MENÜ

Tarım Aracı

Tarım Aracı ile ilgili tüm haberleri, son dakika Tarım Aracı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Tarım Aracı haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.715 Tarım Aracı haberi bulunmuştur.

Tarım Aracı Haberleri

AB tarihçesi

AB tarihçesi

Avrupa ülküsü, gerçek bir siyasi projeye dönüşüp AT üyesi ülkelerin hükümet politikalarında uzun vadeli bir hedef haline gelmeden önce, sadece filozoflarla önsezili kimselerin düşüncelerinde yaşıyordu. Avrupa Birleşik Devletleri hümanist ve barışçı bir hayalin parçasıydı.

12.12.2002Gündem
Diyarbakırda 12 köy hala tehlikeli

Diyarbakır'da 12 köy hala 'tehlikeli'

Diyarbakır Valisi Ahmet Cemil Serhadlı, Köye Dönüş Projesi kapsamında bugüne kadar 48 köy ile 58 mezraya vatandaşların dönüş yaptığını söyledi.

17.12.2002Gündem
Mali Milat aynen iade

Mali Milat aynen iade

Bakanlar Kurulu'nda Mali Milat Yasası'nın Meclis'ten geçirilerek Cumhurbaşkanı'na aynen iade edilmesi konusunda karar alındı.

2.01.2003Ekonomi
Doğan: Krizin etkilerinden kurtulduk, büyümeye devam

Doğan: Krizin etkilerinden kurtulduk, büyümeye devam

Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili İmre Barmanbek, 2002'yi 3.2 milyar dolar civarında ciro ile tamamladıklarını belirterek, ‘‘2002 krizin devam ettiği bir dönem olmakla birlikte, bizim açımızdan krizin etkilerinden kurtularak yeniden büyümeyi ve yatırımı düşünmeye başladığımız bir yıl oldu’’ dedi.

5.01.2003Ekonomi
Tarlayı tanıyan traktör ve biçerdöver dönemi

Tarlayı tanıyan traktör ve biçerdöver dönemi

John Deere, traktör, biçerdöver ve diğer tarım araçlarında ‘Agriculture Management Solution’ (AMS) sistemini devreye soktu. Bu sistemle çalışan traktör ve biçerdöverler, bir kez girdiği tarlayı tanıyor, tüm bilgileri yüklüyor. Çiftçi başka ülkeden bile tarlasının verimini izleyebiliyor.

20.02.2003Ekonomi
Kamuda 227.050 lojman ve sosyal tesis var

Kamuda 227.050 lojman ve sosyal tesis var

Kamu kurum ve kuruluşlarının elinde 227 bin 50 lojman ve sosyal tesis ile 85 bin 603 adet taşıt bulunuyor. Kamu haberleşme ihtiyacını 183 bin 796 adet sabit ve mobil telefonla karşılıyor.

6.03.2003Ekonomi
Hazine mallarının satışı kolaylaşıyor

Hazine mallarının satışı kolaylaşıyor

Hazine'ye ait malların satışı ve yönetiminin kolaylaştırılmasının yanı sıra, gelir getirici ve bürokrasiyi azaltıcı düzenlemeler içeren, trafik cezalarının da kredi kartı ile ödenmesini öngören yasa tasarısı, TBMM Başkanlığı'na sunuldu.

20.05.2003Ekonomi
Erdoğan: Vurgunlar gün ışığına çıkacak

Erdoğan: Vurgunlar gün ışığına çıkacak

"Ulusa Sesleniş'' konuşması yapan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Yolsuzlukları Araştırma Komisyonu çalışmalarını tamamlayınca, çevrilen dolaplar, üstü örtülen pislikler, vurgun ve talanlar gün ışığına çıkartılınca ve hesap sorulunca kimlerin ortalığı neden bulandırmak istedikleri daha iyi anlaşılacak'' dedi.

6.06.2003Gündem
Mayısta 2 bin 486 yeni şirket kuruldu/ Kapanan şirket sayısı yüzde 38.5 arttı

Mayısta 2 bin 486 yeni şirket kuruldu/ Kapanan şirket sayısı yüzde 38.5 arttı

Devlet İstatistik Enstitüsü (DİE) Başkanlığı verilerine göre, mayıs ayında yeni açılan firma sayısında geçen yıla göre yüzde 15.42 oranında artış oldu. Mayıs ayında 2 bin 486 yeni şirket kuruldu.

10.06.2003Ekonomi
Ulusal Program yayınlandı

Ulusal Program yayınlandı

AB Müktesebatı'nın üstlenilmesine ilişkin Türkiye Ulusal Programı yayınlandı. Programda AB yolunda yapılan idam cezasının kaldırılması, işkenceyle mücadele ve Milli Güvenlik Kurulu'nun yeniden tanımlanması gibi uygulamalar anlatıldı.

25.07.2003Gündem
Vali Yazıcıoğlu ikinci kez ameliyata alındı

Vali Yazıcıoğlu ikinci kez ameliyata alındı

Denizli Valisi Recep Yazıcıoğlu trafik kazası geçirdi. Hayati tehlikesi bulunan Yazıcıoğlu, ikinci kez ameliyata alındı.

2.09.2003Gündem
Şirket kuruluşları canlandı

Şirket kuruluşları canlandı

Devlet İstatistik Enstitüsü (DİE), bu yılın Ağustos ayında, toplam sermayesi 122 trilyon 40 milyar 83 milyon lira olan 2 bin 425 yeni şirket ile 2 bin 371 yeni firma kurulduğunu, 665 firmanın ise kapandığını açıkladı.

16.09.2003Ekonomi
İsterim, yan cebime koy

İsterim, yan cebime koy

Aon Sigorta Brokerlik ve Müşavirlik şirketinin yaptığı 'İnsan Kaynakları Uygulamalarında Çalışanlara Sunulan Fayda Paketi' konulu araştırma firmaların personellerine maaş dışında verdikleri ek yararları kısa vadeli olarak belirlediğini gösterdi. Pek çok şirket, çalışanlarına eğitim vermek gibi uzun dönemli yararlar yerine, kısa vadeli yaşam standardını yükseltmeye yönelik menfaatler sunmayı seçiyor. Uluslararası şirketlerde ise, uzun dönemli teşvik planları, emeklilik fonları gibi uygulamalar hakim.

19.09.2003Ekonomi
Merkez: Enflasyonda düşüş kuvvetlendi

Merkez: Enflasyonda düşüş kuvvetlendi

Merkez Bankası, enflasyondaki düşüş eğiliminin, kuvvetlenerek sürmekte olduğunu bildirdi. Merkez, bu değerlerle 2003 sonu enflasyon hedefinin ulaşılabilir olduğu hakkındaki kanının güçlendiğini de vurguladı.

7.10.2003Ekonomi
At onu elinden

At onu elinden!

Türkiye yıllardır bireysel silahlanmanın getirdiği sıkıntıları yaşıyor. Eğitimsizlik, yoksulluk, medya iletişim kanalları yoluyla beslenen şiddet, korku kültürünü de beraberinde getiriyor. Silah kullanımı sonucu ölümler, aileleri yıkıyor, can kaybı dışında toplumsal sermayeye de zarar veriyor. İstatistikler Türkiye'de bri milyon civarında 'taşıma' ve 'bulundurma' ruhsatlı silah ve bir buçuk milyon 'av tezkereli' tüfek bulunduğunu gösteriyor. Ruhsatsız silahlar, bu sayıyı üçe katlıyor. İşte, Türkiye'nin bireysel silahlanma gerçeği.

31.10.2003Gündem
Posta treninde yangın

Posta treninde yangın

İzmir'den Diyarbakır'a giden ve 312 yolcu taşıyan posta treninin yük vagonunda, Konya'nın Ilgın İlçesi yakınlarında yangın çıktı. Can kaybının olmadığı yangın, 50 milyar liralık maddi hasara neden oldu.

1.11.2003Gündem

Yazar Sonuçları

Tavukçulardan Unakıtan’a

BANDIRMA'dan bir tavukçuluk firması yetkilisi bize ilettiği notları Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'a iletmemizi istiyor.

9.04.2003

Zehirsiz biber ürettiler ama yüzüne bakan yok

Kahramanmaraş

Antep ve Maraş. Komşu, dost ve rakip iki kentin hikayesi.

12.06.2003