MENÜ

Taşerona Kadro

Taşerona Kadro ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Taşerona Kadro haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 199 Taşerona Kadro haberi bulunmuştur.

Taşerona Kadro Haberleri

Taşeron işçi kadro başvurusu için son gün ne zaman Taşerona kadro şartları neler

Taşeron işçi kadro başvurusu için son gün ne zaman? Taşerona kadro şartları neler?

Geçtiğimiz yılın son günlerinde yaklaşık 800 bin taşeron işçiye kadro verileceğinin açıklanması ardından başvurular bu hafta başladı. Sürekli işçi kadrosuna geçen işçilerimizde yaş sınırı ve eğitim şartı aranmayacak. Peki taşerona kadroda son gün ne zaman? Başvuru şartları neler? İşte taşerona kadroda son durum ve başvuru sürecine ilişkin detaylar!

9.01.2018Gündem
Taşerona kadro, KİK’i işsiz bırakacak

Taşerona kadro, KİK’i işsiz bırakacak

KAMUDA hizmet alımı ihaleleriyle taşeron çalıştırılmasına son verilmesi, en çok Kamu İhale Kurulu’nu (KİK) etkileyecek.

8.01.2018Ekonomi
Taşerona kadro, KİK’i işsiz bırakacak

Taşerona kadro, KİK’i işsiz bırakacak

KAMUDA hizmet alımı ihaleleriyle taşeron çalıştırılmasına son verilmesi, en çok Kamu İhale Kurulu’nu (KİK) etkileyecek. Yapılan kanuni değişikliklerle, inceleme kapsamı daralan kurulun, en çok inceleme yaptığı ihalelerin başında yemek, güvenlik, temizlik hizmet alım ihaleleri bulunuyordu.

8.01.2018Ekonomi
Başvuru formu taşeron başvurusunda önem arz ediyor İşte, güvenilir başvuru dilekçesi

Başvuru formu taşeron başvurusunda önem arz ediyor! İşte, güvenilir başvuru dilekçesi

Çalışma Bakanı taşeron işçilerin sınav bilgisiyle ilgili bazı detayları açıkladı. Başvuru formları ve dilekçeler aracılığıyla bulundukları kuruma müracaatlarını gerçekleştirmek isteyen vatandaşlar, sorgulamalarını sürdürüyor. Peki, taşeron işçilere kadro başvurusu için yönetmeliğe göre hangi formlar ve dilekçeler doldurulacak? İşte, işçilerin merakla araştırdığı taşeron başvurusu hakkında detaylı bilgiler

4.01.2018Ekonomi
Taşeron işçilerin kadro başvuruları başladı... Taşeron işçisi için kadro başvurusu nasıl yapılacak

Taşeron işçilerin kadro başvuruları başladı... Taşeron işçisi için kadro başvurusu nasıl yapılacak?

Taşeron işçilerin kadro başvuruları başladı. Taşeron kadro başvurusu 1 Ocak tarihinde yayımlanan Resmi Gazete'nin ardından başlamış oldu. Taşeron işçileri kadro başvuruları sonrasında 3 aylık süre zarfında sürekli işçi statüsüne geçiş yapacaklar. Yapılan başvurular 12 Ocak ile 20 Şubat 2018 tarihleri arasında 40 gün incelenecek. Peki, taşeron işçisi için kadro başvurusu nasıl yapılacak? İşte detaylar.

3.01.2018Ekonomi
KHK şoku Gelen telefonla yıkıldılar

KHK şoku! Gelen telefonla yıkıldılar

RİZE’de, 350 kişinin başvurduğu hasta bakıcılık işine kurayla girmeye hak kazanan 30 kişinin iş sevinci kısa sürdü. İş evrakını hazırlayan ve kıyafetlerini alan 30 kişiye, taşeron işçiler için çıkarılan Kanun Hükmünde Kararname’nin (KHK) 4 Aralık 2017 tarihi öncesini kapsadığı gerekçe gösterilerek işe alınamayacağı bildirildi. şoke olan işçi adaylarından Nurcan Taşkın, "Gerekli evrakımızı sağlık raporlarımızı alarak sözleşmemizi imzaladık. Dün bizi firma arayarak iş haklarımızın fesih edildiği bilgisi bize verildi. Bu telefon sonrasında yıkıldık" dedi.

29.12.2017Gündem
Taşerona kadro başvuruları ne zaman Sorularla taşerona kadroda son durum

Taşerona kadro başvuruları ne zaman? Sorularla taşerona kadroda son durum

Taşerona kadroda son durum 2017 son günlerinde de merakla takip ediliyor. Önümüzdeki yıl kadrolu olmak isteyen binlerce işçi, özellikle şartları ve tarih bilgisini araştırıyor. Yapılan yeni düzenlemeyle birlikte genel merkezi bütçe kapsamındaki tüm kamu kurum ve kuruluşları ile özel bütçeli idareler, denetleme ve düzenleme kuruluşlarında çalışan 450 bin çalışan yararlanacak. Peki taşerona kadro başvuruları ne zaman?

28.12.2017Ekonomi
Seferihisarda sendikasız işçi kalmadı

Seferihisar'da sendikasız işçi kalmadı

Seferihisar Belediyesi, taşeron şirkette çalışan 310 işçiyle ilgili DİSK Genel İş Sendikası İzmir 4 Nolu Şube'yle sözleşme imzaladı. Böylelikle Seferihisar Belediyesi'nde sendikasız işçi kalmadı. Törende konuşan Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer; "Önemli bir adım attık, ama yeterli mi, hayır. Bu daha başlangıç" dedi.

28.12.2017Ekonomi
ASDEP personeline kadro müjdesi

ASDEP personeline kadro müjdesi!

Taşerona kadro düzenlemesinin KHK ile gelmesinin ardından taşeronda son dakika gelişmeleri yaşanmaya devam ediyor. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bünyesinde Türkiye'nin dört bir yanında görev yapan yaklaşık 3 bin Aile Sosyal Destek Programı (ASDEP) görevlisi de taşeron işçilere kamuda sürekli işçi kadrosu verilmesine yönelik düzenlemeden faydalanabilecek

27.12.2017Ekonomi
Taşerona kadro KHK sonra hangi kadrolara tahsis edildi 2 ocakta başlıyor

Taşerona kadro KHK sonra hangi kadrolara tahsis edildi? 2 ocakta başlıyor

Kanun Hükmünde Kararname ile taşerona kadro konusunda yaşanan gelişmeler, bu konunun muhatapları tarafından merakla sorgulanmaya devam ediyor. Kamu idarelerinde taşeron kadrosunda yer alan 450 bin işçinin geçişi için şartlar tamamlanırken, gözler belediye ve KİT'lere kadro konusuna çevrildi. Peki, Resmi Gazete'de yayımlanan taşerona kadro yasası kapsamında kadrodan kimler faydalanacak? İşte, detaylı bilgiler

26.12.2017Ekonomi
Kılıçdaroğlundan KHK eleştirisi: Vebali AYM’nin

Kılıçdaroğlu'ndan KHK eleştirisi: Vebali AYM’nin

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, son iki KHK’yı eleştiri bombardımanına tuttu. Son KHK’ların Parlamento’yu tasfiye amacı taşıdığını söyleyen Kılıçdaroğlu, “Bu işin tek sorumlusu Anayasa Mahkemesi’dir (AYM). AYM üyeleri söylesin, Taşeron, Vakıfbank, Şeker Kurumu, TAPDK düzenlemelerinin OHAL ile 15 Temmuz ile ne alakası var? Anayasa’nın ve TBMM’nin askıya alınmasının vebali AYM üyelerindedir” dedi.

25.12.2017Gündem
‘Ayrımsız, şartsız kadro talebimiz devam edecek’

‘Ayrımsız, şartsız kadro talebimiz devam edecek’

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Genel Başkanı Kani Beko, Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile yapılan taşerona kadro düzenlemesinin, istedikleri düzeyde olmadığını belirterek, “3 milyona yakın çalışan taşeron işçisine kamuda, belediyede, özel şirketlerde ayrımsız, şartsız bizim kadro talebimiz bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da devam edecek “ dedi.

25.12.2017Ekonomi
Taşeron işçilere kadro kimleri kapsıyor KİTlerin son durumu ne oldu

Taşeron işçilere kadro kimleri kapsıyor? KİT'lerin son durumu ne oldu?

Taşeron düzenlemesi ile bazı gelişmelere tanık olan işçiler, düzenleme içerisinde yer alan maddeleri sorguluyor. Taşeron işçilere kadro kimleri kapsıyor sorusuna cevap arayan vatandaşlar, son durum hakkında bilgi edinmek istiyor. Peki, KİT'lerin son durumu ne oldu? İşte, taşeron işçilere kadro konusunda detaylı bilgiler

25.12.2017Ekonomi
KHK ile kadroya DİSK’ten tepki

KHK ile kadroya DİSK’ten tepki

Taşeron işçilere KHK ile kadro verilmesine tepki gösteren DİSK Genel Başkanı Kani Beko, “Düzenleme sahibinden kaçırılarak, konuşulmadan sonuca bağlandı, Anayasa’ya aykırı bir şekilde kararlaştırıldı” dedi.

24.12.2017Ekonomi
CHP’den KHKya sert tepki

CHP’den KHK'ya sert tepki

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, yayınlanan 695 ve 696 sayılı OHAL Kanun Hükmünde Kararnamelere ilişkin, "Yayınlanan 695 ve 696 sayılı OHAL Kanun Hükmünde Kararnameleri 20 Temmuz Darbesinin yeni darbe bildirileridir. Askeri darbeler ülkeyi sıkıyönetim bildirileri ile sivil darbeler de OHAL KHK’ları ile yönetir. OHAL’in üzerinden 17 ay geçmesine karşın hükümet normalleşmeye yanaşmamakta, ülkeyi olağanüstü yöntemlerle yönetmeye devam etmektedir. Bu darbe düzeninin devamı demektir. KHK taşeron işçilerin kadroya geçmesini yazılı/sözlü/uygulamalı sınav şartına bağlıyor. OHAL halkın ihtiyacı değil, tek adam rejiminin tercihidir. OHAL derhal kaldırılmalı, olağan koşullara dönülmeli ve Türkiye hızla normalleşmelidir" dedi.

24.12.2017Gündem
Taşerona kadro kapsamında belediyelere kadro var verilecek mi Bakan açıkladı

Taşerona kadro kapsamında belediyelere kadro var verilecek mi? Bakan açıkladı

Taşerona kadro kapsamında Resmi Gazete'de yayımlanan Kanun Hükmünde Kararname ile düzenlemeler hayata geçti. Yayımlanan taşeron düzenlemesinin ardından açıklama yapan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, kadroya geçme hakkının verileceği kurumların ismini duyurdu. Peki, taşerona kadro kapsamında belediyelere ve KİT'lere kadro verilecek mi? İşte, taşeron işçilerin maaşları ve merak edilen tüm detaylar

24.12.2017Ekonomi
Taşeron düzenlemesinde belediyelere kadro verilecek mi Taşeron maaşları artacak

Taşeron düzenlemesinde belediyelere kadro verilecek mi? Taşeron maaşları artacak

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, taşeron düzenlemesini kapsayan kurumlar hakkında açıklama yaptı. TBMM başta olmak üzere birçok kurumun adını açıklayan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, taşeron kapsamında kadroya geçen kurumların yanı sıra sınavlar ve belediye çalışanlarına da değindi. Peki, taşerona kadro çerçevesinde hangi kurumlar kadroya alınacak? İşte, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bakan Sarıeroğlu'dan taşeron işçilere kadronun detayları

24.12.2017Ekonomi
Taşerona kadroda son gelişmeler – Kadro düzenlemesi ne zaman

Taşerona kadroda son gelişmeler – Kadro düzenlemesi ne zaman?

Son iki haftanın en çok konuşulan konularından biri de taşerona kadro oldu. Kadro beklentisiyle yapılan her açıklamayı yakından takip eden taşeron işçiler, düzenlemeye ilişkin ilk detayları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan aldı. Yeni düzenleme sadece kamuda çalışan işçileri ilgilendiriyor, özel sektörü kapsamıyor. Şimdi ise tüm gözler kadro düzenlemesinin tarihinde. Peki taşerona kadro düzenlemesi ne zaman hayata geçirilecek?

23.12.2017Gündem
Taşerona kadro düzenlemesi ne zaman hayata geçirilecek Bakan Ağbaldan açıklama

Taşerona kadro düzenlemesi ne zaman hayata geçirilecek? Bakan Ağbal'dan açıklama

Taşerona kadro düzenlemesi ile ilgili son açıklama Maliye Bakanı Naci Ağbal'dan geldi. 2018 yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı'nın görüşmeleri sırasında konuşan Ağbal, taşerona kadro düzenlemesi için "Çalışmalar teknik olarak hemen hemen tamamlandı. Ana parametrelerle ilgili kararlar da oluşturuldu. İnşallah, düzenlemeyi yılbaşından önce hayata geçireceğiz." dedi.

20.12.2017Ekonomi
Taşeronda ibre KHKya döndü

Taşeronda ibre KHK'ya döndü

YÜZBİNLERCE çalışanı yakından ilgilendiren taşeron düzenlemesinde ibre kanun hükmünde kararnameye (KHK) döndü.

19.12.2017Ekonomi
Yunan Bakanın Leonidaslı göndermesine CHPden sert yanıt geldi.

Yunan Bakan'ın 'Leonidas'lı göndermesine CHP'den sert yanıt geldi.

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun ada çıkışına yanıt veren Yunanistan Dışişleri Bakanı Kammenos’un “gel de al” sözüne tepki gösterdi. Engin Altay, Atatürk’ün “geldikleri gibi giderler” sözüyle yanıt verdi

19.12.2017Gündem
KİTler kadroya alınacak mı Taşerona kadro için son durum bilgisi

KİT'ler kadroya alınacak mı? Taşerona kadro için son durum bilgisi

Taşeronda KİT'lere kadro verilip verilmeyeceği merakla sorgulanmaya devam ediyor. Başbakan Yıldırım tarafından son yapılan açıklamalarda konunun henüz ele alınmadığı, ilerleyen günlerde net olarak ele alınacağı bilgileri ortaya çıkarken, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu'nun açıklamasında ise sınav hakkında bazı kurallar yer aldı. Peki, taşerona kadro sınavı nasıl yapılacak? İşte, KİT'lere kadro verilecek mi sorusunun cevabı ve detaylı bilgiler

19.12.2017Ekonomi
Son açıklamalarda taşerona kadro için KİT gelişmesi var mı

Son açıklamalarda taşerona kadro için KİT gelişmesi var mı?

KİT'lere kadro konusu merak edilmeye devam ediyor. Kamu İktisadi Teşebbbüsü'nde çalışmaya devam eden vatandaşların merakla araştırdığı konu, taşeron konusu kapsamında sorgulanmaya devam ediyor. Son olarak Başbakan Binali Yıldırım'ın yapmış olduğu açıklamanın ardından taşerona kadro konusunda detayları araştıran vatandaşlar, detayları sorgulamaya başladı. Peki, KİT'lere kadro verilecek mi? İşte, taşeron işçilere kadro konusundaki son gelişmeler

19.12.2017Ekonomi
Taşerona kadro ve asgari ücrete Başbakan Yıldırımdan açıklama

Taşerona kadro ve asgari ücrete Başbakan Yıldırım'dan açıklama

Başbakan Binali Yıldırım taşeron işçilere kadro ve asgari ücret miktarı hakkında açıklama yaptı. Bangladeş'e gitmeden önce Esenboğa Havalimanı'nda yaklaşık 900 bin kişiyi yakından ilgilendiren taşerona kadro konusunu ele alan Başbakan Yıldırım, konunun tamamlanma noktasına geldiğini açıkladı. Asgari ücrete de değinen Yıldırım, makul olan en uygun şekilde sonuçlanacak ifadesinde bulundu. İşte, taşerona kadro ve 2018 asgari ücret miktarı ile ilgili detaylar

18.12.2017Ekonomi
Taşerona kadro ne zaman verilecek Kadroyla ilgili son açıklama Cumhurbaşkanından geldi

Taşerona kadro ne zaman verilecek? Kadroyla ilgili son açıklama Cumhurbaşkanı'ndan geldi

Detayları geçtiğimiz hafta belli olan taşerona kadroyla ilgili sıcak gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Yeni düzenlemeler sonucunda 900 bin işçinin kadroya geçeceği bilgisini veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün yeni bir açıklamada bulundu. İşte Cumhurbaşkanı'nın o açıklaması ve taşerona kadroda son durum!

14.12.2017Gündem
Taşerona kadro sınavla mı verilecek Taşerona kadroda son durum

Taşerona kadro sınavla mı verilecek? Taşerona kadroda son durum

AK Parti, aylardan beri hazırlıkları süren ve yaklaşık 900 bin taşeron işçisinin kadroya alınmasını içeren düzenlemeye ilişkin kafa karışıklığı yaşıyor. KİT’lerin kapsam dışında tutulması ve taşeron işçilerin sınava tabi tutulacağına ilişkin bilgiler, Ak Parti’de sorun oldu. Seçim bölgelerindeki taşeron işçilerin itirazları nedeniyle vekiller sıkıntı yaşarken, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın planladığı sınavın da özellikle belediyelerde “adam kayırma” sonucu doğuracağı iddia ediliyor.

13.12.2017Ekonomi
Sorular ve cevaplarla taşeron işçilere kadro yasası

Sorular ve cevaplarla taşeron işçilere kadro yasası

Bir süredir beklenen ve gündeme gelen haberler ile taşeron işçilerin sorguladığı konular arasında yer alan taşerona kadro konusu, vatandaşlar tarafından sorgulanmaya devam ediyor. Tam kadro verilip verilmeyeceği merak edilen taşerona kadro konusunda, kadro sınavı, kadroya geçişte maaş farkı gibi konular araştırılmaya devam ediyor. İşte, taşeron işçilere kadro konusunda merak edilen sorular ve cevapları hakkında tüm detaylar

12.12.2017Ekonomi
Taşerona kadro KİTler için geçerli olmayacak mı

Taşerona kadro KİT'ler için geçerli olmayacak mı?

Taşeron işçilere kadro konusu sorgulanmaya devam ediyor. KİT'ler hakkında yorumda bulunan Mehmet Şimşek, taşerona kadro konusunda detayları açıkladı. KİT (Kamu İktisadi Teşebbüsleri) dahilinde çalışan taşeron işçiye kadro verilip verilmeyeceğine değinen Mehmet Şimşek'in yanı sıra, Bekir Bozdağ'dan da önemli açıklamalar geldi. Peki, taşerona kadro hakkında yeni gelişmeler neler oldu? İşte, detaylı bilgiler

10.12.2017Ekonomi

Taşeronda kadroda 12 madde nedir? Kadronun şartları mı var?

Taşerona kadronun ana çerçevesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, detayları ise Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu'ndan geldi. Başbakan Binali Yıldırım ise taşerona kadro konusunda 12 maddeden bahsetmişti. Peki 12 maddeyle ilgili olarak bir açıklama yapıldı mı? Kadronun şartları mı var? İşte taşerona kadroda son durum!

9.12.2017Ekonomi
15 soruda taşeron işçi düzenlemesi

15 soruda taşeron işçi düzenlemesi

Yeni düzenleme ile kamuda çalışan 850 bin taşeron işçi, 2018’in Ocak ayından itibaren kadroya geçecek. Peki, kimler bu haktan yararlanacak? Kadroya geçişte hangi şartlar aranacak, memurluk hakkı verilecek mi? İşte, taşeron işçi düzenlemesinde tüm merak edilenler.

Yazar Sonuçları

Kılıçdaroğlu’nun çağrısına rağmen sadece bir kadın aday çıktı: CHP örgütü keyifsiz

CHP’nin İstanbul’da hafta sonu yapılan ilçe kongrelerinde delege katılımları düşük kaldı. CHP İstanbul’un amiral gemisi niteliğinde olan Kadıköy başta olmak üzere birçok ilçede delegelerin yaklaşık yarısıyla kongre yapıldı.

26.12.2017