MENÜ

Tarım Ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli

Tarım Ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Tarım Ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 307 Tarım Ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli haberi bulunmuştur.

Tarım Ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli Haberleri

Orman yangınlarıyla mücadelede yerli İHA dönemi

Orman yangınlarıyla mücadelede "yerli İHA" dönemi

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, orman yangınlarıyla mücadele kapsamında, yerli insansız hava aracı (İHA) üreten firmalarla görüşmeler yaptıklarını belirterek, "Görüşmelerimiz olumlu sonuçlanırsa gelecek yıl pilot bölgelerde orman yangınlarını önleme, tespit, gözlem amacıyla ve sabotajlara karşı bunları da kullanmaya başlayacağız." dedi.

18.11.2018Teknoloji
Tarım Bakanlığı taşraya taşınıyor

Tarım Bakanlığı taşraya taşınıyor

TARIM ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, İstanbul’da 2021 yılında içme suyu ihtiyacı doğacağını ancak Melen, Sungurlu ve Osmangazi barajlarının devreye girmesiyle, 2035 yılına kadar içme suyu ihtiyacının karşılanacağını kaydetti.

17.11.2018Ekonomi
Bakan Pakdemirli: Çiftçiye verilen destek 16.1 milyar liraya çıkacak

Bakan Pakdemirli: Çiftçiye verilen destek 16.1 milyar liraya çıkacak

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli çiftçiye verilen toplam desteğin yılbaşından bugüne 12.4 milyar TL'ye ulaştığını, destek miktarının yılsonunda 14.5 milyar TL'ye 2019'da ise 16.1 milyar TL'ye yükseleceğini söyledi.

16.11.2018Ekonomi
TMO çeltik alımına başlıyor

TMO çeltik alımına başlıyor

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Toprak Mahsulleri Ofisinin (TMO) yarından itibaren çeltik alımına başlayacağını bildirdi.

14.11.2018Ekonomi
Bakan Pakdemirliden balık tüketelim çağrısı

Bakan Pakdemirli'den "balık tüketelim" çağrısı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli: "Türkiye'nin toplam protein üretiminde eksiği yok. Et yerine balık, tavuk, hindi yesek bu iş çözülecek" açıklamasında bulundu.

13.11.2018Ekonomi
Bakan Pakdemirli açıkladı 36 bin çiftçiye 434.5 milyar TL destek

Bakan Pakdemirli açıkladı! 36 bin çiftçiye 434.5 milyar TL destek

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Bu yılki ödemeleri de gerçekleştirdiğimizde 3 yıl süre için hibe sözleşmesi yaptığımız ve uygulamaları gerçekleştiren 58 ilimizdeki yaklaşık 36 bin çiftçilerimize toplam 434.5 milyon TL civarında bir destek ödemesi yapmış olacağız" dedi.

12.11.2018Ekonomi
Bakan Pakdemirli, meteorolojik ölçüm balonu uçurdu

Bakan Pakdemirli, meteorolojik ölçüm balonu uçurdu

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli; "Meteoroloji Genel Müdürlüğünün, bundan sonraki dönemde elindeki ham bilgiyi daha da yorumlayıp, sektörlere özel, terzi işi bir şekilde hizmet veriyor olması lazım" açıklamasında bulundu.

9.11.2018Ekonomi
‘Onikişubat’ta dünya fuarı

‘Onikişubat’ta dünya fuarı

2014 yılında kurulan Kahramanmaraş’ın 415 bin nüfuslu ilçe belediyesi Onikişubat 2023’te Expo’yu düzenlemeye hak kazandı. Yaklaşık 400 milyon liralık yatırımın yapılacağı alanda, Expo 2023’te 2 milyon ziyaretçi ağırlanacak.

8.11.2018Ekonomi
Tarım savunmadan daha önemli

"Tarım savunmadan daha önemli"

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Tarım savunmadan daha önemli. İstediğiniz kadar kılıcınız olsun, istediğiniz kadar topunuz olsun, istediğiniz kadar tüfeğiniz olsun. Birgün herkes bunların yenilemeyeceğini öğrenecek. Eğer gıdanız yoksa, gıda arz güvenliğiniz yoksa,kendi kendinize birçok alanda yetemiyorsanız bu önümüzdeki nesiller için çok büyük tehlikedir." dedi.

8.11.2018Gündem
Bakan Pakdemirli: Avrupa tarımsal hasılada 1 numarayız

Bakan Pakdemirli: Avrupa tarımsal hasılada 1 numarayız

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Kahramanmaraş’ta EXPO 2023'ün tanıtım toplantısına katıldı. Onikişubat Belediyesi tarafından yapımı tamamlanacak rekreasyon alanından hayat bulacak ve dünyada çapında üst düzey öneme sahip olacak olan EXPO 2023 için lansman toplantısı düzenlendi.

8.11.2018Ekonomi
FİSKOBİRLİK TMOdan gelecek 10 bin ton fındığı bekliyor

FİSKOBİRLİK TMO'dan gelecek 10 bin ton fındığı bekliyor

Fındık Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (FİSKOBİRLİK) Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar, FİSKOBİRLİK'in TMO'nun depolarından 10 bin ton fındık aktarılarak desteklenmesi kararına ilişkin, "Kısa zamanda kararnamenin hazırlanarak yayımlanmasını ve ardından da 10 bin ton fındığın FİSKOBİRLİK'in kullanımına sunulmasını bekliyoruz." dedi.

7.11.2018Ekonomi
Son 24 saatte ne oldu  (07.11.2018)

Son 24 saatte ne oldu? (07.11.2018)

İşte Türkiye ve dünya gündemine dair gelişmeler, son 24 saatte yaşanan olaylar..

7.11.2018Haber
Bakan Albayraktan flaş açıklama

Bakan Albayrak'tan flaş açıklama

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, gıda enflasyonuyla mücadelede çok daha kararlı politikalar hayata geçireceklerini bildirdi.

6.11.2018Ekonomi
Guinness Rekorlar Kitabı için hazırlık yaptık

"Guinness Rekorlar Kitabı için hazırlık yaptık"

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli: "(Fidanlar Fidanlarla Büyüyor) Bu projeyi Guinness Rekorlar Kitabı'na girecek şekilde hazırladık." açıklamalarında bulundu.

6.11.2018Ekonomi
Ekim ayında en fazla dolar konuşuldu

Ekim ayında en fazla dolar konuşuldu!

Ekonomide Ekim ayında en fazla dolar, firmalar tarafından uygulanan indirimler ve topyekün mücadelenin başlatıldığı enflasyon konuşuldu.

6.11.2018Ekonomi
Bakan Pakdemirliden gıdada arz güvenliği için planlama vurgusu

Bakan Pakdemirli'den gıdada arz güvenliği için planlama vurgusu

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli: "Çiftçilerimizin, enflasyon ve ülkemize yönelik finansal saldırıyla döviz kurundaki dalgalanma gibi faktörlerden etkilenmemesi için üzerimize düşeni yapıyor ve gereken desteği veriyoruz. Ürünün tarladan sofraya ulaştığı süreçte herkes hakkaniyetli bir şekilde payını almalı. Planlamayı iyi yapabilirsek rekolte, ürün ekim ve dikimlerini önceden öngörebilirsek, gıda arz güvenliğini sağlamış oluruz. Tarımsal üretimi artırmak için birlikte çalışmaya, ortak akla önem veriyoruz" açıklamasında bulundu.

2.11.2018Ekonomi
60 bin ton et halka indirimli ulaştı

60 bin ton et halka "indirimli" ulaştı

Et ve Süt Kurumu tarafından, et fiyatlarının düşürülmesi amacıyla başlatılan uygulama kapsamında A101, BİM ve Migros mağazalarına bugüne kadar yaklaşık 60 bin ton indirimli et satışı gerçekleştirildi.

1.11.2018Ekonomi
Bakan Selçuk’tan kadın kooperatifçiliği açıklaması

Bakan Selçuk’tan kadın kooperatifçiliği açıklaması

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk: "Kadın emeği ve kadın disiplini olduğu zaman biliyoruz ki kooperatifçilikte daha fazla başarılara imza atılıyor. Bu anlamda kadınların ticari işbirliğini geliştirmek, kurumsal dayanışmasını teşvik etmek amacıyla kadın kooperatifçiliğini destekliyoruz.Kooperatifler finansal kurumlar oldukları gibi, sorumlulukları da olan teşkilatlanma modelleri. Bizi biz yapan yardımlaşma ve dayanışma kültürümüzü de daha da pekiştiren ve geliştiren bir unsur. Kooperatifler sürdürülebilir kalkınmada da öncü rol oynuyorlar." açıklamalarında bulundu.

30.10.2018Ekonomi
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni havalimanının ismini açıkladı

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni havalimanının ismini açıkladı

Tamamlandığında 6 bağımsız pisti, 500 uçak kapasitesi ve yıllık 200 milyon yolcu kapasitesiyle dünyanın en büyük ve en modern havalimanı olacak yeni havalimanı açılış töreni gerçekleştirildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, açılış töreninde yeni havalimanının resmi ismini de açıkladı. Erdoğan, yeni havalimanına "İstanbul" adının verildiğini belirterek, "Paha biçilmez bu şehre yaptığımız böylesine bu büyük eser, işte bunun için adını İstanbul verdik. Hayırlı olsun." dedi.

29.10.2018Ekonomi
Son dakika... İstanbul Havalimanı için tarihi tören yapıldı

Son dakika... İstanbul Havalimanı için tarihi tören yapıldı

İstanbul Yeni Havalimanı'nın ilk fazı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı törenle bugün hizmete açılıyor. Dünyanın dört bir yanından gelen üst düzey konukların katıldığı açılış töreni başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşması öncesinde TBMM Başkanı Binali Yıldırım, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan ve İGA Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Cengiz önemli açıklamalarda bulundu.

29.10.2018Ekonomi
Bakan Pakdemirliden Cumhuriyet Bayramı mesajı

Bakan Pakdemirli'den "Cumhuriyet Bayramı" mesajı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli: "Bilinmelidir ki, 100. yıl hedeflerine koşar adımlarla ilerleyen ülkemiz, küresel güçlere karşı büyük bir mücadele örneği sergilemeye ve mazlumların yanında olmaya kararlılıkla devam edecektir" açıklamasında bulundu.

29.10.2018Ekonomi
Lisanslı depoculuk desteklerine artış

Lisanslı depoculuk desteklerine artış

Lisanslı depolarda ilave kira, nakliye ve analiz desteği tebliği bugün Resmi Gazete’de yayınlandı.

27.10.2018Ekonomi
Son dakika...Lisanslı depolar için önemli destek açıklaması

Son dakika...Lisanslı depolar için önemli 'destek' açıklaması

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Lisanslı depolarda ilave kira, nakliye ve analiz desteği tebliği bugün Resmi Gazete'de yayınlandı. Destek miktarımız hububatta 3 liradan 6 liraya, pamukta 7 liradan 14 liraya, fındık, zeytin ve kapsama giren meyvelerde 10 liradan 20 liraya ton bazında olmak üzere yükseltilmiştir. Ayrıca nakliye desteği de 25 lira ton, analiz desteği de 25 lira parti başına olmuştur." dedi.

27.10.2018Ekonomi
‘Milli Birlik Projesi’ ile israf azalacak

‘Milli Birlik Projesi’ ile israf azalacak

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, tarımda Milli Birlik Projesini hayata geçireceklerini belirterek, “Böylece ülkemizin gelecekteki tarım politikalarını sağlam bir zemine oturtacağız. Herkesin sağlıklı beslenmesini sağlayacağız. Tarladan sofraya kadar uzanan ürün değer zincirinde yüzde 50’ye varan israf ve verimsizlikleri ortadan kaldıracağız” dedi.

26.10.2018Ekonomi
Mısıra destek üreticileri sevindirdi

Mısıra destek üreticileri sevindirdi

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin TMO'nun geçen yıl tonunu 760 liradan aldığı mısırı bu yıl 950 liradan alacağı müjdesi, üreticilerin yüzünü güldürdü.

26.10.2018Ekonomi

Yazar Sonuçları

Zeytine 70 kuruş yağına 3.5 lira kilo başı destek verin

Ayvalık Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Büyükçıvgın, Mutluköy’deki “Hasat Etkinlikleri” ve “Zeytinyağı Sağlık Kaynağı” panelindeki açış konuşmasında sektörün sıklıkla dile getirdiği talebi yineledi:

28.10.2018