MENÜ

Taşeron Işçi

Taşeron Işçi ile ilgili tüm haberleri, son dakika Taşeron Işçi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Taşeron Işçi haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 2.214 Taşeron Işçi haberi bulunmuştur.

Taşeron Işçi Haberleri

Yargıdan arşiv kaydı kararı

Yargıdan arşiv kaydı kararı

İstanbul'da evindeki aramada bir polisin silahından çıkan kurşunla ölen Dilek Doğan’ın teyzesi Senem Doğan’ın eşi ve çocuklarının ‘arşiv kaydı’ bulunduğu için işten atıldığı ortaya çıktı.

18.05.2019Gündem
Teröristle isim benzerliği işinden etti

Teröristle isim benzerliği işinden etti

İstanbul Okmeydanı Ağız Diş Sağlığı Hastanesi’nde 11 yıldır taşeron işçi olarak çalışan Kazım Yıldırım, taşeron işçilere tanınan kadrolu olma hakkından yararlanmak için Sağlık Bakanlığı’na başvurdu. Ancak reddedildi. Ret gerekçesi olarak, Yıldırım hakkındaki bir istihbari not gösterildi.

13.02.2019Gündem
Tediyeler ne zaman yatacak İşte 2019 tediye ödeme tarihleri

Tediyeler ne zaman yatacak? İşte 2019 tediye ödeme tarihleri

Kamuda görevli taşeron işçilere ilave tediye ödeme tarihi netlik kazandı. Bir süredir bu hususta beklenti içinde olan yüz binlerce taşeron işçi, söz konusu ödemelerin tarihinin kesinleşmesiyle birlikte araştırmalarına hız verdi. Peki, tediyeler ne zaman yatacak? 2019 tediye ödemeleri ne zaman?

30.01.2019Gündem
Arşiv kaydının arşivi imha edilmiş

Arşiv kaydının arşivi imha edilmiş

İSTANBUL’da, evindeki arama sırasında bir polisin silahından çıkan kurşunla yaşamını yitiren 25 yaşındaki Dilek Doğan’ın teyzesi Senem Doğan, sözlü bir şekilde “Arşiv araştırmanız olumsuz” denilerek işten çıkarıldığı gerekçesiyle dava açtı.

10.12.2018Gündem
Taşeron işçiye zam yapılacak mı Yıllık zam 4D taşeron işçi için geçerli olacak mı

Taşeron işçiye zam yapılacak mı? Yıllık zam 4D taşeron işçi için geçerli olacak mı?

Kadroya geçen taşeron işçilerin yeni yıl yaklaşırken merak ettiği hususlardan birisi de zam konusu oldu. Yeni yıl için gündeme gelecek olan zam oranlarının 4D taşeron işçileri kapsayıp kapsamadığı, son günlerde araştırılan önemli hususlar arasında yer aldı. Peki, kadroya geçen taşeron işçilerin alacağı zam oranları ne kadar olacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

5.12.2018Ekonomi
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: FETÖ 15 Temmuzda halkın tokadını yemiştir dedi

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: 'FETÖ 15 Temmuz'da halkın tokadını yemiştir' dedi

Türkiye İş Ahlakı Zirvesi'nin 3'üncüsü İstanbul Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlendi. Zirvenin onur konuğu konuşması yapan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, konuşmasında FETÖ ile mücadeleye dikkat çekti.

3.11.2018Gündem
Acı haber bu sabah geldi Gaz sızıntısında bir kişi hayatını kaybetti

Acı haber bu sabah geldi! Gaz sızıntısında bir kişi hayatını kaybetti

İzmir Adliyesi'ndeki gaz sızıntısından etkilenen vatandaşlardan biri tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

12.10.2018Gündem
Mülakattaki Marilyn krizine mahkeme dur dedi

Mülakattaki "Marilyn" krizine mahkeme 'dur' dedi

Diyarbakır Bismil Belediyesi'nde taşeron alım sınavında Gülcan Ö. adlı işçinin John Kennedy ve yasak aşk yaşadığı Marilyn Monroe soruları sorularak elendiği öne sürülmüştü. İşçinin başvurduğu Diyarbakır İdare Mahkemesi, belediyenin kararını hukuka aykırı buldu. Yürütmeyi durdurma kararı veren mahkeme, Öztürk'ün yeniden sözlü sınava alınmasına hükmetti.

10.10.2018Gündem
Kılıçdaroğlu Kartal’da konuştu

Kılıçdaroğlu Kartal’da konuştu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, hükümet tarafından emeklilere bayram ikramiyesi verilmesiyle taşeron işçilere kadro düzenlemesinin sayesinde olduğunu söyledi. Kılıçdaroğlu ”ikramiyenin gerekçesini ben oluşturdum” diyerek emeklilerden; “Taşeron işçileri Türkiye’nin gündemine kim getirdi?” sözleriyle de taşeron işçilerden oy istedi. Kılıçdaroğlu, Senin hakkını savunan insanının hakkını sandıkta teslim edeceksin” dedi.

13.06.2018Gündem
Emekliye en az asgari ücret

Emekliye en az asgari ücret

İŞÇİLER yaklaşan seçimler öncesi yeni hükümetten taleplerini açıkladı.

5.06.2018Ekonomi
Akarla çalışmam

'Akar'la çalışmam'

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, 24 Haziran’da Cumhurbaşkanı olamaması halinde, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun karşısına aday olarak çıkmayacağını söyledi. İnce, seçilirse Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar’la da çalışmayacağını belirterek, “O yapıdaki insanlarla çalışmam mümkün değil” dedi. FOX TV’de gazetecilerin sorularını yanıtlayan İnce şunları söyledi:

16.05.2018Gündem
Bakandan memurlarla ilgili önemli açıklama

Bakandan memurlarla ilgili önemli açıklama

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, "Kamu çalışanlarımızın, çalışma şekilleriyle alakalı bir değişiklik söz konusu olmayacak. 657 sayılı devlet memurları kanunumuzda herhangi bir düzenleme söz konusu değil." dedi

4.05.2018Ekonomi
Kadro vaadiyle taciz iddiası

Kadro vaadiyle taciz iddiası!

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu bünyesinde Akdeniz Üniversitesi öğrencilerine hizmet veren Muratpaşa Erkek Yurdu, taciz ve kadro torpili iddiaları ile karıştı.

19.04.2018Gündem
Bismilde taşeron sınavında garip Marilyn Monroe sorusu

Bismil'de taşeron sınavında garip 'Marilyn Monroe' sorusu

Bismil Belediyesi’nde taşeron işçilere sözlü sınavda ABD Başkanı Kennedy’nin Marilyn Monroe ile ilişkisinin sorulduğu iddia edildi. Elenen işçi Gülcan Öztürk, “Kennedy Havaalanı’nın nerede olduğu soruldu. Cevabını düşünürken kaymakam ekledi: ‘Sarışın ve kıvırcık saçlı bir sevgilisi vardı, senin gibi.’ Cevabı kendisi verdi” dedi. Kaymakam Gülenç ise “Sorunlu bir personeldi, zor sorduk” ifadesini kullandı.

6.04.2018Gündem
Rekor Sağlık Bakanlığında

Rekor Sağlık Bakanlığı'nda

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, alt işveren işçilerinin kamuda istihdam edilmesinin ardından bakanlıkta düzenlenen bilgilendirme toplantısında rakamları açıkladı. Kaç taşeron işçi kadroya geçti? En çok taşeron kadro hangi kurumda?

4.04.2018Ekonomi
Taşeronda mülakat süreci başlayan da var biten de

Taşeron'da mülakat süreci başlayan da var biten de

Taşeron işçilerin kadroya alınması kapsamında gerçekleştirilen mülakat süreci, adaylar tarafından merakla sorgulanmaya devam ediliyor. Birçok kurum tarafından gerçekleştirilen taşeronda kadro sınavı, her kurumun kendi içerisinde gerçekleştirdiği değerlendirmeye göre sonuçlanacak. Sınav sonuçlarını değerlendiren bazı kurumlar mülakatları tamamlamalarının ardından alımları gerçekleştirdi. Peki, taşeron kadro sınavları çerçevesinde gelişme yaşanan bölgeler nereler?

20.03.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Savulun! Fatih ve patatesi çözen kuşak geliyor

“BANA ‘John Kennedy Havaalanı nerede?’ diye soruldu. Cevabını düşünürken, kaymakam bey ekledi: ‘Sarışın ve kıvırcık saçlı bir sevgilisi vardı, senin gibi.’

9.04.2018