MENÜ

Taşerona Kadro

Taşerona Kadro ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Taşerona Kadro haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 199 Taşerona Kadro haberi bulunmuştur.

Taşerona Kadro Haberleri

Asgari ücret pazarlığı tam 7 saat sürdü

Asgari ücret pazarlığı tam 7 saat sürdü

AK Parti’nin 1 Kasım seçimlerinden önce vaat ettiği ve 1 Ocak’ta yürürlüğe girecek, dediği 1300 liralık asgari ücret işçi, memur, esnaf, çiftçi ve işveren kesiminin yer aldığı toplantıda masaya yatırıldı. Başbakan Davutoğlu başkanlığında yapılan ve 7 saat süren toplantıda sadece asgari ücret değil, kıdem tazminatı, esnek çalışma ile memurun kravat zorunluluğu ve iş güvencesi de konuşuldu.  Başbakan Davutoğlu’nun ise kıdem tazminatı fonu konusunda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başbakanlığı döneminde söylediği gibi ‘işçi-işveren bu konuda ortak karar almalıdır’ dediği öğrenildi.

12.11.2015Ekonomi
Kemal Kılıçdaroğlu: Gençleri baş tacı yapacağız

Kemal Kılıçdaroğlu: Gençleri baş tacı yapacağız

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 1 Kasım bildirgesini gençlere adayarak “Bir ülkede diktatöre diz çöktüren sevgili gençler, sizinle övünüyoruz ve gurur duyuyoruz. Onlar gençleri göz ardı etti, biz baş tacı yapacağız. Sizlerden istediğim sadece bir şey var. Siyasete ilgi gösterin. Siyaseti dinozorlardan temizleyin” dedi.

30.09.2015Gündem
Orta yolu buldu

Orta yolu buldu

Dün seçim beyannamesini açıklayan MHP, hazirandaki seçim vaatlerine damgasını vuran asgari ücreti 1400 TL olarak belirledi. Genel başkan Devlet Bahçeli MHP’nin programının iki ana eksene oturduğunu belirtti ve ekonomik vaatleri için gereken kaynağın 71.9 milyar TL olduğunu söyledi.

3.05.2015Ekonomi
Güvenliğe uymayan tazminatsız atılacak

Güvenliğe uymayan tazminatsız atılacak

Son şekli verilecek çalışma paketinde, iş güvenliğine ikazlara rağmen uymayan işçinin tazminatsız işten çıkarılma yolunun açılmasından, iş güvenliği uzmanlarının ücretlerinin ödenmesi için bir fon kurulmasına, kamuda asıl işi yapan işçilerin kadroya alınmasına kadar birçok düzenleme var.

19.10.2014Ekonomi
Aylardır beklenen taşeron yasası Meclis’e gönderildi

Aylardır beklenen taşeron yasası Meclis’e gönderildi

TAŞERON çalıştırmanın kuralları yeniden yazılıyor. Meclis’e dün sunulan 60 maddelik tasarıya göre, artık kamuda hangi işin taşerona verilebileceğine kanunlar değil Bakanlar Kurulu karar verecek. Kamudaki ana işlerin bir bölümünde de belirli koşullarla taşeron çalıştırılabilecek.

30.05.2014Ekonomi
Taşerona kadro müjdesi

Taşerona kadro müjdesi

ÇALIŞMA ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, kamuda çalışan taşeronlar için müjdeyi verdi.

28.04.2014Ekonomi
Yol işçilerinden çıplak eylem

Yol işçilerinden çıplak eylem

TÜRK-İŞ’e bağlı Yol-İş Sendikası üyesi taşeron işçiler, Yeşilli Meydanı’nda ’çıplak’ eylem yaptı.

16.01.2014Gündem
CHPnin seçim bildirgesinde sona gelindi

CHP'nin seçim bildirgesinde sona gelindi

Yazım çalışmaları büyük ölçüde tamamlanan CHP'nin seçim bildirgesi, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun onayının ardından önümüzdeki hafta kamuoyuyla paylaşılacak. CHP bildirgesinde asgari ücretin en az 2 bin lira olması, taşerona şartsız kadro, "Aile Sigortası" gibi sosyal devletin güçlendirilmesine yönelik vaatler yer alacak. Bildirgede, emeklilere dini bayramlarda birer maaş ikramiye verilmesi, OHAL'in kaldırılması ve Doğu Anadolu Bölgesinin bir üretim üssü olmasını içeren "Merkez Türkiye" projesine vurgu yapılacak. Farklı kesimlere yönelik sürpriz vaatlerin de bildirgede yer alması bekleniyor.

16.05.2018Gündem
Bakan Sarıeroğlu taşeron işçilerin kadro durumlarını açıkladı..KİTler kadroya alınacak mı

Bakan Sarıeroğlu taşeron işçilerin kadro durumlarını açıkladı..KİT'ler kadroya alınacak mı?

Taşeron işçilerin kadro işlemlerinin tamamlanmasının ardından ilk basın toplantısı gerçekleştirildi. Toplam 27 bin 77 başvuru ve itiraz merkezinin kurulduğunu açıklayan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, bakanlık bünyesinde vatandaşlara hizmet veren ALO 170 hattının bu süreçte 745 bin çağrıya cevap verdiğini açıkladı. Peki, taşeron işçilerin maaş ve promosyon durumu nasıl olacak? İşte, taşerona dair merak edilen tüm detaylar

3.04.2018Gündem
Taşerona 52 günlük ikramiye ne zaman verilecek Resmi Gazete bilgisi

Taşerona 52 günlük ikramiye ne zaman verilecek? Resmi Gazete bilgisi

Taşeron listesi için beklenti devam ederken, kadro başvurusu yapan vatandaşların akıllarındaki soru 52 günlük ikramiye tutarı oldu. Çalışma hayatında tediye olarak bilinen 52 günlük ikramiye, yılın belirli günlerinde ödenmektedir. Peki, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu'nun açıkladığı taşerona 52 günlük ikramiye ne zaman yatacak? İşte, taşeron işçilere verilecek olan 52 günlük ikramiye hakkında detaylı bilgiler

24.01.2018Ekonomi
Taşerona kadrodan 3 bin kişilik o kadro da faydalanacak

Taşerona kadrodan 3 bin kişilik o kadro da faydalanacak

Sendikaların işçilere yaptığı 'Üye olmazsanız kadro alamazsınız' baskısı hakkında konuşan Başbakan Binali Yıldırım, bu tür baskıların asla kabul edilemeyeceğini dile getirdi. Birçok kişinin son günlerde merakla araştırdığı konular arasında yer alan taşeron işçiye kadroda ASDEP çalışanları için sevindirici haber geldi. İşte, taşeron işçiye kadroda son durum ve sendikalar hakkında bazı bilgiler

27.12.2017Gündem
Bakandan taşeron açıklaması: Yılbaşına kadar çıkarmayı planlıyoruz

Bakan'dan 'taşeron' açıklaması: Yılbaşına kadar çıkarmayı planlıyoruz

Taşeron işçilerin kadro beklentisi ile ilgili Maliye Bakanı Naci Ağbal'dan önemli bir açıklama geldi. Taşerona kadroda son durumu ilişkin bilgilendirmede bulunan ve basın mensuplarınını sorularını yanıtlayan Ağbal, beklentilere karşılık olarak 'Yılbaşına kadar çıkarmayı planlıyoruz' dedi.

31.10.2017Ekonomi
Son dakika: Kemal Kılıçdaroğlundan flaş açıklamalar

Son dakika: Kemal Kılıçdaroğlu'ndan flaş açıklamalar

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, NTV kanalında katıldığı canlı yayında gündemdeki konulara dair açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu, Adalet Yürüyüşü sırasında çekilen ve Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan tarafından eleştirilen 'atletli fotoğrafı' için, "O fotoğrafta bir toplu iğne başı kadar yapmacıklık göremezsiniz. O fotoğraf Anadolu'dan bir ailenin fotoğrafıdır. Kızımla huzur içinde yemek yiyorum. Ben adalet diyorum o atlet diyor' yorumunda bulundu. CHP Genel Başkanı, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde adaylarının kim olacağı şeklindeki bir soruya ise "Seçimlere çok zaman var. CHP'nin elbette bir adayı olacak. Tanınmış, toplumun güvendiği, mütevazı, saygılı bir aday çıkacaktır" yanıtını verdi. Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları özetle şöyle;

23.08.2017Gündem
Taşeron işçilerle ilgili son haberler - Taşeron işçilerin maaşı ne kadar olacak

Taşeron işçilerle ilgili son haberler - Taşeron işçilerin maaşı ne kadar olacak?

Taşeron işçilerin aylardır merakla beklediği açıklamayı dün Başbakan Ahmet Davutoğlu yaptı. Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun taşeron işçilere kadro geleceğini müjde olarak vermesinin ardından yüzbinlerce kişi büyük sevinç yaşadı. Peki taşeron işçiler ne zaman kadroya geçecek, taşeron işçiler sınava girecek mi, Taşeron işçilerin maaşları artacak mı? Merak ettiğiniz her şeyi sizler için araştırdık.

22.03.2016Ekonomi
200 bin taşeron işçiye kadro ihtimali gündemde

200 bin taşeron işçiye kadro ihtimali gündemde

Çalışma Bakanlığı verilerine göre kamuda taşeron olarak çalışan yaklaşık 740 bin kişinin 200 bini 'asıl iş' niteliğindeki işlerde görev yapıyor. Yani yarın Meclis'e gelmesi beklenen düzenleme sonrası bu kişiler kamuda uzun süredir bekledikleri kadro imkanına kavuşabilir.

20.03.2016Ekonomi
120 bin işçiye piyango vuracak

120 bin işçiye piyango vuracak

Türkiye’de çalışma yaşamının en önemli sorunları arasında yer alan taşeron işçilik konusunda takvim belli oldu. Maliye Bakanı Naci Ağbal tarafından kamuda çalışan taşeron işçilerin kadroya geçirilmesi amacıyla hazırlanmakta olan yasal düzenlemenin 21 Mart’a kadar Meclis Genel Kurulu’na getirileceğinin açıklanması sonrasında, taşeron işçileri heyecanla beklemeye başladı. Şimdi en çok merak edilen soru, kimlerin kadroya geçirileceği.

31.01.2016Ekonomi
Soma duruşmasına damgasını vuran söz: Bir çocuğun dedesine baba demesi ne demek bilir misiniz hakim bey

Soma duruşmasına damgasını vuran söz: Bir çocuğun dedesine 'baba' demesi ne demek bilir misiniz hakim bey

301 işçinin yaşamını yitirdiği Soma'daki maden faciasına ilişkin davanın dün ve bugün yapılan duruşmalarında yine gözyaşı vardı. Duruşmaya oğlunu kaybeden bir madenci babasının, "2 torunum kaldı, 2 ve 4 yaşında. Bana 'Baba' diyorlar. Bir çocuğun dedesine 'baba' demesi ne demek bilir misiniz hakim bey" sözleri damgasını vurdu.

23.12.2015Ekonomi
Kılıçdaroğlu, Başbakana seslendi: 20 kurşun sıkıldı, neden bulamıyorsun

Kılıçdaroğlu, Başbakan'a seslendi: 20 kurşun sıkıldı, neden bulamıyorsun?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Star Medya Grubu Başkanı Murat Sancak'a yapılan silahlı saldırının aydınlatılmamasını, "Sayın Davutoğlu'na sesleniyorum. Siz, neden ve hangi gerekçeyle failleri yakalamıyorsunuz" sözleriyle eleştirdi.

8.10.2015Gündem
Taşerona maaş müjdesi

Taşerona maaş müjdesi!

Yaklaşık 1.5 milyon taşeron işçinin beklediği çalışma tamamlandığında kadroya geçecek taşeronların maaşları artacak. Asıl işi yapanlarla aynı ücrete ve sosyal haklara kavuşacak.

28.06.2015Ekonomi
Kılıçdaroğlu: Erdoğan Osmanlıyı bilmiyor

Kılıçdaroğlu: Erdoğan Osmanlı'yı bilmiyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ''Cumhurbaşkanı ocak ayında Bakanlar Kurulu’na başkanlık edeceğini açıkladı.Ben ‘Diren Davutoğlu’ diyorum. Direnmesi lazım. Hele ki ‘Kiziroğlu Mustafa Bey’ adlı türküyü kendisine uyarlatarak kampanyası için seçti, direnmesi lazım. Bir de kendisine sizin aracılığınızla iletmiş olayım ki biz kullanmayacağız o türküyü. Gerçi Gürsel Bey, kullanacağımızı söyledi ama kullanmayacağız'' dedi.

1.01.2015Gündem
Büyükşehirde taşeron tepkisi

Büyükşehir'de taşeron tepkisi

İZMİR Büyükşehir Belediyesi’nin park ve bahçeleri kapsayan hizmet alımı ihalesini kaybeden belediye şirketi İZENERJİ Şirketi’nde çalışan işçiler ve bağlı oldukları DİSK’e bağlı Genel- İş Sendikası yetkilileri, taşeron sistemine karşı aileleriyle birlikte eylem yaptı. İşlerini taşerona teslim etmeyeceklerini belirten işçiler CHP, AK Parti ve MHP’li İzmir milletvekillerine taşeron sisteminin kaldırılması için TBMM’de çalışma yapmaları çağrıda bulundu.

4.09.2014Ege
303 belediye işçisi sendikalı oldu

303 belediye işçisi sendikalı oldu

İZMİR’in Urla İlçesi’nde, 303 belediye işçisi sendikalı oldu.

28.03.2014 Gündem
Üniversite önünde taşeron işçi protestosu

Üniversite önünde taşeron işçi protestosu

Koç Üniversitesi'nin 161 işçinin sözleşmesini feshettiği gerekçesiyle bir araya gelen öğrenci, akademisyen ve işçiler, protesto düzenledi.

3.04.2013Eğitim
Taşeron işçiler için önemli karar

Taşeron işçiler için önemli karar

Bursa 3. İş Mahkemesinin, Uludağ Üniversitesindeki taşeron işçi çalıştırılması uygulamasına ilişkin kararı bu konuda yaşanan sorunları ortaya koydu.

7.06.2011Ekonomi
Tartan iki yıllık icraatını anlattı

Tartan iki yıllık icraatını anlattı

İzmir’de Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan, iki yıllık icraatlarını değerlendirdi. Tartan, bu süreçte Türkiye’deki bazı ‘ilk’lere imza attıklarını, İstanbul’un Kadıköy Belediyesi’yle birlikte ‘çevreci poşet’ kampanyasını hayata geçirdiklerini söyledi.

6.04.2011Ege
Devlet taşeron şampiyonu

Devlet taşeron şampiyonu

CHP Milletvekili Kemal Kılıçdaroğlu'nun sorusu üzerine Başbakan Yardımcısı Şahin'in verdiği yanıt; kadro şişkinliğinden yakınan devletin, elindeki mevcut ‘fazla’ olan kadrolardan yararlanmak yerine, üste para verip dışarıdan taşeron çalıştırdığını ortaya koydu.

10.02.2003Ekonomi

Yazar Sonuçları

Kaldırım problemi

Her öğrenci bi kez de olsun sormuştur...Ya bu matematik hayatta nerede karşımıza çıkacak? diye. Cevap klişedir: ‘Matematik hayatın her yerinde.’

24.09.2015