bu yılın kış döneminde de Rus turistlerin bir numaralı tatil yeri olduğu bildirildi.

16.10.2018Ekonomi
Otelcilere flaş ‘Ruble’ uyarısı

Otelcilere flaş ‘Ruble’ uyarısı

RUS rublesinin ABD doları karşısında hızla değer kaybetmesi, buna karşılık tatil rezervasyon oranlarındaki geri çekilme Türk turizmcinin uykusunu kaçırırken, turizm birliklerinden “Paniğe kapılmayın, oda fiyatlarını geri çekmeyin” uyarısı geldi.

25.04.2018Ekonomi
Gerçek tatilin 100 sanal net adresi

Gerçek tatilin 100 sanal net adresi

Tatile gitmeden önce İnternet’ten şöyle bir araştırma yapmakta büyük fayda var. Çünkü ancak bu şekilde tüm seçenekleri incelemek mümkün oluyor. İnternetten gideceğiniz yerler hakkında bilgi edinmek, rezervasyon yaptırmak kısaca gidişten dönüşe kadar tüm tatil planınızı kurmak mümkün.

26.06.2008Gündem
Yüzde 100 doldu... 150 ülkeden gelen var

Yüzde 100 doldu... 150 ülkeden gelen var!

TÜRKİYE’nin önemli kültür turizmi merkezlerinden Kapadokya’da yaklaşan Ramazan Bayramı öncesi sıcak hava balonlarında rezervasyonlar yüzde 100 doluluk oranına ulaştı.

23.05.2019Ekonomi
Bayramda Ayder Yaylasına yoğun ilgi

Bayramda Ayder Yaylası'na yoğun ilgi

Rize'nin Çamlıhemşin ilçesinde doğal güzellikleriyle ünlü Ayder Yaylası'na Ramazan Bayramı tatili dolayısıyla yerli turistler büyük ilgi gösteriyor. Hafta sonunu değerlendirmek, günlük yaşamın yoğunluğundan uzaklaşmak ve aynı zamanda bayram tatillerini geçirmek isteyenlerin uğrak yeri olan Ayder Yaylası'nı her yıl çok sayıda yerli ve yabancı turist ziyaret ediyor.

22.05.2019Seyahat
Bayram tatilinde iç pazarda yüzde 90 doluluk beklentisi

Bayram tatilinde iç pazarda yüzde 90 doluluk beklentisi

Ramazan Bayramı öncesinde tatil bölgelerinde büyük oranda doluluk olacağı bekleniyor.

21.05.2019Ekonomi
Bayram tatilinde Yunan adalarına Türk akını

Bayram tatilinde Yunan adalarına Türk akını

MUĞLA’nın Marmaris, Bodrum ve Fethiye ilçeleri başta olmak üzere Ege kıyılarından 9 günlük bayram tatilinde Yunan adalarına gitmek için çok sayıda Türk vatandaşının rezervasyon yaptırdığı bildirildi. Turizm acenteleri bayram yoğunluğu nedeniyle ek feribot seferleri koyarken, Yunan makamlarının kapıda vize uygulama tarihini henüz açıklamamasının tedirginlik yarattığı belirtildi.

20.05.2019Ekonomi
Kapıda kalmamak için dikkat: Doluluk yüzde 80i aştı

Kapıda kalmamak için dikkat: Doluluk yüzde 80'i aştı!

RAMAZAN Bayramı tatilinin 9 gün olarak açıklanmasının ardından yaklaşık 145 kilometrelik sahil bandı ve 30 binin üzerinde yatak kapasitesi bulunan Kuzey Ege’de oteller dolmaya başladı. Balıkesir'in Ayvalık ilçesinden Çanakkale'nin Ayvacık ilçesine bağlı Küçükkuyu Beldesi’ne kadar ki sahil şeridinde otellerin doluluk oranı yüzde 80'i buldu.

18.05.2019Ekonomi
Son satışlar başladı... Doluluk yüzde 90ı aştı

Son satışlar başladı... Doluluk yüzde 90'ı aştı

EGE Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet İşler, Türk turizmi için Ramazan Bayramı tatilinin çok bereketli geçeceğini, otellerdeki doluluk oranlarının yüzde 90’a yaklaştığını söyledi. İşler, turizmde ekonomiye can katmak adına tüm hazırlıkların yapıldığını anlattı.

16.05.2019Ekonomi
3 misli arttı 10 milyon kişi akın edecek...

3 misli arttı! 10 milyon kişi akın edecek...

TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, "Seyahat acenteleri 9 günlük tatil programları sundular. Yazın ilk uzun tatilinin sonuç itibarıyla turizme ciddi bir hareket getireceğini, iç turizmde iyi bir hareket yaşanacağını, güzel bir başlangıç olacağını düşünüyorum. 3 milyona yakın kamu çalışanı var biliyorsunuz, aileleriyle birlikte düşünüldüğünde ciddi bir kitle tatile girmiş olacak. Dolayısıyla biz 8-10 milyon vatandaşımızın hareket edeceğini düşünüyoruz. Kültür turlarında ise ağırlıklı olarak Kapadokya, Karadeniz Bölgesi, Güneydoğu Anadolu Bölgesi var. Bu bölgelerde kültür turları yaklaşık 3 misli artmış durumda" açıklamasında bulundu.

13.05.2019Ekonomi
İstanbullu seçmen acentelere koştu... İptal yüzde 10 değişiklik yüzde 90

İstanbullu seçmen acentelere koştu... İptal yüzde 10 değişiklik yüzde 90

İSTANBUL’da seçim yenileme kararının turizm sektörüne yönelik etkilerini Hürriyet’e değerlendiren Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya, seçimle çakışan rezervasyonlarla ilgili hızlı dönüşler aldıklarını kaydetti.

10.05.2019Gündem
İstanbullular seçim için tatillerini erteledi

İstanbullular seçim için tatillerini erteledi

Erken rezervasyon avantajından faydalanmak isteyen ve paket tur satın alan İstanbullular arasından tatilleri seçimin yenileneceği 23 Haziran'a denk gelen çoğu tüketici tur tarihlerini oy vermek için öteledi.

9.05.2019Ekonomi
Tatil planını cezasız değiştir

Tatil planını cezasız değiştir

YSK’nın İstanbul’da seçimlerin yenilenmesine karar vermesiyle erken rezervasyonla tatil planı yapan vatandaşlar, tarih erteleme ve iptallere başladı. Bu işlemler ceza ödemeden yapılabiliyor.

8.05.2019Ekonomi
Rezervasyon yaptıran yaptırana... Sezon başlamadan akın başladı

Rezervasyon yaptıran yaptırana... Sezon başlamadan akın başladı!

Erdek Kaymakamı Ekrem Çalık, “Ramazan Bayramı tatilinin 9 gün çıkarılmasının, ilçe turizmi için can suyu olacağına inanıyorum” dedi.

1.05.2019Ekonomi
O ülkede her dört kişiden biri Türkiyeyi seçiyor Bu yıl rezervasyonlarda büyük artış

O ülkede her dört kişiden biri Türkiye'yi seçiyor! Bu yıl rezervasyonlarda büyük artış

Yaz tatili yaklaşırken, İngiltere'de çoğu kişi tatil için seçimini ve rezervasyonunu yaptı. En fazla rezervasyon İspanya için yapılırken, ikinci tercih Türkiye oldu.

29.04.2019Ekonomi
Kapadokyada Ramazan Bayramı doluluğu yüzde 100e yaklaştı

Kapadokya'da Ramazan Bayramı doluluğu yüzde 100'e yaklaştı

Ramazan Bayramı tatilinin dokuz güne çıkması, Kapadokya bölgesini tercih edecek misafirlerin rezervasyon yoğunluğuna yol açtı. Türkiye'nin doğa, tarih ve kültür turizminde önemli bir yer tutan Kapadokya'da, bu yıl turizm sezonu bereketli geçiyor.

25.04.2019Seyahat
Karar sonrası büyük hareketlilik Yüzde 90ın üzerine çıkacak

Karar sonrası büyük hareketlilik! Yüzde 90'ın üzerine çıkacak

Turizmi canlandırmak için Ramazan Bayramı tatilinin 9 güne çıkarılması hamlesi amacına ulaştı, rezervasyonlar büyük ivme kazandı.

24.04.2019Ekonomi
9 günlük bayram tatilinin gözdesi Kuzey Ege

9 günlük bayram tatilinin gözdesi Kuzey Ege

Ramazan Bayramı tatilinin dokuz gün olarak açıklanmasıyla birlikte Edremit Körfezi, yaklaşık 145 kilometrelik sahil bandı, oksijen deposu Kazdağları, doğal ve kültürel güzellikleriyle turistleri beklerken, turizmciler, rezervasyonların şimdiden başladığını belirterek, yoğun bir turizm dönemi yaşayacaklarını belirtti.

24.04.2019Seyahat
Bayram tatili 9 gün oldu... O bölgeye talep patladı

Bayram tatili 9 gün oldu... O bölgeye talep patladı

Ramazan Bayramı tatilinin 9 güne çıkması, Kapadokya bölgesini tercih edecek misafirlerin rezervasyon yoğunluğuna yol açtı.

23.04.2019Gündem
9 günlük tatilin gözdesi Kuzey Ege

9 günlük tatilin gözdesi Kuzey Ege

RAMAZAN Bayramı tatilinin 9 gün olarak açıklanmasıyla birlikte Edremit Körfezi, yaklaşık 145 kilometrelik sahil bandı, oksijen deposu Kazdağları, doğal ve kültürel güzellikleriyle turistleri beklerken, turizmciler, rezervasyonların şimdiden başladığını belirterek, yoğun bir turizm dönemi yaşayacaklarını belirtti.

22.04.2019Ekonomi
Bahar tatili için Türkiye’den kamp adresleri

Bahar tatili için Türkiye’den kamp adresleri

Baharın gelişiyle birlikte hepimiz küçük kaçamaklar yapmaya, tüm fırsatları tatile çevirmeye çalışıyoruz. Hafta sonu havanın nasıl olduğuna pazartesi gününden bakıp yakınlara kısa bahar seyahatleri planlıyoruz. Hafta sonu kaçamakları için en güzeli de çadırını alıp kamp yapmak. Şimdi bir de 23 Nisan ve 1 Mayıs da yaklaşıyor. Hafta sonuyla bu tatilleri birleştirip Türkiye’nin birbirinden güzel kamp alanlarına gitmek hem en uygun fiyatlı hem de en keyiflisi. O zaman gelin birlikte güzel bir bahar tatili yapabileceğiniz kamp alanlarına bakalım.

22.04.2019Seyahat
Kuzey Egeli turizmciler bayramı dört gözle bekliyor

Kuzey Egeli turizmciler bayramı dört gözle bekliyor

Ramazan Bayramı tatilinin 9 güne çıkarılması, doğa ve deniz turizmin önemli duraklarını barındıran Kuzey Ege'de faaliyet gösteren tesis işletmecilerini memnun etti.

21.04.2019Ekonomi
Turizmle ilgili önemli uyarı: Son güne bırakan hiç gelmesin

Turizmle ilgili önemli uyarı: Son güne bırakan hiç gelmesin

Turizmi canlandırmak için Ramazan Bayramı tatilinin 9 güne çıkarılması hamlesi amacına ulaştı, rezervasyonlar büyük ivme kazandı

20.04.2019Ekonomi
9 günlük tatil turizmciye de bayram oldu

9 günlük tatil turizmciye de bayram oldu

TÜROFED Başkanı Osman Ayık, 9 günlük Ramazan Bayramı tatili kararına ilişkin, "Son derece olumlu bir karar, insanların kolay planlama yapmasını sağlayacak. Bugünden itibaren yansımalar kendini hissettirmeye başlar. Tatil planı yapanların bir an önce karar verip, son ana bırakmayarak cazip alım fırsatını değerlendirmelerini tavsiye ediyorum" dedi.

19.04.2019Ekonomi
Antalya turizm sezonuna hazır

Antalya turizm sezonuna hazır

Bu yıl 16 milyon turisti ağırlamayı hedefleyen Antalya'da, turiste en iyi hizmeti sunabilmek için bazı oteller odalarına özel havuzlar yaptırdı, Miami'den beyaz kum getirtilip, plajlar kuruldu, havuzun içerisine Maldiv evleri yapıldı, bahçeler çiçeklerle bezendi.

18.04.2019Ekonomi
Hedefimiz iç turizmde 10 milyon rakamını yakalamak

"Hedefimiz iç turizmde 10 milyon rakamını yakalamak"

Tatil sezonunun başlamasıyla birlikte canlanan turizm sektörü, sezonu rekorla tamamlamanın hesaplarını yapıyor. TÜROFED Başkanı Osman Ayık hedeflerinin iç turizmde 10 milyon rakamını yakalamak olduğunu söyledi.

18.04.2019Ekonomi
Edremit Körfezinde 23 Nisan hareketliliği

Edremit Körfezi'nde "23 Nisan" hareketliliği

Edremit Körfezi Turizm İşletmecileri Derneği Başkanı Atamer Ulusoy "23 Nisan ile yaz sezonuna merhaba diyeceğiz. İşletmeci arkadaşlarla yaptığımız görüşmelere göre çocuk bayramı dolayısıyla cuma gününden başlayan birçok rezervasyon yapılıyor" dedi.

17.04.2019Ekonomi
Antalya turizmi paskalya tatilini bekliyor

Antalya turizmi paskalya tatilini bekliyor

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği Başkanı Ülkay Atmaca: - "Şu anki satışlara baktığımızda paskalya tatili iyi geçecek gibi gözüküyor. Geçen yılki döneme göre yüzde 10'luk, belki de daha fazla artış bekliyoruz" - "2016'da yaşadığımız kriz nedeniyle dibe vuran fiyatlar, 2017-2018'de artış gösterdi. 2019'un iyi geçmesiyle bu rakam biraz daha artacak"

16.04.2019Ekonomi
Yabancı kartlarla yurt içinde 11 milyar TL ödeme yapıldı

Yabancı kartlarla yurt içinde 11 milyar TL ödeme yapıldı

Bankalararası Kart Merkezi (BKM) verilerine göre yabancı kartlarla yılın ilk çeyreğinde yurt içinde 11 milyar TL ödeme gerçekleşti. Banka kartları ve kredi kartları ile mart ayında toplam 78,3 milyar TL'lik ödeme yapıldı.

16.04.2019Ekonomi
Bayram tatili planı yapacaklara önemli uyarı Telefondaki tarihe dikkat...

Bayram tatili planı yapacaklara önemli uyarı! Telefondaki tarihe dikkat...

Bu yıl Ramazan Bayramı 4-5-6 Haziran tarihlerine denk geliyor. Yarım gün tatil sayılan Arife Günü ise 3 Haziran Pazartesi. Turizmciler aradaki günlerin birleştirilip 9 güne çıkarılmasını talep ediyor. Milyonlarca vatandaş da tatil planını yapmak için sabırsızlanıyor. Ancak cep telefonlarının takviminde bayram tatiliyle ilgili bilgiler sizi yanıltabilir. Planlama yaparken bu tarihlere dikkat!

16.04.2019Ekonomi
Turizmciler çağrıda bulundu: Ramazan Bayramı tatili...

Turizmciler çağrıda bulundu: Ramazan Bayramı tatili...

TÜRKİYE Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı ve Güney Ege Turistik Otelciler İşletmeler Birliği (GETOB) Başkanı Bülent Bülbüloğlu, turizme ekonomik katkı sağlanması için Ramazan Bayramı tatilinin 9 gün olması için hükümete çağrıda bulundu. Bülbüloğlu, "Geçtiğimiz yıllarda tatil uzatılması kararı sonrası nasıl bereket yaşadığımızı herkes gördü. Yetkililerin bu konuyu bir an önce karara bağlamalarını istiyoruz" dedi.

15.04.2019Ekonomi
Türkiyeye gelecek Rus turist sayısında yüzde 10 artış bekleniyor

Türkiye'ye gelecek Rus turist sayısında yüzde 10 artış bekleniyor

AKTOB Başkanı Erkan Yağcı "Rusya pazarında yüzde 5 ile 10 bandında bir artış yakalayabilir, gelirimizi de artırabilirsek çok başarılı bir sezon olur bizim için" dedi.

12.04.2019Ekonomi
Rus turist Türkiyede ne kadar harcıyor

Rus turist Türkiye'de ne kadar harcıyor?

Dünya turizminde en fazla turizm harcaması yapan Ruslar, Türkiye'de kişi başı ortalama 607 euro harcama yaptı.

3.04.2019Seyahat
Şimdiden dolmaya başladı Artış o ilçeyi sevindirdi

Şimdiden dolmaya başladı! Artış o ilçeyi sevindirdi

Her yıl binlerce turistin ziyaret ettiği Fethiye'de, erken rezervasyondaki yüzde 20'lik artış turizmcileri sevindirdi.

26.03.2019Ekonomi
Ticaret Bakanlığı erken rezervasyon konusunda uyardı

Ticaret Bakanlığı erken rezervasyon konusunda uyardı

Bakanlıktan yapılan açıklamada, dijital yolla imzalanan sözleşmelerde ve sosyal medya üzerinden yapılan satışlarda seyahat acentalarının kendi internet sitesinin tercih edilmesi gerektiği bildirildi.

22.03.2019Seyahat
Buna dikkat Bakanlıktan erken rezervasyonla ilgili çok  önemli uyarı

Buna dikkat! Bakanlık'tan erken rezervasyonla ilgili çok önemli uyarı

Ticaret Bakanlığı erken rezervasyonla ilgili önemli bir açıklamada bulundu. Bakanlık, "(Paket tur ve otel konaklamalarında) Erken rezervasyon avantajlarından faydalanmak isteyen tüketicilerimizin mağduriyet yaşamamaları Bakanlığımızın öncelikli hedefleri arasında yer almaktadır. Tüketicinin paket tur sözleşmesini 30 gün öncesine kadar feshetme hakkı bulunmaktadır. Paket tur düzenleyicisi, sözleşmenin hiç veya gereği gibi ifa edilmemesi nedeniyle tüketicinin uğradığı her türlü zarardan sorumludur. Tüketici boşa harcanan tatil zamanı için de uygun bir tazminat talep edebilecektir" ifadesinde bulundu.

12.03.2019Ekonomi
Googledan uçak yolculuğu yapacaklara özel uygulama

Google'dan uçak yolculuğu yapacaklara özel uygulama

Teknoloji devi Google, otel ve uçak rezervasyonları için yeni bir uygulama başlattı.

12.03.2019Teknoloji
Googledan yeni uygulama

Google'dan yeni uygulama

Teknoloji devi Google, otel ve uçak rezervasyonları için yeni bir uygulama başlattı.

12.03.2019Ekonomi
Erken rezervasyonda son 2 aya girildi

Erken rezervasyonda son 2 aya girildi

TÜRSAB Ege Bölge Başkanı Tolga Gencer "Ege Bölgesi'ndeki otellerin yüzde 70'i şimdiden doldu. Sezonda boş yer bulmak neredeyse imkansız olacak. Bu yıl beklediğimiz rekor turist sayısına emin adımlarla ilerliyoruz" dedi. Gencer, erken rezervasyon için ise son 2 aya girildiğini söyledi.

9.03.2019Ekonomi
Fırsatı kaçırmadılar O ülkeden Türkiyeye rezervasyonda yüzde 58 artış

Fırsatı kaçırmadılar! O ülkeden Türkiye'ye rezervasyonda yüzde 58 artış

Alman Seyahat Acenteleri Birliği (DRV) verilerine göre, geçtiğimiz yıla oranla bu sene Almanya’dan Türkiye'ye yapılan rezervasyonların sayısı yüzde 58 arttı. Artışın büyük bir bölümünün Antalya’yı kapsadığını söyleyen TUROFED Başkanı Osman Ayık, yüzde 58 artışın turizmcileri umutlandırdığını belirtti. Ayık, “Umarım Alman pazarında 2015 yılında elde ettiğimiz 5.6 milyon sayısına ulaşabiliriz. Alman pazarında 1 buçuk milyon eksiğimiz var” dedi.

4.03.2019Ekonomi
Almanlar tatil için bu yıl ‘Antalya’ dedi

Almanlar tatil için bu yıl ‘Antalya’ dedi

Almanya’dan Türkiye’ye tatil rezervasyonları güçlü şekilde artarken, Akdeniz’deki destinasyonları tercih eden Almanların gözdesi ise Antalya oldu. Türkiye’ye 2019 yılı için yapılan rezervasyondan elde edilen cironun da bir önceki yıla göre yüzde 58 arttığı söylendi.

28.02.2019Avrupa

Yazar Sonuçları

Kafalar karışmasın

Artuğ Aysal, önceki gün yemeğe çıktığı Ivana Sert’le aşk yaşadığı iddiasına yanıt verdi: “Yurdal Sert çocukluk arkadaşım, öyle bir şey asla olmaz. Ayrıca o gece Ivana’yla baş başa değildik.”

13.09.2012

Erken rezervasyon yaptıran 3 milyon turist sigortalandı mı?

İstanbul seçiminin 23 Haziran’da yenilenmesi kararı sonrası okuyuculardan şöyle sorular alıyorum: “Seçimin yapılacağı tarihte erken rezervasyon yaptırıp, tur satın aldım ve paramı da kredi kartı ile ödedim. İptal ettirebilir miyim, sigortadan paramı alabilir miyim?” Bazı okuyucular da kafa karışıklığından yakınarak, ‘kimileri sigortadan paramı iade alacağımı, kimileri ise seçimin sigorta kapsamı dışında olduğunu söylüyor. Sigorta acentesi ile konuştum, sigortanın içine girmediğini söyledi’ diyor. Konuya açıklık getireyim. Bu vesile ile yıllardır bir türlü çözülemeyen soruna da değinmiş olayım.

13.05.2019

Sektörleri büyüten insanlar

BAZI insanlar sektör yaratır, bazıları ise büyütür.

14.04.2019

Ucuz tatilin adresi Belgrad’a gitmek için 10 neden

Yurt dışında hafta sonu için ucuz, kaliteli, rahat ve konforlu zaman geçirip, bolca eğlenebileceğiniz bir yer arıyorsanız Belgrad çok ideal.  Türkiye’de yapacağınız harcamanın yarısına bir tatil yapacağınız ve çok da zevk alacağınızı garanti ediyoruz. İşte Ucuza tatilin adresi Belgrad’a gitmek için 10 neden…

28.03.2019

Tatil turu uyanıkları

Sattıkları tura kısa bir süre kala tüketiciyi arayan bazı tur operatörleri, “Sizin tur katılım düşük olduğu için iptal oldu. Aynı tarihte aynı yere başka bir tur var. Ancak ödediğiniz 250 Euro’nun üstüne 150 Euro daha ödemeniz gerekiyor” diyerek vatandaştan ekstra para istiyor.

8.03.2019